Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Вишиванка: секретний код і таємниці самого гарячого тренда літа

  З іншого боку, відродження масового інтересу до народного костюму в Україні збіглося зі світовою модою на прагнення до екологічно відповідального способу життя, усвідомленого споживання і стилю 70-х з їх орнаментами, етнічної екзотикою і філософією повернення до витоків. Vita Kin адаптувала історичні знаки в сучасному контексті, додала трендового богемного шику 70-х - і вийшла розслаблена, доброзичлива і дуже сучасний одяг.

  5 5 1

  ФОТО: АМЕРИКАНСЬКА ІКОНА СТИЛЮ І АКТРИСА 70-Х ЕКІ МакГроу на ВИШИВАНЦІ

  Сьогодні вишиванки носять все: від французької актриси Мелані Тьєррі на Каннському кінофестівле 2016 , Королеви бурлеску Діти фон Тіз і топ-моделі Констанс Яблонски, яка знялася в вишиванці на обкладинці французького Glamour, до ікон стилю на зразок Анни Делло Руссо, Леандри Медін, Джованни Батталья, Мирослави Думи, Ксенії Собчак , Д Жамаль на Євробаченні 2016 та інших зірок у вишиванках .

  Сьогодні вишиванки носять все: від французької актриси  Мелані Тьєррі на Каннському кінофестівле 2016  , Королеви бурлеску  Діти фон Тіз  і топ-моделі Констанс Яблонски, яка  знялася в вишиванці  на обкладинці французького Glamour, до ікон стилю на зразок Анни Делло Руссо, Леандри Медін, Джованни Батталья, Мирослави Думи,  Ксенії Собчак  , Д  Жамаль на Євробаченні 2016  та інших  зірок у вишиванках

  ФОТО: ВИШИВАНКА VITA KIN

  Першим зі світових дизайнерів до українського костюму звернувся Жан-Поль Готьє. У 2005 році, після візиту в Україну, Готьє представляє свою осінньо-зимову колекцію, в якій чітко простежуються більшовицькі, російські, мілітарі- і «східні» мотиви - і українська вишиванка. Головна жінка сучасної моди - генерал на шпильках Анна Вінтур - визнала її найкращим творінням кутюр'є, про що свідчить груднева обкладинка Vogue 2006 року з Гвінет Пелтроу, одягнена в сукню Jean-Paul Gaultier Fall 2005. До речі, свої сукні Готьє назвав «Буковина», «Крим» і т.д., а зал , в якому проходив показ. поділив на сектори «Львів», «Житомир», «Харків» та інші назви українських міст.

  ФОТО: "УКРАЇНСЬКА" КОЛЕКЦІЯ ГОТЬЕ

  Через кілька років бохо-чарівності вишиванки піддався Джон Гальяно, що заправляв тоді в Dior. «В Україні дивовижні жіночі народні костюми. Ми переглянули багато літератури з історії цього одягу », - розповідав про створення колекції стиліст Будинку Жульєн Дис в 2008 році. Однак незважаючи на яскраві спалахи інтересу до вишиванки на початку XXI століття, останні років сто вона перебувала в забутті - якраз з того часу, як українська інтелігенція на голому ентузіазмі намагалася зберегти автентичну вишивку в Молоху наступала індустріалізації. Ми вже писали про те, як одягалася Леся Українка , Говорили про дендістскіх замашки Тараса Шевченка , А ось Іван Франко став одним з перших, хто пристосував вишиванку до сучасної йому одязі: Франко носив вишиту народну сорочку під цілком європейський піджак - в такому вигляді він і дивиться на нас з двадцатігрівенной купюри.

