Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  »Використання нетрадиційних технік малювання в старшій групі

  1. Значення занять з використанням нетрадиційних технік малювання
  2. Техніки нетрадиційного малювання
  3. Роботи в техніці вертикального стусана (фотогалерея)
  4. Малюнки долоньками (фотогалерея)
  5. Монотипія (фотогалерея)
  6. нетрадиційне малювання
  7. «Перші весняні квіти» - колективний малюнок в техніці батик
  8. «Матрьошки» - прикрашення методом стусана і монотипії
  9. «Квіти для мами» - малюнок в техніці «холодний батик»
  10. «Вечерний город» - графічні твори в техніці граттаж
  11. «Зимовий місто» - малюнок в техніці граттаж
  12. «Осінній ліс» - твір в техніці монотипії
  13. «Перший сніг» - малюнок на м'ятою папері
  14. «Дерево» - малюнок м'ятою папером
  15. «Квіти у вазі» - ніткографія
  16. «Осінній килимок» - воскова свічка з використанням листя
  17. «Осіннє дерево» - пальчикові фарби з елементами аплікації
  18. «Гілка сакури» - комбінований малюнок з елементами техніки кляксографія
  19. Схема і приклад конспекту заняття
  20. Конспект заняття «Первісні малюнки» в рамках короткострокового проекту «Вугільні олівці» (Автор Тетяна...

  Становлення різнобічно розвиненої, яскравою, самодостатньою, творчо активної особистості - провідне завдання освіти, рішення якої починається з раннього дитинства. Особливо важливо стимулювати природну допитливість і пізнавальну активність дошкільника новими захоплюючими видами художньої діяльності. Створення оригінальних композицій в нетрадиційній техніці малювання в старшій групі є ефективним засобом самовираження, розширює межі творчої фантазії, пробуджує смак до художньої імпровізації, розвиває і тренує ручні вміння, виявляє почуття форми, кольору.

  Нетрадиційні способи малювання залучають дітей художньої ефектністю і непередбачуваністю результату, незвичайною технікою виконання, не вимагає особливих ручних навичок та здібностей, а більше нагадує гру, яка допомагає розкрити творчий потенціал кожної дитини.

  Значення занять з використанням нетрадиційних технік малювання

  Значення альтернативних технік малювання:

  • допомагають подолати страхи і комплекс невпевненості;
  • розвивають просторове мислення і почуття кольору, форми, фактурності;
  • створюють умови для вільного вираження індивідуальності дітей;
  • знайомлять дітей з властивостями різних матеріалів;
  • прищеплюють смак до нестандартного мислення і творчим пошукам;
  • вдосконалюють дрібну моторику;
  • дозволяють випробувати почуття радості і емоційного задоволення. Становлення різнобічно розвиненої, яскравою, самодостатньою, творчо активної особистості - провідне завдання освіти, рішення якої починається з раннього дитинства

   Альтернативні техніки малювання дозволяють відкрити творчі потенціал в кожній дитині

  Нетрадиційні техніки народжують особливу атмосферу, вони окриляють і надихають. Крім того, в поєднанні з традиційними техніками, які надзвичайно важливі, вони дають відчуття новизни і є імпульсом до розвитку ініціативності, самостійності, стимулюють винахідливість і зацікавленість образотворчої діяльністю.

  Техніки нетрадиційного малювання

  1. Вертикальний стусан гуашшю за допомогою жорсткої напівсухий кисті без використання води для отримання візуального ефекту фактурності (пухнастість, об'ємність, рельєфність). Гуаш повинна бути густою. Діти старшого віку самостійно малюють контури зображення (квітка, дерево, силует тварини). Пояснення для дітей можна проводити у формі віршованого вправи-розминки.

  Пензлик візьмемо ось так:
  Це важко? Ні, дрібниця. (Рука спирається на лікоть, пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини)

  Вгору-вниз, вправо-вліво
  Гордо, немов королева,
  Пензлик пішла стусаном,
  Застукала «каблучком».
  А потім по колу ходить,
  Як дівиці в хороводі.
  Ви втомилися? відпочинемо
  І знову стукати почнемо.
  Ми малюємо: раз, раз ...
  Все вийде у нас! (Пензлик ставити вертикально. Зробити кілька стусанів без фарби.)

