Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як правильно визначити довжину і натяг велосипедної ланцюга

  1. Довжина ланцюга і її натяг на одношвидкісних велосипедах
  2. Відео про натяг ланцюга на одношвидкісний велосипеді.
  3. Довжина ланцюга на велосипедах з перемиканням передач.
  4. Скільки ланок має бути в велосипедної ланцюга?
  5. Відео по визначенню довжини велоцепі для велосипеда з перемиканням передач

  Змінено: 13.06.2016

  У попередній статті було розглянуто питання про пристрої велосипедної ланцюга і їх типах. У цій статті ми розглянемо актуальний для багатьох питання про правильному підборі довжини ланцюга.

  Якщо Ви змінюєте стару ланцюг на нову то тут все просто - необхідно нову ланцюг брати тієї ж довжини, що і стару. При цьому, встановлюючи на одношвидкісний велосипед новий ланцюг, потрібно правильно відрегулювати натяг ланцюга.

  При сильно натягнутої ланцюга важко крутити педалі, та й сама велоцепь буде схильна до більшого зносу .

  При слабкій натяжки ланцюг може зіскакувати із зірочок і тоді не буде ніякої можливості ні їхати вперед, ні загальмувати. Особливо якщо на передньому колесі немає V-brake гальма . Це вже дуже небезпечно і може привести до трагедії. А ланцюг зіскакує завжди в самий невідповідний момент. Як поставити назад злетіла ланцюг на такому мотоциклі розказано в окремій статті .

  Довжина ланцюга і її натяг на одношвидкісних велосипедах

  Змінено: 13

  Для визначення довжини ланцюга на одношвидкісних велосипедах використовують наступний алгоритм дій:

  1. Покладіть велосипед догори колесами або поставте його на підставки, але так, щоб заднє колесо вільно рухалося.
  2. Відпустіть гайки або ексцентрики на втулці заднього колеса.
  3. Вирівняйте заднє колесо у вертикальній і горизонтальній площині (щоб воно не перекошувалося) і, пересуваючи його вперед-назад по дропаутов (похилих пазах в яких кріпиться колесо), налаштуйте правильне провисання (провис) ланцюга. Воно повинно складати 10-15 мм в центрі між зірками.

   Правильно заміряти провис ланцюга можна приклавши рівну лінійку до нижніх точках передній і задній зірки і, відтягнувши ланцюг в центрі, заміряти відстань від лінійки до ланцюга.

   Якщо рухати колесо в дропаутов вперед або назад далі нікуди, а ланцюг ще не натягнута - видаліть зайві ланки.

  Якщо рухати колесо в дропаутов вперед або назад далі нікуди, а ланцюг ще не натягнута -  видаліть зайві ланки

  1. Перевірте рівномірність обертання, прокрутивши педалі. Педалі повинні крутитися плавно, без ривків і вільно. Якщо цього немає, то швидше за все заднє колесо виставлено неправильно, з невеликим скосом.
  2. Перевірте, чи не буде зіскакувати ланцюг зі зірок. Для цього в процесі обертання педалей натисніть чимось твердим, наприклад, ручкою викрутки або молотка в районі передньої зірки, перпендикулярно ланцюга, намагаючись притиснути її до рами. Потім виконайте те ж саме з ланцюгом в районі задньої зірки. Правильно натягнутий що ланцюг не буде зіскакувати з зірок.

  Відео про натяг ланцюга на одношвидкісний велосипеді.

  На одношвидкісних велосипедах або велосипедах з планетерной втулкою можна поставити і натягувач ланцюга, як на картинці знизу.

  Натягувач ланцюга це механічне прилади, що забезпечує необхідне натягнення ланцюга при катанні. Використовується в основному в агресивних стилях катання.

  Принцип роботи натяжителя ланцюга грунтується на тому, що пружина оттагівает ланцюг і створює натягу, тим самим перешкоджаючи спадання ланцюга зі зірок.

  Довжина ланцюга на велосипедах з перемиканням передач.

  Для визначення довжини ланцюга на велосипедах з перемиканням передач існує три способи. Всі вони рівноцінні між собою і використовувати можна будь-який з них.

  1. Ланцюг надаватися спереду на велику зірку, а ззаду на найменшу зірку. При цьому лінія, що проходить через центри роликів, повинна бути перпендикулярна землі. Ось нижнього ролика може відхилятися вправо-вліво від осі задньої касети на чуть-чуть.

