Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Способи гравіювання натурального каменю

  1. матовка
  2. скарпель
  3. спиця напаяти
  4. закольником
  5. Види наносяться зображень
  6. Ремонт і обслуговування побутової
  7. створення потртрет
  8. Плюси ручного способу:
  9. Мінуси ручного способу:
  10. Піскоструминний верстат
  11. Плюси піскоструминного способу:
  12. Мінуси піскоструминного способу:
  13. лазерний верстат
  14. Плюси лазерного способу:
  15. Мінуси лазерного способу:
  16. Голчастий, ударний верстат
  17. Плюси ударного способу:
  18. Мінуси ударного способу:
  19. Фрезерний верстат
  20. Плюси фрезерного способу:
  21. Мінуси фрезерного способу:
  22. Ручний спосіб.
  23. Гравірування фрезерним верстатом.

  Гравірування (гравірування) (нім. Gravieren, фр. Graver - вирізати на чому-небудь) - нанесення малюнка, написи, орнаменту, ручним або механічним способом на поверхні металу, каменю, дерева, скла. Один з найдавніших способів обробки матеріалу. При цьому малюнок може бути опуклим (рельєфним) або поглибленим.


  При ручному способі гравіювання граніту, майстер, використовуючи ручний інструмент, завдає на поверхню каменю відколи, як правило, округлої форми.

  Залежно від розміру інструменту і прикладається сили, відколи можуть бути від 1/10 мм до 2-3 і навіть 5 мм. Від щільності нанесення подібних відколів буде залежати тон. Наприклад, на чорному граніті тони можуть бути: білим, світло сірим, темно сірим і чорним. При цьому досвідчений майстер може отримати до 20-30 різних півтонів. Для того щоб малюнок вийшов чітким, перед нанесення гравіювання поверхню каменю полірують.

  матовка

  Електрична гравіювання машинка ударного типу. Використовує насадки у вигляді твердосплавних голок. Дані машинки використовуються для нанесення тонких ліній і промальовування дрібних деталей.

  скарпель

  Ручний твердосплавний інструмент. Використовується для виготовлення написів і обробки скульптур спільно з молотком, яким наносять удари по її основи. Скарпелі бувають різних розмірів, різних форм і з різними типами заточки.


  спиця напаяти

  Цельнопобедітовий металевий стрижень для ручного гравірування, за допомогою якого можна створювати портрети на кам'яних поверхнях. Зазвичай спиці пов'язують в пучки і наносять по каменю короткі удари без використання молотка. Залежно від кількості спиць в пучку, на кам'яній поверхні залишаються різні за формою і розміром пучки відколів. Спицями, як правило, створюють фон, тіні, зафарбовують різні елементи.


  закольником

  Стрижень з твердосплавним, загостреним наконечником. Призначений для відколу крайки при виготовленні скульптурних і облицювальних виробів з природного каменю, а також для створення букв з великим заглибленням.


  Види наносяться зображень

  нанесення тексту

  Найпростішим є нанесення тексту. Простим, даний спосіб є тому, що текст, як правило, складається з одного кольору - найсвітлішого відтінку, який можна отримати на конкретному камені. Наприклад, на чорному камені - білий. Спочатку за трафаретом майстер обводить контури майбутнього тексту, а потім «зафарбовує» - пробиває внутрішню частину контурів.

  Ремонт і обслуговування побутової

  Більш складним є нанесення малюнків. Звичайно, складність залежить від самого малюнка, але суть тут така - чим більше відтінків необхідно отримати майстру тим малюнок складніше.
  Якщо в малюнку використовується один відтінок, як в нанесенні тексту, то процес цей аналогічний. Але якщо відтінків багато, то після «пробивання» контурів за трафаретом, майстер вже використовуючи свій художній досвід, досвід роботи з каменем і талант промальовує всі необхідні деталі зорово порівнюючи отриманий малюнок з вихідним.

  створення потртрет

  Найскладнішим є створення портрета. В даному випадку крім великої кількості півтонів, без яких портрет просто не вийде, необхідно промальовувати всі деталі так, щоб портрет на камені вийшов максимально схожим на вихідний.
  Створюється портрет майже так само як складний малюнок, але промальовування тіней, очей, губ, волосся, інших складних елементів майстер здійснює тільки завдяки своєму досвіду і таланту. Крім того, дуже часто, за бажанням клієнта, майстер трохи змінює вихідний малюнок. Наприклад, змінює одяг, зачіску, висвітлює або навпаки затінює деякі області, виправляє форму носа і так далі. Все це робиться для того, щоб в результаті портрет людини вийшов «живим», «теплим» і максимально відображав всі емоції людини зображеного на фото.