  Роботи в техніці вертикального стусана (фотогалерея)

  2. Пальчикова живопис - спочатку діти освоюють технічні прийоми точки, мазка і спіралі, потім, розвиваючи почуття кольору, ритму і просторової композиції, навчаються змішувати кольору і досягати потрібного колористичного виконання. Старші дошкільнята вільно володіють технікою і самостійно визначаються з вибором теми для малювання, використовуючи прийоми пальчикового малювання та комбінуючи їх з прийомами мазка, змішування фарб в сюжеті.

  Старші дошкільнята вільно володіють технікою і самостійно визначаються з вибором теми для малювання, використовуючи прийоми пальчикового малювання та комбінуючи їх з прийомами мазка, змішування фарб в сюжеті

  Авто

  3. Ладошковая живопис - заснована на відбитках дитячих долоньок. З п'яти років діти наносять фарбу на долоньку пензлем самостійно, в більш ранньому віці просто умочують долоньку в фарбу, для чого використовуються широкі блюдечка.

  Малюнки долоньками (фотогалерея)

  4. Малювання ластиком по штриховке, виконаної простим олівцем - допомагає закріпити навички горизонтальній штрихування і розвиває дрібну моторику, готує руку до письма. Діти замальовують аркуш паперу простим олівцем, потім за допомогою гумки «прорисовують» зображення.

  Діти замальовують аркуш паперу простим олівцем, потім за допомогою гумки «прорисовують» зображення

  Промальовування ластиком квітки

  5. Монотипія предметна і пейзажна - спосіб дзеркального симетричного переносу зображення з однієї частини складеного навпіл аркуша на іншу його частину (відображення у воді, метелик, квітка).

  Монотипія (фотогалерея)

  6. Набризк - фарба набирається на широку кисть або щітку, потім струшується на папір за допомогою тонкої палички, наприклад, зубочистки. Таким чином, виходить ефект розлетілися крапель.

  Таким чином, виходить ефект розлетілися крапель

  Крона дерев виконана в техніці набризг

  7. Малюнок без фарб на фользі способом продавлювання рельєфного контуру - різновид нетрадиційної техніки, яка дозволяє створювати цікаві і незвичайні вироби в стилі «металевих» картин і декоративних панно для дизайну інтер'єру.

  Прорісовиваніе орнаменту на тарілці з фольги

  8. Малюнок м'ятою папером - нанесення зображення за допомогою паперового кульки, зім'ятого з шматочка паперу.

  Букет в вазі (квіти намальовані за допомогою зім'ятого паперу)

  9. Малюнок по м'ятою папері - цікавий спосіб отримання об'ємного зображення по вигинах попередньо зім'ятого, а потім злегка розгладженими аркуша паперу.

  Пізня осінь

  10. Малюнок по мокрому папері - розмите, туманне зображення з ефектом расфокусировки, яке наноситься на попередньо змочений аркуш паперу.

  Види малюнка по мокрому папері:

  • Лист змочується чистою водою, потім пензлем малює зображення. Для промальовування деталей потрібно почекати поки малюнок підсохне, набрати фарбу і густим мазком за допомогою кисті доповнити картину.

   Макове поле

  • Дитина зафарбовує фон, малює зображення предмета або природи, міського пейзажу, потім лист розміщують вертикально, отримуючи ефект стікає фарби, після чого повертає лист в горизонтальне положення і проводить по вологій поверхні гребінцем, що залишаються сліди нагадують краплі дощу.

   Осінній дощ

  11. Малювання з використанням кам'яної солі, манки, кольорового піску.

  • Перший варіант - для отримання ефекту дрібних крапочок або цяток. На вологе зображення наноситься сіль або манка, які вбирають фарбу, створюючи незвичайну фактуру.

   Березовий гай

  • Другий спосіб - на основу наноситься клей у вигляді обрисів предмета або химерного візерунка, присипається манкою або сіллю, залишок матеріалу струшується. Вийшло об'ємне зображення можна розмалювати фарбами.

   Візерунки з солі розмальовують фарбами

  • Третій варіант - за допомогою кольорового піску створюються цікаві вироби способом заповнення силуету, попередньо змащеного клеєм.

