Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Малювання фігури людини. Послідовність.

  1. Послідовність в малюнку олівцем.
  2. РИСОВАНИЕ ФІГУРИ. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВЕДЕННЯ МАЛЮНКА.

  МЕНЮ 0. ГОЛОВНА.
  1. Як навчитися малювати куб.
  2. Урок малювання призми.
  3. Урок малювання гіпсового геометричного орнаменту.
  4. Вчимося малювати табуретку.
  5. Урок малювання натюрморту.
  6. Урок малювання гіпсової голови.
  7. Уроки малювання портрета.
  8. Урок малювання деталей портрета.
  9. Урок малювання характеру і міміки обличчя.
  10. Уроки малювання фігури людини.
  11. Малювання фігури людини. Послідовність.
  12. Уроки малювання фігури людини. Оголена фігура.
  13. Уроки малювання фігури людини. Одягнена фігура.
  14. Уроки малювання фігури людини. Тональний малюнок.
  15. Уроки живопису. Постановка і малювання натюрморту.
  16. Живопис маслом. Початкові відомості про техніку.
  17. Урок малювання швидких етюдів.
  18. Урок малювання голови олійною фарбою одним кольором.
  19. Уроки живопису. Етюд жіночої голови.
  20. Уроки живопису. Малювання портрета маслом.
  21. Уроки живопису. Живопис без подмалевка.
  22. Уроки живопису. Через монохромний подмалевок.
  23. Уроки живопису. Пейзаж. Кольоровий подмалевок.
  24. Живопис маслом. Фігура.
  25. Композиція і малюнок на полотні. Робота маслом.
  26. Натюрморт монохром.
  27. Палітра живопису.
  28. Школа малювання New Art Intention. Авторські роботи.
  29. Інформація про студію Artintent.
  30. КОНТАКТИ школу малювання.

  інформація на новому сайті

  основне

  курси
  уроки в студії
  уроки на пленері
  персональні заняття
  курси батика
  урок мастихіном
  галерея учнів

  приклади робіт

  олівець
  масло
  акварель
  акрил
  темпера
  туш
  розпису стін

  історії

  лавка світу
  Австрія, пленер
  Австрія, виставка
  Юрмала, форум
  Абрау-Дюрсо, човни
  Абрау-Дюрсо, галерея

  інформація

  олівець, портрет
  пишемо маслом
  пишемо аквареллю
  акрил
  темпера
  розпис стін

  Послідовність в малюнку олівцем.

  (частина 2).

  на попередньому уроці малювання олівцем (частина 1) ми розповіли про початкових етапах малювання фігури людини. Школа малювання Артінтент пропонує Вам продовження уроків малювання натури.

  РИСОВАНИЕ ФІГУРИ. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВЕДЕННЯ МАЛЮНКА.

  Модель обрана і поставлена, відповідним чином освітлена, ви її як слід розглянули, «відобразили» її в своїй уяві, подумки як би намалювали, виконали ряд вправ, тобто збагатилися деякими знаннями, необхідними художнику, починаючому малювати фігуру людини.

  Тепер її потрібно малювати і малювати грунтовно, тобто довести ваш малюнок олівцем до закінченості, передавши схожість зі стоїть перед вами моделлю, її рух, пропорції, форму і характер. Завдання серйозна, дуже багато доведеться подолати в малюнку такого складного об'єкта, яким є фігура людини. Можна розгубитися, що нерідко й трапляється, особливо у початківців малювати. Тут, як і у всякій справі, потрібно порядок, послідовність в ході всієї роботи над малюнком.

  Послідовність ця диктується основною установкою щодо малюнка, що містить і характер перегляду на натуру, і залучення необхідних знань, і вміння вести малюнок від початку до кінця. Школа малювання Артінтент пропонує простий принцип: від загального - до приватного - потім знову до загального, тобто від початкового загального до передачі деталей і потім знову до загального, але вже включає в себе деталі і збагаченому ними.

