Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Ковбаса, сосиски, сардельки, шпикачки: з чого роблять, якість, шкода, що ми їмо під виглядом ковбаси

  1. Що ми їмо під виглядом ковбаси?
  2. Шкода ковбаси, сосисок, сардельок, шпікачек і т.д.

  Ковбаси, сардельки, сосиски, шпикачки - це продукти, які користувалися попитом в нашій країні завжди. Люди, що жили в «радянські» часи, прекрасно пам'ятають черги, які займали заздалегідь, часто з 6-ї години ранку, і протягом дня вдавалися «відзначатися», щоб після 18.00 отримати заповітний «кілограм в одні руки». Часи змінилися, і сьогодні ми зовсім інші, але не змінилося ставлення до ковбаси: вона як і раніше залишається одним з найпопулярніших продуктів харчування. Однак змінилася сама ковбаса, точніше, її якість, і - на жаль! - не в кращу сторону.

  Черги в м'ясних відділах магазинів, а також в «ковбасних» кіосках нікуди не поділися - вони є постійно, хоча і не в таких грандіозних масштабах, як в «радянські» часи. Адже сьогодні сортів і різновидів ковбасних виробів випускається стільки, що зорієнтуватися в них людині, яка не має відношення до харчової промисловості, практично неможливо - зате вистачає вже точно на всіх.

  Про якість ковбасних виробів, а також про те, з чого їх насправді виробляють, так чи інакше, чули всі. Однак відмовитися від ковбас, сосисок, шпікачек, сардельок та інших звичних продуктів люди просто не в силах, і це зрозуміло.

  В сучасній ковбасі стільки смакових добавок та інших непотрібних людині речовин, що для їх перерахування не вистачає місця на упаковці. Але ось тягу, звичку до ковбаси ці речовини у нас прекрасно підтримують - вони й придумані для цього. Якби в ковбасні вироби сьогодні не додавала всіляку «хімію», то від одного їх виду і запаху нас би просто вивернуло.

  Звичайно, в колишні часи ковбаса теж не проводилася тільки з натурального м'яса (хоча були і такі сорти), а про туалетний папір і щурів, що падають в м'ясорубку, ходили легенди, проте такого «багатющого» складу, який пропонується сьогоднішнім споживачам, тоді просто не було.

  Що ми їмо під виглядом ковбаси?

  Що ж таке ми їмо під виглядом красиво упакованих та привабливо пахнуть ковбас і ковбасних виробів? Дізнатися про це всю правду для простої людини не представляється можливим: гіганти харчової промисловості добре охороняють свої секрети, та ще й називають їх комерційною таємницею.

  Таємниця чи ні, однак переважна більшість сучасних виробників навчилися випускати безліч видів ковбасних виробів, які з м'ясом і «поруч не лежали». Проте, варто така ковбаса найчастіше недешево, і недосвідчений споживач думає, що в ній досить м'яса.


  Тим часом, яловичина, свинина, та й інші види м'яса дорожчають щороку, і досить відчутно. Ковбаса теж дорожчає, але повільніше. Як же виробники уникають зростання цін? А дуже просто: замінюють м'ясо іншим сировиною, а яким саме - нам не повідомляють.

  Соя і водно-соєвий субстрат, що надає ковбасі тяжкість і «наповнений» вид, споживачам уже відомі. Ще одне часто використовується диво харчових технологій - субстанція MDM, виготовлена ​​з кісток з рештою на них важко обрізати м'ясом, жилами, хрящами, сухожиллями. Всі ці залишки перетворюють в пюре за допомогою преса, а на упаковці виробу цей компонент позначається словами: яловичина, свинина, м'ясо птиці.

  Звичайно, в Росії і сьогодні існують стандарти - ГОСТи, згідно з якими додавати до ковбасних виробів такі складові заборонено. Наприклад, найдорожча варена ковбаса повинна повністю складатися з м'яса: в ковбасі 1-го сорту м'яса повинно бути не менше 70%, а решта - соєві і молочні продукти, білкові стабілізатори, крохмаль і крупи.

  У ковбасі 2-го сорту, відповідно, це співвідношення змінюється: м'яса потрібно класти 60%, а добавок - 40%. Що стосується напівкопченої ковбаси вищого сорту, то в ній повинно бути тільки м'ясо - 100%, і ніяких добавок. У напівкопченої ковбаси 1-го сорту допускається лише 10% добавок - тільки соєві продукти і борошно. Якби ці стандарти дотримувалися, наше харчування можна було б вважати досить прийнятним ...

  Напевно, є і такі компанії, які намагаються організувати випуск ковбасних виробів за ГОСТом, але їх зовсім небагато - адже так можна отримати більший прибуток. В основному виробники створюють свої рецепти, свої склади продукції, які відповідають не гості, а технічним умовам - ТУ, і ці рецепти не розголошуються.

  А як же державні лабораторії, які зобов'язані перевіряти якість продуктів харчування? На жаль, зараз якість перевіряється рідко, так як на це не вистачає грошей. Якість продуктів харчування поки не є тією областю, яку наша держава готова фінансувати.