   літачок

  12. Малювання сіллю, манкою або піском - сипучий матеріал насипається в спеціальний піднос і діти самостійно винаходять сюжетні малюнки, прорисовуючи зображення пальцями або долонями. Психологи переконані, що маніпуляції з сипучим матеріалом є прекрасним психотерапевтичним засобом, що знімає напругу і рятує від стресового стану. Крім того, такий матеріал, як сіль, володіє ще й лікувально-профілактичним і дезинфікуючим ефектом.

  Крім того, такий матеріал, як сіль, володіє ще й лікувально-профілактичним і дезинфікуючим ефектом

  Діти пальчиками прорисовують зображення по розсипаної солі

  13. Кляксографія - видування крапельок фарби через соломинку і створення випадкового ефекту колірних переливів.

  Діти видувають через трубочку химерні плями »data-shock =" 0 "data-adult =" 0 "/>

  Стовбури дерев створюються способом кляксографія

  Діти видувають через трубочку химерні плями

  14. Ніткографія - можна використовувати нитки, змочені фарбою, які викладаються між аркушами паперу, притискаються і витягуються за кінчик, залишаючи при цьому колірні розлучення, на основі яких створюється зображення.

  Метелики на квітці

  15. проступає малюнок - зображення малюється восковими крейдою на білому папері, потім зафарбовується верхнім шаром акварелі одного або декількох колірних відтінків ( «Осіннє листя», «Святковий салют», «Зимова фантазія»).

  Святковий феєрверк

  16. Пуантилізм (точкова живопис) - малювання точками, точковими мазками за допомогою пальців, ватних тампонів, ватних паличок, олівців з гумкою на кінці або кисті. Відмінною рисою техніки пуантилізму є цікава особливість, яка полягає в тому, що малюнок проявляється при розгляді з дальньої відстані, при сприйнятті з близької дистанції зображення перетворюється в хаотичний змішання різнокольорових точок. Наприклад, зображення стовбура дерева може передаватися поєднанням червоних, жовтих, зелених точок, здалеку різнокольорові мазки зіллються в коричневий колір.

  різнобарвне дерево

  17. Батик - старовинна творча техніка розпису по тканині. Малювання видів природи, весняних квітів на незвичайної основі захопить дітей, пробудить уяву, принесе радість і захват. Особливо приваблює дітей в цій техніці те, що фарба ніби пливе по тканині, утворюючи химерні форми. Зі старшими дошкільниками можна використовувати як метод вільного розпису, так і повноцінну розпис по тканині, для чого крім фарб і пензлів знадобиться додатковий інструментарій, наприклад, рамка (п'яльці) для закріплення і натягу тканини.

  «Гілка мімози»

  Бажано ознайомити дітей з фактурою тканини, дати можливість потримати матеріал в руках, познайомитися з властивостями, уважно розглянути малюнок. Потім можна запропонувати пофантазувати на теми власних сюжетів, обговорити варіанти майбутніх творчих робіт. Доцільно проводити заняття в підгрупах по десять чоловік, що дозволить простежити за роботою кожної дитини, а при необхідності підказати і допомогти.

  Вільна розпис виконується двома способами:

  • Поверхня тканини зволожується за допомогою змоченою у воді чистої кисті, а потім відразу наноситься шар фарби, що розтікається, утворюючи декоративні візерунки.

   «Осінь на узліссі фарби розводила» - абстрактний малюнок, виконаний за зволоженою поверхні

  • Фарба наноситься мазками на суху поверхню.

   Малювання по сухій поверхні

  18. Діатіпія - на картон наноситься щільний шар фарби будь-якого кольору, на нього накладається аркуш паперу (білого або кольорового), на поверхні якого малюється зображення за допомогою олівця або палички, на зворотному боці вийде дзеркальне відображення.

  Діатіпія - на картон наноситься щільний шар фарби будь-якого кольору, на нього накладається аркуш паперу (білого або кольорового), на поверхні якого малюється зображення за допомогою олівця або палички, на зворотному боці вийде дзеркальне відображення

  На зафарбовані поверхню картону накладається аркуш паперу

  Для отримання необхідного результату важливо дотримуватися деякі технічні правила: аркуш паперу, на який наносяться контури, не повинен зрушуватися з картону і на нього не слід сильно натискати в процесі малювання. На початковому етапі слід працювати з одним кольором, потім колірний діапазон можна поступово розширювати.