  Замовити гравіювання


  Плюси ручного способу:

  Портрети, малюнки тексти найвищої якості

  Спосіб впливу на камінь зберігає зображення на багато років

  Відсутність трудомісткою, дорогою комп'ютерної обробки вихідного зображення, досить тільки знебарвити і додати контрастності

  Робота з будь-яким видом каменю

  Можливість внесення коригувань у вже готове зображення

  Низька собівартість (інструмент, електрика і т.п.)

  Висока швидкість нанесення складних зображень

  Мінуси ручного способу:

  Вартість оплати послуг майстра - чим краще майстер тим дорожче, але кращий результат  Наші майстри мають величезний досвід т талантом! Завжди підходять до будь-якої роботи з високим ступенем відповідальності
  Комерційний директор ТОВ «Аквинк»
  Семен Джульдінов

  Піскоструминний верстат

  Нанесення зображень відбувається сколюванням каменю струменем повітря з піском. Пісок, виконуючи функцію абразиву, вдаряється об камінь і завдає мікровідколи. Від тиску, під яким подається пісок і від часу зупинки струменя в конкретному місці залежить глибина гравіювання.

  Як це працює? Спочатку майстер редагує вихідне зображення на комп'ютері. Потім, дане зображення відправляється на плоттер - машину нарізати плівку. Плоттер прорізає контури зображення на плівці. Потім дана плівка поміщається на камінь і з неї видаляється та частина (прорізає плоттером) яку майстер хоче загравіровать. Далі піскоструминна машина проходить струменем по плівці. У тих місцях де плівка є, пісок від неї відскакує і на камені слідів не залишається, а в тих місцях де плівки немає залишається.

  Плюси піскоструминного способу:

  Спосіб впливу на камінь зберігає зображення на багато років.

  Робота з будь-яким видом каменю

  Мінуси піскоструминного способу:

  Тривала і дорога підготовка

  Використання додаткового обладнання - плоттера

  Низькі можливості - нанесення тільки одного кольору, відсутність можливості створювати складні малюнки і портрети

  високі трудовитрати

  Висока собівартість роботи верстата


  лазерний верстат

  Нанесення зображень відбувається сколюванням каменю по впливом високої температури - лазером. При різкому збільшенні температури, камінь як і будь-який інший матеріал різко розширюється і його верхній шар відколюється на глибину прогрівання.

  Лазерне гравірування підходить тільки для гранітів. Від мармуру або травертину домогтися якісної картинки не можливо, а й граніт підходить не кожен. Деякі види граніту сколюються великими шматками і чіткість ліній порушується.

  При такій обробці, всередину каменя проникають мікротріщини, які надалі, під впливом води, високих і низьких температур призводять до руйнування верхнього шару, знищуючи малюнок. Згодом він просто обсипається. Також як і піскоструминна обробка, лазер не здатний створювати безліч відтінків.

  Як це працює? Спочатку майстер редагує вихідне зображення на комп'ютері. Потім, дане зображення відправляється на лазерний верстат. На верстаті розміщується камінь, після чого верстат проходить по поверхні каменя «стріляючи» лазером в позначених малюнком місцях.

  Плюси лазерного способу:

  Висока швидкість безпосередньо роботи верстата

  Мінуси лазерного способу:

  Спосіб впливу на камінь не зберігає зображення на тривалий період при інтенсивних навантаженнях

  Високі експлуатаційні витрати

  Низькі можливості - нанесення малої кількості відтінків, відповідно створюються тільки примітивні малюнки і тексти

  Додаткові витрати на комп'ютерну підготовку ескізу


  Голчастий, ударний верстат

  Нанесення зображень відбувається шляхом впливу на поверхню каменю ударами металевої, твердосплавних голки верстатом. Даний спосіб за типом впливу схожий з ручним, але замість майстра працює машина.

  Як це працює? Спочатку майстер редагує вихідне зображення на комп'ютері. Потім, дане зображення відправляється на верстат. На верстаті розміщується камінь, після чого верстат проходить по поверхні каменя б'ючи голкою в позначених малюнком місцях.

