Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Час для покупки платини прийшло

  Якщо хто то збирається робити ставку на зростання сировинних ринків, то робити це краще шляхом вкладень в ринок платини. Ціна в діапазоні 900-1000 доларів за унцію платини, дуже комфортна для покупок. Варто розуміти, що даний метал, є і дорогоцінним і промисловим. І що б не сталося з економікою, сировину на відміну від компаній не може збанкрутувати, тим більше це сировина, якого не так багато.

  Платина - це один з найрідкісніших елементів в світі, набагато більш рідкісний, ніж золото. Навіть в банківських картах, платинові карти, зазвичай стоять рангом вище золотих. Весь світовий ринок платини, становить всього 250 тонн на рік (8,2 млн. Унцій), це більш ніж в 10 разів менше ніж ринок золота. В останні 5 років, фізичний ринок платини перебувати в стані дефіциту. Загальний дефіцит з 2012 року, до 2016 року, склав 2.3 млн. Унцій, що дорівнює понад чверть від річного споживання платини в світі. Але, незважаючи на це, ціни на платину з 2011 року, разом з сировинними ринками знижувалися. Причиною зниження цін стали ряд факторів, про які буде написано нижче. Але для початку варто сказати про загальну картину попиту і пропозиції на світовому ринку платини.

  Фізичний ринок платини

  Речення

  У 2016 році, загальна пропозиція платини склала 8 025 тисяч унцій. Основним постачальником платини на світовий ринок є Південно-Африканська Республіка, з видобутком в 2016 році 4 383 тисяч унцій, що дорівнює 54,5% від всього ринку платини в світі. Тому стан справ в ПАР дуже важливо для ринку в цілому. Зростання видобутку платини в ПАР в 2015 році, був хворобливо сприйнятий ринком, що частково і дало обґрунтування ціна продовжити падіння. Однак варто враховувати, що в ПАР саме відновили видобуток, а не збільшили її. Провал видобутку в 2014 році, був пов'язаний зі страйками шахтарів. Так само варто враховувати, що насправді видобуток платини в ПАР, якщо подивитися на довгострокову картину знижується з 2006 року. Тоді в ПАР було видобуто майже 5,3 млн. Унцій, замість сьогоднішніх 4,4 млн. Унцій. Так само, великими постачальниками платини вважаються Росія, Північна Америка і Зімбабве. Видобуток в Росії знижується, якщо в 2000 році вона складала 1 1000 тисяч унцій, то в 2016 скоротилася до 723 тисяч унцій. Видобуток в Північній Америці більш-менш стабільна, а ось Зімбабве свою здобич за останні роки наростила. (Більш детальна інформація в таблиці внизу тексту)

  Але, так чи інакше, родовища виснажуються, а нові знаходять все менше і менше. Пік світового видобутку платини припав на 2006 рік, склавши 6,8 млн. Унцій і з тих пір вона впала до 6,1 млн. Унцій. Зростання видобутку платини, має локальний характер, а не тенденцію, тому, заглядаючи вперед, можна з упевненістю сказати, що видобуток в середньому з роками буде падати. Загальні світові запаси металів платинової групи оцінюються в 80 тисяч тонн, з них запаси платини всього 22 тисячі тонн.

  Ситуацію з пропозицією, рятує отримання платини з вторинної сировини. Старі каталізатори, прикраси, електроніка та інші платиновмісні товари. У 2011 році, пропозиція платини з вторинної сировини перевищило 2 млн. Унцій, майже потроївшись з 2004 року. Склавши майже чверть усього пропозиції платини. Але переробка вторинної сировини, дуже чутлива по відношенню до ціни. І падіння ціни на платину, зупинило зростання обсягу вилучення платини з вторинної сировини. І без зростання ціни, пропозиція платини з вторинної сировини буде або знижуватися, або стагнувати. Видобуток в ПАР вже відновилася і в майбутньому зростати вже не буде, залишаючись приблизно на тому ж рівні. Так само і в Зімбабве, видобуток зріс завдяки введенню нових родовищ, але далі планів по новим розробкам вже немає. Зважаючи на це, пропозиція платини в світі просто не може рости. За оцінками найбільш авторитетних в галузі компаній, загальна пропозиція в 2017 році скоротитися. Johnson Matthey, в 2017 році прогнозує скорочення пропозиції на 100 тисяч унцій, за оцінкою World Platinum Investment Council воно впаде на 200 тисяч унцій.

  попит

  Попит на платину можна розділити на наступні основні складові. Це інвестиційний попит. Попит в автомобільній промисловості для виробництва каталізаторів по отчистке вихлопних газів автомобілів. Попит з боку ювелірної промисловості. І попит в інших галузях (таких як електроніка, нафтова, хімічна, скляна, медицина та біотехнології).

