Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як правильно вишивати хрестиком для початківців крок за кроком, техніка вишивання по готовому малюнку, фото поетапно, відео уроки і схеми

  1. Вишивка хрестом для початківців. Покрокова інструкція. Підготовка до роботи
  2. Початок роботи
  3. Як закріпити нитку в полотні?
  4. види стібків
  5. Вишивка по канві з готовим малюнком
  6. Завершення роботи
  7. Корисні поради початківцям вишивальниць:
  8. Малюнки для вишивання хрестом для початківців

  Вишивання хрестиком - це простий, але в той же час досить захоплюючий вид рукоділля Вишивання хрестиком - це простий, але в той же час досить захоплюючий вид рукоділля. Він полягає в перенесенні надрукованого на лічильної схемою малюнка на спеціальне полотно - канву.

  Тканина може бути як чистої, так і з уже нанесеним малюнком. Початківцям рукодільниця краще купувати набори з надрукованим принтом. Це позбавить їх від необхідності постійно вираховувати хрестики, що дозволить зосередитися на правильності виконання стібків.

  Для вишивання хрестиком зазвичай використовуються наступні інструменти:

  • пяльци;
  • ножиці;
  • голки з тупим кінцем;
  • канва;
  • нитки муліне;
  • схема;

  Як правило, нитки і канва входять в готові набори, які можна придбати в будь-якому хобі-гіпермаркеті або магазині для рукодільниць. Голки теж досить часто зустрічаються в наборах, однак остаточна комплектація безпосередньо залежить від фірми-виробника.

  П'яльці продаються окремо в спеціальних магазинах. Вони являють собою два кільця різних діаметрів. Між ними і фіксується канва. На прилавках рукодільних магазинів представлений великий вибір пристосувань для закріплення полотна. Розрізняються пяльци діаметром і матеріалом, з якого вони виготовлені.

  Нерідко починаючі умільці задаються питанням: купувати чи відразу готовий набір або ж обмежитися покупкою схеми Нерідко починаючі умільці задаються питанням: купувати чи відразу готовий набір або ж обмежитися покупкою схеми? Звичайно, придбання одного лише полотна з надрукованим малюнком обійдеться набагато дешевше. Однак далеко не кожна майстриня може самостійно підібрати потрібні відтінки ниток і їх кількість. Виробники беруть на себе всю роботу по збірці кольорів і розрахунком їх кількості. Крім того, виробник визначає і розмір полотна, необхідний для перенесення малюнка.

  Всі набори розділені за рівнями складності, який визначається рядом факторів:

  • Кількість квітів. Чим їх більше, тим складніше малюнок.
  • Техніка вишивки. Так, одна робота може поєднувати в собі різні види стібків. Крім того, основний малюнок може доповнюватися стрічками або французькими вузликами.
  • Величина канви. Від цього параметра залежить і розмір хрестів. Найскладніше створювати малюнок на дрібній тканини. У той же час саме виконані на дрібній канві картини виглядають найбільш ефектно.
  • Колір канви. Чим полотно темніше, тим складніше за нього вишивати. Для того щоб навчитися вишивати хрестом, краще вибирати набори з канвою білого або кремового кольору.
  • Розмір малюнка. Чим більше зображення, тим ефектніше воно виглядає. Однак і вишивати його набагато складніше.

  Схема для вишивання теж зазвичай входить до складу наборів Схема для вишивання теж зазвичай входить до складу наборів. Правда, в деяких комплектах, які складаються з канви з надрукованим малюнком, рахункова схема може бути відсутнім. Кожному кольору ниток присвоюється номер, який відповідає спеціальному позначенню на схемі. Таблиця відповідностей знаходиться на аркуші зі схемою. Там же дані рекомендації про те, який стібок потрібно використовувати в кожному конкретному випадку.

  Звичайно, готові набори обходяться вишивальниць набагато дорожче, проте їх придбання позбавляє майстринь від зайвих турбот.

  Вишивка хрестом для початківців. Покрокова інструкція. Підготовка до роботи


  Перше, що необхідно зробити перед початком роботи, - організувати робоче місце. В першу чергу воно повинно відповідати правилам безпеки і забезпечувати умільці максимальний комфорт. Найкраще розташуватися в зручному кріслі або на м'якому дивані.

  Необхідно подбати і про освітлення Необхідно подбати і про освітлення. Місце, в якому рукодільниця буде займатися вишивкою, має добре висвітлюватися. Найкраще для вишивки підходить світлий час доби. Увечері ж варто подбати про настільній лампі, яка слід використовувати разом з основним джерелом світла.

  Всі інструменти і предмети, необхідні для вишивання, рекомендується розташувати на відстані витягнутої руки так, щоб їх можна було з легкістю дістати. У той же час потрібно подбати про те, щоб вони не заважали майстрині займатися улюбленою справою.

  Початок роботи

  Перш ніж приступати до роботи, необхідно визначитися, з якого місця почати вишивати. Виробники наборів найчастіше рекомендують починати вишивку з центру. Це справедливо в тому випадку, коли обраний малюнок не є суцільним. Якщо картинка безперервна, то приступати до її виконання можна не тільки з центру, а й з будь-якого кута.

