Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Уроки вишивки гладдю для початківців.

  1. Інструменти і пристосування для вишивки.
  2. Переклад малюнка на тканину.
  3. Техніка ручної вишивки.
  4. Закріплення робочої нитки.
  5. Шви для вишивки.
  6. Вишивка гладдю.

  Прикраса одягу вишивкою

  Дорогі мої передплатники та гості сайту, сьогодні ми навчимося оформляти вироби вишивкою. Про мистецтво вишивки ми ще поговоримо не раз. Я думаю, що ця тема буде мати розвиток. І хоча я не фахівець в цій області, я зможу дати основи вишивки рішельє, мережки та прикраси виробів простими декоративними швами. Я обов'язково поділюся своїм досвідом пошиття своїй класичній блузки з вишивкою.

  Ця стаття буде присвячена урокам вишивки гладдю для початківців. Цей урок також буде корисний школяркам для уроків технології.

  Історія вишивки налічує багато століть. У старі часи люди ще не вміли фарбувати тканини і наносити на них малюнки фарбами. Найчастіше тканини були навіть не вибіленими, а суворими - природного кольору волокна, з якого вони проводилися, сірого або кремового. Крій виробів теж був дуже примітивний, тому єдиним і першим прикрасою одягу була вишивка. Одяг розписували в залежності від стану господарів, як дорогоцінним камінням і бісером, так і простими фарбованими нитками. У різних народів вироблялися свої характерні візерунки, своя улюблена техніка, а також колірні рішення вишивки. Так, наприклад, для північних народів Росії характерна вишивка м'яких, приглушених тонів, а для середньої смуги - більш яскравих. Це залежало і від рослинності тієї місцевості, де жили люди, і з якої виробляли фарби. Колір і узор в вишивці знаходяться в тісному зв'язку, так як люди не тільки виробляли фарби з певних матеріалів своєї місцевості, вони і передавали у вишивці картину навколишнього їх дійсності: стилізовані фігурки цих же рослин і тварин.

  Вишивали не тільки одяг, але і предмети побуту: скатертини, рушники, постіль, головні убори, і багато іншого Вишивали не тільки одяг, але і предмети побуту: скатертини, рушники, постіль, головні убори, і багато іншого. Наші далекі предки вірили, що вишиті рушники, скатертини в будинку захищають будинок від будь-якого зла, а вишивка на одязі зберігає того, хто її носить. Йдуть на війну чоловікам жінки дарували вишиті особисті речі, кисети, наприклад, сорочки, носові хустки, щоб в дали від будинку вони не тільки охороняли їх від ворогів, але і нагадували про рідних і будинку. Телефонів тоді не було, і листів писати не вміли.

  Вишивка постійно повертається в моду і кожен раз на новому витку: з'являються нові матеріали для вишивки, нові візерунки, нові технології. Від ручної вишивки люди перейшли до машинної. Це говорить про її затребуваності. Не дивлячись на те, що все можна купити, на можливість виткати візерунок, намалювати промисловим способом, ручна вишивка привертає людей тому. що пробуджує творче начало в людині і несе його енергетику.

  Ця робота вимагає особливої уваги, тому спочатку зупинюся на деяких вимогах:

  - перед початком роботи слід вимити руки з милом;

  - на коліна покласти чисту світлу тканину, витерти стіл, щоб вони не мажеться. Якщо процес вишивки затягнеться, то зберігати своє вишивання краще в цьому шматку тканини;

  - вишивка вимагає хорошого освітлення, дотримання техніки безпеки: голки в подушечці, на пальці - наперсток.

  - Оскільки робота зажадає напруги і часу, то подбайте про зручність: спина повинна бути підтримана спинкою стільця або дивана, під ноги краще поставити лавочку.

  Інструменти і пристосування для вишивки.

  Для виконання ручної вишивки нам знадобляться дуже нескладні інструменти.

  Голки підбирають від залежності від товщини і щільності тканини, а також від якості вишивальних ниток. Найчастіше, голка повинна бути не довгою, з подовженим вушком, але не розширеним, щоб не застрявали при шиття і не розсовувала нитки. Подовжене вушко необхідно, так як при вишивці часто застосовують нитки пухкі і в кілька додавань. Чим щільніше і тонше тканина, тим тонша голка, а й нитка в цьому випадку застосовується теж тонша. Можливо, шовкова.

  Замочок на п'яльцях.

  П'яльця для багатьох декоративних швів обов'язкові, так як тканина повинна бути в натягнутому стані. П'яльця бувають, як пластмасовими, так і дерев'яними. Також відрізняються за розміром. Матеріал пялец на якість вишивки не впливає. А ось розмір потрібно підбирати в залежності від малюнка і від розміру долоні. Тут важливо, щоб при обхваті пялец рукою палець діставав до місця проколу голки на малюнку, а також потрібно враховувати розмір самого малюнка, щоб вам не пересувати постійно п'яльця при вишивці. В даному прикладі я беру маленькі п'яльця, хоча бувають ще менше. Також слід врахувати, що на більш маленьких пяльцах легше натягувати тканину. Також на якість натягування тканини впливає регулювальний гвинт на п'яльцях. Він буває не завжди і тому при покупці звертайте на це увагу.