  Ось нижнього ролика може відхилятися вправо-вліво від осі задньої касети на чуть-чуть

  1. Ланцюг надаватися спереду і ззаду на найменші зірочки. Нижня частина ланцюга повинна йти паралельно землі, не чіпляти направляючий ролик або лапку і відстань між ланцюгом і нижньою частиною перемикача має бути 2 - 4 см.

  Нижня частина ланцюга повинна йти паралельно землі, не чіпляти направляючий ролик або лапку і відстань між ланцюгом і нижньою частиною перемикача має бути 2 - 4 см

  1. Ланцюг надаватися спереду і ззаду на найбільші зірки. Після цього ланцюг стягується на скільки це можливо, лапка витягується повністю вперед і з того місця, де зімкнулися початок ланцюга і та її частина що проходить через повністю натягнуту лапку, додаємо одне повне ланка (одне внутрішньо і один зовнішній ланка).

  Після цього ланцюг стягується на скільки це можливо, лапка витягується повністю вперед і з того місця, де зімкнулися початок ланцюга і та її частина що проходить через повністю натягнуту лапку, додаємо одне повне ланка (одне внутрішньо і один зовнішній ланка)

  Довжина ланцюга визначає точність перемикання передачі. Іноді навіть виробники ставлять трохи кайдани, ніж потрібно. Врахуйте, що від довгого ланцюга проблем менше ніж від короткої. Вам пощастить, якщо ви просто не зможете змінити передачу. Велику небезпеку становить можливість поломки перемикача, який може вибити ще й спиці з колеса. Та й сама ланцюг може порватися.

  Є ще одна цікава ідея Є ще одна цікава ідея. Як вже говорилося вище, видаляти у звичайній ланцюга можна тільки по цілому однодюймовий ланці. Але іноді, для більш точного підбору довжини ланцюга, коли потрібно видалити або додати саме одне полузвено (1/2 "або 12,7 мм.), Можна поставити в ланцюг одне халфлінк ланка. Деякі ланцюги навіть продаються відразу з такою ланкою. Другим варіантом виходу з подібної ситуації можна розглядати варіант посунути трохи вперед або назад заднє колесо в дропаутах, добившись потрібного натягу ланцюга.

  Скільки ланок має бути в велосипедної ланцюга?

  Хочеться зупинитися на одному моменті. Часто можна почути запитання: "Скільки ланок має бути в велосипедної ланцюга?"

  Відповісти на нього однозначно не можна. Їх має бути стільки - скільки потрібно для нормальної їзди.

  Перш за все потрібно чітко визначитися, що мається на увазі під терміном ланка ланцюга.

  Нагадуємо, що у всіх велосипедних ланцюгів однаковий розмір повного ланки - один дюйм (25,4 мм) і, отже, одного полузвена в 1/2 "або 12,7 мм. А є ще і Халфлінк ланцюга (по англійськи Half-link, де half - половина, link - ланка), у яких довжина ланки становить 1/2 "(12,7 мм.). Це розглянуто в статті про пристрої велосипедної ланцюга .

  Поетом довжина ланцюга залежить від типу рами велосипеда, розміру пір'я і т.д. Зазвичай на шосейних або гібридних велосипедах від 114 до 116 повних ланок або трохи менше. У гірських велосипедів рама менше і ланцюги зазвичай від 106 до 108 повних ланок або трохи більше. Ну а як правильно визначати довжину ланцюга для Вашого конкретного велосипеда було описано вище.

  Якщо точно потрібно знати скільки ланок саме в ланцюзі Вашого велосипеда є два способи: просто їх перерахувати або виміряти довжину ланцюга рулеткою (сантиметром) і розділити це число виражене в мм на 25.4 - довжину однієї ланки (або 12,7 для Халфлінк ланцюга).

  Відео по визначенню довжини велоцепі для велосипеда з перемиканням передач

  Що ще можна почитати про велосипедних ланцюгах:

  1. Велосипедний ланцюг. Пристрій, маркування, ширина і правила підбору велоцепі
  2. Як правильно мити і змащувати велосипедну ланцюг
  3. Знос велосипедної ланцюга. Що це таке і як виміряти знос велоцепі.
  4. Як зменшити знос велосипедної ланцюга
  5. Як зняти ланцюг з велосипеда. Витримка ланцюга - що це таке і як їй користуватися.
  6. Як захистити штани, спідниці, пальто і плащі від попадання в ланцюг велосипеда
  7. Як поставити злетіла ланцюг на велосипеді

  Скільки ланок має бути в велосипедної ланцюга?
  Скільки ланок має бути в велосипедної ланцюга?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только