Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Джиг-головки для силіконових принад

  1. Джиг-головка - суміщений варіант грузила з гачком
  2. Фіксатори для силіконових принад на джиг-голівках
  3. Гачки для джиг-головок
  4. Види джиг-головок
  5. Вибір джиг-головки
  6. Огляд джиг-головок
  7. Відео по темі: Джиг-головки і гачки

  Види джиг-головок для лову спінінгом на м'які силіконові приманки - глава з книги Віктора Андрєєва "М'які приманки для спінінга". Твістери, віброхвости, пасивні джиги, джиг-головки, оснащення, гра, проводка, ловля на силіконові приманки, поради початківцям спінінгістам. Види джиг-головок для лову спінінгом на м'які силіконові приманки - глава з книги Віктора Андрєєва М'які приманки для спінінга

  Джиг-головка - суміщений варіант грузила з гачком

  Вантаж-головка (загальне поняття) служить для огрузки і приєднання різних приманок (і пластикових теж). Це досить загальне поняття, відповідне, наприклад, і до обертових блешень. Але ми розглянемо тільки "джигові насадки".

  Принципово вантаж-головка по відношенню до гачка і приманки може бути окремою або суміщеної. Найпростіший варіант, коли вантаж-головка виконується заодно з влитися в неї одинарним гачком. Такі суміщені головки називаються джиг-головками. Це, по суті справи, важкі блешні з колечком у верхній частині і спеціальним фіксатором (стопором) на гачку, щоб м'яка принада не сповзала і не проверталася.

  Фіксатори для силіконових принад на джиг-голівках

  Фіксатор (рис.1) зазвичай виконується у вигляді шипа (голки), рідше - у вигляді кульового потовщення, ще рідше - у вигляді інших елементів, а в деяких моделях він і зовсім відсутня. Особисто мені здається краще кульової фіксатор, тому що він не рве приманку, як шипоподібні, і більш придатний для монтажу волосяного, пір'яного або гумово-нитчастих тіла.

  Особисто мені здається краще кульової фіксатор, тому що він не рве приманку, як шипоподібні, і більш придатний для монтажу волосяного, пір'яного або гумово-нитчастих тіла

  Рис.1. Види фіксаторів:
  а) "голка (шип)"; б) "куля"; в) "парасольку (гриб)"; г) "стрілка"; д) без фіксатора.

  Гачки для джиг-головок

  Абсолютна більшість приманок розраховане на гачок нормальної (середньої) довжини (L = 2B), і лише зрідка в джиг-голівках застосовуються укорочені або подовжені варіанти.

  Неоднакова і товщина гачків. Звичайні - з товстої гнеться дроту все частіше замінюються на більш тонкі і пружні. Останні трохи краще просікають рибу, при зацепах ж вони розгинаються і зберігають всю принаду. А це буває досить важливо при лові в захаращених місцях, коли обривається по 10-20 приманок в день. Гачок, що розігнувся легко вправити назад. Але, на жаль, тонкі гачки іноді розгинаються і на великій рибі, тому багато їх все ж недолюблюють. Крім того, менша борідка на вістрі слабкіше утримує видобуток, а тонка дріт при силовому виведенні швидко прорізає шкіру і розширює ранку, що також збільшує кількість сходів. Тому для "крупняка" краще взяти потужний гак, незважаючи на можливі обриви при зацепах.

  Якщо ловля буде проводитися в море, то гачок джиг-головки повинен мати відповідне захисне покриття, як правило, білого або золотистого кольору. Звичайний чорний лак швидко розчиняється в солоній воді, і гачок моментально іржавіє.

  Види джиг-головок

  Основні види джиг-головок представлені на рис.2.