  З чого ж почати наш малюнок?
  Перш за все, потрібно подбати про компонуванні фігури в форматі аркуша паперу, взятого вами для малювання. Потім слід визначити масштаб фігури, її верхню і нижню точки, і з взятого розміру не виходити, намічаючи всі частини фігури всередині заданого розміру. Це дуже важливий момент: ви навчитеся, таким чином, постійно пов'язувати масштаб малюнка з форматом паперу або полотна.

  Після того як ви задали розмір і визначили розташування фігури, потрібно її поставити. Фігура не повинна здаватися падаючої. Для цього зверніть увагу на положення слідком по відношенню до площини підлоги або подіуму і положення їх по відношенню до всієї маси фігури. Якщо следки будуть позначені невірно, то і всю фігуру неможливо намалювати правильно - ноги вийдуть одна коротша за іншу, і ось така допущена і не виправлена ​​з самого початку помилка поведе за собою капітальну переробку всього малюнка. Положення слідком потрібно визначити на самій початковій стадії малюнка і неодмінно в їхньому перспективному сік-рощення, звичайно, з вашої точки зору.

  У першій стадії вашого малюнка (рис. 11) візьміть завдання поставити фігуру, визначити її висоту, пропорції, розташування і почати її побудову. Легким дотиком олівця покажіть загальну масу фігури. Позначка ця аж ніяк не повинна мати вигляд м'яких ляльки. Знаючи кістяк, вже на самому початку малюнка знаходите членування фігури, користуючись її опорними точками, що дасть можливість бачити пропорції і одночасно відчути зв'язок форм, відповідність їх основного руху моделі. Опорні точки розташовуються на фігурі наступним чином: яремна ямка (ззаду - сьомий шийний хребець), лобкової з'єднання, верхні краї подвздошного гребеня тазових кісток (дві парні точки). Довжину шиї можна відзначити парними точками, що лежать на осі вушних раковин. У побудові голови найправильніше керуватися лінією перетину, точніше площиною, що проходить через стрілоподібний шов тім'яних кісток.

  У побудові голови найправильніше керуватися лінією перетину, точніше площиною, що проходить через стрілоподібний шов тім'яних кісток

  Пропорції стегна і гомілки знаходимо, відзначаючи великі вертіла стегнових кісток, колінні чашки, щиколотки, внутрішні і зовнішні, кістку п'яти і кінці пальців.
  Пропорції рук встановлюються відміткою головок плечових кісток, ліктя і нижніх головок ліктьових кісток. У кисті руки опорними точками є виступаючі кісточки суглобів і кінці пальців.
  Опорних точок можна було б вказати і більше, але на перших порах можна для охоплення фігури в цілому обмежитися і цими (рис. 15).

  Починаючи малювання загальної маси фігури, потрібно показати і головну лінію побудови, а для точного визначення следка опорної ноги - лінію центра ваги, взявши її по схилу від яремної ямки (як це зробити, ви вже знаєте).

  Особливо хотілося б підкреслити, що на першій стадії малювання олівцем, коли намічається загальна маса всієї фігури, потрібно будь-що-будь виховати в собі вміння бачити фігуру цілісно, ​​тобто, торкаючись олівцем до будь-якого місця в малюнку, не втрачати з поля зору всю натуру і весь малюнок в цілому. Коли будете дивитися на натуру, що не упирайтеся в одне місце, а ведіть погляд знизу вгору і зверху вниз, «вбираючи» в себе всю фігуру.

  Якщо на перших порах у початківців малювати такий спосіб перегляду на натуру здасться важким, то з метою з'ясування його попрактикуйтесь на простішому об'єкті.

  Наша школа рекомендує таку вправу. На папері, прикріпленою до стіни, намалюйте олівцем коло діаметром не менше півтора метрів і в центрі його помістіть ясно видиму точку. Перебуваючи від кола на такій відстані, з якого він добре, цілком охоплюється поглядом, спробуйте бачити коло, а точки в центрі не бачити; потім, дивлячись на точку в центрі, вимкніть з поля зору лінію кола. Потім дивіться на точку в центрі, але постарайтеся одночасно бачити і всю лінію окружності - весь круг. Виконайте цей досвід кілька разів, до тих пір, поки не навчитеся керувати своїм зором - умінням дивитися на натуру. Тоді зрозумієте, як можна, дивлячись на деталь і малюючи її, бачити в той же час і всю фігуру.

