Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як відучити дитину від грудного вигодовування

  1. В якому віці починати відучувати малюка від ГВ
  2. Як відучити малюка від годування грудьми
  3. поділ
  4. намазування грудей
  5. Поступове відлучення від грудей
  6. Чого не варто робити

  Дитина, що знаходиться на природному вигодовуванні отримує з материнського молока не тільки необхідні йому поживні речовини. Він знаходиться в тісному контакті з матір'ю, відчуває її любов і турботу. Тому коли настає час для відмови від годування, малюк може відчувати сильний стрес, що може позначитися на його психічному і фізичному здоров'ї. Щоб не травмувати психіку немовляти, слід знати, як відучити дитину від грудного вигодовування правильно.

  Щоб не травмувати психіку немовляти, слід знати, як відучити дитину від грудного вигодовування правильно

  В якому віці починати відучувати малюка від ГВ

  Багато рекомендують годувати малюка до тих пір, поки є молоко у матері. Але це не правильно, так як лактація залежить від фізіологічних особливостей матері і може припинитися і через 10 років.

  Більшість фахівців схиляються до того, що найоптимальніший вік для відлучення дитини від грудей - це від 1 року до 2.

  До цього віку дитина ще потребує материнському молоці. Адже разом з ним він не тільки отримує поживні речовини, але і антитіла які так необхідні для захисту малюка від інфекцій. Його травна система ще не пристосувалася до вживання твердої їжі і отримувати повноцінне збалансоване харчування без материнського молока дитина не може. Відучують малюка від грудного вигодовування тоді, коли він до цього готовий, а його шлунково-кишкового тракту звик до більш грубої їжі.

  У більш пізньому віці діти не потребують грудному вигодовуванні, так як вони здатні вживати тверду їжу, а вимагають груди для задоволення інших, не харчових потреб. Цим способом вони привертають до себе увагу матері.

  У віці від 2-х років діти вже повинні задовольняти свою потребу в спілкуванні за допомогою гри.

  Перед тим як почати відлучати дитину від грудей слід:

  • Переконатися, що малюк з'їдає достатню кількість їжі. Зазвичай прикорм починають вводити з півроку, поступово додаючи нові страви. І до року дитина може отримувати повноцінне харчування без материнського молока.
  • До 1 року замість ранкової годівлі грудьми слід давати малюкові коров'яче молоко або кефір. А через пару тижнів відмовитися від вечірнього годування.
  • Переконатися що шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишковий тракт) дитини функціонує в повній мірі. Тобто тверда їжа (адаптована для малюка), засвоюється нормально.

  Дуже важливим фактором є стан матері-годувальниці Дуже важливим фактором є стан матері-годувальниці. Якщо вона з тих чи інших причин не бажає продовжувати годування, то слід відучувати малюка. Емоційна і фізіологічна готовність мами, її впевненість робить позитивний вплив на немовля.

  Не слід плутати лінь з неготовністю матері відмовитися від годування грудьми. Адже набагато простіше погодувати дитину материнським молоком, ніж приготувати корисне страву. Після того, як дитині виповнився 1 рік, грудне вигодовування поступово починає приносити шкоду його фізичному і психічному здоров'ю.

  Відучувати малюка від грудного вигодовування слід тільки тоді, коли він повністю здоровий і при цьому не відчував стресів (переїзд на нове місце, розлучення батьків, і т.д.)

  Як відучити малюка від годування грудьми

  Існує кілька способів відлучення дитини від грудей:

  • поділ;
  • намазування грудях;
  • поступове відлучення.

  Порада: Обов'язково прочитайте про припинення лактації - тут .

  поділ

  Самий травмує спосіб для матері і дитини. Коли, щоб відучити малюка від грудного годування його на деякий час розлучають з матір'ю. Вдаватися до цього методу зараз не рекомендують, так як відлучення від грудей і так стрес для дитини. Якщо ще при цьому він не буде бачити маму, то може отримати важку психологічну травму. Використовується такий спосіб, тільки якщо розлучення неминуче (мама потрапила до лікарні, їй терміново потрібно кудись виїхати, при цьому малюка брати з собою категорично заборонено).

  намазування грудей

  До цього методу вдаються досить-таки часто. Щоб дитина відмовився від ГВ, соски намазують гірчицею, часником. Малюк, починаючи смоктати, відчуває тільки гіркий, неприємний смак. Цей спосіб не дуже актуальне, тому що якщо у дитини не пропала потреба в материнському молоці, він все одно буде просити груди, ображатися і знову вимагати. Дні поки малюк сам відмовиться від грудного вигодовування, будуть тортурами, як для нього, так і для мами.

  Поступове відлучення від грудей

  Найдієвіший і найменш травмує спосіб Найдієвіший і найменш травмує спосіб. Починаючи з піврічного віку, дитині поступово вводять прикорм. Це різні овочеві пюре, фрукти, супи. Ближче до 1 року починають давати страви з дієтичного м'яса, риби (вони повинні бути приготовлені на пару і подрібнені).

  Поступово замінюють грудне годування звичайною їжею. Коли дитині виповнюється 8 - 10 місяців, часто він сам відмовляється від нічного годування. Тієї їжі, яку він отримує протягом дня, йому має вистачати.

  Потім вранці, замість материнського молока дитини поступово привчають випивати чашку коров'ячого або козячого молока. Після чого відмовляються від денних і вечірніх годувань.

  Щоб при відлученні малюка від грудей менше його травмувати, необхідно слідувати правилам:

  1. Вводячи прикорм, потрібно привчати дитину їсти з ложки. До 8 - 9 місяців малюк повинен вміти їсти самостійно.
  2. Хліб, сухарики, фрукти давати дитині в руку, щоб він самостійно починав їсти.
  3. Привчати пити з чашки - починають з 7 місяців. Спочатку чашку тримає дорослий, а до 10 місяцем - сам дитина.
  4. Поступово замінювати грудне молоко іншою їжею.
  5. Якщо дитина починає вимагати грудне вигодовування, слід відвернути його, зайняти грою.
  6. Намагатися уникати ситуацій, які нагадують йому про годування грудьми.

  Грудне вигодовування не тільки задовольняє потребу дитини в їжі. Він, харчуючись таким способом, відчуває увагу і турботу з боку батьків. Щоб відлучення від грудей пройшло, як якомога безболісніше слід задовольняти потребу малюка в увазі та турботі за допомогою різних ігор, що підходять за віком.

  Чого не варто робити

  Дитину ні в якому разі не відучують від грудного годування, коли:

  • малюк хворий або видужує після тривалої і важкої хвороби;
  • дитина знаходиться в стресовій ситуації;
  • йому робили щеплення.

  Відучуючи дитини від грудного годування не можна відштовхувати його від себе, коли він починає просити груди. Потрібно зайняти його іншим способом, переключити його увагу на якусь цікаву гру.

  Також якщо вже вирішили відмовитися від годування, не слід поступатися його капризам. Дитина буде вимагати, плакати, вередувати. Простіше за все не відвернути малюка, а дати те, що він просить - Ось тільки це неправильно.

  1. По-перше, таким способом ви не досягнете поставленої мети;
  2. По-друге, малюк почне все вимагати тільки за допомогою плачу і крику;
  3. По-третє, такі поступки приведуть до порушення формування особистості.

  Важливо знати! Щоб відучення малюка від грудного вигодовування не було для нього травмуючим фактором, слід приділяти йому увагу. Піклуватися і ласку, показувати свою любов. Необхідно замінити ГВ не тільки повноцінної їжею, а й різними іграми.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только