Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Вишивка гладдю для початківців: покрокове керівництво

  1. Підготовка до вишивки гладдю
  2. Дизайн для вишивки
  3. Перенесення малюнка на тканину для вишивки
  4. Як закріпити нитку на початку і в кінці вишивки
  5. Основні види гладдєвий стібків
  6. Основні помилки при вишивці гладдю
  7. Вишивка гладдю: уроки для початківців
  8. Урок 1. Техніка коротких і довгих стібків
  9. Урок 2. Як вишити гладдю пелюстка

  Більшість з нас знайомляться зі світом вишивки завдяки вишивки хрестиком - вона популярна, поширена, проста у виконанні, різноманітна і доступна всім без винятку. Але, не дивлячись на те, що вишивка хрестиком дарує не меншу радість творчості, ніж будь-який інший вид рукоділля, вона обмежена своїми власними правилами, оскільки в основі її лежить схема, а результат завжди передбачуваний.

  Але, не дивлячись на те, що вишивка хрестиком дарує не меншу радість творчості, ніж будь-який інший вид рукоділля, вона обмежена своїми власними правилами, оскільки в основі її лежить схема, а результат завжди передбачуваний

  Фото: Trish Burr

  Саме тому багатьох рукодільниць, до цього вишивати тільки хрестиком, так інтригує вишивка гладдю, яка обіцяє не тільки повну свободу дій, але і фантастично прекрасні результати роботи! Але, на жаль, саме ця сама «свобода дій» і виявляється головною перешкодою на шляху до успіху - не маючи ні зрозумілої схеми, ні ключа, багато хто просто не знаю, що робити, з чого почати і за що братися. У гіршому варіанті - спробувавши один раз і через недосвідченість отримавши щось стягнуте і непоказне, назавжди відмовляються від гладі, твердо переконавшись, що цей вид вишивки не для них. Це абсолютно не так!

  У цьому матеріалі ми постараємося розібратися, що потрібно для того, щоб навчитися вишивати гладдю і які правила вишивки гладдю для початківців необхідно дотримуватися, щоб результат вас порадував!

  Підготовка до вишивки гладдю

  Якщо ви до цього вишивали хрестиком, то більшість необхідних матеріалів у вас вже є. Найголовніший ваш інструмент - це, звичайно ж, голка. Умовно вишивальні голки діляться на дві групи - з тупим кінчиком і з гострим. Для вишивки хрестом використовуються голки з тупим кінцем, тому перш за все вам потрібно підібрати зручну гостру голку для ручної вишивки. Для вишивки по легким шовковим і х / б тканин підійдуть маленькі гострі голки №1-3, для тканин середньої товщини (тонка шерсть, х / б) - №4-8, по товстим тканинам (сукно, драп) - №9-12 .

  Що стосується ниток, то для початківця адепта вишивки гладдю буде цілком достатньо того муліне, яким ви вишиваєте хрестом. Якщо ж це ваш перший досвід в рукоділлі, просто виберіть в будь-якому рукодільні магазині необхідні кольору з асортименту таких виробників муліне як «Гамма», DMC, ПНК ім. Кірова, Anchor. Не прагніть відразу купити дорогі нитки - від цього результат не буде краще! Принаймні на початковому етапі. Якщо це вас не переконує, то згадайте відомий приклад про початківців фотографів, які впевнені, що якщо купити дорогий дзеркальний фотоапарат, то відразу почнеш знімати як професіонал, хоча насправді талант не в техніці, а в тримають її руках. Абсолютно те ж саме справедливо і для вишивки.

  Абсолютно те ж саме справедливо і для вишивки

  Фото: Chloe Giordano

  Далі переходимо до тканини. Якщо ви збиралися вишивати на готовому виробі, для початку переконайтеся, що воно пошито не з тягнуться матеріалів - такі тканини не підійдуть для новачка, і ви сильно ризикуєте розчаруватися, якщо почнете свої гладдєвий екзерсиси з такого завдання. Найпростіше буде вишивати на бавовні або щільному льоні.

  П'яльці підійдуть самі звичайні, але слід пам'ятати важливе правило - гладь вимагає сильної натяжки. Якщо хрестиком ви могли вишивати навіть на руках, то з гладдю ніколи не допускайте провисання тканини. Якщо у ваших пялец поганий пластикове кріплення, купите з надійним металевим гвинтом.

  Дизайн для вишивки

  У вишивці гладдю не існує схем, оскільки вишити можна абсолютно будь-який малюнок. Для першого разу вибирайте щось не дуже дрібне, без великої кількості деталей і при цьому не дуже велике - ви повинні бути впевнені, що доведете почате до кінця, навіть якщо буде складно.

  Перенесення малюнка на тканину для вишивки

  Про те, як перевести дизайн на тканину можна почитати в нашому докладному керівництві - Як перенести малюнок на тканину для вишивки .

  Як закріпити нитку на початку і в кінці вишивки

  У вишивці, як відомо, не вітається наявність вузликів, тому для закріплення нитки існує кілька технік.