  Візьміть за правило все парні частини намічати одночасно, визначаючи їх величини, відстані та напрямки. І з самого початку малюнка сприймайте натуру як форму, що має три виміри і знаходиться в просторі. Потрібно пам'ятати, що лінія і пляма (коли ви перейдете до штриховке) суть лише засоби передачі живої форми.

  У початковій стадії малюнка олівцем ви, не виходячи з заданого розміру, почали малювати загальну масу фігури, знайшли місце слідком, поставили фігуру і, керуючись опорними точками, намітили її пропорції.

  Після цього неодмінно уважно перевірте малюнок. Тепер є можливість порівнювати виникло на папері з натурою. Отже, погляд на натуру, потім на рисунок. Дивіться критично, суворо, як ніби перевіряєте не свій, а чужий малюнок.
  Особливо уважно перевірте постановку фігури і, поки не пізно, саме зараз внесіть необхідні зміни.
  А потім можна продовжити малювання (рис. 12). Починайте уточнювати пропорції, орієнтуючись на опорні точки кістяка. На цій стадії до цих крапок можна додати ще кілька точок: соски, пупок, складки живота і, при малюнку фігури зі спини, сідничні м'язи. Уточнюючи пропорції, можна скористатися античним каноном або каноном Мікеланджело, враховуючи, звичайно, відхилення від нього у вашого натурника.

  Розподіл фігури античного канону передбачає такий порядок:
  1 - голова;
  2 - від підборіддя до лінії сосків;
  3 - від сосків до пупка;
  4 - від пупка до лобкового з'єднання;
  5 - від лобкового з'єднання до середини стегна;
  6 - від середини стегна до нижньої частини коліна;
  7 - від нижньої частини коліна до нижньої частини гомілки;
  8 - від нижньої частини гомілки до підошви.

  За одиницю вимірювання фігури взята в даному випадку голова, вкладається по висоті фігури вісім разів, причому поділ чоловічої фігури на дві майже рівні частини буде на рівні лобкового з'єднання. Як бачите, деякі місця поділу фігури збігаються з опорними точками її побудови (рис. 16).

  Тут доречно буде сказати про можливість точної перевірки пропорцій, але тільки як про метод контролю, так як розвивати очей необхідно, у що б то не стало. У школі малювання Артінтент пропорції перевіряються «натуральним» масштабом, з точки віддалення малює від натури. Якщо скульптор під час ліплення фігури може, підійшовши до натурника, виміряти пропорції циркулем, то малює може, не сходячи зі свого місця, взяти точний розмір фігури, але вже в масштабі, продиктованому відстанню вашого малюнка від натури. Тримаючи в витягнутій руці олівець, відзначте частини фігури і точно відкладіть їх на полях малюнка або на окремому листку паперу, де в результаті виникає позначка пропорцій всієї фігури «в натуральну величину», але з вашого місця. Ця величина буде менше запланованого розміру фігури в вашому малюнку (якщо ви перебуваєте від моделі на відстані, що не меншому ніж два-три її зростання). Збільшивши відповідним чином натуральний масштаб стосовно розміру вашого малюнка, можна точно перевірити пропорції. Але оскільки цей спосіб буде мати механічний характер, користуватися ним можна тільки з метою перевірки того, що в першу чергу і завжди повинно бути зроблено на око.

  Продовжуючи малювання, переходите поступово до частин фігури і починайте працювати над деталями, не забуваючи всі частини відносити до загального. Тут вам доведеться зустрітися з одним явищем, яке може виявитися своєрідним гальмом, затримкою в роботі. Можливо, що після визначення загального вигляду фігури, вами опанує боязкість або задоволення зробленим, або свідоме небажання зруйнувати те спільне, що намітилося в малюнку в характерній для початкового ескізу «свіжості». Виникає як би поріг, але переступити його неодмінно потрібно. Затримуватися на малюванні загального, затримуватися штучно жодним чином не можна. Потрібно пам'ятати, що якщо загальне диктує величину і розташування деталі, то так само і деталь допомагає уточнити загальну. Усе взаємопов'язано між собою.
  «Приватне вічно підлягає загальному; загальне вічно повинно узгоджуватися з приватним », як говорив Гете.

