Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Вишивка гладдю для початківців

  1. Що знадобиться для вишивання гладдю?
  2. Тканина
  3. голки
  4. нитки
  5. копірка
  6. різновиди гладі
  7. проста гладь
  8. Біла з настилом \ Біла вишивка гладдю
  9. Художня кольорова гладь (тонова)
  10. китайська гладь
  11. Російська (Володимирська) гладь
  12. З чого почати роботу
  13. Відео: Перенесення схеми або малюнка для вишивки гладдю на тканину
  14. Відео: Вишивка листочка двома тонами
  15. Корисні поради

  Якщо ви завжди хотіли навчитися вишивати, але лякалися складнощів технології, то вважайте, що настав ваш час! У цій статті ми розповімо вам про тонкощі вишивання гладдю, щоб ви зрозуміли, що немає нічого надскладного в тому, щоб хоча б спробувати навчитися.

  Вишивка гладдю як елемент прикраси з'явилася ще в давнину. Таким способом жінки і дівчата створювали унікальні візерунки та орнаменти, роблячи свій одяг, скатертини, постільна білизна та хустки несхожими на інших. Навчившись вишивати гладдю, можна створювати воістину приголомшливі шедеври з різноманіттям кольору і тонким колірним переходом.

  В сучасній моді вишивка займає велику нішу, але частіше за все брендові вироби з декором гладдю коштують чималих грошей. Тому освоєння основ вишивання не тільки допоможе вам мати в гардеробі ексклюзивні речі, а й непогано заощадить ваш бюджет. Навчитися вишивати гладдю нескладно, але сам процес вимагає кропіткої, акуратної роботи і посидючості.

  Що знадобиться для вишивання гладдю?

  Поки ви не приступили безпосередньо до роботи, потрібно потурбуватися придбанням необхідних інструментів і матеріалів. Для вишивки гладдю потрібні прості пристосування, які є в будь-якому магазині фурнітури. Вам знадобляться:

  • голки і нитки
  • пяльци або рамки;
  • ножиці;
  • копіювальний папір або калька для перенесення контурів малюнка зі схеми
  • тканину для основи - шовк, сатин, бавовна, льон;
  • наперсток для проштовхування голки в товсту тканину

  Тканина

  Тканина для перших робіт краще вибирати тонку. Радимо не брати на початкових етапах шовк або атлас, які можуть ускладнити процес вишивки. Ідеальний варіант - бавовна або бязь. Не забудьте перед початком роботи ретельно відпрасувати тканину, щоб малюнок вийшов рівним і акуратним. Прекрасно підійде канва Aida, тому що на ній добре видно волокна.

  голки

  Їх потрібно вибирати відповідно до товщини ниток, але при цьому дуже товста голка буде залишати отвори від проколів. Для бавовни або вовни підійдуть голки від 4 до 8 розміру, більш щільні тканини - 9 і товщі.

  нитки

  Для деяких видів робіт необхідно брати шовкові або атласні нитки. Але найчастіше для вишивки гладдю використовуються «Муліне». В магазинах представлена ​​широка колірна гамма цих ниток, до того ж ви зможете відшаровуватися волокна і самостійно вибирати їх товщину. Товщина нитки приблизно повинна дорівнювати товщині канви. Для щільної основи краще використовувати вовняні нитки.

  копірка

  Вони необхідні для перенесення потрібного малюнка на тканину. Створити контур візерунка на тканини набагато складніше, ніж на папері, а для тих, хто далекий від малювання, це і зовсім практично неможливо. Саме тому обрана картинка копіюється на тканину за допомогою спеціальних листів.

  різновиди гладі

  Вишивати можна будь-які за величиною малюнки, але для перших кроків краще підбирати невеликі орнаменти або картинки, які можна заповнити в ширину гладдєвий швом в один стібок. Ви можете почати з простих малюнків ягід, листя, гілочок або квітів. Ну і звичайно, краще скористатися готовим набором.

  проста гладь

  Ця гладь - двостороння, тобто вишитий малюнок виглядає однаково з обох сторін канви. Всі елементи схеми виконуються окремо щільно лежать поруч один з одним стежками. Розмір і напрямок шиття в такому випадку можуть бути будь-якими. Цей вид гладі найкраще підходить для новачка!

  Біла з настилом \ Біла вишивка гладдю

  Нитки для такого виду вибирають шовкові або муліне, але обов'язково білі, до того ж вишивка виконується на білій або світлої тканини. Такі візерунки виглядають дуже елегантно і ніжно, умільці оформляють ними одяг, постільна білизна, рушники, скатертини.

  Художня кольорова гладь (тонова)

  Стібок виконується косим і без настилу. Для такої гладі знадобляться кольорові нитки «Муліне» або шовк. За рахунок більш темною вишивки в центрі і світлої у міру наближення до краю ви зможете зробити картинку об'ємної і складної.

  китайська гладь

  Основою такої вишивки служить темна атласна або шовкова тканина. Переважають традиційні китайські і японські мотиви: риби, тварини, птахи і природа. Такий спосіб краще відкласти до часу, коли ви поднаберетесь досвіду і зможете виконувати більш складний рівень робіт.

