Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Колекція пташиних гнізд

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  Наука і життя // Ілюстрації

  <

  >

  Так уже склалося, що я безповоротно закохався в прекрасний і загадковий світ птахів. Їх вигляд, спів і здатність літати споконвіку захоплювали людей. Шкода тільки, часто ми забуваємо про красу, яка поруч з нами.

  Багато колекціонують в дитинстві поштові марки, листівки і тому подібні речі. Я ж, спонукуваний цікавістю і азартом, вирішив, ще навчаючись в школі, збирати пташині яйця. Що особливого в них? В першу чергу забарвлення. Це тільки у курей яйця нудного білого або коричневого кольору. А у більшості диких пернатих вони дивно різноманітні: у співочого дрозда - блакитні, у воронових - зеленуваті в буру цятками, у зеленій пересмішки - рожеві ... Не вірите? І я не вірив, поки не побачив на власні очі.

  І я не вірив, поки не побачив на власні очі

  На жаль, з часом ці дорогоцінні трофеї, як не ховай їх від сонячного світла в коробці, тьмяніють і втрачають забарвлення, подібно зірваним квітам. Мало того, якщо не видути вміст яйця, то шкаралупа може тріснути, і експонат буде зіпсований. До того ж є чимало видів птахів, які, не замислюючись, кидають кладку (особливо на перших стадіях) при найменшому втручанні людини. Потрібно було знайти такий спосіб, щоб не нашкодити пернатим.

  Фотографія - ось що може зберегти фарби і не погубити яйце. Навіть торкатися до гнізда не треба! Спочатку я довгий час фотографував "мильницею". Але в один прекрасний день придбав "Зеніт". Це дало мені можливість колекціонувати не лише яйця, але і ... цілі гнізда! У минулому році перейшов на четирехмегапіксельний цифровий фотоапарат, втім, мені вже і його недостатньо. У перспективі щось серйозніше хочу купити. Тому що моменти в природі неповторні, а кадри, їх зафіксували, безцінні!

  винахідливість коноплянки

  У пташиному світі популярний червоний колір. Особливо якщо він на грудях. Коноплянка - не виняток. Правда, похвалитися ошатною цегляно-червоним забарвленням оперення може тільки самець. Самка, як водиться, носить непоказне бура "плаття" з поздовжніми темними плямами спереду. Такий камуфляж допомагає птахові залишатися непоміченою, коли вона сидить у гнізді.

  Конопляночьі гнізда можуть розташовуватися в найнесподіваніших місцях. Я знаходив їх під дахом сараїв, на паркані, в дровітні. Мабуть, щось притягує цих птахів до поселень людини. Звичайно, вони в'ють свої гнізда і на деревах, звичайно невисоко від землі, але частіше - в густих низькорослих чагарниках.

  Найбільш несподіваний варіант гніздування коноплянки я спостерігав на старому пеньку вишні в саду. Птах знайшов затишну нішу під шматком мішковини, повішеною на пень і утворює свого роду курінь. Навіть кішки так і не дізналися, що у них під носом невелика пташка відклала п'ять світлих яєчок з крапками і благополучно вивела пташенят.

  бірюза сочевиці

  "Чечевицю бачив? Чечевицю бачив?" - запитує невгамовний самець сочевиці в рубіново-червоному фартусі. Але це тільки видимість занепокоєння. Насправді він прекрасно знає, де його дружина. Вона тихо сидить в гніздечку, захованих в самій гущі тернових заростей. І не дарма зверху, над квочкою, розпростерлася мозаїка дрібних листя чагарника. Адже якби не було цього прикриття, то при відлученні птиці від гнізда в очі відразу б кидалися яскраві соковиті бірюзові фарби яєць. Вони, до речі, дуже схожі за забарвленням на яйця співочого дрозда, навіть чорні точки є, але розмір інший. Яйця сочевиці трохи більше квасолини, як і личить для птахи гороб'ячого "калібру".

  лісовий коник

  Знайомий грибник розповів мені, що натрапив в березовому долині на гніздо: "Прямо з-під ніг вилетіла невелика пташка. Глянув вниз - серед трави, на землі, поглиблення - гніздо. А в ньому бурі яєчка з цятками". Я за описом відразу зрозумів - це коник.

  Фотоапарат - в руки, і разом з грибником йду за річку в згадану балку. Так і є: лісовий коник звив на схилі акуратне гніздечко. Якщо не знати, де воно, - ніколи не помітиш.

  Я швиденько сфотографував яєчка і пішов, щоб не відчувати зайвий раз терпіння батьків. Через два тижні навідався: пташенята вилупилися. Пройде ще близько двох тижнів, і молоді слетков залишать тісне гніздо і будуть ховатися неподалік в густій ​​траві.

