Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Претензія на повернення грошей за телефон: як написати правіьно

  1. Підстави для написання претензії
  2. Що потрібно підготувати для складання документа
  3. Зміст і зразок претензії на повернення грошей за телефон
  4. Вручення претензії і строки задоволення вимог
  5. Що робити, якщо ви незадоволені результатом

  Відповідь на питання про те, чи можна повернути гроші за куплений раніше телефон, повністю відображається в Законі «Про захист прав споживачів» (ЗоЗПП). Зокрема, в ньому сказано, що здати товар назад в магазин можна або в перші 14 днів від дати його покупки, або протягом дії гарантійного терміну, якщо в цей період був виявлений недолік, який свідчить про неналежну якість речі.

  Кожен громадянин сьогодні повинен знати про свої права і про те, як захистити свої інтереси. Для ознайомлення слід звернути увагу на деякі окремі статті ЗоЗПП:

  Але перш ніж подавати претензію на повернення грошей за телефон, враховуйте і статтю 14.08 «Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення». Відповідно до неї, покупця можуть оштрафувати, якщо виявиться, що він подав неправдиві відомості про товар. Крім того, продавець має право стягнути з споживача суму на доставку в сервіс і експертизу телефону, якщо виявиться, що вина за несправність пристрою лежить не на виробника і не на магазині.

  Ставлячи перед собою мету «віддати телефон, який зламаний, і хочу повернути гроші назад», необхідно знати про нюанси, розкритих далі в статті.

  Підстави для написання претензії

  Претензія на повернення смартфона може бути пред'явлена ​​продавцеві протягом 14 днів від дати здійснення покупки, якщо недолік товару несуттєвий Претензія на повернення смартфона може бути пред'явлена ​​продавцеві протягом 14 днів від дати здійснення покупки, якщо недолік товару несуттєвий. Це може бути, наприклад, потертість або подряпина. При цьому чотирнадцять днів відраховуються без урахування самого дня придбання речі.

  Підставою подати претензію щодо повернення телефону після закінчення двотижневого терміну є:

  • Виявлення істотного недоліку або виробничого браку (не працюють якісь функції, мимовільне включення і виключення пристрою, інше);
  • Не дотримано терміни безкоштовного гарантійного ремонту (більше 45 днів);
  • Знаходження пристрою в ремонті більше 30 днів на рік.

  Ви можете зажадати повернути ваші гроші лише в тому випадку, якщо причина поломки не в ваших діях і не в неналежного використання телефону. У вас також повинен бути на руках гарантійний талон, заповнений належним чином, або інші документи, що свідчать про факт, місце, дату і вартості покупки.

  Претензійна заява потрібно написати невідкладно, так як строк пред'явлення вимог обмежений Претензійна заява потрібно написати невідкладно, так як строк пред'явлення вимог обмежений. При цьому продавець, посилаючись на 5 пункт 18 статті ЗоЗПП, має право до винесення рішення інструменту протягом експертизу, щоб підтвердити наявність дефекту і встановити причину його появи.

  Перелік вимог, які покупець може висунути продавцю:

  • Обмін несправного пристрою на аналогічний справний або іншу модель з перерахунком вартості;
  • Безкоштовний гарантійний ремонт;
  • Зниження ціни товару пропорційно виявленому ефекту;
  • Повернення телефону і отримання сплачених за нього грошей назад в повному розмірі.

  Відповідно до Закону про ЗПП, продавець може запропонувати один з перерахованих вище варіантів на вашу претензію (зразок документа можна подивитися нижче в статті) з приводу здачі телефону назад в магазин. Але в будь-якому випадку спрацьовує захист прав споживача і без вашої згоди продавець не може приймати рішення про зміну вимог.

  Що потрібно підготувати для складання документа

  Претензія про повернення грошей за куплений телефон - це офіційний документ, до складання якого застосовуються ті ж вимоги, які є актуальними для будь-якого ділового листа Претензія про повернення грошей за куплений телефон - це офіційний документ, до складання якого застосовуються ті ж вимоги, які є актуальними для будь-якого ділового листа. Але перед тим як скласти свою претензію на повернення сплачених за телефон грошей, потрібно підготувати документи, які будуть додані до заяви на підтвердження ваших слів. В першу чергу - це копія чека на товар і копія гарантійного талона. Якщо ви віддавали телефон в сервісний центр для ремонту або експертизи, у вас повинні бути всі квитанції і папери, що підтверджують даний факт. Вони ж знадобляться, якщо ви хочете вимагати від продавця компенсації за понесені додаткові витрати, пов'язані з товаром неналежної якості.

