Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Санітарно гігієнічну характеристику умов праці становить / Хто складає санітарно гігієнічну характеристику умов праці

  1. На підставі яких документів складають СГХ
  2. Хто складає санітарно гігієнічну характеристику умов праці
  3. Які проблеми вінікають при складанні СГХ

  Санітарно-гігієнічну характеристику умов праці становлять при підозрі на наявність у працівника професійного захворювання (отруєння). Чи знаєте ви, хто і на підставі яких документів становить санітарно гігієнічну характеристику умов праці і чому її іноді оскаржують в суді? Відповіді - в статті.

  Як скласти санітарно-гігієнічну характеристику умов праці (далі - СГХ), визначає Порядок складання та вимоги до санітарно-гігієнічних характеристик умов праці ( затверджений наказом МОЗ від 13.12.2004 № 614, далі - Порядок).

  Топ-3 статті з Довідника

  На підставі яких документів складають СГХ

  Завантажити всі документи одним архівом

  СГХ складають, якщо є підозра, що у працівника професійне захворювання (Отруєння). Це один з документів, який враховують, коли вирішують, пов'язане хронічне захворювання (отруєння) з впливом виробничих факторів і трудового процесу. На нього орієнтуються, коли встановлюють діагноз хронічного професійного захворювання (отруєння; п. 1.3 Порядку).

  Для непрацюючих пенсіонерів і безробітних складають інформаційну довідку про умови праці працівника при підозрі на наявність у нього професійного захворювання (отруєння). При цьому керуються даними про умовах праці на останніх робочих місцях , Якщо ті збереглися на підприємстві, де раніше працювали особи. Дані про умови праці отримують від державної санітарно-епідеміологічної служби, з наукових досліджень (розробок), характеристики виробничих факторів на аналогічних виробництвах. При необхідності підприємство обстежують за участю представника робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (Далі - робочі органи виконавчої дирекції Фонду).

  Хто складає санітарно гігієнічну характеристику умов праці

  СГХ становить лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за місцем розташування підприємства, де працює хворий, на запит керівника лікувально-профілактичного закладу (далі - ЛПЗ).

  Отже, для початку в орган Держпраці за місцем розташування керівник ЛПУ повинен направити запит (див. Додаток 1).

  Додаток 1)

  Завантажити Додаток 1

  Зразок оформлення запиту на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці

  Копії запиту направляють до робочого органу виконавчої дирекції Фонду території, де розташоване підприємство, на якому працює або працював хворий, і роботодавцю.

  Орган Держпраці, коли отримав запит, видає наказ і напрямок на позапланове обстеження умов праці на підприємстві (див. Додаток 2 і 3).

  Одночасно для складання СГХ керівник територіального органу Держпраці направляє (бажано рекомендованим листом з відміткою про вручення) роботодавцю припис для того, щоб він надав необхідні документи за встановленою формою згідно з додатком 3 до Порядку (див. Додаток 4).

  Скачати Додаток 4

  Зразок оформлення розпорядження на надання роботодавцем документів, необхідних для складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці

  Термін, в який роботодавець повинен надати документи, не повинен перевищувати 15 робочих днів з моменту, коли він отримав офіційний запит від органу Держпраці. Термін може бути продовжений за згодою посадової особи органу Держпраці, якщо необхідно, щоб роботодавець провів додаткові лабораторні, інструментальні, хронометражні і інші виміри (дослідження), необхідні для підготовки СГХ.

  Підставою, щоб скласти СГХ, є акт санітарно-епідеміологічного обстеження об'єкта (далі - Акт) за формою № 315 / о (затверджена наказом МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в санітарно-епідеміологічних установах» від 11.07.2000 № 160) .

  Умови праці підприємства обстежує лікар з гігієни праці в присутності працівника, за участю представників підприємства, первинної профспілкової організації, членом якої є хворий, або уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці , Якщо хворий не є членом профспілки, та робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем розташування підприємства.

  Вас також можуть зацікавіти статті

  Якщо є підозра на захворювання, пов'язане з біологічними факторами (Туберкульоз і т.д.), то до обстеження можна залучити фахівця з епідеміології Госпродпотребслужби або лабораторного центру МОЗ (колишнє установа державної санітарно-епідеміологічної служби) за місцем розташування підприємства.

  Дізнайтеся більше про  шкідливих і важких умовах праці Дізнайтеся більше про шкідливих і важких умовах праці

  Після того, як підприємство обстежили, щоб уточнити умови праці, в термін до п'яти днів складають Акт у трьох примірниках. Перший екземпляр зберігають в територіальному органі Держпраці, другий - направляють роботодавцю, де працює або працював працівник, третій - робочому органу виконавчої дирекції Фонду.

  Зберігають СГХ у всіх зазначених установах і підприємствах протягом 45 років Зберігають СГХ у всіх зазначених установах і підприємствах протягом 45 років.

  Санітарно-гігієнічну характеристику можна використовувати протягом п'яти років, якщо умови праці працівника за цей час не змінилися, що підтверджує довідка працедавця (особи) відповідного територіального органу Держпраці. Враховують СГХ в територіальному органі Держпраці за формою додатка 5 Порядку. Всі витрати на виконання робіт згідно з Порядком несе роботодавець, на підприємстві якого здійснюють обстеження умов праці. Це, зокрема, лабораторні дослідження умов праці.

  СГХ є одним з документів, з урахуванням якого в кожному конкретному випадку з'ясовують зв'язок хронічного захворювання (отруєння) з впливом виробничих факторів і трудового процесу, щоб встановити діагноз хронічного професійного захворювання (отруєння). В кінці Акта обстеження можуть бути пропозиції щодо виконання заходів для усунення виявлених порушень або недоліків під час обстеження.

  Щоб не заплутатися в тому, як складають СГХ, скористайтеся Алгоритмом Як складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці .

  Читайте у свіжому № 7 Довідника

  Які проблеми вінікають при складанні СГХ

  При обстеженні підприємства і складанні СГХ іноді виникають суперечки. Рішення деяких з них зацікавлені сторони можуть шукати вже в суді. Детальніше про таких ситуаціях - в статті з Довідника.

  Детальніше про таких ситуаціях - в статті з Довідника

  ТОП-статті на порталі

  Чи знаєте ви, хто і на підставі яких документів становить санітарно гігієнічну характеристику умов праці і чому її іноді оскаржують в суді?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только