  «Засніжений будиночок»

  19. граттажа (в буквальному перекладі з французької означає шкребти, дряпати) - процарапиваніє обрисів малюнка по поверхні, загрунтованной воском або фарбами. Старші дошкільнята підготовчий етап сприймають з великим інтересом і задоволенням. Найпростіший спосіб передбачає нанесення першого шару за допомогою воскової крейди або воскової свічки, якими рівномірно зафарбовується папір, потім за допомогою широкої кисті або шматочка поролону накладається другий густий шар темної гуаші або туші з додаванням мильного розчину.

  Підготовча робота

  Коли папір повністю висохне, можна приступати до творчої частини процесу створення незвичайного зображення, використовуючи загострені палички (зубочистки або пластикові вилки).

  процарапиваніє малюнка

  Можливий варіант використання як основи листа картону або щільного паперу з кольоровим малюнком.

  «Мишка на крижині» - малюнок на картоні з кольоровим малюнком з елементами аплікації

  нетрадиційне малювання

  «Зимова казка» - багатошарові шедеври в техніці набризг

  Матеріали: папір, зубна щітка, гребінець, фарби.

  Інструкція:

  1. Вихователь вирізає шаблони з силуетами дерев, заметів з щільною обкладинки (можна буде використовувати багаторазово) або паперу.

   Шаблони для роботи

  2. Викласти перший силует меншого розміру і способом набризга нанести слабкий за інтенсивністю шар.

   Викласти перший силует і нанести шар методом набризку

  3. Докласти другий силует і нанести другий шар фарби, який буде більш насиченим.

   Докласти другий шаблон і нанести більш темний шар

  4. На третій силует зробити найтемніший шар набризку фарби.

   готова робота

  5. Можна урізноманітнити композицію, використовуючи інші шаблони дерев аналогічним способом.

   Робота, виконана аналогічним способом з використанням додаткових шаблонів

  «Перші весняні квіти» - колективний малюнок в техніці батик

  Інструкція:

  1. Попередньо діти завдають ескіз малюнка простим олівцем. По контуру квітів наноситься тонкий шар клею ПВА, потім необхідно дочекатися повного висихання клею.

   Діти прикрашають квіти кольоровою тушшю

  2. Кожна дитина заповнює кольоровий креслярської тушшю свій фрагмент картини. Використовуючи ватяні палички і шприц без голки.

   готовий малюнок

  «Матрьошки» - прикрашення методом стусана і монотипії

  Матеріали: силуети матрьошок розміром із стандартний лист, фарби, олівці, ватяні палички.

  Послідовність роботи:

  1. Восковими крейдою намалювати волосся, риси обличчя матрьошки.

   Восковими крейдою намалювати волосся і риси обличчя

  2. Силует матрьошки скласти навпіл, розгорнути. На одну половинку фартушка нанести різнокольорові плями фарби, знову скласти навпіл, таким чином, зображення віддрукується на іншу половину і вийде незвичайний візерунок.

   Нанести малюнок на половинку силуету і скласти навпіл

  3. Розфарбувати хустинку фарбами, коли фарба підсохне, ватяними паличками методом стусана нанести крапочки (горошинки) і таким же чином намалювати намисто.

   готові роботи

  «Квіти для мами» - малюнок в техніці «холодний батик»

  Вихователь натягує тканину на п'яльці, олівцем обводить шаблон квітки. На контур квітки нанести клей ПВА для того, щоб фарба не затікала за обриси квітки.

  1. Діти замальовують квітка гуашшю або акварельними фарбами, попередньо трохи зволожуючи тканина чистою мокрою кистю. Вихователь показує і пояснює, як в палітрі змішувати кольору, щоб отримати потрібний відтінок.

   Діти замальовують силует квітки

  2. Коли основний малюнок підсохне, діти прорисовують деталі (прожилки на листочках, тичинки), наносять на квіти блискітки. Готову роботу з виворітного боку потрібно проутюжить через марлю.

   готовий малюнок

  «Вечерний город» - графічні твори в техніці граттаж

  Матеріал: гуаш, зубочистки, кисті, картинки із зображенням зимової міської вулиці.

  Підготовчий етап: альбомний аркуш натерти свічкою, потім нанести щільний рівномірний шар чорної туші або гуаші, змішаної з рідким милом.

  Послідовність роботи:

  Діти паличками процарапивают темну поверхню, прорисовуючи силуети будинків, дерев, місяць і зірки.

