Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Ґудзики в історії і вишивці .. Обговорення на LiveInternet

  Цитата повідомлення Peterjenus Ґудзики в історії і вишивці

  Навіщо вишивальниці гудзики?

  Як предмет декору вони більше потрібні кравця або дизайнерові.
  Як предмет колекціонування - філобутоністу (колекціонування ґудзиків називається філобутоністікой!). Тим часом у вишивці гудзики використовуються давним-давно, і досить активно. Наприклад, у вишивці бісером і паєтками, стрічками, як прикраса вже готової вишивки різної тематики - смотря какие гудзики! А скільки є способів пришивання, деякі з яких дуже декоративні. І скільки способів прикраси вишивкою самих гудзиків! Але, давайте розглянемо все по порядку.

  ІСТОРІЯ ГУДЗИКІВ

  ІСТОРІЯ ГУДЗИКІВ

  Найдавніші гудзики знайдені в долині річки Інд - їм близько 5000 років! Вони зроблені з перламутру річкових черепашок, з отворами для пришивання ниткою. Швидше за все ці гудзики використовувалися як прикраса поряд з напівдорогоцінним камінням і насінням рослин. Найдавніші бронзові гудзики знайдені на території Китаю, вони виготовлені понад 2000 років до н. е. Функціональні гудзики, зроблені з каменю, були знайдені в Туреччині, вони датуються 1500 до н.е. Шумерські барельєфи також свідчать про те, що велика кількість ґудзиків з раковин і каменів прикрашало багаті вишивкою і ткацтвом одягу правителів і військової знаті (3000 р. До н.е. е.).

  )

  Деякі дослідники вважають, що культура пришивання і застібання одягу і взуття на гудзики свідчить про високу культуру побуту (і високий інтелект!) Стародавніх народів Сходу. Стародавні римляни не оцінили переваги гудзики і продовжували використовувати металеві пряжки і зав'язки. Функціональні гудзики з петлями для застібання утвердилися в Західній Європі тільки в XIII столітті в Німеччині. Гудзик стала невід'ємною частиною модно облягає затишній одягу з вовни з ускладненим кроєм. Отже, вона швидко распостранилась по всій Європі, набуваючи найхимерніші форми. Виготовленням гудзиків займалися ювелірні майстерні, ковальські і ливарні цехи, різьбярі по дереву і кості, склодуви. Різноманітні дорогоцінні гудзики імпортувалися з Азії, однак назви гудзики отримували місцеві (що досить незвично для імпортованої ідеї), суто асоціативні, за формою або призначенням. У Німеччині це теж, що кнопка або набалдашник (knopf, taste), а в Англії синонім бутона, ядра, шишечки, молодого гриба, сферичної головки (button), у Франції ґудзик - то ж що і палець, рукоятка, бутон, прищ ( bouton) ...

  У Німеччині це теж, що кнопка або набалдашник (knopf, taste), а в Англії синонім бутона, ядра, шишечки, молодого гриба, сферичної головки (button), у Франції ґудзик - то ж що і палець, рукоятка, бутон, прищ ( bouton)

  У російській мові все трохи інакше: ґудзик - це «пугач» або «пугалка» (за словником В. Даля), що прямо вказує на її магічне призначення. Судячи з письмових джерел, на Русі існували гудзики більше 40 різних типів, що відрізнялися за формою і технікою виготовлення. Гудзики-гирьки з нарізними візерунками відомі з часів Половцев і Хазар і використовувалися від 700-800 років н. е. аж до початку 19 століття. Особливо популярні були золоті і срібні гудзики-гирьки на жупанах за часів Київської Русі (IX-XII ст), прикрашені дорогоцінними каменями і перлами, перегородчастої емаллю, зерню і сканью, рунічними оберегами. Найбільша кількість ґудзиків належало мати на Тигиль (стебнований каптан з коротким рукавом, який носили ратники). На гудзики, до речі, застібався і російський сарафан, і жіноча корсет, і короткий каптан козачок, і зимовий кожух.

  У Франції гудзикове виробництво регулювалося державою. Коли в XVII в. в моду увійшли гудзики, обтягнуті тканиною і прикрашені мереживом і вишивкою, французькі закони наказували обтягувати їх виключно шовком, щоб підтримати шовкове виробництво Ліонських мануфактур. Англії ж в кінці XVII - початку XVIII століття обтяжні гудзики були офіційно заборонені: британським Пуговічнік належало сприяти розвитку металургії. Використовувалися найрізноманітніші технології: штампування, лиття, обточування, гравірування і безліч інших. У 1767 році Метью Бултон винайшов «алмазну» огранювання стали, в результаті якої маленький шматочок стали виглядом нагадував діамант. Іноді на одному гудзику налічувалося понад 150 подібних «діамантів». Король Георг III сам зайнявся розробкою нових моделей гудзиків, за що був висміяний в памфлеті «Анекдоти про Пуговічнік».