  2

  Рис.2. Види джиг-головок:
  а) "куля (Round)"; б) "регбі (Football)"; в) "землекоп (Digger)"; г) "розгойдувати (Wobble)"; д) "Flicker";
  e) "риб'яча голова"; ж) "голова личинки"; з) "куля"; і) "лижа (Swimming)"; к) "ложка (Arky)";
  л) "банан"; м) "чобіток (Erie)"; н) "підкова (Stand Up)"; о) "Ванька-встанька (Tip Up)";
  п) "похила (Fathead)"; p) "кінська голова"; з) з додатковою застібкою; т) з пропелером

  Вибір джиг-головки

  Що слід враховувати при виборі джиг-головки?

  1. Найголовніше - це її вага. Саме вага робить основний вплив на глибину проводки і на дальність закидання. На риболовлі використовуються джиг-головки вагою від 1 до 30 г, іноді навіть більше.

  2. Джиг-головка може створювати додаткову гру. Ті моделі, які мають збільшений лобовий опір, різні скоси, похилі або вигнуті поверхні ( "землекоп", "розгойдувати") при проводці злегка коливаються, що передається і м'якою приманки. Якщо ж форма вантажу обтічна, то ніякого додаткового впливу на гру він не робить. Зате при однаковій вазі такий вантаж має менший розмір і зручний на глибині і на течії.

  Зате при однаковій вазі такий вантаж має менший розмір і зручний на глибині і на течії

  3. Компактні вантажу обтічної форми дають найдальшу занедбаність. Особливо далеко летять джиг-головки "куля", "ложка", "банан".

  4. В залежності від того, який нахил передньої частини джиг-головки, приманка однакової ваги може йти на трохи більшій чи меншій глибині. Наприклад, деякі вантажу ( "землекоп" і т.п.) йдуть помітно глибше звичайного, так як носова лопать штовхає їх вниз (як у воблера). А ось моделі "лижа" і "розгойдувати", навпаки, йдуть трохи вище (ефект водних лиж). Причому це особливо помітно при рівномірній проводці і легких головках.

  5. Важливу роль грає незацепляємость приманки. Джиг-головки, у яких при падінні на дно гачок залишається в вертикальному положенні ( "регбі", "розгойдувати", "ложка", "чобіток", "підкова", "іван-встанька" і ін.), Зачіпляються набагато рідше за інших , особливо при ступінчастою донною проводці. Варіанти, що мають прогонисту (подовжену) форму з колечком в носовій частині ( "лижа", "банан", "ложка"), простіше перескакують різні перешкоди. Чим більше бічні крила у джиг-головки ( "регбі", "підкова"), тим менше ймовірність бокового зачепа, особливо на течії (рис.3). Деякі моделі мають спеціальні запобіжники від зачепів, про які буде розказано далі в окремому розділі.

  Деякі моделі мають спеціальні запобіжники від зачепів, про які буде розказано далі в окремому розділі

  Рис.3. Обхід перешкоди головкою з бічними крилами

  6. У більшості джиг-головок колечко для волосіні знаходиться посередині вантажу, прямо над центром тяжіння, тобто відігнуте від цівки на прямий кут. Такі урівноважені головки на волосіні висять горизонтально. Принади з ними при підмотці йдуть вперед з деяким нахилом, а при зупинці швидко і майже прямовисно падають вниз (рис.4а). У головок з переднім колечком при проводці гачок і приманка йдуть практично горизонтально, а вниз вони опускаються вже повільніше і з великим відхиленням. Причому головка "банан" впаде на передню частину, де у неї знаходиться центр ваги, а головка "лижа", навпаки, на задню (рис.4б, в).

  Рис.4. Рух приманок з різними типами джиг-головок:
  а) "куля"; б) "банан"; в) "лижа".

  Цілком очевидно, що урівноважені головки більше підходять для ступінчастої проводки, особливо на глибині, а неврівноважені - для рівномірної. Хоча на дрібних місцях (наприклад, на кордоні трави, де і риба стоїть впівводи), останні за рахунок більш повільного падіння (планування) можуть дати більший ефект також і при нерівномірному проводці. Якщо до того ж центр ваги головки зміщений назад (як у моделі "лижа"), то при швидкій проводці вона виноситься наверх. Така модель може використовуватися навіть при лові поверху, наприклад жереха.

