Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Вишивка хрестом для початківців вишівальщіщ

  Якщо вільний час витрачається на якесь хобі чи захоплення, то життя стає більш яскравою і цікавою. Але ніхто не з'являється на світ з готовим знанням і вмінням. Всьому необхідно вчитися. Вишивка хрестиком для початківців не повинна здаватися чимось дуже важким і недоступним. Щоб вишивання перетворилося в захоплення, і даються ці нехитрі поради та підказки.

  Вишивка хрестиком

  1) В готові набори для вишивання хрестиком зазвичай входить канва світлих тонів. В процесі вишивки така тканина неминуче брудниться, але боятися цього не варто. Бруд легко відіпрати навіть в теплому розчині звичайного господарського мила. Віджавши вишивку через рушник, потім можна просушити її теплою праскою.

  2) Зазвичай вишивати починають з середини схеми. Але якщо вийде, то можна почати з більш темних ниток, поступово переходячи до найсвітлішим. Частина малюнка, вишита останньої, не встигне затертися і забруднитися.

  3) Зазвичай в готовому наборі для вишивання тканина просочена спеціальним складом, що надає їй жорсткість, краю канви вже оброблені, тому вона не буде сипатися. У будь-якому іншому випадку краю треба «закрутити», а тканину прикрасити.

  У будь-якому іншому випадку краю треба «закрутити», а тканину прикрасити

  4) Для тих, хто вперше взяв у руки голку для вишивання , Найкраще підійде вінілова канва. Вона жорстка, краю не лохматятся, в п'яльці годі й заправляти.

  5) Перед початком роботи по складній схемі краще починати з того ділянки, на якому найбільше хрестиків одного кольору, відповідно на схемі однакових значків.

  6) Початківцям вишивальниць дуже стане в нагоді спеціальний водорозчинний маркер. Щоб не збитися, канву можна розкреслити за аналогією зі схемою і вираховувати хрестики відразу на канві. Щоб маркер не залишив слідів, готову вишивку перед пранням необхідно ретельно прополоскати в холодній воді. Що робити, якщо теги не відпирається, читайте в нашій статті «Розмітка канви при вишиванні»

  Що робити, якщо теги не відпирається, читайте в нашій статті  «Розмітка канви при вишиванні»

  7) Днем вишивати зазвичай не виходить, та й денного освітлення досить тільки людям з дуже хорошим зором. Вишивка хрестом вимагає для себе багато світла. Тому робоче місце вишивальниці має добре висвітлюватися настільною лампою або торшером.

  Тому робоче місце вишивальниці має добре висвітлюватися настільною лампою або торшером

  8) Робоча довжина нитки: 25-30 см, максимум до 50-ти. Довші будуть плутатися, коротші не практичні. Відрізавши шматок пасма довжиною 50 см, витягніть одну нитку і кілька разів пропустіть її між пальцями, витягаючи і вирівнюючи. Потім складіть вдвічі і заправте в голку. Нитка готова.

  9) При роботі з темною канвою найкраще заправити її в п'яльці - вони розтягнуть тканину так, що краще буде видно отвори для укладання рівних стібків. Для посилення можна підкласти вниз білу тканину або підсвітити ліхтариком. До того ж на темній тканині сліди від п'яльці будуть не так помітні.

  10) Після прання і акуратного віджиму готової вишивки в рушник її необхідно як слід проутюжить. Робиться це обов'язково з вивороту і бажано на махровому рушнику, щоб картина вийшла злегка випуклою.

  11) Щоб не заплутатися і не втратити точку на схемі, на якій ви зупинилися минулого разу, найрозумніше викреслювати вже вишиті значки світлим маркером або фломастером, в крайньому випадку, кольоровим олівцем. Щоб в тому випадку, якщо ви все-таки помилитеся, і доведеться розпорювати стежки і повертатися назад, крізь прозорий маркер значки були видні. А взагалі, краще за все взяти за правило для роботи робити ксерокопію схеми. Тоді завжди буде можливість повторити її ще раз.