  Король Георг III сам зайнявся розробкою нових моделей гудзиків, за що був висміяний в памфлеті «Анекдоти про Пуговічнік»

  XVIII століття називають золотим століттям гудзиків, тоді їх різноманітність було безмежно. Для виробництва використовувалися: золото, срібло, олово, сталь, латунь, скло, ріг, слонова кістка, перламутр, панцир черепахи, емаль, дерево.

  У 1807 р датчанин Бертель Сандерс винайшов гудзик, що складається з двох окремих дисків. Відразу з'явилися легкі, з лляним покриттям гудзики для нижньої білизни. У XIX ст, найбільш ходовим матеріалом зробилося коров'яче копито і деревина рослини корозо. В середині століття після відкриття процесу вулканізації каучуку Нельсон Гульір в Америці почав випуск ґудзиків з твердої гуми.

  Справжньою революцією в історії промислового виробництва гудзиків стало застосування пластмас, які менш, ніж за століття витіснили всі інші матеріали. «Прародителями» пластмасовою гудзики стали так звані галлінітовие (gallinite) ґудзики, які робилися з ущільненого казеїну - молочного коагулянту, який проводився на молочних комбінатах в Аргентині, висушується і доставлявся до Франції. Після відповідної переробки він брав вид агата.
  Целлулойд, винайдений в 60-і рр. XIX ст. легко піддавався механічекой обробці і офарблювався в будь-які кольори. З нього робили не тільки нехитрі білизняні ґудзики, а й вишукано гарні, призначені для бальних убрань.

  КОЛЕКЦІЙНІ ГУДЗИКИ

  Гудзики - це найперші і найдоступніші скарби в дитинстві, нарівні з обривками стрічок, камінчиками, скляними кульками, шматочками мережив і кольоровими тяганиною ..) Це перша колекція, яку починаєш збирати прямо у себе під ногами - на вулиці, на килимках будинку, під диванами ...) Дівчинка, навіщо тобі гудзик? Пригадайте зміст своїх дитячих «секретів» заритих у дворі або захованих в схованці під сходами - напевно в них зберігалася хоч одна, але безцінна гудзик! Для малюка в цьому житті другої прикладної урок після зав'язування шнурків - це пришивання ґудзиків.

  Оскільки з давніх часів гудзики були атрибутом вищих верств суспільства і виготовлялися з цінних матеріалів, само собою зрозуміло, що зберігалися вони дбайливо, передавалися у спадок, входили до складу приданого і навіть ховалися у вигляді скарбу під час смути і воєн. Гудзик - той свідок, якому завжди є що сказати про минулої епохи. Ґудзики цю епоху, як правило, переживають, зберігаючись без пошкоджень в давно засипаних піском прадавні культурні шари, в старовинних скринях і жерстяних коробках від печива і льодяників. Нанизані на нитку і нашиті на клаптик, металеві ґудзики з гербами і перламутрові для білизни - раритети недавніх епох прикрашають музеї, домашні колекції і прилавки блошиних ринків Європи. У цих ґудзиках - все наше життя.

  Філобутоністіка - саме так називається колекціонування ґудзиків, це захоплення вважається абсолютно самостійним напрямком в колекціонуванні. У багатьох країнах за популярністю воно трохи поступається філателії! До речі, перший філобутоніст, чиє ім'я зберегла історія - капітан волонтерів з Нью-Йорка Л. Еміліо. Він почав колекціонувати гудзики з військових уніформ ще в 1863 році, а в 1908 він подарував своє зібрання Музею Ессекс в Сайлеме, Массачусетс, США, де вона експонується донині. Багато музеїв світу нарешті звернули увагу на свої ще не розібрані колекції гудзиків. А в Китаї навіть створили окремий Музей гудзики!

