Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Еспресо кава: рецепт приготування в домашніх умовах

  1. Кава еспресо основні правила приготування
  2. правило друге
  3. правило третє
  4. правило четверте
  5. правило п'яте
  6. правило шосте
  7. правило останнім
  8. Кава еспресо - як визначити якість
  9. Кава еспресо приготування - дуже важливе доповнення
  10. Ще одна важлива порада

  Еспрессо - спосіб приготування настою з зерен кави високої обсмаження, що дають класичний чорний кави, густонасищенний і ароматний.

  Еспрессо - спосіб приготування настою з зерен кави високої обсмаження, що дають класичний чорний кави, густонасищенний і ароматний

  Самий складний і дорогий спосіб приготування кави - це еспресо.
  Слово «еспресо» походить від французького слова express, «спеціально», «цілеспрямовано», тобто це означає, що таку каву завжди готують персонально, для однієї людини.

  Інші вважають, що назва походить від італійського виразу «тримати під пресом, під тиском», тим самим відображаються технологічні особливості приготування напою.

  Суть процесу приготування кави еспресо полягає в тому, що кипляча вода і пар з силою пропускаються через порцію дуже тонко меленої кави. Робочий тиск професійних еспресо - машин дорівнює 9 атмосферам.

  Зараз все більше шанувальників кави обзаводяться автоматичними і полувтоматіческімі еспресо-машинами, за допомогою яких процес приготування цього напою зводиться до простого натискання кнопки. Кавові можна назвати конячкою, яка везе нас до успіху в приготуванні еспрессо.

  Якщо ви вирішили обзавестися еспресо-машиною, забудьте про ощадливість. Дешеві машини не обладнані нагнітачем тиску, і хороший еспресо в них не вийде. Багато фірм виробники випускають складну продукцію з вбудованими кавомолки.

  Такі кави-комбайни коштують набагато дорожче. Однак уявіть, скільки грошей можна економити, якщо пити зварений будинку еспресо, а не переплачувати за кожну чашечку, яку вам запропонують у кафе. До речі, в кафе не факт, що вам подадуть відмінний еспресо.

  Зварити будинку відмінний еспресо - завдання не просте. Важливо пам'ятати, що частенько тут працює правило: чим кавоварка дорожче, тим кави краще .

  Проте приготування домашнього еспресо також вимагає особливого уміння. Адже і професійні бариста (Кава-бармени) роками шліфують свої навички в мистецтві приготування еспрессо і капучино.

  Ароматний напій хочеться їсти щоранку. А до того часу, поки ми не досягли рівня високої майстерності, будемо дотримуватися елементарних правил приготування хорошого еспресо.

  Кава еспресо основні правила приготування

  правило перше

  Для початку будемо вибирати якісну каву. Купувати його будемо в спеціалізованому кавовому магазині. Як правило, там завжди пропонується кілька варіантів суміші для еспресо. Треба знати, що не існує спеціального сорту або особливого способу обсмажування для приготування еспрессо.

  Кращі майстри стверджують, що суміш зерен виключно арабіки не підійде, необхідно додати трохи робусти. Це ключовий фактор для додання напою потрібного смаку. І головне, для отримання знаменитої золотистої пеночки, яку називають «крему».

  Таким чином, робимо для себе висновок, щоб витягти з зерен максимум смаку, є сенс використовувати саме суміш сортів.

  правило друге

  Тепер приступаємо до помелу кави. Для еспресо необхідний тонкий помел, але тільки не порошок, як длякофе по-турецьки. Правильний помел вкрай важливий.

  Якщо помел занадто грубий, то напій вийде рідкий, водянистий, а настій ненасичений.

  Дуже тонкий помел додасть кави в'язкість, дрібні фракції засмітять фільтр, і напій буде не тільки сочитися в чашку по краплях, а й гірчити.

  Наші звичайні кавомолки дуже часто не мають регулювання ступеня помелу.

  Пропоную, орієнтуватися в такий спосіб. Приготуйте собі пробні порції. Якщо ви бачите, що кавова чашка занадто швидко наповнюється кавовим зіллям, тобто йде швидкий протоку, то необхідно зробити помел тонше, тобто дрібніше.

  А якщо кава проливається дуже повільно, просто такими невиразними крапельками, неохоче, то треба сделатьпомол крупніше.

  правило третє

  Скільки кави молоти? Дозування кави на одну чашку вибирається строго індивідуально і залежить від людини і його пристрастей. Більшість побутових домашніх еспрессо-машин мають в комплекті мірну ложку.

  Загальноприйнята мінімальна дозування для приготування однієї чашки еспрессо - 7 грам меленої кави. Якщо ви вибираєте дозування в 7 грам, то готового кава в чашці повинно бути не більше 50 мл. Якщо води візьмете більше, наприклад, 80 мл, то кава у вас вийде водянистим.

  Якщо ж ви хочете отримати більш насичений напій, то дозування меленої кави доведеться збільшити до максимальної 8,5 - 9 грам.

  правило четверте

  Цей етап ущільнення меленої кави в ємності фільтра.

  Спресований кави не повинен бути надмірно пухким, щоб вода не проходила крізь нього безперешкодно. Але не можна перетворювати кави і в занадто щільну перепону.

  Вам необхідно досить енергійно і щільно вдавлювати мелену каву в ємність фільтра. Навички з часом прийдуть.

