Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Навчені відчаєм: Як волонтери знаходять гроші на четвертий рік АТО

  Вже на другий рік війни багато українців так від неї втомилися, що майже перестали допомагати бійцям. Щоб заробити гроші на потреби фронту і собі на життя, і щоб не зійти з розуму від відчаю, болю і смертей українські військові волонтери, стали пробувати себе в бізнесі. Вони виробляють і продають те, що навчилися робити за час волонтерської діяльності.

  "Не було б щастя, та нещастя допомогло", - це саме про них.

  Волонтери, з якими поспілкувався Depo.ua почали власні міні-бізнеси і тепер намагаються продавати свої вироби широкому загалу. Частина заробітку або ж все зароблене вони витрачають на потреби АТО і віддають на благодійність.

  ВАРЕНИКИ ВІД МАШИ Бурдун

  Марія Бурдун називає себе волонтером-рецидивістом. Волонтери 33-річна Маша скільки себе пам'ятає. Після технікуму допомагала в акції "food no boms", де варили їжу і роздавали бездомним, працювала на "Євро-2012", а коли почався Майдан, з перших днів допомагала активістам.

  Від початку війни відправляла на фронт медикаменти, одяг, продукти. Сушила борщі, робила вітамінні пакети із сухофруктів і горіхів, пекла пиріжки сотнями. Відправляла посилки в АТО з запискою "повертайтеся живими! З мене вареники". Потім приєдналася ще до благодійних фондів, працювала в ГО "СВАТ", відомої по акціях "нагодуй воїна" з "підвішеною їжею".

  Військові волонтери вигорають по-різному - в одних психіка вже не витримує постійної напруги, пошуку, негативу. Інших валять з ніг хвороби, на які вони "забили" від початку Революції. Марію нічого не обійшло - спочатку почалися болі в спині і мігрені (стояння по 12-14 годин на зимовому Майдані дало про себе знати), потім - приступи зневіри і відчаю.

  "Я б не сказала, що у мене прямо так дах їхала ... Швидше - це були періоди важких коротких депресій кожен раз, коли приходили звістки про загиблих. Здавалося, що все що робиш - марно, бо війна триває і хлопці гинуть, - розповідає вона. на питання, чи не думала залишити волонтерство принаймні на деякий час, обурюється. - Себе в дзеркалі не бачити - рівнозначно тому, щоб не бачити війну в країні. Там друзі дитинства, брати і сестри, побратими. Хіба годі й відчувати себе?"

  До Майдану Марія працювала на радіо, в 2014 звільнилася, в тому числі з-за політичних поглядів. До весни 2016 року підробляла на фрілансі, але більшість часу присвячувала волонтерства. Матеріально її з донькою підтримала сім'я, батько сказав "роби все що треба і скільки треба і за мене теж. А я тебе підтримаю".

  А потім настав її час підтримувати батьків. Марія вирішила заробляти на життя тим, що вміє і любить - готувати смачну їжу. Тепер вона ліпить вареники, частина для бійців, а частина - на продаж. Вареники з вишнями, стоять 45 гривень за кілограм. картоплею і капустою - 47, з сиром -60, пельмені -125.

  "Думаю, це спроба психологічно реабілітуватися, - говорить вона про потреби - своєю, і інших волонтерів робити щось руками. - Коли займаєшся тим, що любиш - відпочиває мозок і душа. А душі у волонтерів вже давно хворіють, кровоточать з кожним фото загиблого або пораненого ".

  КАРТИНИ ВІД СВІТЛАНИ Андрейчук

  Світлана Андрейчук - польовий волонтер, кілька разів була під обстрілами, має контузію. Тиждень тому в черговий раз потрапила під обстріл, 122-мм снаряд пролетів над головою.

  Почала займатися волонтерством з Майдану, потім допомагала вимушеним переселенцям, організовувала евакуацію пренатального центру із зони АТО, згодом переключилася на бійців. Вона - польовий волонтер, четвертий рік возить на передову медицину, генератори, гуму, запчастини - що бійці попросять.

  До війни вона працювала адвокатом, але волонтерська діяльність забирала все більше часу, роботи ставало все менше.

  "У 2015 році я допомагала зі своїх грошей, потроху витягла всі заощадження, потім продала гараж. Коли закінчилися гроші абсолютно все, стала думати, де взяти ще. Просити у людей? Тоді я повинна не тільки просити, але і щось давати людям за їх допомогу ", - розповідає вона. Згадує, як повернулася з чергової поїздки на нуль, вже з новим переліком того, що треба закупити і привезти, і напружено думала, як знайти гроші. А потім пішла в магазин, купила фарби і полотно і намалювала першу свою картину. Начебто нормально вийшло.

