Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Генетик Пітер Форстер: "Українці можуть бути предками всіх європейців"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

  30 жовтня 2013, 09:00, Переглядів: 30 жовтня 2013, 09:00, Переглядів:  Вчений

  Вчений. & Laquo; У Європі було два місця, де можна було сховатися від холоду: Україна і Піренейський півострів & raquo ;.

  Телеканал " Україна "Завершує підготовку до ефіру нового фільму" ДНК 2. У пошуках жінки ". У першій частині проекту вчені-генетики визначали походження української нації по чоловічій лінії." Сегодня "дізналася у експерта-генетика, який брав участь в зйомках фільму, про секрети, прихованих в людських генах.

  - На який найбільш глобальне питання в області генетики ви хотіли б отримати відповідь?

  - За допомогою ДНК-аналізу я хочу з'ясувати точну дату, коли перші люди покинули Африку, коли вони мігрували в Азію, Європу, а потім - в Америку. Пошук цих даних - мій внесок у вивчення підстави і заселення світу. У цьому сенсі найбільш знаменною для мене був 2000 рік, коли ми, генетики, прийшли до висновку, що початок заселення Землі пішло саме з Африки.

  Тоді, 13 років тому, ми думали, що було дві хвилі міграції з цього континенту. Наслідком першої була поява світлошкірих людей - таких, як ви і я. А друга хвиля йшла вздовж екватора і дала планеті темношкіре населення - наприклад, індійців, новогвінейців, австралійських аборигенів. Але потім, аналізуючи той факт, що ті ж австралійські аборигени, європейці, індійці або китайці мають всього два або три основних типи ДНК, я зрозумів, що з Африки йшла всього лише одна хвиля міграції. Якби їх було кілька, типів ДНК було б набагато більше. Це складно зрозуміти і складно пояснити, але це дійсно так.

  Всі ми - спадкоємці однієї групи людей, які мігрували з Африки. Шляхом складних підрахунків я також зрозумів, що тоді, десятки тисяч років тому, з континенту пішло не більш 200 чоловік. І саме ця жменька людей дала світові стільки рас. На сьогоднішній день це найбільше моє відкриття.

  - Свого часу ви називали Україну чимось на зразок білої плями на генетичній карті Європи. Чому?

  - Під час підготовки фільму "ДНК - портрет нації" ми зібрали зразки ДНК у величезної кількості українців. Але проблема в тому, що їх немає з чим порівнювати: у нас немає зразків древньої ДНК людей, що жили на вашій території. В інших частинах Європи, де клімат був і є холодніше, нам вдалося виявити людські останки віком 15 000-16 000 років. Тому нам вдалося точно встановити, хто жив в тих місцях раніше.

  А по Україні такої інформації поки немає. У нас є тільки сучасні генотипи, які нічого не можуть нам сказати про давню історію населення України. І я радий, що ми займаємося питанням саме вашої країни - під час льодовикового періоду в Європі було всього два місця, де можна було сховатися від холодів і де люди жили безперервно. Перше місце - Україна, а друге - Піренейський півострів, який зараз представляє собою територію сучасних Іспанії та Південної Франції. Тому весь науковий світ зараз цікавить питання: чиї гени дісталися людям, які живуть зараз, - тих, хто "перезимував" в Україні, або тих, хто пережив льодовиковий період на Іберійському півострові?

  ось чому на вивчення саме цих двох точок на карті направлено наше пильну увагу. Правда, про Іспанію все ж відомо більше: у нас є невелика кількість зразків ДНК віком 5000 років до н.е. - нам вдалося знайти останки фермерів, які жили там. Ми все ще обробляємо отримані дані, радимося з українськими експертами з антропології та археології. Думаю, незабаром ми з'ясуємо походження українців і дізнаємося, чи були ви предками жителів інших частин Європи.

  - В ході роботи над фільмом "ДНК - портрет нації" з'явилася гіпотеза, що жінки живуть на території України куди довше чоловіків. Це правда?