  Темпи зростання попиту на платину в останнє десятиліття не великі, фактично нинішнє споживання перебувати на рівні передкризового 2007 року. Споживання платини в автомобільній промисловості, незважаючи на те, що обсяг випущених автомобілів в світі значно зріс, навіть скоротилося. Причина такої ситуації в тому, що основне зростання продажів автомобілів припадати на країни, що розвиваються, в тому числі і в Китаї, з низькими екологічними вимогами. Тому, китайський автопром використовував більше, менш дорогий паладій. Так само потрібно відзначити, що використання платини критично для дизельних двигунів, де застосовується більш складна система очистки вихлопних газів. У бензинових двигунах, нарівні з платиною можна застосовувати паладій. Тому, виробники, по можливості більше використовували паладій у виробництві каталізаторів для бензинових двигунів. Оскільки паладій з бензиновими вихлопами бореться не на багато гірше платини, а ціна його була нижчою. Тому, ціни на паладій на відміну від цін на інші сировинні товари і дорогоцінні метали з 2011 року не впали, а навіть зросли. Вся прибавка автопрому, пішла саме в паладій. В результаті чого, на сьогоднішній день, ціна на паладій майже наздогнала ціну на платину. У серпні 2017, різниця цін становила менше 10%, 970 і 900 доларів за унцію (в 2011 році, платина була майже в 2,5 рази дорожче паладію). А такий стан речей, в майбутньому забирає перевага в ціні у паладію, і подальше зростання автопрому в світі, буде вже вести і до зростання попиту і на платину.

  У ювелірній промисловості в порівнянні з 90-ми роками, попит виріс в два рази, наприклад в 90-му році ювелірна промисловість споживала 1,4 млн. Унцій, а в 2013 році 3 млн. Унцій. Але в останні роки попит так же виявився слабким. Через падіння продажів в Китаї, в 2016 році, рівень попиту впав до 2,4 млн. Унцій. Зростання попиту в довгостроковій перспективі є і звичайно ж буде, але все залежить від успіхів в світовій економіці. Криза 2015 року в Китаї, точніше сказати уповільнення темпів зростання економіки Китаю, і відтік капіталу з економіки Піднебесної в розмірі більше трильйона доларів, дуже боляче вдарило по всіх сировинних ринків, і за цінами на нафту і за цінами на платину. Китайський попит з боку ювелірної промисловості впав с 2 100 тисяч унцій в 2013 році, до 1510 тис. Унцій в 2016 році. Попит решти світу за цей період залишився на колишньому рівні. Далі, попит в Китаї за рахунок низької бази, вже не буде падати. Але загальний попит на ювелірну продукцію в світі, за оцінками Johnson Matthey і World Platinum Investment Council, в поточному 2017 році, скоротитися на 35-100 тисяч унцій.

  Баланс на 2017 рік

  Якщо виключити інвестиційну складову, то загальний попит на платину в 2017 році за оцінками, скоротитися на 200 тисяч унцій, більше ніж пропозиція, яке скоротитися на 100 тисяч унцій. Зважаючи на це, якщо закладати те, що інвестиції зберігатися на тому ж рівні, що і в минулому році, то дефіцит металу впаде до 100 тисяч унцій з розрахунку даних Johnson Matthey (наведені таблиці нижче). Дані World Platinum Investment Council, дещо відрізняються від даних Johnson Matthey, по ним в разі збереження інвестицій на тому ж рівні, дефіцит впаде до 300 тисяч унцій з нинішніх 360 тисяч.

  Важливим фактором є величина інвестиційного попиту. Якщо вона залишиться на рівні 500-600 тисяч унцій, то дефіцит платини зберегтися. Якщо ж, як вважають в Johnson Matthey, попит впаде до 220 тисяч унцій, то на фізичному ринку поставок металу виникне профіцит.

  До слова варто відзначити, що поточні запаси платини оцінюються в обсязі 1 800 тис. Унцій. Як було написано вище, ринок в останні роки жив за рахунок запасів і вони скоротилися на 2,3 млн. Унцій. Тобто в даний момент загальна величина запасів в порівнянні з 2012 роком, скоротилася більш ніж в два рази. Ринок, вже не може жити за рахунок споживання запасів. І якщо в світі зберегтися дефіцит металу, то ціна буде рости, у неї просто вже не буде виходу.

  Тому важливою обставиною, від якого залежить, чи буде ринок платини з дефіцитом або з профіцитом, є величина інвестицій в платину. Але ціна на платину все ж залежить більше від інших обставин, про що мова піде нижче.