  ПРИЗНАЧЕННЯ ГУДЗИКІВ

  Можна виділити чотири основні функції гудзики:
  Утилітарна (застібка)
  Декоративна (прикраса або складова прикраси)
  Магічна (оберіг або талісман)
  Інформативна (розпізнавальний знак для різних видів військ, гербових майстрових цехів)

  З утилітарною функцією все ясно. Потрібно тільки відзначити, що деякі види навісних петель мають дуже давнє походження (китайський галун, турецька петля з пензликом, галльська шкіряна прорізна петля). Прорізні Обметочніе петлі мають недавнє європейське походження.

  Декоративна функція гудзиків також добре відома. Іноді гудзики були основною прикрасою костюма і стояли більше, ніж весь гардероб або окремо взята шуба дорогоцінного хутра. Ґудзики виготовлялися з дорогоцінних металів, коралів, бурштину, перлів. Форма, розмір, прикраса гудзиків і їх кількість на одязі говорило про багатство людини і його соціальному становищі. Найчастіше деякі предмети одягу мали понад сто гудзиків. Цікаво, що до XIX століття близько 70% всіх виготовлених гудзиків йшло на чоловічий одяг, пані воліли потаємні гачки, брошки, шпильки і шпильки.

  магічна функція
  Гудзик - це «пугач» або «пугалка». Гудзик була видом амулета, мала відлякувати ворожі сили. Наші предки вважали воріт свого одягу дуже важливою деталлю в містичному плані: адже найуразливішими, найбільш беззахисними по відношенню до нечистої сили виявлялися найбільш відкриті частини тіла - шия та обличчя. Злих духів не можна було безперешкодно пропускати до тіла людини. У зв'язку з цим перші гудзики містилися на комірі і рукавах і прикрашалися заговорений візерунками, покликаними відганяти, відлякувати від власників одягу злих духів. Також для цієї мети в деякі гудзики поміщали шматочок металу, дробину або круглий камінчик, які видавали при русі приглушений звук, що віддалено нагадує звук бубонцями або бота. Саме здатність видавати цей звук перетворювала такі ґудзики в обереги.
  Такі ґудзики пришивались до одягу без петлі, що не пристібається, і не мали утилітарної функції. На розкопках в Новгороді була знайдена сорочка молодого купця, на комірі якої поміщена велика плетені ґудзик червоного кольору, що нагадує за формою яйце (символ родючості) або жолудь (символ чоловічої сили). Плетені гудзики-гирьки, схожі на вузлові китайські гудзики знаходять по всьому середньовічним поселенням від Новгорода до Білорусії. І в волзькому місті Болгар (недалеко від Куйбишева) і в Сарай-Берке також знаходять такі ґудзики, але в основному кулястої форми - литі, пустотілі, позолочені. Всі такі гудзики датуються в основному XIV-XV ст

  інформативна функція
  Інформативна функція проявилася у гудзики як давно забутий таллант. Після об'єднання Китаю в 960 році знадобилася широка мережа чиновників для управління імперією. Чиновницький костюм мав строго регламентований крій зі спеціальними відмітними орнаментами і гудзиками за якими безпомилково можна було визначити ранг чиновника, місто і провінцію.

  Приблизно з 17 століття гудзик використовується, як знак приналежності до певної групи, професії, роду військ і т. Д. (Службові мундири, лівреї і т. П.). У Петровські часи це «срібні воші» на мундирах офіцерів і мідні і олов'яні на солдатських. Поряд з солдатською гудзичком-гирькою «царицею полів», широко поширеної до кінця 18 століття, добре відома також плоска гудзик-чешуйка, яка є не що інше, як тонка срібна луската монетка з пробитими цвяхом дірочками для пришивання. На таких лусочках зберігалися карбовані номінал і дата, можливо герб (з часів Тверського, Новгородського і Казанського князівств і до Російської імперії 18 століття). Один з відомих анекдотів часів війни 1812 року сповіщає нас про те, що війна була програна французами через дешеві олов'яних гудзиків, які кришилися на морозі, чому французи змушені були руками тримати свої штани, а не гвинтівки.
  Особлива тема - губернські ґудзики, призначені для численних чиновників російських губерній. Вперше вони були введені в 1784 році, коли дворяни і губернські чиновники стали носити мундири і гудзики конкретного кольору. А на початку XIX століття з'явилися гудзики навіть з гербами губерній, офіційно введені 1 грудня 1831 року. Швидко зростаюча промисловість Росії була забезпечена державними замовленнями навіть у гудзиковому справі, а формування гербовою військової і цивільної чиновницької символіки відбувалося аж до 1917 року.