  7. Деякі варіанти мають додатково ще і пелюстка, який обертається на карабін, влити в сам вантаж. Найбільш відома модель "кінська голова" (ріс.2р). Обертається пелюстка створює додатково світлову, і головне - звукову гру (чого в общем-то не вистачає більшості гумових приманок), а також збільшує лобове опір (як би гальмує приманку), що особливо корисно при проводці в верхніх шарах води.

  8. Деякі джиг-головки мають ще вушко або застібку для приєднання додаткових елементів (рис. 2 с). Сюди може бути підвішений або той же обертається пелюстка, або поводок до гачком або трійником.

  9. Джиг-головка може мати пропелер (рис. 2т). Таку комбінацію риба краще і бачить, і чує.

  Огляд джиг-головок

  Тепер про конкретні джиг-голівках. Причому тут слід сказати кілька слів про назви. У цій книзі я намагався вживати найбільш прості і зрозумілі російські "імена", хоча це і не зовсім правильно. Адже джиг-головка - винахід не наше, а американське, тому вважаю за необхідне дати тут і "їх" назви з невеликими поясненнями. Хоча принципово джиг-головка не відрізняється від звичайної російської блешні.

  Найбільш популярна джиг-головка "куля" ( "Round") - найкомпактніший і далекобійна. Схожа модель - "регбі" ( "Football", мається на увазі американський футбол з витягнутим м'ячем), але вона вже менше зачіпається.

  Рис.6. Джиг-головка "Шар" - найпопулярніша.

  Цікава джиг-головка "землекоп" ( "Digger"). При проводці в товщі води вона коливається, а при опусканні на дно - рухається по ньому скачками. Якщо проводка рівномірна, то така модель йде нижче інших. Загинаючи тонкий носик вантажу вгору або вниз, можна трохи змінювати глибину проводки.

  А ось джиг-головка "розгойдувати" ( "Wobble") йде вище за інших. При припиненні підмотки вона не падає відразу на дно, а злегка планує. Тому така модель особливо хороша для неглибоких місць. Є і "зворотний" варіант - "Flicker", він також буде розгойдувати приманку, але при цьому не виносити її наверх, а навпаки - заглиблювати.

  Модель "лижа" ( "Swimming") нагадує зимову прямовисну блешню. Така джиг-головка при підмотці швидко виноситься на поверхню і починає ковзати по ній.

  Вантажу у вигляді голови риби або личинки ( "Shadhead", "Flat Grub") мають плоскі бічні поверхні. Вважається, Що вони направляють потік води уздовж боків приманки, що рекомендується для лову на віброхвости, також мають плоске тіло. А ось джиг-головки "куля" і "куля" обтекаются водою рівномірно з усіх боків і начебто більше підходять для твистеров з їх круглим тілом.

  Моделі "ложка" ( "Arky") і "банан" ( "Banana") мають зміщений вперед центр ваги, тому при ступінчастій проводці дають активнішу гру у вертикальній площині.

  Деякі види джиг-головок - "чобіток" ( "Erie"), "підкова" ( "Stand Up") і "іван-встанька" ( "Tip Up") - створені спеціально для донного лову. Вони мають масивну підошву, на яку завжди і падають. Гачок залишається стирчати вгору разом з приманкою. Такі руху нагадують міногу, зариваються в мул, або рибку, що годується у дна. Варіантом донних головок є і модель "похила" ( "Fathead"), що має дві плоских "щоки"; гачок тут як би напівлежить на боці. Донні головки особливо хороші для лову судака і окуня.

  Відео по темі: Джиг-головки і гачки

  Книга В.Андреева: М'ЯКІ ПРИМАНКИ для спінінга >>>

  Всі книги В.Андреева >>>

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только