  причини падіння

  Падіння ціни на платину з 2011 року по 2014 рік, в першу чергу було пов'язано із загальним падінням цін на дорогоцінні метали і в першу чергу золото ( докладніше про золото ). Ціни на золото, просто тягнули платину за собою. Ціна впала з 1700 до 1200 доларів за унцію. При цьому, на панічних настроях того часу, ринок навіть не помітив сильне падіння видобутку металу в ПАР, яке знизилося тоді з 4,2 млн. Унцій до 3,5 млн. Унцій. Реальний фізичний ринок платини, не зміг протистояти падінню біржових цін, оскільки разом з падінням ціни, впав і обсяг інвестицій в платину, скоротившись з 2012 по 2013 рік, на 600 тисяч унцій.

  У 2015 році, ціни на платину продовжили падіння, і на цей раз в якості причин падіння ціни, можна виділити відновлення видобутку в ПАР. Але головну лепту вніс скандал навколо компанії Volkswagen, через недотримання норм екології в дизельних автомобілях компанії, що призвело до побоювань скорочення продажів автомобілів з дизельним двигуном. Так само, скоротився попит з боку ювелірної промисловості, головним чином в Китаї. Це, разом з падінням цін на сировину, в тому числі і панічного падіння цін на нафту, давило ціну платини вниз. Ціна впала з 1200 до майже 820 доларів за унцію до початку 2016 року. Парадоксально те, що весь цей період на фізичному ринку існував дефіцит металу. Загальний негативний настрій інвесторів на сировинному ринку і ринку дорогоцінних металів, топив ціни на платину вниз. Але головне, що топило ціни вниз, був і поки що залишається скандал навколо дизельних двигунів. Це призвело до утворення тренда падіння ціни на платину в останні роки. Даний тренд можна чітко побачити на графіку ціни.

  Дизельний скандал Volkswagen

  Найбільше платини в промисловості, використовують в автомобілебудуванні, якщо говорити точніше, при виробництві систем очистки вихлопу дизельних двигунів. В кінці 2015 року, компанія Volkswagen попалася на навмисному заниженні вихлопу в своїх автомобілях з дизельним двигуном ( Більш докладно можна прочитати тут ). У світі цей скандал викликав фактично істерію, із закликами мало не заборонити дизельні двигуни взагалі. У ЗМІ піднялася величезна анти-дизельна компанія. Згодом з'ясувалося, що проблеми з вихлопними газами є майже у всіх компаній, не тільки у Volkswagen. Це в свою чергу викликало побоювання того, що виробництво дизельних двигунів в світі може впасти і відповідно впаде і попит на платину. Саме тому ціни на платину екстремально впали і поки ще залишаються дуже низькими.

  Золото і платина

  Те, що платина зараз саме екстремально дешева, можна побачити в співвідношенні з золотом. Сьогодні одна унція золота коштує майже 1,4 унції платини, такого співвідношення не було в недалекому минулому. Платина дуже сильно перепродана. На графіку знизу, показана динаміка співвідношення. Скандал навколо дизельних двигунів, привів до безпрецедентних продажу платини і падіння ціни.

  Скандал навколо дизельних двигунів, привів до безпрецедентних продажу платини і падіння ціни

  перспективи

  В результаті поточна ситуація з ціною на платину, дуже і дуже сумна. Негативний настрій і страх перед скасуванням дизельних двигунів привів до того, що дефіцитний ринок платини падав в ціні, суперечачи законам попиту і пропозиції. Але як кажуть, у страху очі великі. Так звичайно ризики є. Але що означає заборону дизельних двигунів. Це означає, що через екологічних вимог, причому досить жорстких, на зразок Євро-5 або Євро-6. Країни Заходу і в першу чергу Європа, поставлять на грань банкрутства майже всю автомобільну промисловість. Адже якщо збудуться найгірші припущення, то з огляду на те, що в світі виробляються мільйони дизельних двигунів, а в Європі половина продаваних автомобілів на дизелі і автовиробники вклали в їх виробництво сотні мільярдів доларів. І що швидко перебудуватися буде дуже складно і дорого, то заборона просто поставить на межу банкрутства майже всіх європейських автовиробників. І німецьких і французьких і так само дуже боляче вдарить і по Американським, Японським і іншим автогігантам, всім хто виробляє автомобілі з дизельним двигуном.

  Тобто, якщо ціни на платину впадуть ще нижче, а це може статися лише тільки за фактом відмови від дизелів. То тоді BMW не буде, компанія просто збанкрутувати, тому що не зможе швидко перебудуватися і головне на таку перебудову просто не вистачить грошей. Так само збанкрутувати і Volkswagen і Citroen, Renault, Hyundai і список можна продовжувати. Так само від такого удару в першу чергу впаде економіка Німеччини, і в цілому і вся світова економіка. І все від чого - від різниці вимог по екології Євро-3 і Євро-6? Тобто Європа, заради цього зробить економічне самогубство? - Я так не думаю.