  Малювати ніде не вчилася.

  "Я просто села, може, після чергового обстрілу, - сміється. - і почала. Спочатку невелику картинку, потім котиків, собачок, природу, дітей, в різних стилях. Я принципово малюю тільки позитив, щось далеке від війни. Віддушиною це назвати не можу, у мене чоловік, дитина, будинок, собаки, кішки. Це як у бійців так і у волонтерів атошний синдром, коли ти не можеш вже спокійно реагувати на події. Я знайшла собі справу, яке мене захопило.

  Тепер вона малює картину, публікує на своїй сторінці і пише, на що підуть кошти від її продажу. Успіхи у Світлани краще, ніж у деяких професійних художників - за півтора року вона продала більше сотні картин на 130 тисяч гривень. Всі виручені гроші вона витрачає на допомогу бійцям.

  Впасти від ОЛЬГИ ІГНАТЕНКО

  Восени 2014 го Ольга побачила сюжет про дівчат, які сушили борщі для бійців, зібрала подружок і запропонувала робити те ж саме. Спочатку працювали втрьох і передавали це кільком підрозділам, Ольга позичила для цієї справи сушку у свекрухи. Потім приєдналася до кулінарної сотні Київщини "Від серця до серця", де працювала до самого її закриття навесні цього року.

  Пастилу також почала робити для бійців - отримала багато груш і не знала, що з них приготувати. В результаті переробила на пастилу, всім сподобалося, і Оля почала час від часу варити пастилу для бійців і для своєї сім'ї.

  "А потім, так як я не захотіла виходити на роботу, з якої йшла в декрет (я працювала бухгалтером), цінителі моєї пастили подали ідею робити її на продаж", - розповідає вона.

  У листопаді 2016 Ольга почала продавати свої смаколики через соцмережі. Пастила у вигляді цукерок коштує 15 гривень за одну штучку, на вагу - 50 гривень за 100 грамів. В основі яблучне пюре, до якого додаються фрукти і ягоди, майже вся вона без цукру.

  Бізнес поки маленький, довгий час він був швидше як хобі, але зараз у Ольги вже є постійні замовники і навіть один реалізатор.

  "Не було щастя, то нещастя допомогло - це якраз мій варіант, - погоджується. - У мене почалися проблеми в сім'ї і це стало поштовхом для започаткування власної справи"

  Атовцам Ольга зараз допомагає фінансово або готує якісь страви. Частину зароблених грошей вона передає на лікування дітям. Зараз збирає гроші на обладнання для сольової кімнати для дітей-інвалідів.

  ОЖЕРЕЛЬЕ - ТРАДИЦІЙНІ І СУЧАСНІ. ЯК УКРАЇНА

  Наталія Тарасова до війни мала разом з чоловіком невеликий магазинчик. Після того як син і чоловік взимку 2015 року пішли в АТО добровольцями, вона почала робити намиста.

  "До цього ніколи в житті таким не займалася. А тут мені ніби канал відкрився, не знаю як це інакше назвати ... Душевна потяг. Це моє внутрішнє бачення подій в Україні, свою причетність до нації. Тому і намиста такі сучасні, я не роблю коралів ", - говорить вона.

  Коштують її вироби від 300 до 700 гривень, але на замовлення бувають і дорожче, близько двох тисяч.

  Перше намисто в зелено-червоних кольорах Наталя зробила для мами, інші - на продаж. Почала викладати фото в Фейсбуці, відразу ж пішли замовлення. В місяць продавалося до 10 намист. Це було для того, щоб підтримати себе фінансово, поки весь вільний час йде на волонтерство - з серпня 2015 року Світлана займається кришечками і зараз це її основна діяльність. Заснувала благодійну організацію Lelecare і збирає кришки від пластикових пляшок, здає на переробку а гроші передає на лікування поранених бійців АТО.

  "Ми знайшли київського переробника, який працює абсолютно прозоро, відійшли від тези про протезування (раніше інша організація повідомляла, що з пластику, з якого роблять кришки, виготовляють протези, - ред) і гроші йдуть на лікування поранених в АТО. Коли нам приносять кришечки , все обов'язково зважується, нашу електронну звітність може подивитися кожен бажаючий ".

  Від здачі в переробку кришечок Наталя врятувала вже близько 95 тисяч гривень, з них вже надано допомогу п'ятьом бійцям на суму 46 500 гривень.

  Хіба годі й відчувати себе?
  Просити у людей?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только