Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Кращі способи полювання на глухаря восени / Сибірський мисливець

  1. Способи полювання на глухаря
  2. Глухар - зовнішній вигляд, місце існування, повадки
  3. Використання лягавою
  4. Використання спанієля
  5. Використання лайки
  6. Відео: за глухарем з лайкою
  7. Полювання на гальці

  відео-новинки  У цій статті мова піде про особливості полювання на глухаря восени відео-новинки

  У цій статті мова піде про особливості полювання на глухаря восени. Ми розглянемо найбільш популярні способи видобутку цього птаха за допомогою собак мисливських порід, розповімо про тонкощі полювання на лиственницах і осиках, стрільби на гальці і полювання на глухарів з підходу.

  Способи полювання на глухаря

  Чисто осінніми видами полювання вважаються наступні:

  Також дуже цікавою є охота на глухаря на весняному току або на лунках, але ці види доступні навесні і взимку відповідно. Розглянемо найцікавіші методи осіннього полювання, але спочатку розповімо про саму птиці.

  Глухар - зовнішній вигляд, місце існування, повадки

  Це найбільший представник сімейства тетерячих. Від родичів він відрізняється довгими пір'ям на горлі і округленим хвостом. Місцем проживання найчастіше є хвойні, змішані або листяні ліси Євразії. Самець важить близько 5 кг, а самка - трохи більше 2 кг. У розмальовці самців переважає чорний, сірий, коричневий і місцями білий колір. Самки ж привертають увагу сумішшю строкатого іржаво-червоного, іржаво-жовтого, чорно-бурого, а також білого кольору. Глухар любить болота, де багато моху і ягід. В цілому його спосіб життя можна назвати осілим. Хоча іноді птиці дозволяють собі перекочовувати з долин в гори і назад, а також робити сезонні кочівлі. Літають глухарі на невеликі відстані, з великим шумом і частими ударами крил, немов їм важко.

  День птиці проводять, як правило, на землі, а нічліг влаштовують на деревах. Вони дуже обережні, володіють відмінним зором і слухом, а тому полювати на них непросто. Навесні і влітку живляться пагонами, квітами, деревними нирками, листям трави, лісовими ягодами, насінням або комахами. По приходу осені глухарі змушені переходити на вживання хвої модрини, а взимку їдять ялинову хвою і бруньки на деревах і кущах. Основним блюдом в раціоні пташенят є комахи і павуки.

  Використання лягавою

  Цим методом починають полювати з другої половини серпня, коли вже сезон полювання за новими виведеннях або перелинявши півнів. В обох випадках полювання проводять або перед заходом сонця, або рано вранці, тому що в жарку пору глухар зазвичай ховається в кріплення, не залишає набродах, а тому і розшукати птахів досить важко.

  Осіннє полювання на глухаря вимагає від мисливця величезної витривалості, вміння швидко і безшумно пересуватися в густих заростях, а також відмінно стріляти навскидку по мигтючим між дерев птахам. Виводки, як правило, знаходяться недалеко від місця весняного струму: на узліссях змішаних лісів, в ягідниках і сосняках. Іноді це можуть бути низини неподалік лісових боліт і річечок, які густо заросли травами або папороттю.

  На полюванні з лягавою до собаки пред'являються підвищені вимоги. Дуже важливо, щоб вона була досвідченою, дисциплінованою, а також мала хороше чуття. Коли лягава відшукає свіжі сліди глухаря, вона починає розбиратися в них, намагаючись якомога швидше дістатися до самих птахів.

  Глухарине виводки найчастіше біжать прямо перед собакою і западають не відразу. Тому-то лягава і повинна бути досить досвідченої, щоб не вийти з-під контролю або ще гірше не «зіштовхнути» виводок поза пострілом. Крім усього іншого, якщо в цей час подібні дії побачить молода собака, це може погано позначитися в майбутньому на її навчанні. А, значить, брати на таке полювання потрібно тільки досвідчених лягавих, які не раз брали участь в подібних заходах.

  Такі собаки швидко визначають напрямок ходу виводка і ведуть вперед до тих пір, поки птахи не затаїв. Тоді лягава підходить дуже повільно ще ближче і в підсумку завмирає перед вичікували глухарями в мертвій стійці. Мисливець, оглянувши місцевість, визначає, з якого боку можуть з'явитися птиці. Потім він вибирає зручну позицію для стрільби і дозволяє собаці рухатися вперед. Після цього виводок піднімається на крило, розсипаючись в різні боки.