  Тому лабораторії перевіряють продукти тільки на безпеку, і то в кращому випадку. Кількість, а не якість продуктів сьогодні є пріоритетом для виробників, інакше їм довелося б відмовитися від прибутку. А який же без прибутку бізнес?

  У ковбасу та інші вироби кладуть що завгодно, але не справжнє м'ясо. Варена ковбаса на 25% складається з емульсії, ще на 25% з соєвого білка, 10% - м'ясо, 30% - м'ясо птиці, крохмалю (або борошна) - 8%, і 2% різних харчових добавок. Сардельки, настільки улюблені багатьма господинями, ще цікавіше: просто м'яса і м'яса птиці в них 15 і 10%, зате емульсії і соєвого білка побільше - 35 і 30%. Крохмалю (борошна) і добавок - по 5%.

  Шпикачки містять той же, що і сардельки, однак замість м'яса птиці в них додають більш екзотичні складові: нутряне сало і свинячу шкіру. Напевно, звідси і назва ...

  Зручні сосиски в оболонці з поліетилену містять 25% соєвого білка, зате емульсії - 45%. Пташиного м'яса 15% і звичайного м'яса - 7%, борошна або крохмалю - 5%, і 3% різних добавок.


  Шкода ковбаси, сосисок, сардельок, шпікачек і т.д.

  Пташине м'ясо часто виявляється м'ясом так званої «механічної дообвалки». Курячі кістки із залишками м'яса, хрящами, шкірою і навіть пір'ям тиснуть пресом до отримання однорідної маси. Така добавка набагато економічніше звичайного м'яса птиці.

  Інша м'ясо - це яловичина, баранина і свинина, найчастіше імпортна, в брикетах. Борошно - картопляна і кукурудзяна. Що стосується добавок, тут політ фантазії необмежений: барвники, відбілювачі, загусники і покращувачі, консерванти, ароматизатори, і т.д., і т.п.

  Однак добавки і замінники - це не все. Навіть якщо в ковбасі їх мало, м'ясо, з якого вона зроблена, може бути дуже шкідливо для здоров'я. На ковбасі написано, що її зробили в російській глибинці, але з якого м'яса? А м'ясо може бути з дуже далеких країн: Австралії, Китаю, Аргентини. Тварин, призначених для експорту в Росію, там навряд чи вирощують на екологічно чистих кормах.

  Крім того, на м'ясокомбінатах м'ясо і ковбасу, що прийшли в непридатність, знезаражують і знову пускають у виробництво. Чим знезаражують? Деякі люди кажуть - краще не знати. Це - позиція страуса, а продукти знезаражують хімічними реактивами - це недорого.

  Якщо вже ви купуєте ковбасні вироби, навчитеся їх вибирати. Не купуйте яскраво-рожеві, красиві вироби - це барвники, далеко не безпечні, хоча і в невеликих кількостях. Сірі, з плямами, вкрапленнями і шматочками застиглого бульйону вироби купувати теж не треба.

  Вимагайте у продавця сертифікат відповідності, а на расфасованном продукті уважно читайте всю інформацію: про виробника, харчову та енергетичну цінність, масі, умови зберігання, стандарті і сертифікації. І термін придатності перевіряти не забувайте.

  Лікарі і дієтологи вважають більшість ковбасних виробів небезпечними для здоров'я, і ​​не тільки через шкідливих добавок, низької якості м'яса і жиру. На сьогоднішній день сою додають майже в 90% ковбасних виробів, і приблизно 70% - це генетично модифікована соя.

  Звичайно, не варто відмовлятися від м'ясних продуктів, однак краще вибирати справжнє м'ясо, і готувати з нього м'ясні страви в домашніх умовах. А сосиски, сардельки та інші ковбаси купуйте тоді, коли дійсно немає можливості приготувати нормальну їжу, і вибирайте їх ретельніше.

  Адже ви ж не хочете труїти себе і своїх близьких, а потім погано себе почувати, звертатися до лікарів, працювати на ліки і швидко старіти? Тоді дозвольте своєму організму отримувати нормальне харчування, а собі - прожити довше, зберігаючи енергію і здоров'я.

  Гатаулина Галина
  для жіночого журналу InFlora.ru

  При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова

  Що ми їмо під виглядом ковбаси?
  Що ми їмо під виглядом ковбаси?
  Що ж таке ми їмо під виглядом красиво упакованих та привабливо пахнуть ковбас і ковбасних виробів?
  Як же виробники уникають зростання цін?
  А як же державні лабораторії, які зобов'язані перевіряти якість продуктів харчування?
  А який же без прибутку бізнес?
  На ковбасі написано, що її зробили в російській глибинці, але з якого м'яса?
  Чим знезаражують?
  Адже ви ж не хочете труїти себе і своїх близьких, а потім погано себе почувати, звертатися до лікарів, працювати на ліки і швидко старіти?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только