  тканину + для вишивки хрестом

  Тканина вибирають в залежності від призначення майбутнього виробу, а також виду візерунка і техніки виконання. Так, наприклад, якщо ви хочете застосувати лічильну вишивку, то тканина повинна мати полотняне переплетення з чітко вираженим малюнком в «клітинку» або переплетення «рогожка», тобто нитки в матеріалі повинні бути чітко помітними і однаковими по товщині, як в пайовому, так і в поперечному напрямку.

  Для строчевой вишивки потрібні тканини з однаковою товщиною ниток основи і качка. Для такої вишивки не придатне напівлляні полотно, так як у нього по основі йдуть бавовняні тонкі нитки, а по качку лляні товсті.

  Якщо застосувати техніку вільної вишивки, тобто по мальованого контуру, то в цьому випадку підходять всі тканини, в тому числі і оксамит, а так само будь-який  нетканний матеріал, і трикотаж, як в нашому варіанті Якщо застосувати техніку вільної вишивки, тобто по мальованого контуру, то в цьому випадку підходять всі тканини, в тому числі і оксамит, а так само будь-який нетканний матеріал, і трикотаж, як в нашому варіанті.

  Нитки для ручного вишивання використовують різні: «ірис», муліне, лляні, штапельні, шовкові, вовняні, синтетичні, паперовий і вовняний гарус. Найчастіше нитки використовують більш пухкі, які легше застеляють тканину при вишиванні. Головне вимоги для вишивальних ниток - вони не повинні линяти.

  Ножиці для вишивання використовують маленькі для обрізання ниток. Найчастіше, це маленькі манікюрні із закругленими кінцями. Їх застосовують для вирізання візерунків в наскрізних вишивках і при вишиванні фестонів.

  Переклад малюнка на тканину.

  Спочатку підбираємо малюнок, роздруковуємо його, а, може, він у вас в книжці або журналі. Тепер його потрібно перевести на кальку. У відео ви дізнаєтеся про неї. Якщо малюнок малуватий або навпаки, завеликий, то можна застосувати метод сітки. Потрібно розбити його на рівні квадрати, а потім намалювати таку ж сітку, але потрібного розміру. І потім промальовувати малюнок в точності в кожному квадраті. При цьому зміниться масштаб малюнка.

  Малюнок на тканину можна перевести різними способами. Якщо переклад малюнка через копірку, то тут потрібно звернути увагу на те, що копірку краще брати вживану, щоб не забруднити тканину. Малюнок перед переведенням на тканину приколоти шпильками, а після перекладу відколоти з одного боку, щоб не зрушити малюнок, і подивитися на якість перекладної лінії. Можливо, доведеться повторити. Цей спосіб хороший для вишивки гладдєвий швами. І ми сьогодні говоримо тільки про них.

  Переклад малюнка «на просвіт». Цей спосіб хороший, якщо ви використовуєте тонкі, прозорі тканини. На скло, під яким встановлена ​​лампа, кладуть кальку з чітким малюнком, а поверх неї - добре натягнуту тканину (краще в п'яльцях, але навпаки - вниз тканиною). Обводять узор, який видно крізь тканину. Скло я зазвичай маю між двома стільцями.

  Третій спосіб особливо хороший для вишивки на оксамиті, блискучих тканинах, на яких не видно лінію олівця. Малюнок можна перевести не на кальку, а на цигарковий, більш тонкий папір. Приколоти її до тканини і прошити по малюнку дрібними стібками швом «вперед голку» по всьому контуру. Якщо ви це зробите тонкою ниткою в колір вишивки, то нитку можна не видаляти, а просто перекрити при вишиванні. Папір зняти після прометиванія.

  Техніка ручної вишивки.

  У російській вишивці можна виділити дві групи прийомів: перша - рахункові вишивки, виконувані за рахунком ниток тканини, друга - вишивки, виконувані по мальованого контуру, або вільні вишивки.

  Також сучасні російські вишивки поділяються на дві основні групи: наскрізні (або ажурні, прозорі) і глухі вишивки.

  Наскрізна вишивка. мережка

  Наскрізні вишивки виконуються по розрідженій тканини або по тканині з висмикнутими або вирізаними нитками, ці вишивки називаються мережкою, рядком і нагадують мереживо. Строчевой вишивка розташовується не на поверхні, а як би в самій тканині: різні види мережки, дрібна рядок, рядок з кольоровим контуром, гіпюри і інше.

  Глухі вишивки виконуються по цілій тканині. Вони бувають односторонніми - тільки на лицьовій стороні, і двосторонніми, коли візерунок однаково заповнює лицьову і виворітну боку - наш варіант.

  Для народної вишивки найбільш характерно рахункове шиття і вільний. При рахунковому шиття можна вишивати хрестом, розписом, козликом, кіскою, набором та іншими швами. Візерунки для цих швів малюють на папері в клітку. При вільному шиття вишивають тамбурним швом, володимирськими швами, кольоровий і білою гладдю (наш варіант). У вишивках часто одночасно застосовують різні шви, щоб фактура вироби була більш цікавою та різноманітною.