  12) Використавши на кухні паперові рушники, не викидайте їх картонну основу. На цих трубках дуже зручно зберігати вже готову роботу, поки для неї не знайдеться відповідна рамка. Вишивка хрестиком прокладається м'яким папером або тканиною і лицьовою стороною вниз намотується на картонну трубку. У такому вигляді вона може зберігатися досить довго і без шкоди для її зовнішнього вигляду. Про інших способах зберігання вишивки можна прочитати в статті «Як донести вишивку до багетній майстерні» .

  13) Вишивання двома руками - правою знизу вгору, а лівою зверху вниз - помітно прискорить процес. Але для цього вишивка повинна бути жорстко закріплена в спеціальному верстаті , Який неважко змайструвати самостійно. Хочете дізнатися як це зробити? Дивіться майстер-клас зі створення верстата для вишивання своїми руками .

  Дивіться майстер-клас зі створення  верстата для вишивання своїми руками

  14) При вишиванні великих картин, особливо якщо процес йде з перервами, не кожен день, канву краще розмітити на квадрати, як на схемі, і відзначати кожну свою зупинку. Тоді є шанс, що малюнок не буде зміщений.

  15) Перш ніж починати вишивати, не завадить ознайомитися з номерами голок і канви. Найбільшому номеру відповідає найкоротша і тонка голка і, відповідно, найдрібніша канва. Тому голки повинні підбиратися спеціально до тканини. Скористайтеся таблицею відповідності канви і голок для вишивання , Щоб зробити правильний вибір.

  16) Якщо ви вишиває відразу кілька робіт, то зручно для кожної з них виділити свою невелику игольниц , Голку, і ножиці. Так все завжди буде під рукою, і вам не треба буде постійно перекладати їх з одного місця в інше.

  17) Вишиваючи на п'яльцях, не забувайте регулярно виймати з них свою роботу. Залишаються п'яльцями сліди можуть пошкодити вишивку.

  18) При вишивці хрестом для початківців слід уникати довгих протяжок по виворітній стороні, особливо на не заповнених хрестиками ділянках. Мало того, що ця нитка буде добре видно на обличчі. Довгі протягання можуть стягнути полотно. Якщо ж вам потрібно зробити кілька одиночних хрестиків, то скористайтеся нашими порадами, докладно описаними в статті «Перенесення нитки на вивороті або як вишивати поодинокі хрестики» .

  19) Якщо малюнок дозволяє, то краще виконувати хрестики одного кольору, прокладаючи стежки і рухаючись в одну сторону, а потім перекриваючи їх на зворотному шляху. Тоді на вивороті будуть видні рівні паралельні штрихи.

  20) При підготовці канви до вишивки необхідно визначити, як проходить часткова нитка, і вирізати тканину тільки по ній. Підкажуть кромки по краях полотна, а також один вірний спосіб: потягніть канву в різні боки спочатку уздовж, потім - поперек. Те напрямок, в якому канва МЕНШЕ тягнеться і є напрям часткової нитки. Вишиваючи уздовж часткової нитки, ви вбережете канву від перекосу в процесі вишивання, а готову роботу - від деформації після прання.

  21) Якщо вишивати потрібно буде не по готової канві, а по тканині, то її слід попередньо випрати і пропрасувати. Так як зазвичай вишивають по льону або бавовни, а ці тканини при пранні дають помітну усадку. Шерсть досить пропрасувати через вологу марлю.

  22) Цьому вчать ще в школі - не залишайте і не працюйте голки де попало, тримайте їх у спеціальному стаканчику з шматочком поролону. Тоді можна буде уникнути багатьох проблем. І в канві залишати не варто - отвір так і залишиться широким і буде потім виділятися на загальному тлі.

