Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як навчитися вишивати - рекомендації та поради для початківців

  1. Придбайте все необхідне
  2. канва
  3. Нитки та голки
  4. П'яльці
  5. Визначтеся, що ви хочете вишити
  6. починайте вишивати
  7. Накресліть на канві кордону вишивки
  8. Натягніть канву на п'яльці
  9. Визначтеся, скільки ниток ви будете використовувати
  10. Ніколи не зав'язуйте ніяких вузлів
  11. Починайте вишивати з кута
  12. Декілька порад
  13. Будьте уважні
  14. Якщо помилилися - розпорювали
  15. Постійно звіряйтеся зі схемою
  16. робіть перерви

  У цьому огляді ми розповімо вам, як навчитися вишивати, які інструменти для цього необхідні і на що слід в першу чергу звернути увагу, приступаючи до роботи. У цьому огляді ми розповімо вам, як навчитися вишивати, які інструменти для цього необхідні і на що слід в першу чергу звернути увагу, приступаючи до роботи

  Вишивка - традиційне рукоділля, має східні корені. В Європу мистецтво вишивання прийшло в епоху Відродження.

  Слов'янські народи прикрашали сорочки ( «вишиванки»), головні убори, рукавиці. Використовувалися геометричні орнаменти з симетричним візерунком. Згодом призначення вишивки змінилося: сьогодні мало хто прикрашає одяг таким чином. Вишивку частіше стали використовувати для прикраси інтер'єру: вишивають тканинні серветки, скатертини, кухонні прихватки. Не можна не відзначити такий популярний напрям як вишивка картин за мотивами полотен відомих художників. Хочете навчитися вишивати полотна дивовижної краси? Ми розповімо, як це зробити.

  Придбайте все необхідне

  Для того, щоб навчитися вишивати, слід заздалегідь придбати мінімальний комплект інструментів.

  Вам будуть потрібні основні «знаряддя виробництва»:

  1. канва
  2. нитки
  3. голки
  4. пяльци

  Порада: всі необхідні матеріали вигідніше купувати в інтернет-магазині, наприклад, в https://fancywork-ua.com .

  канва

  Канва - це спеціальна груба бавовняна тканина, яка служить основою для вишивки. Структурно канва являє собою перетину паралельних і перпендикулярних рядів ниток, що утворюють «клітки». Кожне перетин-клітина - це місце для майбутнього хрестика.

  Кожне перетин-клітина - це місце для майбутнього хрестика

  Канва класифікується за щільністю цих перетинів, тобто за кількістю хрестиків, які можуть бути нанесені на 1 см полотна.

  Щільність канви називається «каунт» і позначається парним номером (8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22). Чим вище номер канви, тим вона більш щільна. Наприклад, для канви з Каунті 8 щільність хрестиків - 3,2 на 1 см, а для канви 22 - 8,7.

  1. чим більше кількість хрестиків, тим природніше і красивіше виглядає кінцева вишивка;
  2. висока щільність хрестиків робить процес вишивання більш складним;
  3. оптимальними по співвідношенню якості вишивки та складності процесу вважаються два види канви - 14 і 16.

  Нитки та голки

  Спеціальні бавовняні нитки для вишивання - муліне - випускаються в більш ніж сотні відтінків. Врахуйте, що при вишиванні хрестиком ниток йде досить багато. Купуючи їх, завжди беріть трохи більше, ніж того вимагає схема.

  Купуючи їх, завжди беріть трохи більше, ніж того вимагає схема

  Головне правило: всю вишивку потрібно виконувати нитками одного виробника.

  Існує безліч видів вишивки: хрестиком, гладдю, бісером, французьким вузликом і ін. Для кожної окремої техніки використовуються різні голки. Це обов'язково слід враховувати, готуючись до роботи над картиною. У спеціалізованому магазині можна відразу придбати кілька голок різної товщини і «гостроти».

  П'яльці

  Маленькі круглі п'яльці використовуються, як правило, при виконанні невеликих робіт. Наприклад, якщо ви декоруєте вишивкою одяг.

  Наприклад, якщо ви декоруєте вишивкою одяг

  Для великих картин круглі п'яльці не підходять. Це незручно, тому що одна рука весь час зайнята.

  Сьогодні можна придбати п'яльця прямокутної форми, які дозволяють закріпити їх спеціальними кронштейнами на столі або будь-який інший поверхні. Є більш ґрунтовні конструкції - п'яльці, що мають власну опору на підлогу і регульовану висоту ніжок. Вибравши такі п'яльці, ви звільните другу руку. А вишивати двома руками - це швидше і цікавіше, ніж одній.

  Визначтеся, що ви хочете вишити

  Багато новачків, в прагненні навчитися вишивати, відразу беруться за великі роботи, звертаючи увагу в першу чергу на красу картини, а потім - на складність її виконання. Деякі вибирають неординарні об'ємні візерунки або хитромудрі мотиви. У підсумку, кидають заняття, вважаючи вишивку утомливих і складним процесом. Тому, вибираючи малюнок, потрібно тверезо оцінювати свої можливості.