  Закріплення робочої нитки.

  Закріплення нитки при вишивці

  У вишивці на робочій нитці ніколи не роблять вузлики. Нитку закріплюють з лицьового боку тканини в тому місці, де буде розташована вишивка, щоб потім перекрити «хвостик».

  а) При першому способі маленький кінчик нитки закріплюють другим стібком перпендикулярно - я вибрала цей спосіб, але закріпила нитку з виворітного боку, так як вважаю, що стебельчатий тонкий шов може не закрити кінчик нитки. Цей спосіб частіше застосовують, якщо вишивають в одну, три, п'ять складань ниток, коли не можна зробити петлю на кінці нитки.

  б) Другим способом зробити легше і чистіше. Я в відео говорила, що нитки ніколи не використовують, закріплюючи їх навпіл. Один кінець обов'язково повинен бути вільним і поступово пересуватися. Це дасть можливість при помилку розпороти шов на два-три стібка, і зробити знову. Але при цьому нитка потрібно всунути обома вільними кінцями в голку. Це застосовується, коли вишивають парних складанням ниток. Наприклад, якщо вам треба вишивати в два складання, то ви берете одну нитку і протягати обидва кінці в голку, якщо чотири, то дві нитки разом складаєте і протягати вже чотири кінця в голку. Таким чином, у вас на кінці виходить петля, в яку ви просмикуєте нитку і вона закріплюється без вузлика.

  В кінці вишивки нитка закріплюють непомітно з вивороту, як показано в ролику.

  Шви для вишивки.

  Вишивка стебельчатим швом.

  Види стебельчатого шва

  З цим швом ми вже зустрічалися, коли вишивали личко ляльки. Цей шов являє собою ряд косих стібків, щільно прилягають одна до одної. Його можна виконувати зліва направо і від себе.

  Закріпити нитку на початку малюнка зліва, потім, рухаючись вправо, як би назад, на відстані 3-4 мм зробити прокол голкою, провести носик голки з вивороту до середини першого стібка, або цього ж стібка, який і вийде в результаті виведення голки на поверхню тканини. Наступний стібок виконується аналогічно: вправо відступити на довжину першого стібка зробити прокол голкою і вивести носик голки на рівні середини попереднього стібка.

  Всі стежки витримувати однакової довжини і виконувати по одній лінії, хоча на схемах показані всі стежки під нахилом. Якщо їх виконувати під невеликим кутом, то стеблинка буде товстіший. Якщо потрібен товстий стебло, то потрібно прокласти каркас з ниток або прошити кілька разів прямий рядком, а потім ці нитки перекрити щільним швом стібок до стібка практично перпендикулярно. За рахунок перекриття ниток рядок виходить ніби подвійна.

  Виконання стебельчатого шва

  Стежки потрібно затягувати рівномірно. При виконанні стебельчатого шва робоча нитка повинна перебувати завжди з одного боку, з тієї, звідки йде вишивка.

  Вишивка гладдю.

  У різних джерелах можна побачити різні назви вишивки гладдю: кольорова, біла. двостороння, пряма, коса і навіть александровская, тому що вона виникла в місті Александрові.

  Кольорова гладь використовується при вишивці як маленьких, так і великих малюнків Кольорова гладь використовується при вишивці як маленьких, так і великих малюнків. Її ще відносять до художньої вишивки, коли квіти і листя вишивають з вливанням тонів: два-три тони одного кольору поступово переходять один в інший. Таку гладь ще називають тіньової.

  Білій називають вишивку нитками тон в тон, наприклад, білими на білому.

  Косий і прямий гладь називають тому, як стібок розташований до ниток основи або качка.

  Ще гладь називають крайової, коли весь малюнок не зашивають, а стежки розташовують тільки по контуру - наш варіант з сердечками.

  Ще гладь називають крайової, коли весь малюнок не зашивають, а стежки розташовують тільки по контуру - наш варіант з сердечками

  гладдєвий шви

  Двосторонню вишивку використовують при вишивці невеликих деталей. так як вишивка гладдю не може перекривати площу більше одного сантиметра. При цьому на лицьовій і виворітного сторонах вид вишивки виглядає однаково, якщо робота виконана правильно.

  Якщо, наприклад, листочок широкуватий, то його ділять навпіл, і кожну сторону вишивають в різних напрямках. Також забагато фрагменти вишивки можна застеляти прямими стібками всередині контуру, щоб тканина не стягувалася, мала щільну основу. Ця вишивка називається гладдю з настилом.

  Пташку ми вишиваємо двосторонньої гладдю.

  Сьогодні ми навчилися прикрашати одяг за допомогою зовсім нескладних декоративних швів. Сподіваюся, що уроки вишивки гладдю для початківців були корисні, діліться статтею з друзями, підписуйтесь на новини сайту.

  Буду вдячна лайкам, охоче відповім на ваші питання.

  З любов'ю, ваша Ольга Злобіна.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только