  готовий малюнок

  «Зимовий місто» - малюнок в техніці граттаж

  Матеріал: картон для основи, воскові крейди, фарби, свічка, широка пензлик або поролон, туш або гуаш, загострені палички для процарапуванії.

  Інструкція:

  1. Зафарбувати папір кольоровою крейдою, гуашшю або аквареллю.
  2. Всю поверхню листа акуратно і рівномірно покрити другим шаром воску або парафіну за допомогою свічки.
  3. Поверх воскового шару за допомогою широкої кисті або шматочка поролону завдати подвійного щільний шар чорної туші або гуаші з додаванням мильного розчину.
  4. Дочекатися повного висихання і приступити до прошкрябуванням зображення.
  5. Жовтою фарбою намалювати світло у вікнах. Доповнити зображення, намалювавши пухнастий сніг методом стусана (суху жорстку кисть вмочити в білу фарбу і вертикальним рухом залишити слід на картині).

   готовий малюнок

  «Осінній ліс» - твір в техніці монотипії

  Інструкція:

  1. Чистий альбомний аркуш скласти уздовж навпіл. У верхній частині листа намалювати дерева в осінніх колірних відтінках.

   Намалювати дерева у верхній частині альбомного листа

  2. Потім змочити губкою нижню частину листа і скласти навпіл, вийде розмите симетричне відображення, що створює ілюзію відображення у воді.

   готова робота

  «Перший сніг» - малюнок на м'ятою папері

  Інструкція:

  1. На альбомний аркуш за допомогою товстої кисті нанести фон, змішуючи акварельні фарби.

   Замалювати альбомний аркуш за допомогою акварельних фарб

  2. Після зафарбовування аквареллю зім'яти лист в паперовий клубок.

   Зім'яти аркуш паперу в грудку

  3. Розгорнути і розправити, вийшов нерівномірний по колірному насиченню оригінальний фон з ефектом пробиваються сонячних променів.

   Розгорнути і розправити

  4. Тонким пензлем намалювати контури стовбурів і гілок дерев.

   Тонким пензлем намалювати контури дерев

  5. За допомогою гуаші можна додати перший сніг.

   Додати гуашшю сніг

  6. Ось така цікава робота виходить в результаті.

   готовий малюнок

  «Дерево» - малюнок м'ятою папером

  Інструкція:

  1. Простим олівцем намалювати ескіз дерева.

   Намалювати силует дерева простим олівцем

  2. За допомогою пензлика промальовувати стовбур і гілки дерева.

   Пензликом промальовувати стовбур і гілки

  3. Кілька аркушів паперу зім'яти в грудочки, розгорнути і знову зім'яти.

   Папір зім'яти в грудочки

  4. Вмочити грудочки в фарбу і притиснути до малюнка, залишаючи кольоровий відбиток у вигляді крони дерева.

   Вмочити грудочки в фарбу і поставити відбитки (листя)

  5. Додати ще один колір (почати слід з більш світлого відтінку).

   Додати ще один колір

  6. Аналогічним чином зробити траву.

   готовий малюнок

  «Квіти у вазі» - ніткографія

  Інструкція:

  1. Нитки або м'яку пряжу (20-25 сантіметрів) просочіті розведення аквареллю або гуашшю и у виде петлі розкласті на білий альбомний аркуш паперу. Можна використовуват две петельки.

   Нитки просочити фарбою і розкласти на аркуші паперу у вигляді петлі

  2. Прикрити другим листом паперу, залишаючи кінчики ниток за межами паперу.
  3. Верхній лист притримувати рукою і по черзі витягати нитки за кінчики. Кожен раз в залежності від способу витягування ниток у дитини буде виходити різний результат, таким чином, творчий процес перетворюється в захоплюючу експериментування.

   Притримуючи верхній аркуш паперу, витягнути по черзі кінчики

  4. Утворені кольорові розводи можна вирізати у формі пелюсток і скласти з них квіткову композицію.

   готова робота

  «Осінній килимок» - воскова свічка з використанням листя

  Матеріали: тонкий аркуш паперу, справжні невисушені листя, свічку, кисть і фарби.

