Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Ловля на джиг для початківців

  1. Ловля на джиг - це не складно
  2. Вибираємо снасть для джиговой лову
  3. Не поспішайте і не вірте всьому, що говорять
  4. Починаємо з ловлі на джиг-головку
  5. Вибираємо джиговую приманку
  6. Вибираємо джиглголівку
  7. Освоюємо джиговую проводку
  8. Відео по темі: Де шукати місця для лову на джиг в незнайомій річці

  Ловля на джиг для початківців - глава з книги Віктора Андрєєва "М'які приманки для спінінга". Tвістери, віброхвости, пасивні джиги, джиг-головки, оснащення, гра, проводка, ловля "гуму", поради початківцям спінінгістам.

  Tвістери, віброхвости, пасивні джиги, джиг-головки, оснащення, гра, проводка, ловля гуму, поради початківцям спінінгістам

  Ловля на джиг - це не складно

  Головне - почати і не зупинятися. Все прийде з часом - в тому числі чітке розуміння, що вам знадобиться в подальшому. У цій частині - кілька порад початківцям рибалкам, як простіше і швидше освоїти ловлю на джиг.

  Вибираємо снасть для джиговой лову

  Не вірте, що для нашої лову обов'язково потрібні якісь особливі вудилище, котушка і плетена волосінь. Нічого подібного! Для початку цілком підійде ваша звичайна снасть, лише волосінь-мононить раджу все-таки флуоресціюючу. Я сам починав зі звичайними снастями. А в подальшому, в міру накопичення досвіду, ви самі зрозумієте, яка снасть зручніше.

  А в подальшому, в міру накопичення досвіду, ви самі зрозумієте, яка снасть зручніше

  Єдине правило - котушка повинна бути більш-менш пристойна і обов'язково з миттєвим зворотним гальмом. Інакше ударні навантаження, та ще з "розгону", можуть швидко вивести її з ладу.

  Для початку бажана все-таки міцна плетінка і тонкі гачки - вони будуть розгинатися при зацепах і менше обриватися.

  Не поспішайте і не вірте всьому, що говорять

  Якщо зайти в який-небудь солідний рибальський магазин або погортати зарубіжні каталоги або "розумну" книгу-посібник, то можна злегка розгубитися від усього різноманіття пластикових приманок і аксесуарів до них.

  Не поспішайте. Далеко не всі з побаченого дійсно вам стане в нагоді. Тому давайте поки візьмемо собі за правило принцип: "Чим простіше - тим краще" і почнемо з простих перевірених варіантів.

  Починаємо з ловлі на джиг-головку

  На першому етапі цілком підійде проста оснащення зі звичайною джиг-головкою. Основні об'єкти лову: щука, судак, окунь. Заздалегідь морально підготуйтеся до того, що ваші принади, особливо при ступінчастою донною проводці, будуть зачіпатися і обриватися набагато частіше, ніж ви до того звикли до сих пір. Виходу тут може бути тільки два: або зачіпляється оснащення, або міцна волосінь і розгинати гачки.

  Вибираємо джиговую приманку

  Відразу ж виникає кілька питань, на які необхідно дати відповіді:

  Яку приманку вибрати? Як вже було сказано, хижак візьме і твістер, і виброхвост. Вибирайте на свій смак. Лише пораджу спершу зупинитися на відомих перевірених моделях. Якщо ви віддасте перевагу твістер, то нехай це буде, наприклад, стандартний "Містер Твістер". Якщо ж вам більше подобається виброхвост, раджу придбати його вузький варіант, наприклад, відмінно показали себе моделі "Довгий Джон" і "Kопито". Вузька приманка краще, тому що її хапають як судак і окунь з порівняно невеликим ротом, так і щука з її величезною пащею. Широкі приманки раціонально застосовувати, якщо ви ловите тільки щуку. Але якщо вузьких моделей не знайти, то можна завжди обрізати черевце у звичайного виброхвоста і він перетвориться в узкотелий.