  На відміну від піскоструминного та лазерного верстата, ударному необхідна площину каменю, інакше в ямах голка буде просто працювати в повітрі. А, щоб домогтися ідеальної площині, камінь дуже часто вимагає додаткової обробки шліфувальним і полірувальним верстатом, причому не ручними, а автоматичними.

  Основним мінусом такого верстата є голки. Голки тупятся, вимагають постійної заточки, коштують дорого. І, як наслідок, в процесі створення одного малюнка голка може затупитися і малюнок зміниться. Зазвичай в таких ситуаціях верстат час від часу зупиняють, голку змінюють і запускають знову.

  Також даний верстат створює більше відтінків ніж лазерний, але значно менше ніж майстер ручним способом.

  Плюси ударного способу:

  Середня швидкість безпосередньо роботи верстата

  Спосіб впливу на камінь зберігає зображення на тривалий період

  Робота з будь-яким типом каменю

  Мінуси ударного способу:

  Високі експлуатаційні витрати

  Високі витрати часу роботи майстра

  Середні можливості - нанесення малої кількості відтінків, створюються малюнки середньої складності та тексти

  Додаткові витрати на комп'ютерну підготовку ескізу

  Необхідна площину каменю


  Фрезерний верстат

  Нанесення зображень відбувається шляхом впливу на поверхню каменю алмазної фрези. Фреза з наконечником містить в собі алмази, будучи по суті абразивом, зрізає тонкий шар каменю, залишаючи лінію.

  Від форми, розміру фрези і від сили тиску на камінь змінюється товщина і відтінок одержуваної лінії.

  Як це працює? Спочатку майстер редагує вихідне зображення на комп'ютері. Потім, дане зображення відправляється на верстат. На верстаті розміщується камінь, після чого верстат проходить по поверхні каменя торкаючись до нього фрезою.

  Основним мінусом даного способу є необхідність площині каменю. При цьому даний верстат здатний створити більше відтінків ніж будь-який інший, але, звичайно, менше ніж майстер при ручному способі. Це обумовлюється більшою можливістю регулювання тиску фрези на камінь, ніж наприклад голки і як наслідок більш «тонкому» впливу. Крім того, фрези на даний верстат коштують не дорого, особливо з огляду на їх великий термін служби.

  Плюси фрезерного способу:

  Висока швидкість безпосередньо роботи верстата

  Спосіб впливу на камінь зберігає зображення на тривалий період

  Низькі експлуатаційні витрати

  високі можливості

  Робота з будь-яким типом каменю

  Мінуси фрезерного способу:

  Додаткові витрати на комп'ютерну підготовку ескізу

  Високі витрати часу роботи майстра

  Необхідна площину каменю


  Кожен з розглянутих нами способів має свої плюси і мінуси. Нами, для надання послуг гравіювання, були обрані основні два.

  Ручний спосіб.

  На сьогоднішній день, жоден верстат, не здатний створити на поверхні каменя такий портрет, який створить хороший майстер. Головне - вибрати майстра! Крім того, майстер допрацьовує за верстатом всі складні елементи малюнка.

  З нами в одній команді працюють справжні професіонали. Один з них - скульптор, майстер художнього гравірування - СОЛОВЕНЮК ВАДИМ. Його роботи розміщені в даній статті в розділі Ручний спосіб. А також, портфоліо майстра в розділі статті

  Гравірування фрезерним верстатом.

  Фрезерний верстат, на наш погляд, має ряд переваг перед іншими. З його допомогою, ми маємо можливість надавати якісні та вигідні за ціною послуги.

  Наші фахівці, вдосконалили гравірувальний верстат, що дозволило уникнути ряду його недоліків, в тому числі вимоги до площини. Наш верстат, навчився перед початком роботи самостійно сканувати поверхню каменю, створюючи карту площині. А за тим уже приступати до фрезерування. Крім того, в роботу верстата, були вбудовані складні алгоритми, все це, дозволило надати малюнкам чіткість і високу деталізацію.

  В результаті, ми готові запропонувати вам портрети найвищої якості виконані ручним способом гравіювання, а також високоточні малюнки і тексти, виконані фрезерним верстатом.

  Замовити гравіювання


  Як це працює?
  Як це працює?
  Як це працює?
  Як це працює?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только