  Вишивають зазвичай в дві нитки. Однак деякі умільці воліють наносити малюнок так, щоб канва не просвічує з-під ниток муліне. Для того щоб визначитися з потрібною кількістю ниток, досить вишити кілька хрестиків на канві. Залежно від результату можна збільшити або зменшити кількість ниток.

  Як закріпити нитку в полотні?

  Наступні рекомендації допоможуть вам навчитися вишивати Наступні рекомендації допоможуть вам навчитися вишивати. Для початку розглянемо основні способи закріплення нитки в канві. Найпростіший - так званий метод петлі. Він підійде в тому випадку, коли вишивка здійснюється в дві нитки. Для того щоб закріпити нитку, досить скласти одинарну нитку навпіл і вставити в голку обрізаними кінцями. Тепер потрібно протягнути голку через полотно, залишаючи петлю на виворітній стороні. Зробивши перший стібок, простягніть голку в петлю. Отже, нитка закріплена.

  Другий спосіб - протягнути нитку під стібками. Він підійде в тому випадку, коли на полотно вже нанесена частина малюнка. Крім того, можна зробити кілька дрібних стібків в тому місці, де буде розташовуватися основний малюнок. Залишиться тільки перекрити отримані стежки.

  види стібків

  види стібків

  На фото наведені основні види стібків. В основному використовується повний хрест, який представляє собою перетин двох діагональних стібків. Важливо пам'ятати, що верхня діагональ всіх хрестиків повинна бути спрямована строго в одну сторону (наприклад, з лівого нижнього кута в правий верхній). Так вишивка буде виглядати акуратною.

  Так вишивка буде виглядати акуратною

  Існує два типи шва: датський і англійська. Обидва варіанти є універсальними, а їх використання залежить від особистих переваг майстрині.

  При виконанні датського шва спочатку на полотно наноситься ряд діагональних стібків (напівхрестиком), спрямованих в одну сторону (рисунок ліворуч). Розмір цього ряду відповідає кількості хрестиків обраного кольору. Потім необхідно закінчити хрестики, виконавши стежки в зворотну сторону.

  При виконанні англійського шва кожен хрестик переноситься окремо. Перехід на наступний хрест здійснюється по При виконанні англійського шва кожен хрестик переноситься окремо діагоналі. Техніка виконання англійського шва показана на малюнку нижче.

  Обидва шва є універсальними, і кожна рукодільниця вільна сама вибирати найбільш зручний для неї варіант.Помімо повного хреста, під час роботи може використовуватися четвертний, тричвертні і зворотний стежки.

  Розмір четверного стібка становить 1/4 від основного. Виконується він наступним чином: необхідно вивести нитку з нижнього кута і протягнути в середину квадратика. Тричвертні хрестик складається з однієї повної діагоналі хреста і четвертного стібка. Як правило, такі стежки використовуються для «промальовування» окремих деталей зображення.

  Крім того, для оформлення контуру малюнка нерідко застосовується зворотний стібок. Для його виконання необхідно протягнути нитку з виворітного боку на лицьову і потім увіткнути в отвір, розташоване праворуч. Для виконання наступного стібка потрібно вивести голку в отвір, розташоване ліворуч від першого стібка і повторити попередні дії.

  Вишивка по канві з готовим малюнком  Як вже говорилося вище, набори з нанесеним на канву малюнком більше підходять для початківців рукодільниць. Їх головна перевага полягає в тому, що вишивальниці не потрібно раз у раз звірятися зі лічильної схемою і вираховувати кількість хрестиків. Таким чином, така канва допоможе набити руку на виконання основних стібків.

  Однак є маленький нюанс: малюнок на такий канві не завжди збігається з тим, що зображено на схемі Однак є маленький нюанс: малюнок на такий канві не завжди збігається з тим, що зображено на схемі. З цієї причини при виконанні дрібних деталей звертатися до лічильної схемою все ж таки доведеться. Якщо ж схема в наборі відсутній, то при вишиванні дрібних деталей майстрині доведеться покластися на свою уяву.

  Завершення роботи

  Як тільки малюнок перенесений на канву, необхідно позбутися від надрукованого на ній принта. Для цього потрібно на годину замочити вишивку в теплій мильній воді. Після цього канву необхідно сполоснути і віджати. Ні в якому разі не викручуйте полотно!

  Тепер слід пропрасувати роботу. Для цього покладіть вишивку на махровий рушник лицьовою стороною вниз і проутюжьте. Як тільки тканина висохне, можна поміщати отриману картину в рамку .

  Корисні поради початківцям вишивальниць:

  Ці поради допоможуть початківцям майстриням навчитися створювати справжні шедеври.

  Малюнки для вишивання хрестом для початківців

  В інтернеті є чимало сайтів, що дозволяють не тільки знайти малюнок для вишивання, а й самостійно створити схему. Однак до вибору схем потрібно підійти уважно. Далеко не всі сайти пропонують своїм користувачам коректні зображення.

  Як вже говорилося вище, новачкові не варто братися за роботу, що складається з великої кількості квітів. Так, ймовірність зробити помилку, заплутавшись в кольорах, зводиться до нуля. Та й навчитися вишивати по таким схемам набагато простіше.

  Нерідко починаючі умільці задаються питанням: купувати чи відразу готовий набір або ж обмежитися покупкою схеми?
  Як закріпити нитку в полотні?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только