  І в канві залишати не варто - отвір так і залишиться широким і буде потім виділятися на загальному тлі

  23) Як би ви не старалися, в процесі вишивання нитки все одно скручуються і плутаються. Щоб не втрачати час на розплутування і розв'язування вузликів, можна повісити нитку з голкою вниз для самостійного розкручування. Або, опустивши голку і притиснувши її до канві зверху, кілька разів пропустити нитку крізь пальці для вирівнювання.

  24) Вишивка хрестом вважається правильною, якщо верхні стібки по всьому полотну виконані в одну сторону.

  Всі хрестики вишиті правильно

  Напрямок верхніх стібків збігається не скрізь

  25) Визначаючи розміри канви для вишивки, додайте в розрахунок по 3-5 см з кожного боку. Інакше її буде досить складно заправити в багет. Для розрахунку користуйтеся Калькулятором канви Аіда або Калькулятором тканини льон

  26) Вишивка хрестиком не терпить вузликів. Щоб робота не розпускали, вільний кінець ховається з вивороту під уже вишиті хрестики, бажано того ж кольору.

  27) Про довжині робочої нитки з муліне вже говорилося вище. Додамо тільки, що вовняні та металізовані нитки, використовувані при вишивці, не повинні бути довшими 25-30 см.

  28) На канві Aida 14 вишивка виконується нитками муліне в два складання. Щоб сховати під хрестиками вінілову канву, краще взяти три нитки муліне для вишивання.

  29) Ще раз хочеться нагадати, що для правильного розташування малюнка на канві і точного дотримання схеми треба обов'язково визначити і відзначити центр полотна, від якого потім прокласти розмітку по всій тканини.

  Автор фото - Ірина (AUKARA)

  30) Для того, щоб вишита картина справляла враження намальованою, все хрестики повинні бути абсолютно однаковими. Цього можна домогтися, якщо вводити голку чітко в одні і ті ж отвори на канві.

  31) Нітковдевателі мають одну дуже погану звичку - вони часто ламаються, і доводиться завжди мати під рукою кілька штук. Крапля клею на кінці дротяної петлі допоможе продовжити термін служби.

  32) Якщо схема вишивки не вимагає закривати хрестиками все полотно, то в якості основи краще використовувати тканину рівномірного переплетення (Бавовняну, лляну або сумішеві). Вишивка на равномерке виглядає більш натурально.

  Вишивка на равномерке виглядає більш натурально

  33) Якщо нитки, підготовлені для вишивання, взяті з бабусиної скриньки або зібрані по друзях і знайомих, то має сенс перевірити їх на стійкість фарбування. Для цього зразки ниток потрібно опустити в гарячу воду, а потім віджати в білу тканину. Немає слідів - можна приступати до роботи. Тканина забарвилася? Такі нитки краще замінити, інакше вони можуть зіпсувати готову роботу.

  34) Якщо вишиваючи фон, ви помітили, що відхилилися від схеми, переплутавши один-два хрестика, не варто розпорювати і починати все спочатку. Цю помилку ніхто не помітить. Але якщо кольору переплутані при вишиванні особи або контуру, то доведеться повернутися назад. Про інших істотних і несуттєвих помилках при вишиванні читайте в статті «Помилки при вишивці хрестом і способи їх виправлення» .

  35) Вишивати можна не тільки картини. Оригінально розшита латочка може стати прикрасою одягу, а не тільки прикрити собою дірку.

  Поради та маленькі хитрощі, наведені в цій статті, абсолютно всі були випробувані на власному досвіді. Свого часу мною було досліджено не один сайт з рукоділля в пошуках потрібної інформації. Сподіваюся, що зібрані в одному місці, ці поради допоможуть багатьом дуже швидко перейти з розряду початківців в досвідчені рукодільниці. Успіхів вам!

  Щиро вітаємо!
  «Хрестик» поганого не порадить! :)

  Хочете дізнатися як це зробити?
  Тканина забарвилася?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только