  Спосіб 1. На виворітній стороні роблять стібок так, щоб залишився невеликий хвостик, потім роблять ще один стібок поперек (рис. 1а), після чого кінчик нитки ховається під стібок так, щоб робоча нитка надійно його затягла (рис. 1б).

  Спосіб 2. Якщо ви вишиваєте в дві нитки, то, протягнувши складену вдвічі нитку у вушко, прихопіть на голку 2-3 нитки тканини, потім витягніть нитку і протягніть голку в отриману петельку (рис. 2а), затягніть, міцно закріплюючи нитку (рис . 2б).

  Спосіб 3. Якщо ви закінчуєте роботу, то нитку можна закріпити, зробивши невелику протягання під виконаними стежками з вивороту (рис. 3а), кінчик підрізає ножицями. У тому випадку, якщо у вас просто закінчилася нитка в процесі роботи, можна закріпити нитку з особи, зробивши кілька стібків в місці, яке в подальшому закриється вишивкою (рис. 3б).

  Основні види гладдєвий стібків

  Основні види гладдєвий стібків

  Найголовніший і поширений вид гладі - це проста плоска гладь. Це двосторонній (тобто виворіт виглядає так само, як і особа) стібок, в якому нитки щільно прилягають один до одного, не залишаючи просвітів. Гладь може бути прямою (рис. 4а) або косою (рис. 4б), але в будь-якому випадку стежки ви укладаєте в залежності від форми гаптованій деталі: наприклад, в листі - від краю до середини, в лепестках- від краю до центру (рис . 5).

  5)

  Фото: Royce's Hub

  Порада: для того, щоб не заплутатися і не забути в процесі роботи, в якому напрямку і під яким кутом повинні лягати стежки, намалюйте прямо на тканині напрямні лінії, як на фото вище.

  Наступна техніка, яка вам знадобиться, це так звані короткі і довгі стежки. За допомогою цього виду гладі можна створювати плавний перехід кольору - головне, правильно підібрати відтінки ниток і з кожним новим поруч вводити тон світліше або темніше (саме тому цей вид гладі іноді називають тоновой гладдю).

  Гладь з настилом дозволяє створювати опуклі, більш об'ємні деталі. Для того, щоб виконати таку техніку, потрібно прокласти перший шар стібків (він не обов'язково повинен бути щільним і суцільним), а потім зверху накрити його другим, «лицьовим» шаром.

  Слід зазначити, що в багатьох випадках, перш ніж заповнювати деталь гладдєвий стежками, майстрині вишивають її контур - це допомагає зробити краю більш рівними і трохи додає об'єму. Для вишивки контурних ліній використовують або шов «в розкол», або тамбурних шов.

  Для більшої впевненості в своїх силах обов'язково подивіться навчальні відео на Youtube!

  Основні помилки при вишивці гладдю

  Ви приготували необхідні інструменти і матеріали, розібралися в послідовності дій, приступили до роботи і ... результат не радує!

  Виною тому аж ніяк не відсутність у вас таланту до вишивки гладдю, а недоліки техніки, які можна і потрібно поправити.

  Якщо після завершення вишивки ваша тканина стягнута і морщить навколо вишитого, причин тому може бути три - 1. ви недостатньо добре натягнули тканину на п'яльцях (вона повинна бути натягнута як барабан!) 2. ви занадто туго затягували нитку в процесі вишивки (стібки повинні щільно прилягати до тканини, але не потрібно їх затягувати, як вузол). 3. це особливість тканини, яка нівелюється після прання і прасування (ця причина зустрічається рідше перших двох, але теж має місце бути).

  Якщо крізь вишивку просвічує тканину, то пояснення цьому тільки одне - ви недостатньо щільно укладаєте стежки. У гладі стібки йдуть настільки близько один до одного, що ніяких просвітів між ними бути не може, тому виправити такий дефект можна тільки старанністю і терпінням.

  Вишивка гладдю: уроки для початківців

  Якщо ви готові перейти від теорії до практики, практичні заняття з вишивки гладдю з нуля допоможуть вам освоїти цей вид рукоділля.

  Урок 1. Техніка коротких і довгих стібків

  Техніка коротких і довгих стібків

  Ця техніка дозволяє створювати плавні переходи кольору, що наближає вишивку гладдю до малювання. Якщо ви всерйоз задається питанням, як навчитися вишивати, без цієї техніки вам ніяк не обійтися.

  Урок 2. Як вишити гладдю пелюстка

  Як вишити гладдю пелюстка

  Переходимо до більш складної фігурі, застосовуючи на практиці навички, отримані в попередньому уроці.

  У загальному і цілому, вишивка гладдю для початківців - не найскладніша наука, але якщо ви зіткнулися з проблемами в процесі роботи, залишайте свої запитання в коментарях, і ми обов'язково на них відповімо!

  Автор матеріалу: Червона нитка

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только