  Не бійтеся переходити до деталей. Не страшно, якщо в малюнку на якийсь час втратиться отримане вами загальне, з'явиться строкатість. Це природно в період навчання малюванню. Це, якщо можна так висловитися, хвороба росту, і вона пройде в міру набуття досвіду, в даному випадку - в малюнку фігури. Потім ви навчитеся і узагальнювати, було б що узагальнювати. У подальшій розробці малюнка, уточнюючи форми фігури від великих до малих, потрібно звернути особливу увагу на осі різних частин фігури. Для прикладу візьмемо опорну ногу натурника. Загальна її напрямок від вертіла до підошви следка буде таке, як на рис. 17. Але цей напрямок не буде спільною віссю для всіх частин ноги. Вдивіться уважніше, і тоді побачите, що осі частин ноги хоча і будуть пов'язані із загальним її напрямком, але збережуть властиве кожній частині своє становище. Стегно має свою вісь, своя вісь буде і у коліна, і у ноги, й ступні своя вісь, і у кожного пальця. І так буде у всіх частин фігури. Передати це різноманітність осей і напрямків в межах єдності загального - значить ще більше наблизитися до малюнку до передачі живої форми.

  І в цій стадії уроку необхідно малювати легкими лініями, не допускаючи в малюнку натиску і чорноти. Це забезпечить можливість бачити помилки і легше їх виправляти.
  Загалом під час роботи над малюнком фігури олівцем постає дуже серйозне питання про штриховке (тушевке), про моделювання форми засобами плями, або, як кажуть, засобами тони.

  Правда, малюнок фігури олівцем, може бути виконаний одними лініями без тушевки (штрихування), і в руках досвідченого і талановитого майстра рельєф постаті (форми її) буде виражений і лінією. Таких малюнків ми знаємо багато, милуємося їх свіжістю і легкістю виконання. Але ж це малюнки майстрів, багато і постійно вивчали натуру, що пройшли школу малювання, зрозуміли форму, в результаті чого тільки і можлива така ось як би легка передача фігури в малюнку скупими лініями. Не потрібно забувати, що ця виразна лінія в малюнках майстрів могла з'явитися лише в результаті вірно побаченої, вивченої і зрозумілою форми, творчого узагальнення її, властивого індивідуальному характеру кожного обдарування. Іноді ми дізнаємося і спосіб виконання таких малюнків. Є достовірні відомості, що В. А. Сєров для малюнків до байок І. А. Крилова робив дуже детальні, детально відпрацьовані малюнки тварин з натури, а потім, переносячи їх з допомогою кальки на нові листи, відкидав «зайве», досягаючи, таким чином, привабливою виразності гранично мінімальними засобами.

  Але на перших порах навчального малювання для початківців рішення такого завдання буде передчасно і непосильно. Тому вивчайте і передавайте форму засобами і ліній і штрихування. Але при цьому слід зазначити, що штрихування невіддільна від лінії в малюнку.
  Не можна малювати спочатку закінчений контур, а потім його розтушувати. Як тільки визначаться в вашому малюнку постановка, пропорції і побудова фігури, починайте попутно вводити штрихування (тушевку) - нехай лінія і тон об'єднаються разом і поведуть малюнок по шляху наближення до передачі живої форми і характеру моделі. Але світло, півтон, тінь і рефлекс, які бачимо в натурі, що не безформні плями; вони нерозривно пов'язані з планами, гранями форми. Тому, прокладаючи їх і тушу, потрібно, якщо так можна сказати, штрихуванням малювати, тобто ліпити форму, як би карбуючи її.
  Школа малювання Артінтент використовує подібний прийом, який переслідує мету виховання об'ємного бачення, змусить дивитися не на лінії, між якими міститься та чи інша форма, а «тримати в оці» всю форму цілком.

  При переході до моделювання форми зазвичай зустрічаєшся в учнів і початківців малювати з двома помилковими положеннями.