  _________________

  ДО ЕПОХИ МАСОВОГО СПОЖИВАННЯ ВИШИВАНКА БУЛА СВОГО РОДА ДОКУМЕНТОМ НАРОДУ, збірка його МІФІВ, вірування, ІСТОРІЇ, КАРТИНИ СВІТУ І ПОХОДЖЕННЯ

  _________________

  Так тривало до другої половини XIX століття, поки серед населення не поширилася хоча б мінімальна грамотність, яка давала можливість читати газети. Приблизно в ті ж роки популярності набуває фотографія і як наслідок - листівки, які почали виробляти масово. Природно, ті відповідали смакам найширшої аудиторії. тобто були досить незграбними і, що вже гріха таїти, позбавленими смаку: так званий міщанський "лубок" передбачив вульгарну туристичну мішуру на сучасних розкладках. Щоб догодити попиту споживача, видання стали друкувати схеми вишивки, скопійовані з модних листівок. Так з'явилася вишивка "хрестиком" - проста, зрозуміла і доступна будь-якому охочому зайнятися на дозвіллі рукоділлям. Разом з брокаровскімі візерунками, улюбленими представниками купецького і міщанського станів, розмножилися всілякі "пави", "райські птахи", "троянди" та інші попсові орнаменти, що сформували смаки багатьох поколінь сімей і які тепер вважаються споконвічно українськими.

  Разом з брокаровскімі візерунками, улюбленими представниками купецького і міщанського станів, розмножилися всілякі пави, райські птахи, троянди та інші попсові орнаменти, що сформували смаки багатьох поколінь сімей і які тепер вважаються споконвічно українськими

  ФОТО: Додаток до ЖУРНАЛУ "РОДИНА", 1887 р

  Назва "брокаровскіе візерунки" пішло від прізвища комерсанта Генріха Брокара, який розробив унікальну технологію виробництва парфумів і в 1864 році відкрив фабрику в Москві, де особлива увага - отака дивина для Російської імперії того часу! - приділялася упаковці: етикетки замовлялися іменитим художникам, а Брокар і його дружина Шарлотта відомі як одні з найуспішніших підприємців XIX століття і новатори в сфері реклами. Рекламуючи свій товар, вони випускали листівки із зразками орнаментів, які можна було вишивати хрестиком. Умільці приходили в захват.

  _________________

  БРОКАРОВСКІЕ УЗОРИ - ЦЕ хохломи НА УКРАЇНСЬКИЙ ЛАД

  _________________

  Особливо популярною була французька троянда на міліметрівці, з якої легко можна було перенести малюнок вишивкою хрестиком на домоткане полотно. Вишивали троянду зазвичай червоними і чорними нитками, іноді різнокольоровими. З легкої руки Брокара жоден український рушник не обходився без «трояндочки». Ця натуралістична троянда в букетах або в лінійних рапорту стала найпопулярнішим елементом вишивки і поступово стала витісняти інші символи рослинної орнаментики. Природно, інтелігенція прийшла в жах, а Олена Пчілка називала всю цю вітальну розкіш для бідних «попсованимі зразки» і «шматком якогось московського ситцю».

  ФОТО: СУЧАСНІ ВИШИВАНКИ 2KOLYORY, ОРНАМЕНТИ ВИНОГРАД І РОЖА

  До речі, про троянди. Часто автентичний символ української орнаментики - пику - плутають з "розою" - мовляв, назва співзвучна. Насправді сталося звичайне заміщення: так як для українців кінця XIX-початку ХХ століть троянда була таким собі вишуканих заморських дивом, то її зображення швидко набуло значення побажання (або демонстрації) багатства, щастя, успіху і в цілому ситого і благополучного, "красивою" життя. Спочатку ж рожа була символом жіночого роду, породіллі, Матері, і є одним з основних елементів українських орнаментів. Відомі випадки, коли на вишиванках розпускали візерунок, щоб послабити вплив знака на рід, так як вірили, що рожа допомагає жінці народжувати якомога частіше, адже чим більше сім'я - тим сильніше рід.

  _________________

  Автентичний ВИШИВКА НІКОЛИ НЕ затівати ЗАРАДИ ДЕКОРА. ВИШИВАНКА - ЦЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ ОБЕРІГ

  _________________

  Першу одяг наші предки виготовляли з кори дерева, яку називали «луб», а одяг з лубу - Лудіна. На Волинщині є слово Лудин - «одяг». Згодом, в процесі розвитку мови, «Лудинє» трансфрміровалось в «людина». Іншими словами, «Людина» став називатися той чоловік, у якого була одяг.