  Подати претензійну заяву можна виключно в той же магазин і за тією ж адресою, де була здійснена покупка. Навіть якщо ви віддавали пристрій на незалежну перевірку якості, продавець має право зробити додаткову незалежну експертизу телефону. Ви в свою чергу має право на неї присутні, але про такий намір зобов'язані повідомити заздалегідь, прямо в тексті претензії.

  Зміст і зразок претензії на повернення грошей за телефон

  Для того як написати претензію на повернення грошей за придбаний телефон, необхідно враховувати кілька вимог:

  • Найменування адресата має бути повне і юридичне - вивіска на магазині далеко не завжди є таким найменуванням. Дізнатися правильна назва ви можете, подивившись інформацію на чеку, гарантійному талоні, в куточку покупця - це загальнодоступна інформація;
  • Дані про заявника повинні бути повні - П.І.Б., адреса, номер телефону для зв'язку;
  • У тексті повинні бути відображені точні відомості - який саме телефон ви придбали (модель, серійний номер, колір, комплектація), коли, за якою ціною, коли і за яких обставин виникла несправність, яка саме, які заходи було вжито;
  • У заяві повинні бути посилання на відповідні законодавчі акти, згідно з якими ви пред'являєте свої вимоги;
  • Вимоги повинні бути виділені окремим абзацом;
  • В кінці тексту повинен бути перелік документів, що додаються;
  • В самому кінці ставиться дата подання звернення і підпис заявника.

  Ви можете завантажити зразок претензії на повернення грошей за телефон по цим посиланням .

  Використовуючи даний приклад претензії, ви можете коригувати текст відповідно до обставин вашої індивідуальної ситуації.

  Вручення претензії і строки задоволення вимог

  Претензію на повернення смартфона можна подати особисто адміністрації магазину, або відправивши її рекомендованим листом Претензію на повернення смартфона можна подати особисто адміністрації магазину, або відправивши її рекомендованим листом. У першому випадку при собі потрібно мати два ідентичних примірника заяви: один ви подаєте, а на другому відповідальний співробітник повинен поставити відмітку про прийняття документа (дата, посада, П.І.Б., підпис відповідальної за прийом співробітника, печатку юридичної особи або ІП обов'язкова).

  Якщо відправка претензійної заяви рекомендованим листом, воно повинно бути з описом (береться бланк в поштовому відділенні) і зі зворотнім повідомленням про вручення. Маючи на руках свій екземпляр скарги, повідомлення та опис, можна не турбуватися про те, що продавець відкрутиться від своїх зобов'язань, пославшись на те, що нічого не отримував.

  Термін розгляду претензійної заяви - 10 днів після отримання його від покупця. У ці десять днів входить розгляд звернення, винесення рішення, оповіщення споживача про прийняте рішення, проведення експертизи і безпосередньо задоволення вимог. Даний термін дійсний тільки для вимог про повернення грошей за неякісний телефон. У разі обміну або ремонту тимчасові рамки дещо інші. Наприклад, терміни ремонту - не більше 45 днів, а обмін - 7 днів або 20 днів, якщо товар потрібно замовляти.

  За кожен прострочений день споживачеві належить виплата неустойки в розмірі 1% від вартості купленого телефону.

  Що робити, якщо ви незадоволені результатом

  У тому випадку, якщо ваша претензія проігнорована, коли продавець наполягає на обміні телефону замість повернення грошей, при частковому задоволенні ваших вимог або якщо вам зовсім відмовили, посилаючись на неправомірні причини або стверджуючи, що експертиза не підтвердила його провину, ви можете подати позовну заяву в суд або в Росспоживнагляд У тому випадку, якщо ваша претензія проігнорована, коли продавець наполягає на обміні телефону замість повернення грошей, при частковому задоволенні ваших вимог або якщо вам зовсім відмовили, посилаючись на неправомірні причини або стверджуючи, що експертиза не підтвердила його провину, ви можете подати позовну заяву в суд або в Росспоживнагляд.

  Відразу варто зауважити, що майнові суперечки Росспоживнагляд не вирішує - лише проводить перевірки, підтверджує факт порушення, притягує порушника до адміністративної відповідальності. Змусити продавця віддати вам гроші і відшкодувати інший пронесена збиток - це компетенція суду.

  Кожен покупець має право через позов вимагати виплати штрафів за прострочення, компенсації витрат на юридичні послуги, судові витрати, ремонт телефону, заподіяння шкоди, але всі вимоги повинні бути грамотно обгрунтовані. Саме тому має сенс заздалегідь звернутися за допомогою і консультацією до досвідченого фахівця.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только