  По-перше, малюючи на площині аркуша, забувають про необхідність цю площину як би зруйнувати і намалювати фігуру в просторі. В результаті виходить, ніби це барельєф фігури, приклеєною до поверхні листа, і вглиб аркуша форми фігури не тривають. Відбувається це тому, що, чи не виховавши в собі об'ємного бачення (про важливість якого неодноразово вже говорилося), учень змальовує, переносить на папір видимі плями світла, півтони і тіні в межах площині зверненого до нього фасаду фігури. В результаті фігура «прилипає» до паперу. Справа тут не в тому, що невірно можуть бути взяті відносини світла, півтони і тіні. Основна помилка полягає, як сказано вище, в невмінні правильно уявляти собі форму в просторі, в першу чергу, і від невміння пов'язувати цю форму з фоном на самому малюнку. Друга серйозна помилка полягає в тому, що, моделюючи форми фігури, початківець малювати, недостатньо вивчивши їх, надає їм зайве закруглений вигляд. Форма виходить ніби виточеної на токарному верстаті.

  Тому, моделюючи форму, розглядаючи її уважно і підкріплюючи цю роботу знанням анатомічного устрою форми, дивіться і позначайте в малюнку її плани, звернені до вас під різними кутами (по відношенню до вашої точки зору).
  Ребра цих планів - «граней» форми - потрібно малювати, відзначаючи, не втрачаючи їх з виду протягом всього часу роботи над малюнком, аж до його закінчення.

  Коли ми говоримо на уроках малювання, что всі форми фігурі можна звесті до форм найпростішім, Це не означає, что голову нужно моделюваті, як куля, руку, як циліндр и т. Д Голова має певні Межі, обумовлені ее Будова (це ви Вже добре там, де), такоже и рука, и будь-яка Інша частина фігурі. Це Межі пом'якшені, но все ж Межі, плани, звернені по-різному, розташовані в різніх напрямку. Если ви представите ту чи іншу часть фігурі, скажімо, руку або ногу в поперечному ее перетіні, то «гранованій» їх буде абсолютно очевидна.
  Пріпустімо, ви почінаєте малювати торс фігурі и поступово уточнюєте его моделировку. На перший погляд, Ніби як би у торса немає ніякіх граней; але почніть обходити фігуру, і ви побачите, що частина торса буде належати переднього фасаду фігури, інша частина звертається до боку, утворюючи бічну поверхню, якась частина належить заднього фасаду фігури і т. д. І десь адже будуть кордони цих переходів , як би ребра граней (планів) торса, звернених в різні сторони. (На уроках малюнка в нашій школі малювання ми наполегливо рекомендуємо розглянути, обходячи, натуру повністю.) Значить, намічаючи торс з певного місця, потрібно ці плани - межі - відразу і малювати, починаючи з великих, основних, і при детальній моделировке не втрачати їх з поля зору.

  На одному малюнку Дюрера, зробленому, безсумнівно, з пояснювальною метою, ми бачимо, що торс у верхній його частині як би укладений в контури «ящика» з чітким позначенням його граней (рис. 18).

  Подивіться уважно на пальці руки, і вам буде ясно, що кожен палець має межі, іноді пом'якшені, неясно виражені, але все ж межі, і моделювати пальці як циліндрики буде неграмотно.
  І так - необхідно навчитися малювати кожну форму від великої до маленької.

  Побачити межі форми, плани її - це і є, по суті, бачити форму, обсяг, а лінія «окраенія» буде з певного місця не чим іншим, як сильно скоротилася гранню форми.
  Якщо передана гранований форми, намальовані її плани, ваш малюнок в якийсь період буде виглядати дещо незграбним. Потім, від малюнка до малюнка, ви знайдете міру цієї «незграбності», різні ступені її в передачі різних форм, навчитеся бачити і передавати різноманітність форм, що збагачують то загальне, зберегти яке потрібно при закінченні малюнка.
  Просуваючи роботу по шляху подальшого уточнення малюнка і детальної відпрацювання форми, потрібно взяти за правило постійну перевірку малюнка цілком і в усі моменти його виконання. Не можна думати, що, виконавши ті чи інші уроки малювання, можна вважати навчання рисунку закінченим, вірно рішенням і до уточнення його не повертатися.