  Іншими словами, «Людина» став називатися той чоловік, у якого була одяг

  ФОТО: Волоська ВИШИВАНКА

  Українська мова зберігає багато слідів особливого ставлення до вишиванки. «Народився в сорочці» - так кажуть про людину, яка пережила страшне горе або просто дивом уникнув великих неприємностей. У розумінні наших предків захист сорочки - а сорочка завжди була вишитій - заключилась в тому, що вона служила оберегом. «... і рушник Вишиваний на щастя дала» - не випадкові слова всім відомої пісні: в цих рядках говориться про те, що мати хотіла захистити свою дитину за допомогою закладених в орнамент вишивки знаків.

  _________________

  УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА - це закодований ЗНАКАМИ МОЛИТВА

  _________________

  Ще в дохристиянську епоху вірили, що душа людини знаходиться в грудях, тому на чоловічій сорочці обов'язково присутній нагрудний орнамент. Жінки ж носили жупани або жилетки, що прикривали тулуб, тому жіночі сорочки багато прикрашалися вишивкою на рукавах. Крім того, візерунком завжди прикрашалися краю одягу: манжети, воріт і підлоги. Вважалося, що це ті місця, через які до людини можуть пробратися злі духи, адже саме на руках, шиї та подолі відкривається доступ до тіла. Вишивка в цих місцях мала окультне значення, а символи на ній - це в першу чергу обереги. Дівочу сорочку прикрашала вишивка на рукавах, навколо горловини і по низу Подолу. Заміжні жінки прикрашали поділ спідниці ширшої вишивкою, ніж у дівчат, тому що орнаменти доповнювалися символами роду чоловіка.

  Фото6 ЛИСТІВКИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

  Марія Василівна, співзасновник бренду сучасних вишиванок з автентичною вишивкою 2KOLYORY , Розповідає про значення кодування в українській вишивці:

  _________________

  КОЛИ МАТИ вишивати сорочки СИНА, ВОНА закладати в УЗОР СИМВОЛИ, ЯКІ МАЛИ ЙОГО ЗАХИЩАТИ І надавати бажану риси ХАРАКТЕРУ: СИЛУ, сміливість, мужньо, ПРАЦЬОВИТІСТЬ

  _________________

  У цьому контексті цікаво значення чорного кольору у вишивці. На Поділлі чорний вважався символом родючості і кольором землі - багатого і щедрого чорнозему. Окремо варто відзначити і так звані сокальські сорочки. У цьому районі Львівщини навіть весільні сорочки вишивалися чорним на сірому лляному полотні, а ось в Поліссі чорний колір вважали символом смерті і скорботи. Про чорних борщівських вишиванках існує легенда - така ж похмура і красива, як знаменита Борщевська вишивка. Колись на одне з сіл на Борщівщині напали татари, загнали всіх людей до церкви і спалили. Врятувалася лише одна дівчинка - дочка вишивальниці. Коли вона виросла, то заповіла двадцяти поколінням в пам'ять про страчених односельців вишивати сорочки чорними нитками.

  Коли вона виросла, то заповіла двадцяти поколінням в пам'ять про страчених односельців вишивати сорочки чорними нитками

  ПОДІЛЬСЬКА ВИШИВКА: ЖІНОЧА ВИШИВАНКА З Вінниччини, КІНЕЦЬ XIX СТ.

  За іншою легендою, борщівські жінки після навали татар побачили поле, засіяне тілами загиблих чоловіків, і в знак небувалою скорботи стали вишивати свої сорочки чорним кольором. Всього в українській вишивці п'ять основних кольорів: білий, червоний, чорний, синій і жовтий. Зустрічаються також зелений і синій, який носили жінки у віці або маленькі дівчинки, яким ще далеко про заміжжя.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только