Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як генетичні фактори впливають на вашого малюка

  Коли ви чекаєте дитину, ви весь час намагаєтеся уявити, як він буде виглядати, на кого буде схожий. Чи буде він бути високим, як і його батько? Або у нього будуть такі ж як і у вас кучеряве волосся?

  За оцінками експертів, існує від 60000 до 100000 генів (в ДНК) в 46 людських хромосомах. Дитина отримує 23 хромосоми від матері і 23 від батька. При всіх можливих комбінаціях генів, кожна пара батьків може мати 64 трлн різних дітей. Це, може дати вам уявлення про те, як складно, майже неймовірно, передбачити, яким буде ваш малюк. Наука генетика складна, але деякі припущення зробити цілком реально.

  Ще в школі на уроках біології ми дізналися, що є рецесія? Вний ген і домінантний.

  Як виявилося, більшість полігенних людських рис - результат спільної дії багатьох генів. На формування таких якостей, як зріст, вага, особистість, крім генетичної схильності, впливає ще й вплив навколишнього середовища.

  Колір очей

  Якби була тільки одна пара генів, що беруть участь у виборі кольору очей, було б не більше трьох можливих кольорів очей - коричневий, синій, і, можливо, зелений. Але людські очі бувають різних відтінків цих кольорів. Це тому, що колір очей залежить від злиття безлічі генів.

  Колір очей визначається кількістю меланіну або коричневого пігменту в райдужці. Темні очі містять багато меланіну, сині - дуже мало, інші кольори - зелені, карі - мають різну кількість. Різні гени відповідальні за те, скільки коричневого пігменту успадковується і де він з'явиться (в центрі або на зовнішніх краях очей). Завдяки цьому існує вірогідність для найрізноманітніших відтінків. Можливо навіть, що у двох блакитнооких батьків з'явиться кароокий дитина.

  Особливості рис обличчя і фігури

  Деякі риси обличчя, такі як ямочки, ямочка на підборідді, симетрія особи проходять фільтр з покоління в покоління. Форма рук, пальців, нігтів, незвичайні особливості, формуються протягом поколінь.

  Відбитків пальців так само мають деякі спільні риси для всієї родини. І криві зуби можуть передаватися у спадок теж, тому що конфігурація щелепи і нахил зубів визначається генетично. Так само було визначено ген, який визначає наявність прогалини між зубами, і він є домінуючим.

  Щоб отримати уявлення про те, які індивідуальні особливості і риси обличчя може успадкувати ваша дитина, вам достатньо вивчити фотографії родичів кількох поколінь. Якщо виявиться, що у більшості членів сім'ї видатний підборіддя або кругле обличчя, це досить сильні риси, які може успадкувати ваш малюк.

  Зріст та вага

  Для приблизної оцінки зростання вашої дитини в дорослому віці, візьміть середнє між зростанням мами і тата, потім додайте 5 см для хлопчика або відніміть 5 см для дівчини. Звичайно, генетика - непередбачувана річ, тому, ваша дитина може виявитися вище або нижче ніж ви припускали.

  Дуже важливими факторами, які впливають на те, якого зросту і ваги буде ваша дитина, є харчування і загальний стан здоров'я. Якщо генетично у дитини закладено зростання в 162 см, він може бути нижче, якщо погане харчування або є якісь захворювання. У той же час, дитина може вирости вище, якщо харчування буде повноцінним і правильно збалансованим.

  Вага дитини неможливо передбачити. Генетично можна тільки припустити, якою буде вага у дитини, але гарантії немає ніякої. Якщо обоє батьків страждають ожирінням, то дитина, ймовірно, теж буде мати проблеми з надлишковою вагою. Дитина може стати ожирінням через генетичної схильності, харчових традицій сім'ї або через комбінації цих двох факторів.

  Колір волосся

  Темне волосся домінують над світлими. Але, як і колір очей, колір волосся вашої дитини може виявитися середнім між вашим і кольором волосся вашого чоловіка. Це залежить від пігментів, які відповідають за колір волосся, як вони змішують. Батьки, які мають схожий колір волосся, можуть мати дитини з іншим кольором волосся, але в межах тієї ж колірної гами.

  Але сюрпризом може стати колір волосся дитини, якщо у батьків волосся кардинально різних кольорів. Рецесивний ген кольору у одного з батьків змішується з домінантним.

  Що стосується рудого волосся, ген, який відповідає за цей колір волосся, раніше вважався рецесивним, але тепер вчені з'ясували, що він, все таки, домінантний, в порівнянні з геном, який відповідає за колір волосся "блонд". Ви навіть можете бути рудою і не знати цього. Волосся просто матимуть червонуватий відтінок, будь у вас чорні або коричневі волосся.

  Характер, темперамент

  Експерти кажуть, що немає ніяких сумнівів, що багато особистісні характеристики - наприклад, як дитина реагує на шум - генетично закладені в малюка від народження. Але, експерти також згодні з тим, що навколишнє середовище має великий вплив на формування кожної особистості окремо. Наприклад, дитина може успадкувати пристрасть до авантюризму (був ідентифікований ген "прагнення до новизни"). Проте, вплив навколишнього середовища може привести до того, що вплив цього гена може бути згладжено або не виражено взагалі ніяк.

  Так само, діти, які успадкували схильність до творчості або абсолютний слух, будуть тільки розвиватися, якщо надати відповідне середовище. Але якщо їм не надати можливість для прояву і розвитку свого таланту, ніхто може так і не дізнатися, про вроджені здібності дитини. На щастя, це ж правило працює і у зворотному напрямку - дитина, що народилася без генетичної схильності до творчості, через наполегливість і постійне навчання може домогтися багато.

  вагітність близнючками

  Вагітність ідентичними близнюками, які народжуються з однієї заплідненої яйцеклітини, яка ділиться на два ембріона, відбувається випадково. Ще не виявлено ген, який відповідає за таку спадковість. Але, вагітність двійнятами, дітьми, які народжуються від злиття двох окремих яйцеклітин і двох сперматозоїдів, може бути генетично схильна. Це тому, що схильність жінки до овуляції однієї або більше яйцеклітин одночасно, передається у спадок. Так що якщо у вас в роду є двійнята - у вас багато шансів теж народити двійнят.

  Головне питання полягає в тому, ген, який відповідає за множинну овуляцію - рецесивний або домінантний. Це важко визначити, тому що зачате близнюків було більше, ніж народилося. Один близнюк може померти в утробі, або у жінки може трапиться викидень на ранньому етапі вагітності, і вона так і не дізнається, що була вагітна двійнятами. Оскільки експерти не знають, скільки багатоплідних вагітностей було насправді, вони не можуть з упевненістю сказати, чи є цей ген домінантним.

  При всіх можливих комбінацій генів, які впливають на зовнішній вигляд вашої дитини і на формування його особистості, неможливо навіть припустити, яким же все таки буде ваша дитина. Але представляти і фантазувати з цього приводу - ще одна приємна можливість, яка є у вагітних. Головне не забувати, що навіть якщо у дитини мамині волоссячко і татові очі - він окрема особистість.

  Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

  Чи буде він бути високим, як і його батько?
  Або у нього будуть такі ж як і у вас кучеряве волосся?
  Ще в школі на уроках біології ми дізналися, що є рецесія?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только