  Постановка фігури, яка визначилася в самому початку, повинна перевірятися до кінця малюнка; точно так же і пропорції, і рух фігури і т. д.
  Малювання деталей і докладної характеристики форми немислима без зв'язку їх з фігурою в цілому, і повинна сприяти більш вірної передачі саме цілісного, загального в усій фігурі: в поставленої позі, її русі, її характер. Тому помічені помилки необхідно виправляти в процесі всієї роботи над малюнком. Завдання малювання полягає не в тому, щоб «виготовити» малюнок, а в тому, щоб шляхом постійного порівняння, зробленого з натурою, навчитися бачити помилки і вміти їх виправляти, набуваючи, таким чином, можливість рухатися далі і від малюнка до малюнка вдосконалювати свою майстерність .

  Наближаючись до закінчення малюнка, потрібно буде з особливою уважністю поставитися до моменту передачі загального, але загального, збагаченого цілим рядом подробиць, характерних для фігури людини, тобто ваш малюнок ніби входить в останню стадію малювання. І цією стадією буде, то необхідне узагальнення, яке передбачає природну гармонію, художню узгодженість всіх подробиць в малюнку фігури так, як це є в самій натурі. Скажімо, в вашому малюнку з'явилися плани світла, півтони, тіні, рефлексів, якими ви ліпіть форму. Можливо, з'явилися строкатість, дробность форми, і це у вас викличе почуття неспокою. Наприклад: ви моделюєте торс фігури, передали грудні м'язи, намалювали западини на місцях закінчення грудної клітини, позначили проступають ребра, м'язи живота. Ви дуже старалися уважно це малювати, і кожну з цих деталей зіставляли із загальним, а вийшло строкато. Але в натурі немає цієї строкатості, все на місці. Тут потрібно, відійшовши від малюнка, швидко переводити погляд з малюнка на модель, потім з моделі на малюнок. І побачите: щось в малюнку не добрали, щось перехопили. А може бути, якісь місця «вискакують» з малюнка, якісь навпаки, «провалилися» - значить, слід перевірити, чи не порушилась форма торса. На це і необхідно звернути увагу і помічену строкатість усунути; де потрібно, щось посилити, дещо послабити або виправити величину і напрямок планів деяких форм.

  Отже, потрібно переглянути весь малюнок. Перевірка допоможе в передачі загального тону малюнка, в його тональном масштабі (в даному випадку тональний масштаб береться по відношенню до умовного фону аркуша білого паперу). Закінчуючи малювання, намагаючись не випустити з уваги передачу цілісності фігури, потрібно пам'ятати про зв'язок форм, їх підпорядкуванні основного руху фігури в даній постановці.

  Про підпорядкування деталей фігури її основного руху будуть присвячені наступні уроки малювання.
  Але ми вважаємо за необхідне вже зараз звернути увагу на цей важливий момент, оскільки його обов'язково треба враховувати і при передачі фігури в будь-який, найпростішою позі.
  Цілком можливо, що деякі з частин фігури будуть виглядати на малюнку як би ізольовано, від вашого погляду може вислизнути зв'язок їх між собою, порушиться внутрішній ритм, відчутний в русі живої фігури. Адже в фігурі людини при різноманітності частин все перейнято єдністю, а у нас в малюнку може виявитися різноманітність, але без єдності. Значить, в якийсь момент було втрачено почуття загального. І це цілком природно на перших порах навчання малюванню, так як потрібно багато попрацювати, малювати, а головне при цьому - весь час стежити за собою, контролювати себе протягом всього виконання малюнка, щоб і деталі були відпрацьовані і разом з тим не зруйновано загальне. Помилки в цьому відношенні повинні бути негайно виправлені, а особливо при закінченні малюнка, коли постане питання про малюнок узагальненому, гармонійному. Тоді потрібно строго, без жалю до своєї роботи, порівнювати малюнок з натурою і, не змащуючи подробиці, включити їх в загальний ритм руху фігури людини.