  Російська (Володимирська) гладь

  Малюнок вишивається по контуру, причому довгі стежки проходять по лицьовій стороні, а з вивороту робляться тільки переривчасті короткі лінії. У володимирській гладі переважають в основному однотонні кольори - червоний, зелений, жовтий, синій.

  З чого почати роботу

  Щоб зробити свої перші кроки у вишиванні гладдю, зовсім не обов'язково мати великий багаж досвіду і знань. Для початку потрібно просто навчитися декільком простим прийомам і стежках. Ви можете створювати приголомшливі роботи, навіть володіючи одним видом техніки - простий гладдю. Головне - терпіння і старання.

  Насамперед переносимо малюнок на тканину за допомогою олівця або копірки. Працювати потрібно акуратно, щоб картинка вийшла чіткою, а основа не забруднити непотрібними штрихами. Тканина можна попередньо розтягнути на п'яльцях, якщо малюнок невеликий.

  Відео: Перенесення схеми або малюнка для вишивки гладдю на тканину

  Щоб закріпити нитку зробіть кілька стібків в техніці "вперед голку", а потім починайте прямі стібки гладдю, залишивши кінець нитки захованим в товщі полотна.

  Техніка "Вперед голку"

  Вишиваємо технікою простий плоскою гладі - робимо стежки ниткою по ширині всього елемента паралельно один одному, не залишаючи зазорів і просвітом між ними. Напрямок стібків вибирайте в залежності від форми елемента, наприклад, вишиваючи листя - йдіть від краю до середини.

  Напрямок стібків вибирайте в залежності від форми елемента, наприклад, вишиваючи листя - йдіть від краю до середини

  Якщо попередньо нанести на тканину напрямні лінії, то буде набагато зручніше дотримуватися кут і напрямок стібків.

  Якщо попередньо нанести на тканину напрямні лінії, то буде набагато зручніше дотримуватися кут і напрямок стібків

  Щоб вишивати плавним переходом кольору, задавати місця тіней і відтінки - використовується техніка тонової гладі (художня кольорова гладь). Кожен ряд тони робиться чергуванням коротких і довгих стібків.

  Якщо в ході роботи нитка закінчується, а малюнок ще не повністю заповнений, фіксуйте нову нитку з лицьового боку основи звичайними стібками, але тільки в тому місці, яке згодом закриється вишивкою.

  Якщо ви хочете виконати деякі елементи більш об'ємно - іспользутся техніку "гладь з настилом". Прокладіть послідовно спочатку один шар простий гладдю (НЕ обрамляючи елемент по краях) і потім накрийте його ще одним шаром.

  Відео: Вишивка листочка двома тонами


  Відео: Вишивка вишні гладдю


  В ході роботи пам'ятайте, що ні на лицьовій, ні на виворітній стороні не повинно виходити затяжок, що стирчать ниток і вузликів. Все хвостики потрібно приховувати як на початку роботи, так і в кінці.

  Три способи закріпити нитку

  Часто при початкових етапах виникає питання: як визначити, що потрібно змінити нитку на інший відтінок, щоб вийшов рівномірний перехід? У такому випадку потрібно покластися на власне художнє чуття. Навіть якщо відразу не виходить домогтися ідеального результату - не переживайте. Все приходить з досвідом.

  Пам'ятайте, що вишивка гладдю чимось нагадує малювання аквареллю або кольоровими олівцями, коли відтінки ніби плавно випливають одне з одного, від більш насиченого до пастельних або навпаки. Якщо ви все-таки сумніваєтеся в своїх силах, на перших порах можна використовувати готові схеми в якості опорного матеріалу. У них докладно описується, в яких моментах необхідно здійснювати перехід.

  Корисні поради

  • Щоб лінії олівця або копірки не були видні, виконуйте контур малюнка з невеликим відступом. Так некрасиві штрихи виявляться під вишивкою.
  • Для економії ниток, коли прокладаєте новий ряд стібків, виводите голку з вивороту близько до попереднього стежку. Для цього протягуйте нитку поперек готового елемента.
  • Якщо по завершенню вишивки в деяких місцях тканину стягнута - це значить, що ви або погано натягнули (або перетягнули) основу на п'яльцях, або занадто затягували нитку, виконуючи стібки.
  • Основа не повинна виглядати з-під вишивки. Тому стежки повинні розташовуватися максимально щільно один до одного.
  • Домогтися ефекту затемнення або гри світла можна не тільки різними відтінками ниток, а й різною спрямованістю стібків.
  • У міру вдосконалення майстерності можна освоювати найрізноманітніші стежки, які додадуть елементів вашого малюнка витонченості і виразності.

  Набори, які підійдуть для освоєння вишивки гладдю:

  Спочатку вишивка може здатися заняттям складним і надто копіткою. Але, якщо всією душею вникнути в процес і щиро полюбити цю справу, ваші роботи згодом зможуть радувати вас і ваших близьких, бути предметом творчої гордості і навіть приносити певний дохід. І не забувайте, що важливо тільки бажання, а все інше прийде з досвідом і з часом!

  Набори для вишивки гладдю в нашому магазині >>

  Що знадобиться для вишивання гладдю?
  Що знадобиться для вишивання гладдю?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только