  ДИЗАЙНЕРСЬКІ ГУДЗИКИ

  Сьогодні кількість, колір, розмір і форму гудзиків регламентують тільки правила пристойності. Ми знаємо, які гудзики повинні бути на плаття в стилі сафарі, а які - на костюмі Chanel. І скільки абсолютно непотрібних гудзичків має бути на обшлагу рукава чоловічого костюма, теж ні для кого не секрет, як і те, скільки функціональних гудзиків на цьому піджаку має бути застебнути. І знамениті металеві ґудзики для альпійських курток з вовняного лодена - відомо, що хоча б половину з них повинні прикрашати едельвейси. Але в кінцевому рахунку все визначає смак і особисті переваги.

  З появою металевих кнопок і блискавки гудзика обіцяли забуття, проте цього не сталося завдяки ... дизайнерам. У 20-і рр. ХХ ст. широке розповсюдження отримав пластик - його називали «матеріалом тисячі можливостей». Тоді ж в моду входять фігурні гудзики - у вигляді тварин, рослин, предметів побуту тощо Парижанка Ельза Шіапареллі (законодавиця Паризької моди 1930-х років) в співдружності з Жаном Клеманом (хіміком і дизайнером) виготовили величезну кількість небачених раніше гудзиків різних форм і кольорів, в тому числі фосфоресцирующих. Були винайдені фігурні гудзики у формі фруктів, квітів, комах під склом або янтарем, фігурок балерин, чашок і ложечок, Різдвяних дзвіночків, конячок, і зовсім сюрреалістичні у вигляді шнурків для черевиків, паперових скріпок, хрестиків та черепів. Ґудзики - маленькі прозорі коробочки, наповнені зернами рису і кави. Відкритий Ельзою салон Madame Schiap на Вандомской площі перед першою світовою війною користувався величезним успіхом - сюрреалістичні гудзики пришивали всюди, де тільки знаходилося для них місце, навіть на капелюхах і черевиках. Можна припустити, що подібні гудзики-фігурки з'явилися тоді на ляльках, вишитих семплерах і дитячих речах.

  ВИГОТОВЛЕННЯ ГУДЗИКІВ

  Дизайнери як завжди надихають нас своїми свіжими ідеями, в тому числі ідеями використання гудзиків, як додаткових або абсолютно самостійних елементів декору. Наприклад, маленька гудзик-бджілка пожвавить квітучий луг, квіти-гудзики прикрасять букетик, а пластмасовий горобчик, пришитий до вікна, зробить зимовий вид з вікна не таким сумним. Згадаймо також сукні та сумки, розшиті ґудзиками, вишивку в вікторіанському стилі, семплери Млодецкого, прикраси з бісеру з використанням ґудзиків і безліч інших красивих і привабливих ідей.

  Згадаймо також сукні та сумки, розшиті ґудзиками, вишивку в вікторіанському стилі, семплери Млодецкого, прикраси з бісеру з використанням ґудзиків і безліч інших красивих і привабливих ідей

  Необхідність підібрати незвичайні гудзики, щоб надати рукотворної речі неповторний колорит, змушує нас не тільки бігти по магазинах. Все більше уваги приділяється виготовленню саморобних дизайнерських гудзиків з самих різних матеріалів. Handmade, Ручна робота - сьогодні як домашнє рукоділля, так і Free-lance, робота на дому за вільним графіком переживають справжній бум. Чому б не навчитися ще й роблення гудзиків? Шкіра, пластика Фимо, кераміка, дерево, або вишиті обтяжні гудзики - ексклюзив, який нам по кишені! Подивимося, що можна зробити?

  Подивимося, що можна зробити

  «Первісні» гудзики з природних матеріалів - дерев'яні, черепашкові, кістяні, шкіряні, кам'яні та глиняні. Це тільки на перший погляд здається, що для їх виготовлення потрібно багато сил. Найпростіші дерев'яні гудзики можна зробити з нарізаною однаковими шматочками палички середнього діаметра (6-10 мм). Все, що потрібно - це просвердлити дірочки для пришивання. Уламки черепашок легко шліфуються про твердий камінь, але свердлити їх потрібно дуже обережно, змочуючи свердло водою, щоб черепашка не тріснула. Трубчасті кістки великих тварин перед обробкою довго виварюються (від декількох годин до доби). Для їх обробки потрібні дуже міцні інструменти різьбяра.

  Для їх обробки потрібні дуже міцні інструменти різьбяра


  Зате керамічні гудзики може зліпити навіть дитина, проте після висушування глину бажано обпалити. Підійде будь-яка в'язка глина для шкільної ліплення, яку легко забарвити звичайною гуашшю.