  У період завершення малювання, коли малюнок з цілого ряду моментів як би збирається в єдине ціле, потрібно звернути увагу на можливість більш точного вираження форми фігури. Це відноситься до малювання будь-яких об'єктів. І краще, якщо розуміння того, про що піде мова, вже засвоєно на більш простих предметах (дивіться вищевикладені уроки малювання олівцем). І знову це пов'язано зі способом перегляду на натуру. Ви вже знаєте, що фігура сприймається як об'єкт в просторі, і зовнішній контур її вийде в результаті правильної передачі форми, тобто скоротився план, грань форми і буде її «окраеніем».
  Отже, розглядаючи фігуру як сукупність різних форм, ми бачимо не лінії, а форми, що знаходяться на різному від нас видаленні, як би входять одна в іншу. Обумовлено це анатомічною будовою фігури і положенням її по відношенню до точки зору малює (анатомія і перспектива). Школа малювання Артінтент проводить цикл занять по перспективі, де докладно розбираються питання з перспективними скороченнями натури.
  Тому, наближаючись в малюнку до уточнення зовнішнього контуру на основі опрацювання форми, зверніть увагу, як одна форма входить в іншу, якась форма до нас ближче, наступна подалі, деякі повернулись так, інші інакше - все живе, переливається, і ми відчуваємо красу пластики живого організму. У всякому разі, повинні відчувати (рис. 19).

  Потрібно навчитися бачити це і, малювати, підкріплюючи бачене знаннями анатомії. Тоді в вашому малюнку (звичайно, не відразу) з'явиться правильне розуміння зовнішнього контуру, він стане живим, десь майже непомітним, десь більш чітким, повинні бути щільними буде байдуже однаковою лінією, обвідним кордону форми.

  На уроках малюнка в нашій школі малювання було помічено наступне явище. У прагненні наблизитися до передачі в малюнку єдності різноманітних форм фігури, початківці художники, вирішуючи завдання докладної моделювання форм, не беруть до уваги, що по масі своїй різні форми, і моделюватися повинні по-різному. У початківців малювати є тенденція однаково уважно роздивитись і однаково ретельно все обробити. Тим часом, уважно розглядати - значить побачити і передати контраст різних форм. Наприклад, стегно не може бути моделировано так, як колінний суглоб, ступня повинна бути відпрацьована інакше, ніж гомілка; стегно як велика форма зажадає більш вільної широкої ліплення; ступня як форма з цілою низкою дрібних детальних членувань повинна опрацьовуватися більш сухо, дрібними планами.
  Різноманітні моделювання різних за характером свого пристрою форм фігури, при збереженні єдності цілого, також будуть сприяти появі в малюнку життєвих і правдивих рис живої натури.
  Весь хід роботи над малюнком фігури, як оголеною, так і одягненою: постановка, пропорції, побудова, моделювання форми та інше - аж ніяк не означає, що в малюнку має бути відсутня турбота про передачу характеру моделі і її подібності. Не можна малювати якусь фігуру взагалі. Перед нами кожен раз жива людина з притаманними саме йому і тільки йому характерними особливостями, про що вже і говорилося раніше. Тому прагнення передати в малюнку схожість з моделлю, передати характерні особливості саме цієї моделі має бути турботою художника від початку до кінця. Закінчуючи малювання, неодмінно потрібно подивитися, чи не втрачено чи ця подібність, не вийшло чи на малюнку якась фігура взагалі, перевірити, що ж послужило причиною втрати схожості, чому втратилися риси характеру людини. І, якщо можливо щось поправити, це потрібно зробити.