  Якого розміру? Якщо ви збираєтеся тільки за щукою, то приманка може бути досить великою, довжиною не менше 7-10 см, такий розмір під силу навіть невеликим щурят. А ось судак і окунь віддають перевагу невеликим вузькі приманки довжиною 4-6 см, які і щука бере теж. Ось чому для розвідки в незнайомих місцях або коли можлива піймання різних риб, раціонально ставити приманку невеликого розміру.

  Якого кольору? Для початку можна обійтися двома кольорами. Основним нехай буде світлий колір (я віддаю перевагу молочно-білий, добре працюють також жовтий, перламутровий і золотистий), додатковим для лову при хорошій освітленості - червоний. Непогано, якщо знайдеться двоколірна приманка, наприклад білий твістер з червоним хвостом або такий же риппер.

  Вибираємо джиглголівку

  Яку джиглголівку вибрати? Найбільш поширена і універсальна кульова головка. Вона далеко закидається і стабільно працює як при ступінчастою, так і при рівномірній проводці. Якщо ви ловите тільки сходинкою, дуже хороша модель "чобіток". Якщо ж проводка рівномірна або хвиляста, кращий результат покажуть "банан" або "ложка".

  Якої ваги? Звичайно ж, одного вантажу мало. Необхідний комплект джиг-головок різної ваги. Пам'ятайте, що навіть найкраща приманка на легкому вантаж, якщо вона на протязі і при вітрі не дістає дна, виявиться абсолютно марною, тоді як посередня модель, правильно завантажених, дасть якийсь результат. Приблизний діапазон ваг: 3-10 г - для тихої води, 10-20 г - для середніх річок і 20-40 г - для глибоких місць з швидкою течією.

  Який гачок вибрати? Довжина гачка повинна відповідати довжині тіла приманки, а розмір - передбачуваному вазі видобутку. Не варто лише захоплюватися дрібними гачками. Бажано взяти кілька джиг-головок різної ваги але з однаковим гачком під основну приманку.

  Чи потрібен повідець? Так, він є обов'язковим. Навіть якщо ви думаєте, що ловите тільки окуня або судака, рано чи пізно знайдеться така щука, яка вас покарає. Адже для щучих зубів навіть міцна плетінка не перешкода і лише металевий повідець достатньої довжини дасть вам повну гарантію. Зазвичай це 10 см, але іноді мало і 20 см.

  Освоюємо джиговую проводку

  Почніть з найпростішої - рівномірною. Потім поступово вводите додаткові елементи - гойдання і посмикування. Я, наприклад, для лову щуки і окуня влітку використовую такий метод: закид, падіння майже до дна, потім проводка, один метр - хвиляста, три метра - рівномірна, в середині проводки - опускання на дно (контроль глибини), у берега прискорення і підйом в верхній шар води (імітація тікає малька).

  Я, наприклад, для лову щуки і окуня влітку використовую такий метод: закид, падіння майже до дна, потім проводка, один метр - хвиляста, три метра - рівномірна, в середині проводки - опускання на дно (контроль глибини), у берега прискорення і підйом в верхній шар води (імітація тікає малька)

  Те ж і з ступінчастою проводкою. Почніть з одноманітною "сходинки", потім при необхідності ускладнюйте її. Мій улюблений спосіб такий: підйом з дна трьома плавними ривками, 1-2 секунди рівномірної підмотки і зупинка з вільним падінням.

  Почніть з простого і не відступайте, якщо деякий час щось не виходить. Всі ми колись починали. Намагайтеся частіше експериментувати, пам'ятайте, що важкий вантаж від напилка "полегшає", а м'яка приманка за допомогою ножиць змінить не тільки зовнішність, а й саму гру.

  Поступово все налагодиться, і, можливо, ви захочете перейти до складнішого, але більш вдалому варіанту - до вільної оснащенні. І тоді сходів буде менше, а покльовок - більше (на жаль, зачепів теж).

  Відео по темі: Де шукати місця для лову на джиг в незнайомій річці

  Книга В.Андреева: М'ЯКІ ПРИМАНКИ для спінінга >>>

  Всі книги В.Андреева >>>

  Якого розміру?
  Якого кольору?
  Якої ваги?
  Який гачок вибрати?
  Чи потрібен повідець?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только