  Сіра ворона

  Коли ми гуляємо парком або лісі, бредемо уздовж річки, відпочиваємо на галявині, то навіть не підозрюємо, що за нами ... стежать. Людина, а тим більше група людей всюди привертають до себе увагу сірих ворон. Ці птахи ведуть спостереження за нами не просто з цікавості. Вони давно помітили, що там, де люди затримуються на досить тривалий час, нерідко можна знайти що-небудь їстівне, наприклад залишки трапези на лоні природи.

  А тепер уявімо, що, прогулюючись серед белоствольних беріз травневого лісу, ми раптом натрапили на майстерно сховані гніздо зяблика. Звичайно, захочеться його гарненько розглянути, помацати - і ось уже маскування порушена. Незабаром ми підемо, але нам на зміну прибуде гроза пташиних гнізд - сіра ворона. Вона не дарма трималася на відстані і дуже довго вела спостереження за любителями природи. В нагороду за терпіння і уважність ворона отримає славний обід, а подружжю заблукав доведеться змиритися з втратою і взятися за будівництво нового гнізда.

  Але як не знає жалю розбійниця по відношенню до чужих яєць і пташенят, своє потомство вона намагається убезпечити від хижаків і в'є гніздо-чашу на високих гіллястих деревах. Для більшої міцності в стінки, крім грубих гілок, часто вплітає алюмінієвий дріт. А лоток для тепла і м'якості вистилає шерстю тварин, іноді з домішкою ганчірок, обривків газет і навіть поліетилену.

  Рівно 21 день, як і курка, сіра ворона висиджує воронят. А потім з п'яти-шести зелених в Крапін яєць на світ з'являються ненажерливі пташенята, і клопоту у нашій шахрайки ой як додає ся!

  Вибір білої плиски

  Є серед пернатих група дуплогнездников - тих, хто вважає за краще виводити потомство в дуплах, видовбаних дятлами. На всіх таких дупел не вистачає, тому доводиться задовольнятися штучними шпаківнями, синичника та так званими природними дуплами, які утворюються на місці згнилі сучка.

  У природних дуплах в'є гніздо біла Плиска. Зазвичай вона вибирає стару вербу з Вигніть серцевиною і в укритті влаштовує затишну "чашечку", в яку відкладає п'ять або шість сірувато-білих яєчок з темними дрібними крапками.

  Плиска не сильно прискіплива до вибору місця гніздування. Мені доводилося спостерігати її гнізда в покинутому автобусі, екскаваторі, комбайні. Єдина умова - відповідна ніша повинна бути недалеко від водойми, у якого трясогузки знаходять прожиток собі і пташенятам.

  колонія дроздів

  З наземними і повітряними хижаками легше боротися спільно. Дрозди-горобинники знають цю просту істину і влаштовують гнізда недалеко один від одного: на відстані 10-30 метрів. Спільними зусиллями вони проганяють геть з території гніздування таку мисливицю до чужих яєць і пташенят, як сіра ворона. Гучного тріскотнею зустрічають горобинники і людини, що ступила в їх володіння. Мало того, якщо підійти до гнізда занадто близько, атаки не минути. Проносячись над самою головою порушника спокою, дрозди викидають стратегічні порції посліду (з точки зору науки це неправдоподібно, адже у птахів не може бути "цілеспрямованої" перистальтики, однак я не раз переконувався, що дрозди, річкові крячки і чайки на таке здатні). І за кілька кадрів гнізда з зеленими яйцями в бурих плямах доводиться платити забрудненої одягом.

  зяблик

  Відмінно маскує своє невелике, як половина великого яблука, гніздо всім відомий зяблик. У зовнішніх стінах його споруди обов'язково є напівпрозорі стрічки берести, м'які стебла рослин, зелений мох, а також кокони комах і павутиння. Все це прекрасно зливається з сірою корою дерева, на якому світо гніздо. Зяблик - не окремий вид, тому мені часто вдавалося знайти його гніздечко з затишним лоточках, в якому зазвичай лежали чотири-п'ять жовтих або блакитних яєчок з великими і дрібними червоно-коричневими плямами.

  Овсянкин гніздечко

  Далеко не всі птахи в'ють гнізда на деревах. Вівсянка, наприклад, розміщує своє гніздо прямо на землі, у який-небудь купини або кущика. Плетені кошик міцно закріплена серед трави, а всередині - рожеві, точно художником-імпресіоністом розмальовані, яєчка. Тут вам не просто цяточки і цятки на основному тлі, але і темні лінії, коми, рисочки.