  - Ні, я б так не сказав. Якщо дивитися на жіночі лінії ДНК українського народу, то, дійсно, можна побачити, що жінки в Україні живуть довше, ніж чоловіки. Але не тому, що вони прийшли на ці території раніше. Вони прийшли разом з чоловіками, але цих чоловіків вбивали інші народи, які завойовували місцеві території і місцевих жінок. А потім цих чоловіків вбили чоловіка з іншої народності, і так далі. Ось чому жіночі лінії ДНК українців старше, ніж чоловічі. І ось чому саме по жіночим лініях ДНК ми визначаємо, коли була заселена та чи інша територія: наприклад, таким чином ми з'ясували, що на територію сучасної Європи люди прийшли більше 4000 років тому.

  - За результатами одного з досліджень ви зробили висновок, що провідну роль в поширенні і зміні мов на нових територіях грали чоловіки. Як це вдалося дізнатися і в чому причини такого явища?

  - Зазвичай люди мову, якою вони говорять, називають материнським - далеко не всі народи, на зразок поляків, звуть мову батьківським. Начебто все логічно: саме мами вчили дітей в печерах розмовляти, поки чоловіки полювали на мамонтів. І тому багато хто припускав, що мова передається по жіночим лініях ДНК. Але насправді це не так - я виявив це абсолютно випадково.

  Мій бос якось сказав мені написати щось на кшталт енциклопедії: переглянути всі публікації по Америці, Європі, Африці, Азії і Австралії, узагальнити генетичну інформацію і написати по голові для кожного континенту. І коли я цим займався, то висунув гіпотезу, що саме чоловічі хромосоми відповідали за мову. Спробую пояснити, чому я так вирішив.

  Все пов'язано з появою нових культур і умінь. Наприклад, в Африці першими залізо почали обробляти люди, які належали до племені банту. У них був свій язик. Але якщо подивитися на ДНК жінок, які говорили на цій мові, то буде видно, що багато хто з них були представницями іншої народності - бушменів.

  Чому? Тому що чоловіки-банту, які володіли технологією обробки заліза плюс навичками скотарства, рухалися з Центральної Африки в напрямку Південної, де жили бушмени. Дивлячись на чоловіків банту, бушменську жінки думали: "Хм, у них є класні залізні інструменти і багато худоби! Здається, їх культура більш розвинена і статусна, ніж у чоловіків нашого племені". І бушменську жінки приймали рішення - адаптуватися до нової культури з її новою мовою. І виходили заміж за чоловіків іншого племені. Ось і виходить, що мови по Землі поширюють все-таки чоловіки.

  - Кажуть, завдяки дослідженням генів вдалося навіть визначити, коли люди почали носити одяг. Як це вдалося?

  - Це відкриття мого колеги-генетика з Америки. Одного разу у його сина "трапилися" воші, і вони вирушили до лікаря. Той розповів їм, що існує два види вошей - ті, що живуть на голові, і ті, що живуть в одязі. Ці два види вошей дуже схожі, і у них в структурі ДНК є однакові частини. Мій колега логічно розсудив: якщо він подивиться на ДНК власний воші і ДНК одежної, порівняє їх історію і подивиться, коли у них з'явилося щось спільне, цей момент і можна буде назвати моментом появи одягу. Так що генетиці під силу багато.

  Прем'єра другої частини проекту під назвою "ДНК 2. У пошуках жінки", в якій мова піде про дослідження жіночої лінії української нації, відбудеться 31 жовтня в 22:00 в ефірі каналу "Україна".

  Автори: Ольга Мацко, Поліна Дорожкіна

  Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

  Ви зараз переглядаєте новина "Генетик Пітер Форстер:" Українці можуть бути предками всіх європейців "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

  Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

  Орфографічна помилка в тексті:

  Послати повідомлення про помилку автора?

  Виділіть некоректний текст мишкою

  Дякуємо! Повідомлення відправлено.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  На який найбільш глобальне питання в області генетики ви хотіли б отримати відповідь?
  Чому?
  Тому весь науковий світ зараз цікавить питання: чиї гени дісталися людям, які живуть зараз, - тих, хто "перезимував" в Україні, або тих, хто пережив льодовиковий період на Іберійському півострові?
  Це правда?
  Як це вдалося дізнатися і в чому причини такого явища?
  Чому?
  Як це вдалося?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только