Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Унікальні орнаменти вишиванок в кожному краї: від Львова до Луганська

  1. Північна і центральна Україна
  2. Південна Україна і АР Крим
  3. Західна Україна
  4. Східна Україна

  Українська вишиванка з давніх-давен вважалася одним з найміцніших оберегів від злих думок, поглядів і нещасть, адже в кожному її візерунку втілювався унікальний код. Орнаменти відрізнялися в залежності від регіону України, і при цьому не втрачали значення оберега.
  Українська вишиванка з давніх-давен вважалася одним з найміцніших оберегів від злих думок, поглядів і нещасть, адже в кожному її візерунку втілювався унікальний код Наші предки вірили, що символічний орнамент вишивки є міцним захистом людини. Найкращим захистом володіли вишиванки, вишиті самостійно або люблячою людиною - матір'ю, дружиною, бабусею. Вишивали не тільки сорочки, а й рушники, хоругви, ікони, подушки, скатертини. Жодна традиційне українське весілля не обходилося без вишитого рушника, який вишивали на щасливе подружнє життя, і вишитій весільного одягу.

  У різних частинах країни візерунки відрізнялися - вони були унікальними і означали приналежність до певного краю. За орнаменті вишивки наші предки з легкістю визначали, звідки родом чоловік.

  Сьогодні вишиванки не менш популярна одяг - вони завойовують навіть світові подіуми. Вишитий одяг є національною гордістю українців, тому пропонуємо Вам детальніше ознайомитися з історією вишивки, а точніше - орнаментами від краю до краю.

  Північна і центральна Україна

  До цієї частини країни відносяться: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Київська, Чернігівська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська області До цієї частини країни відносяться: Вінницька, Житомирська, Черкаська, Київська, Чернігівська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська області.

  У Вінницькій області вишивали традиційним хрестиком, низзю, штаповкою, розписом, настилкой, а також застосовували мережку. Колірна гамма була досить широкою, тут застосовували темно-жовтий, чорний, вишневий, червоний, і невеликі елементи зеленим. Найпоширеніші геометричні фігури - квадрати, в яких об'єднували кілька кольорів. На більшості сорочок був основний колір, який переважав у всьому орнаменті, і додаткові - як правило, дрібні елементи малюнка.

  Житомирщині притаманні невеликий хрестик і занизування. Переважали мотиви розетки або повтор простих візерунків - ліній, восьмиугольников, ромбів, зірок. Переважаючі кольори - червоний з чорним, вишивкою вкривали весь рукав.

  У Черкаській області використовували рослинні і геометричні схеми, які вишивалися червоними нитками.

  У Києві переважали візерунки рослин: грона винограду, хміль, калина та інші У Києві переважали візерунки рослин: грона винограду, хміль, калина та інші. Найчастіше зустрічалися коралово-червоний, білий, чорний колір.

  У Чернігівській області вишивали надзвичайно дрібним хрестиком, часто з бісером. Орнаменти - рослинні і абстрактні. Найпоширеніші нитки - білі, до них додавали дрібні кольорові елементи.

  У Кіровоградській області використовували чорний і червоний колір. Щодо орнаментів, то часто вишивали грона винограду, в яких навіть зображували блиск ягід.

  На Полтавщині найчастіше вишивали гладдю, білими нитками. Часто можна було зустріти на полтавській вишивці сірі і червоні кольори, орнаменти по контуру обшивали чорним кольором.

  У Сумській області вишивали як і на Полтавщині.

  На Дніпропетровщині вишивали манжети рукавів і комір чорним Пліс та кольоровими нитками, переважаючий колір - чорний.

  Південна Україна і АР Крим

  До цієї частини країни відносяться: АР Крим, Одеська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська області До цієї частини країни відносяться: АР Крим, Одеська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська області.

  У Криму на вишиванках найчастіше можна було зустріти квіткові мотиви. Вишивка тут значно відрізнялася від решти країни. Кожна квітка на вишивці мав своє значення:

  • жіноча вигнута гілка - мінливість і розвиток;
  • чоловіче дерево - стійкість і сила;
  • гвоздика була символом літніх людей.

  В Одеській області вишивали хрестиком геометричні та рослинні орнаменти червоними, чорними, синіми і жовтими нитками.

  У Херсонській області вишивали рослинні, квіткові і тваринні орнаменти. Переважний колір - чорний, хоча часто вишивали і білим по білому.

  На Запоріжжі любили квіти і калину, а переважаючим кольором був червоний, з вкрапленнями чорними нитками.

  У Миколаївській області використовували червоні, чорні, сірі і блакитні кольори. Відмітна риса сорочок - чотирикутної виріз і вільний край рукавів - без зборів та манжетів.

  Західна Україна

  До цієї частини країни відносяться: Закарпатська, Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області До цієї частини країни відносяться: Закарпатська, Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області.

  На Закарпатті вишивку виконували як кольоровими нитками (але переважно червоними і чорними), так і білими по білому.

  Вишивали звивисті форми, так звані «каракулі» - своєрідний орнамент Закарпаття.

  На Львівщині переважали геометричні орнаменти, місце між елементами якого залишали порожнім - для об'ємного виду візерунка.

  На Волині любили строгі і чіткі геометричні візерунки, хоча на півдні області - рослинні орнаменти.

  В Івано-Франківській області використовували різні орнаменти і кольору ниток, тому вишиванки з цієї області вважалися одними з найяскравіших і красивих.

  На Тернопільщині вишивали густими стібками стежками, що надавало орнаментів рельєфу. Часто можна зустріти повністю вишиті чорними нитками рукава сорочок.

  На Рівненщині вишивали переважно білими нитками.

  У Хмельницькому краї використовували хрестик з грубих чорних ниток, рідко можна було зустріти інші кольори.

  У Чернівецькій області використовували техніку хрестика, гладі та крученого шва. Рукава сорочок переважно були повністю вишитими. Часто зустрічалися квіткові орнаменти. Хоча кращими були чорні і бордові кольори, вишиванки часто прикрашали срібними, золотими нитками і блискітками.

  Східна Україна

  До цієї частини країни відносяться Харківська, Донецька, Луганська області До цієї частини країни відносяться Харківська, Донецька, Луганська області.

  На Харківщині застосовували хрестики і півхрестик, виконані грубими нитками, що надавало обсягу. Використовували різнокольорові орнаменти різних мотивів.

  У Донецькій області часто можна було зустріти мережку і виразно.

  Вироби Луганській області були схожі на полтавські. Переважали схеми рослин і геометричні фігури.

  Хоча сучасна вишиванка містить поєднання орнаментів різних країв з сучасними орнаментами, які часто є авторськими, наші бабусі і дідусі зберегли в пам'яті особливості вишиванок кожного регіону країни - в них закладена історія України.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только