  Проблема з дизельними двигунами, виявилася більш глобальною, ніж питання екології. Масштаб проблеми виріс до таких розмірів, коли екологію можна вже відсунути на другий план. І це розуміють політики в Європі - не можна зупинити цілу індустрію і увергнути все в хаос через екологічних норм. І тому ніхто не зупинить виробництво дизельних двигунів. Звичайно ж, політикам тепер треба як то заспокоїти екологів, але так щоб не обрушити промисловість. Тому, в останній місяць з'явилися заяви на кшталт того, що Франція заборонить дизельні і бензинові двигуни, але в 2040 році. Тому можливо, обсяг продажів дизельних двигунів в Європі буде падати, але повністю не зупинитися, це просто неможливо. А значить, «страхи» перестаралися з тиском цін на платину.

  З іншого боку, ціни на платину вже майже зрівнялися з цінами на паладій. Тому застосування платини в бензинових двигунах ставати конкурентною. І якщо через скандал, кількість випущених дизельних двигунів не буде рости, то значить, кількість бензинових буде рости з удвоённой силою. А на ринку паладію, зараз так само дефіцит металу. Тому платину будуть використовувати в бензинових двигунах.

  • Загальне споживання платини і паладію для виробництва каталізаторів в світі в 2016 році склало - 11 253 тисяч унцій. 3 318 тис. Унцій платини і 7 935 тис. Унцій паладію. Це в аналогії 246,8 тонн паладію + 103,3тонни платини, що дорівнює в загальному 350,1 тонн. У 2016 році в світі було вироблено 84,2 млн. Легкових і легких комерційних автомобілів. Простий розрахунок, говорить про те, що на кожен автомобіль припадати 4,15 грама металу, але це без урахування інших автотранспортних засобів, вантажівок, автобусів та іншого. З урахуванням їх, цифра в перерахунку на 1 авто буде значно менше. У разі відмови від дизельних двигунів, вони будуть заміщені бензиновими. Де платина так само буде затребувана, просто тому, що ринок платини не зможе відшкодувати 100 тонний обсяг. Від перестановки доданків, сума не менят.

  Дані за 1 квартал 2017 року

  Так само, варто звернути увагу на цифри. За даними World Platinum Investment Council, в першому кварталі 2017 року, попит на платину з боку автовиробників навіть зріс з 830 тисяч в першому кварталі 2016 року, то 855 тисяч унцій. Тобто ніякого фактичного обвалу споживання платини, немає. Більш того, дизельний скандал може навіть призвести до зростання споживання металу. Компанії просто зобов'яжуть робити каталізатори краще, ніж були, що може в теорії на увазі більший обсяг використання платини, за рахунок банального збільшення розмірів каталізаторів.

  Так само, за даними на перший квартал 2017 року, дефіцит платини не скоротився, а навіть збільшився на 20 тисяч унцій, а пропозиція скоротилася.

  Купівля платини

  Тому, в даний момент і в найближчі 2-3 місяці, ринок дає відмінну можливість купити дуже дешеву платину, скориставшись страхами з приводу дизельного скандалу. Як тільки істерія пройде, і за фактом, дизельні двигуни продовжать проводитися, а платина продовжить продаватися, ціни після довгого і глибокого падіння почнуть відновлюватися.

  Технічна картина

  У торгівлі, інвестори часто керуються технічним аналізом котирувань. У найпростішому його вигляді, показаному на графіку нижче. Можна виділити тренд падіння з 2011 року, всередині якого і йшла ціна. Але спочатку 2016 року і по сьогодні, у цін на платину сформувалася підтримка, показана на графіку червоною лінією. Ціна в підсумку, виявилася затиснута в трикутнику і в найближчі місяці, ціна вийде з нього. Як я вважаю, з огляду на вищесказаного - вгору.

  Купівля платини в даний момент, вигідна як для спекулятивних, так і для інвестиційних цілей. Ціна на платину неабияк перепродана. Дефіцит металу збережеться, а запаси вже не великі, тому ціна в майбутньому буде відновлюватися .І заглядаючи на перспективу пів року або рік., Рівень 1200 легко досяжний. Причому мета на рівні 1200 доларів за унцію платини, можна назвати консервативною. При сприятливому збігу обставин ціна може піти вище.

  Найбільш зручним способом інвестицій в платину, є покупка ф'ючерсних контрактів на Московській біржі. «Абіліті Капітал» будучи ліцензованим брокером із задоволенням, надасть можливість здійснити операцію своїм клієнтам.

  Передбачуваний, консервативний розрахунковий дохід за інвестиції становить 20%, в доларах США.

  25-08-2017 11:21

  І все від чого - від різниці вимог по екології Євро-3 і Євро-6?
  Тобто Європа, заради цього зробить економічне самогубство?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только