  Таке застереження: «якщо можливо» - наводиться тому, що вирішити однаково успішно цілий ряд завдань в одному малюнку на перших порах буде важко, а для початківця малювати фігуру, мабуть, і дуже важко. Тому, чи будете ви малювати в групі або поодинці, складіть певну програму, курси малювання з послідовністю постановок, з включенням в нього ряду як би допоміжних, короткострокових малюнків, які допоможуть зміцнитися в розумінні і вмінні вирішувати певні завдання, пов'язані з малюнком всієї фігури . Так, наприклад, ряд швидких малюнків можна присвятити постановці фігури, тобто упор зробити на передачу постановки. Також можна зробити ряд малюнків, щоб попрактикуватися в передачі пропорцій. Такого роду допоміжні малюнки, в яких увага зосереджується на певних моментах малювання, на окремих доданків із загальної суми завдань малюнка фігури в цілому, нададуть істотну допомогу у веденні малюнка тривалого, куди і буде перенесений досвід, отриманий у допоміжних завданнях. Зрозуміло, ці вправи повинні йти попутно, паралельно тривалим уроків малювання натури.
  Дуже важливо, щоб заняття олівцем малюнка проводилися систематично, найкраще щодня. І як було б добре, якби постійне бажання малювати з натури супроводжувало все життя художника, яку б область образотворчого мистецтва він собі не обрав.
  Складаючи для себе програму по малюнку, розбийте її на кілька розділів, в які внесіть вже більш докладне перерахування постановок.

  Школа малювання Артінтент проводить у курсі малюнка фігури такі заняття:
  1. Уроки малювання - Що стоїть фігура.
  2. Уроки малювання - Фігура в сильному русі.
  3. Уроки малювання - Сидяча фігура.
  4. Уроки малювання - Фігура в ракурсі.
  5. Уроки малювання - Група з двох фігур.

  У кожен з таких розділів можна включити кілька постановок. Скажімо, в розділі «Завдання, поставлене фігура» першою постановкою буде фігура в класичній позі з упором на одну ногу. Наступну постановку можна ускладнити, ввівши додаткову точку опори, потім поставити модель в нескладному русі і т. Д. Так потрібно урізноманітнити постановки в кожному розділі програми за тієї неодмінної умови, що пози будуть природними, пластичними, про що вже говорилося вище і що хотілося б особливо підкреслити.

  Різними можуть бути і фони постановок; якщо в перших вправах краще користуватися світлим нейтральним фоном, то в наступних поста-новлення фон можна взяти по відношенню до фігури більш темним; цікаво використовувати і драпірування і, нарешті, поставити модель в просторі на тлі кімнати. Попри всю різноманітність постановок потрібно пам'ятати, що головним тут буде фігура людини, на ній і потрібно зосередити всю увагу, її і виділити усіма наявними у вашому розпорядженні засобами: освітленням, драпіровками, фоном.

  Можна навести велику кількість навчальних постановок різних часів і шкіл, малюнків, різних за характером і завданням. Багато з них опубліковані у відповідних виданнях. Частина навчальних малюнків, виконаних художниками, що стали згодом видатними, знаходиться в експозиціях картинних галерей і музеїв.

  Після малюнка з натурника в простій класичній позі з упором на одну ногу можна дещо ускладнити постановку приблизно так, як це видно на малюнках А. А. Іванова.

  Іванова

  На одному з них фігура з невеликим розворотом торса (рис. 20), на іншому - злегка спирається зігнутою рукою на підставку (рис. 21),

  21),

  на малюнку А. П. Лосенко обидві руки натурника лежать на підставці, всю тяжкість торса тримає одна нога (рис. 22).

  22)

  І. Ю. Рєпін в «натурника з мечем» побачив і передав зв'язок форм, пов'язаних з характером основного руху всієї фігури (рис. 23).

  23)

  Прийоми виконання цих малюнків різні. А. А. Іванов моделює форми штрихами; у А. П. Лосенко - скуповуючи, але енергійна ліплення; малюнок І. Ю. Рєпіна відрізняється м'якою моделировкой. По-різному вирішується і зв'язок фігури з фоном. На двох малюнках А. А. Іванова: «Молодий натурник з палицею в простягнутою правій руці» і «Молодої натурник з піднятою правою рукою і палицею в лівій» - фон темний. У А. П. Лосенко фон зворушений лише місцями. У малюнку «Натурщик з мечем» І. Ю. Рєпіна фігури «прив'язані» до тла паперу.

  На закінчення хочеться сказати ще раз, що вміння малювати олівцем фігури людини набувається тільки в процесі вивчення натури. Школа малювання Артінтент постійно дотримується цей принцип в програмі навчання малюванню.  З чого ж почати наш малюнок?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только