  Рекомендується використовувати темпер, тобто трамбування з більш важкого металу. Але у мене на каву машині прикручена пластмасова трамбування, трохи меншого розміру холдера.

  В результаті дуже часто кави утрамбовується нерівномірно. Тому я завжди дивлюся, чи рівно у мене сформувалася кавова таблетка. Якщо таблетка сформувалася крива, то я повторюю процедуру.

  правило п'яте

  І я роблю ще одне дуже важливе рух. Його я підгледіла у професійних бариста. Після трамбування легенько, по дотичній вдаряю по вушка холдера.

  Вушко - це виступаюча частина холдера. Це рух просто необхідно для видалення залишків кави з внутрішньої сторони сітки всередині холдера.

  Так, ще дуже важливо, щоб сформована кавова таблетка не мала тріщин. При наявності таких, вода поллється через них, і про якість і смак кави можна забути .

  правило шосте

  І ще одна професійна хитрість або секрет бариста. Потрібно натиснути на кнопочку протоку, що не вставляючи холдера, тобто робити пробний протоку.

  Такий маневр очищає кавові шляху від залишків кави з попередньої порції кави. А також дуже хороший для підтримки температурного режиму.

  правило останнім

  Отже останній етап. Вставляємо холдер з меленим і правильно утрамбованим кави в групу, так називається спеціальний паз еспресо машини.

  Протока включаємо негайно, щоб поверхня кавовій таблетки не піддавалася впливу високої температури і в кави не з'явилася небажана гірчинка.

  Адже температура заварювання еспресо може варіювати від 88 -92 градусів - для арабіки, до 96 градусів для зерен виду робусти. Час протоки від 20 до 30 секунд, але можна і менше.

  Все визначається експериментальним шляхом і постійними дегустаціями.

  І ось перша порція кави полилася з носика кавомашини. Цівка кави мені нагадує розтоплений мед, який ллється з ложки. Перші порції найкращі.

  Потім з'являється золотисто-горіхова пінка - крему. Раджу вам, відразу відключати кавоварку через кілька секунд після появи пінки, інакше при продовженні роботи потече вже гіркуватий, водянистий кави.

  Кава еспресо - як визначити якість

  Звичайно, наявність пінки. Пінка або крему утворюються при контакті ароматичних масел з гарячою водою і повітрям. Крему повинна мати рівний золотавий колір і товщину не менше 5 мм.

  У деяких джерелах зазначено, що не менше 2 мм. Пінка повинна бути стійкою і щільною. Якщо нахилити чашечку з готовою кавою еспресо, то пінка на зразок сиропу повинна покривати її стінки. Якщо крему відсунути ложечкою, вона повинна тут же відновитися.

  Якщо крему відсунути ложечкою, вона повинна тут же відновитися

  Темно-коричневий відтінок пінки з білястим плямою або чорним оком в центрі - ознака того, що еспресо занадто сильною витяжки та смак його буде різким, з гіркотою.

  Темно-коричневий відтінок пінки з білястим плямою або чорним оком в центрі - ознака того, що еспресо занадто сильною витяжки та смак його буде різким, з гіркотою

  Крему світлого відтінку говорить про те, що кава виявиться слабким.

  Класичний еспресо вимагає кавових зерен високої обсмаження, хоча можуть підійти і зерна середнього обсмаження.

  До речі, чи знаєте ви, що стандартна чашка еспрессо містить трохи менше кофеїну, ніж гуртка звичайної кави?

  Вважається, що зерна темного обсмаження також містять менше кофеїну, тому що тривалий процес обсмажування руйнує його.

  Кава еспресо приготування - дуже важливе доповнення

  Навіть при наявності у Вас найприголомшливішою еспресо-машини, яка може бути справжнім витвором мистецтва, і ідеально змеленого кави наісвежайшая обсмаження, отриманий напій все-таки може Вас не влаштувати.

  Наприклад, крему на поверхні виявиться недостатньо рівною і бархатистою. А причина, швидше за все, в тому, що чашка була холодною. Намагайтеся тримати чашки на верхній панелі еспресо-машини, щоб до моменту наповнення вони були теплими зсередини.

  Хочеться сказати, що кожен етап в приготуванні кави впливає на смакові якості напою.

  Ще одна важлива порада

  Після приготування еспрессо з холдера необхідно видалити кавову таблетку. Або принаймні не залишати її надовго.

  Якщо порушувати це правило, то кожна наступна чашка кави буде купувати аромат згірклих масел, які залишаються на гумовому сальнику в пазі.

  Вибивати кавову таблетку з холдера потрібно дуже акуратно. Для того щоб не було механічних пошкоджень, стукати потрібно не металевою частиною, а ручкою холдера, теж підгледіла цей прийом у бариста.

  Вибивають використану кавову таблетку в спеціальний посуд або ящик, його можна зробити самим і навіть зробити дизайнерським, щоб красиво і оригінально виглядав на кухні. Використану кавову гущу прекрасно можна використовувати для косметичних процедур.

  Використану кавову гущу прекрасно можна використовувати для косметичних процедур

  Еспрессо називають королем кави. На основі нього готується безліч різновидів цього напою.

  В одній зі своїх наступних статей я розповім про те, яку каву і як готується на основі еспресо.

  Про те, як готувати капучино будинку , Я розповідала тут.

  Завжди рада зустрічі з Вами на сторінках блогу .

  До речі, чи знаєте ви, що стандартна чашка еспрессо містить трохи менше кофеїну, ніж гуртка звичайної кави?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только