  Матеріали: тонкий аркуш паперу, справжні невисушені листя, свічку, кисть і фарби

  Матеріали для роботи

  Послідовність роботи:

  1. Накрити листок з рельєфними прожилками папером і провести по ньому свічкою, потім тонувати всю поверхню фарбою, проявляючи контури листка.
  2. Можна комбінувати кілька листочків різної форми і експериментувати з кольором.

   Пройти по поверхні восковою свічкою, потім зафарбувати фарбами

  3. Можна використовувати крейду, повторюючи аналогічний алгоритм дій.

   Малюнки з використанням воскової крейди

  4. Осіннє листя покрити шаром фарби і зробити відбиток на аркуші паперу.

   Листя зафарбувати кольоровими фарбами і зробити відбиток на папері

  «Осіннє дерево» - пальчикові фарби з елементами аплікації

  Інструкція:

  1. Вирізати силует стовбура і гілок дерева за шаблоном, приклеїти до основи.
  2. Різні пробки занурювати у фарбу і наносити пастозний відбиток, зображуючи крону осіннього дерева.

   Наносити відбитки можна з використанням різних фарб і пробок різної форми

  3. Ось так виглядає готова робота.

   готова робота

  «Гілка сакури» - комбінований малюнок з елементами техніки кляксографія

  Інструкція:

  1. Вмочити кисть в розведену фарбу і бризнути на основу, варто враховувати, що густа фарба важче видувається.
  2. Через трубочку видувати краплі, перетворюючи їх в плями.

   готова робота

  Схема і приклад конспекту заняття

  У старшій групі стандартним перспективним плануванням передбачено проведення одного заняття з малювання в тиждень. Загальна тривалість безперервної діяльності не повинна перевищувати 20-25 хвилин, методичні посібники рекомендують проводити фізкультхвилинки (пальчикова, дихальна, рухова гімнастики) по 5 хвилин для релаксації і профілактики розумової і фізичної втоми дітей.

  Схема заняття:

  1. Організаційна частина - включає пізнавальний розповідь, розвиваючу бесіду або ігрову ситуацію мотивуючого характеру, яка супроводжується демонстрацією наочного матеріалу, читанням віршів і загадок, прослуховуванням фрагмента музичного або літературного твору Вступна частина заняття стимулює творчу активність дітей і налаштовує на усвідомлену роботу (приблизно 3 5 хвилин).

  Приклад організаційної частини заняття по темі «Російська народна іграшка» (автор Тетяна Із'юрова)

  2. Практична частина - вихователь пояснює і показує спосіб технічного виконання завдання (3-5 хвилин). Особливістю занять з використанням нетрадиційних технік є те, що старшим дошкільнятам надається більше свободи в процесі малювання, ніж на заняттях, побудованих на вивченні класичних способів створення зображення, у кожної дитини вийде свій неповторні результат. Таким чином, демонстрація зразка, підготовленого вихователем, не повинна використовуватися для копіювання, а тільки для формування правильного розуміння завдання або його уточнення.

  Приклад практичної частини заняття з використанням техніки малювання по мокрому листу «Чарівна країна - підводне царство» (автор Тимошина Р. Н.)

  3. Самостійна робота дітей (15-20 хвилин).

  4. Заключна частина - підводяться підсумки, розглядаються роботи, діти діляться враженнями і вчаться висловлювати свою думку про роботи своїх товаришів, а також про придбаному художньому досвіді (3 хвилини).

  Конспект заняття «Первісні малюнки» в рамках короткострокового проекту «Вугільні олівці» (Автор Тетяна Семеняко)

  Відео: Малювання по тканині в старшій групі

  Комбіноване використання традиційних і нетрадиційних технік малювання на заняттях в дитячому саду допоможе дитині опанувати методами творчого самовираження, відкриє новий радісний світ незвичайних художніх технік, прищепить смак до дослідницької діяльності, збагатить словниковий запас. На таких заняттях педагог демонструє тільки спосіб дій, зразок не є незаперечним еталоном для наслідування, що створює сприятливі умови для розвитку самостійності, ініціативності, уяви, сприяє розкриттю індивідуальності кожної дитини.

  44 роки. Вища педагогічна освіта, спеціальність: історія і право, аспірантура. Стаж роботи у вищій школі - 22 роки. Сфера професійної діяльності - проведення лекційних та семінарських занять, навчально-методична та наукова робота (є наукові публікації). Оцініть статтю: поділіться з друзями!

  Ви втомилися?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только