  Будь-яку вишивку можна розділити на три типи:

  • прості орнаменти
  • картина за готовою схемою
  • авторська робота

  Готова схема - оптимальний варіант для початківців. Це зображення, закодоване в кольори ниток. Часто такі схеми продаються в наборі з канвою, нитками і голками. У наборах для самих ледачих кольорова схема нанесена безпосередньо на канву. Вишивати такі вишивки - приблизно те ж саме, що розфарбовувати дитячі розмальовки.

  Ви можете зробити власну схему, скориставшись однією з призначених для цього програм (напр., Pattern Maker). У схему для вишивання можна закодувати будь-яке зображення: фотографію або картину. Програми дозволяють формувати схему, враховуючи безліч параметрів. Найважливіший з них - кількість використовуваних квітів.

  Чим більше відтінків одного кольору, тим більше природна і красива вишивка вийде в кінцевому підсумку.

  починайте вишивати

  Тепер, коли у вас є ідея і всі необхідні предмети для вишивання, приступайте до практичної реалізації задуму.

  Накресліть на канві кордону вишивки

  Відрахуйте кількість хрестиків у вишивці по горизонталі і вертикалі. За допомогою лінійки і простого олівця проведіть лінії, що обмежують вишивку. За цих лініях ви будете орієнтуватися.

  Натягніть канву на п'яльці

  Зазвичай канва затискається між елементами пялец, але бувають пяльци, які вимагають додаткової фіксації канви за допомогою прошивки. Головне - щоб канва була добре натягнута.

  Визначтеся, скільки ниток ви будете використовувати

  Коли ви розпакуєте муліне, то побачите, що кожен пучок складається з 6 ниток. Відріжте необхідну довжину (20-25 см) і візьміть з відрізка необхідну кількість ниток. Більша кількість ниток робить вишивку грубіше і щільніше. Як правило, для канви 16+ використовують 2 нитки, для 14 - 3, для 12 і менше - 4.

  Як правило, для канви 16+ використовують 2 нитки, для 14 - 3, для 12 і менше - 4

  Ви можете вишивати повним хрестом або напівхрестом. Другий варіант займе в два рази менше часу. Не можна сказати, що вишивка напівхрестом гірше за якістю: вона просто інша, і в деяких випадках виглядає навіть краще, ніж повний хрест. Для початку ми радимо освоювати техніку повного хреста.

  Ніколи не зав'язуйте ніяких вузлів

  Закріплюйте нитки, просмикуючи їх з вивороту в уже наявні хрестики. Починаючи вишивку, залиште вільний кінець з виворітного боку і закріпіть його кількома першими хрестиками.

  Починайте вишивати з кута

  Перший хрестик повинен бути кутовим. Так у вас буде менше шансів заплутатися.

  Декілька порад

  Робіть хрестики однотипними

  Слід класти нитки завжди в одному і тому ж напрямку і в одній і тій же послідовності. Наприклад, спочатку з правого верхнього кута в лівий нижній кут, потім з правого нижнього - в лівий верхній. Послідовність може бути будь-який: кому як зручно. Але обраної техніки потрібно дотримуватися весь час.

  Будьте уважні

  Вишивання - трудомісткий процес, що вимагає граничної зосередженості. Неправильне місцезнаходження одного хрестика спричинить за собою зсув всього зображення. Кілька неправильно поставлених хрестиків зіпсують вишивку.

  Якщо помилилися - розпорювали

  Альтернативний варіант - спробувати вирівняти хрестики в довільному місці для компенсації зсуву. На великих вишивках це практично нереально. Розпороти простіше. Головне - вчасно помітити помилку.

  Постійно звіряйтеся зі схемою

  Роблячи хрестик, звіряйтеся зі схемою. Так ви зможете раніше помітити помилку і, отже, будете менше переробляти. Вишивання вимагає посидючості і уважності. Не лінуйтеся порахувати кількість хрестиків в схемі, робити на ній відповідні позначки.

  робіть перерви

  Як і будь-яка робота, що вимагає зосередженості, вишивання передбачає чергування з відпочинком. Після 2 години вишивання ймовірність помилки багаторазово зростає. Робіть 15-20 хвилинні перерви.

  Навчитися вишивати може кожен. Для цього потрібно набратися терпіння і приготуватися до кропіткої роботи. Спочатку вишивання може здатися монотонним і нудним заняттям. З практикою у вас буде виходити швидше. В результаті ви отримаєте вишиту картину ручної роботи, яка, можливо, буде навіть цікавіше оригіналу. Вишивка - хороша деталь інтер'єру і, крім того, непоганий подарунок практично до будь-якого приводу.

  Читайте також:

  Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.


  Хочете навчитися вишивати полотна дивовижної краси?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только