  Потрібно запам'ятати напрямок польоту найбільшого скупчення глухарів, щоб направити в це місце собаку. Лягава буде піднімати в повітря розрізнені зграї або одиноких птахів, а вам залишиться тільки влучно стріляти по ним.

  Використання спанієля

  Полювання на глухаря восени може проводитися з використанням спанієля. Цей захід часто буває навіть більш цікавим, ніж полювання на глухаря з лягавою. Адже підросли глухарине виводки при видаленні від собаки розбігаються в різні боки і намагаються знайти затишне місце неподалік. А коли спанієль піднімає їх на крило, знімаються вони, як правило, поодинці, а не всім сімейством, як на літній полюванні.

  Полювати на перелінявшіх півнів набагато складніше, ніж по виводках. Так як старі глухарі можуть довго бігти, чи не западають і піднімаються несподівано, не дочекавшись переходу собаки в стійку.

  Так як старі глухарі можуть довго бігти, чи не западають і піднімаються несподівано, не дочекавшись переходу собаки в стійку

  Полювання з використанням спанієля дуже схожа на полювання з лягавої, але має кілька відмінних моментів. По-перше, спанієль робить стійки. Він набагато енергійніше переслідує тікають птахів і швидко наздоганяє і піднімає їх на крило, щоб мисливцеві можна було зробити постріл. По-друге, багатьох спанієлів виховують так, щоб собака, переслідуючи біжить глухаря, обходила птицю і піднімала її на крило в напрямку мисливця. Цей факт дозволяє полювати на глухарів до пізньої осені, тоді як з лягавою сезон полювання закінчується раніше.

  Дріб при стрільбі молодих птахів застосовують не дуже велику - № 6 або № 5. Молоді глухарі слабкі до пострілу і піднімаються на крило дуже близько від мисливця. І навпаки - запеклих півнів стріляють дробом № 4 і № 3. Рушниця має бути з помірно купчастим і різким боєм.

  Використання лайки

  Полювання на глухаря восени може проводитися з добре підготовленою лайкою. Починати таке полювання можна, коли глухарі перестають витримувати стійку і часто просто піднімаються на найближчі дерева або кущі. Мисливська собака розшукує ховаються на землі глухарів і легко піднімає їх на крило. Ідеальним буде сценарій, коли, переслідуючи птицю, вона змусить її сісти на дерево, а сама продовжить «ввічливо» облаивать птицю. При цьому важливо, щоб лайка була наскільки ввічливій, щоб птах не полетіла, а продовжувала просто сидіти на цьому ж дереві.

  Іноді деякі глухарі дозволяють собі навіть «лаяти» собаку, видаючи різкі фиркає звуки. При цьому розмірений гавкіт собаки дозволяє відвернути увагу птиці, і мисливець може підійти на відстань для пострілу. Але в такі моменти потрібно бути дуже уважним, щоб не сполохати дичину раніше готовності до стрільби.

  Маскуючись за деревами і кущами мисливцеві потрібно вибрати вдалу позицію, щоб потрапити в сидячого або злітаючого глухаря. Іноді навіть може з'явитися можливість стріляти по годуються на землі птахам, але це буває рідше. Використовують при цьому дріб №2, а рушницю підбирають з різким і купчастим боєм. Принадність такого полювання в тому, що вона може тривати до глибоких снігів.

  Відео: за глухарем з лайкою

  Полюємо на лиственницах і осиках

  Пізньої осені, коли хвоя на лиственницах і листя на осиках починають «закисати», глухар любить харчуватися ними. Це може тривати, поки хвоя НЕ пожовтіє, а листя осики остаточно не почервоніють. Щоб полювання була вдалою, завчасно готують курінь для укриття перед початком полювання. Також запам'ятовують розташування особливо улюблених птахами дерев, яке можна вгадати по розкиданим на землі осиковим гілках і пошарпаної хвої модрини.

  Будьте обережні при підході до дичини в морозний ранок, так як в цей час і пору року дуже добре чутні найменші шерехи. Навіть ледве вловимий скрип снігу може послужити приводом для занепокоєння глухаря.

  Полювання на гальці

  Деякі мисливці люблять постріляти глухаря на гальці, коли птах поповнює запас дрібних камінчиків, необхідних для нормального травлення. Місцем полювання в такому випадку виступає мілину лісової річки, кам'яна осип або лісова дорога - будь-яка місцевість, де можна знайти гальку.

  Полювати на глухаря восени дуже цікаво, а особливо, якщо вам допомагає кмітлива собака. Але не забувайте, що кількість цих красивих птахів обмежена, не треба розстрілювати все патрони, знайшовши велике скупчення подібної дичини.

  Вдалого полювання!

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только