  На жаль, гніздо вівсянки спеціально шукати марно: більше ймовірності ненавмисно розчавити його, ніж помітити серед трави. А собаки-шукачі, як у відомого орнітолога-натураліста Євгена Павловича Спангенберг (автора книг "Записки натураліста", "Серед природи", "Зустрічі з тваринами" і ін.), Яка була навчена шукати пташині гнізда, у мене поки немає. Просто якось я з молодшою ​​сестрою збирав ягоди у посадки молодих сосонок, і сестра натрапила на це гніздечко випадково. Звичайно, я не міг не сфотографувати його!

  маленький розбійник

  Знаєте, яка з наших хижих птахів найменша? Ні, це не чеглок або гороб'ячий сичик! Це сорокопут. Правда, строго кажучи, ні до загону денних хижих, ні до совоподібних він не відноситься. Найпоширеніший серед сорокопудів - жулан, представник численного загону горобцеподібних. На голові у нього сизий "шолом" з чорними "очками" - найкраща "амуніція" для справжнього розбійника. Коли жулан не голодний, він охоче запасає їжу про запас: зловить якогось мишеняти, обезглавить і засадить на колючку терну або гострий сучок дикої груші. Гніздо сорокопут теж любить влаштовувати серед шипів - так безпечніше. У сплетеної з грубих стебел і гілочок чаші скромно пофарбована в бурий колір самка відкладає п'ять-шість сірих або коричневих яєць з темними цятками, що утворюють на тупому кінці своєрідний віночок. Чи не яйця, а чудо!

  крячок річковий

  У деяких випадках, щоб зробити вдалу фотографію, доводиться лізти в воду.

  Подружжя річкових крячків облюбувала невеликий острівець посеред ставу, і мені нічого не залишалося, як роздягтися і йти убрід. Благо день був сонячний - істинно червневий. Вода тепла, та й неглибоко - по пояс.

  З "Зенітом" на шиї я добрався до острова. Як і очікував, виявив на ньому серед обривків листя рогозу три грушовидних яйця коричнево-зеленого кольору, які зливаються з загальним фоном. Темні плями і крапки на шкаралупі якнайкраще маскували їх. Тим часом батьки занепокоїлися і ... скинули на мене "бомбочки" - послід! Тут же в воду плюхнулися ще два білих грудочки. Виявилося: річкові чайки вирішили мене "атакувати", але не потрапили. Ось такі незабутні враження залишилися у мене про це фототрофам.

  вухата голівонька

  Якщо вам доводилося зустрічати десь в парку, біля річки або в лісі сову, то, швидше за все, це була найчисленніша серед нічних хижачок вухата сова. Вона сама гнізд не робить. Найчастіше вухата голівонька займає гніздо сірої ворони, сороки або хижих птахів.

  Уже в березні самка відкладає від п'яти до семи яєць, число яких безпосередньо залежить від наявності основного видобутку - мишоподібних гризунів. У забарвленні яєць немає нічого примітного - вона біла, а ось форма незвичайна - нагадує бочонок. Тупий і гострий кінці розрізнити складно.

  Насиджує яйця вухата сова дуже наполегливо. Одного разу я дістався до самого гнізда, але птах до останнього моменту відчайдушно намагалася мене зупинити: насторожувала пір'яні вушка і витріщає круглі очі. З гнізда злетіла, лише коли я піднявся на один рівень з крайкою лотка! "Бу-буу!" - зронила стривожена квочка.

  Сорокино багатство

  Як не лають сороку-злодійку за її схильність тягнути всякі блискучі дрібнички, мені в правоті цієї горезвісної особливості переконатися жодного разу не довелося. Але ж я щовесни знаходжу нові або навідуюся до старих, відомим мені гнізд білобокого розбійниць. І ні в одному нічого вражаючого не знаходив, хіба що алюмінієвий дріт, яка в якості будівельного матеріалу просто ідеально скріплює кулясту купу гілок з глибоким міцним лотком-чашею. Гніздо у сороки особливе - воно закрите з усіх боків. Часто заховано в густих заростях терну. І тому дістатися до нього, навіть якщо виявиш, коштує чималих зусиль. А гострі шипи чагарнику - будьте впевнені! - без подряпин не залишать.

  Скільки я не намагався сфотографувати гніздо сороки, мені це не вдавалося. Те залізти неможливо, то "намет" над чашею такий щільний, що об'єктив просунути ніде, і спалах виявиться марною. Але одного разу все ж пощастило. Звила скритна птах гніздо в нетрях молодих верб серед болота. І через "віконце" гнізда- "намети" я зумів зняти зелені в Крапін яйця. Ось ще одна таємниця природи - як на долоні! Чи не діаманти та золоті ланцюжки ховає сорока, а найдорожче - майбутніх пташенят.

  Фотографії зроблені в околицях села Денисова Пронского району Рязанської області і в Тімірязєвському районі Москви, на території парку сільськогосподарської академії.

  Що особливого в них?
  Не вірите?
  Чечевицю бачив?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только