  Підійде будь-яка в'язка глина для шкільної ліплення, яку легко забарвити звичайною гуашшю

  Обтяжні в'язані, вишиті, прикрашені стрічками та бісером гудзики, такі близькі серцю вишивальниці, також легко виготовити самому. Буде потрібно тонка тверда основа з картону, металу, дерева або пластику. Політ фантазії неможливо обмежити. Перевага таких гудзиків в тому, що ви можете обтягнути їх тієї ж тканиною, з якого зшита ваш костюм, обв'язати тими ж нитками, що і ваша кофта. І звичайно ж прикрасити мереживом в вікторіанському стилі або вишивкою з етнічним візерунком.

  І звичайно ж прикрасити мереживом в вікторіанському стилі або вишивкою з етнічним візерунком

  Плетені та вузлові гудзики. Дизайну цих гудзичків тисячі років. Існує безліч форм і способів плетіння. Це китайські вузли, вузликове плетіння макраме, в'язання гачком і спицями, в'язання фріволіте і вушко плетіння, схоже на ткання.

  Це китайські вузли, вузликове плетіння макраме, в'язання гачком і спицями, в'язання фріволіте і вушко плетіння, схоже на ткання


  Думаю до них можна віднести і прості "мотанки" з ниток або смужок тканини, маловідомі давньослов'янські гудзики і обереги.

  Гудзики-тиковкі - сучасне віяння. Одна з форм улюблених французьких крівулек також може стати гудзичком, якщо стане досить маленької. Така гудзик буде абсолютно безпечна для маленької дитини, одночасно ставши і його іграшкою, і застібкою на одеялке або кофтинці.

  «Дорсетських гудзики» і «гудзики Сінглтон"
  Основою для такої обвитою нитяною гудзики служить кільце або кружечок-бублик невеликого діаметру. Спершу обвивається колечко, потім заплітається візерунок всередині. Матеріалом можуть служити різні нитки, стрічки, пряжа. Ґудзики "Сінглтон" отримали свою назву на честь прізвища одного британського сімейства, де і були винайдені. "Сінглтон" на відміну від "дорсетської" гудзики НЕ обплітає, а обтягається і обшивається тканиною. Основа - все той же колечко.

  Основа - все той же колечко

  Сучасні «Фимо» гудзики - в них вся фантазія світу! Інструкція на упаковці проста і зрозуміла. Трохи досвіду, акуратності і гострі різці. Можливість працювати з штампиками, а також можливість фарбування і імітації різних матеріалів надають вам широкі творчі можливості.

  для пришивання гудзиків,

  Здавай б, что может буті простіше? пришив ґудзика до вподобаної зображенні і всі справи. Однак є кілька способів, які не тільки закріплять гудзик, але і самі по собі послужать важливим прикрасою. Згадайте, як нас вчили пришивати ґудзики без ніжки. Вірно, підклавши сірник!

  Вірно, підклавши сірник

  Але варіанти, вигаданою заявником сучасними рукодільниця просто вражають уяву! Вони оригінальні і функціональні одночасно! А головне - дуже красиві!
  Цей спосіб знаком нам з дитинства: прямі стібки з'єднують дві дірочки гудзика. Можна зав'язати бантиком! Наш улюблений хрестик з'єднує розташовані по діагоналі дірки.

  Різні прямі стібки для пришивання ґудзиків.


  Використання «французьких вузликів» для кріплення гудзики створює враження центру у квітки; в залежності від величини дірок використовується різна кількість складань нитки для надійного кріплення; переконайтеся, що кінці нитки добре закладені. Особливо гарний при використанні гудзиків-сердечок, але можна спробувати і з іншими варіантами; ниткою в два складання прикріпіть гудзик до вишивки, виводячи голку в одному і тому ж місці, а потім вишийте листя і стеблинка як природне продовження вишивки.
  Використання «французьких вузликів» для кріплення гудзики створює враження центру у квітки; в залежності від величини дірок використовується різна кількість складань нитки для надійного кріплення; переконайтеся, що кінці нитки добре закладені

  Щож, думаю це далеко не вся інформація про улюблених пуговках і способах їх використання в рукоділлі, і в вишивці зокрема. Без цих маленьких помічників важко собі уявити еволюцію костюма, історію моди, наш будинок і наш маленький рукодільний світ. Так і хочеться сказати наостанок про гудзики, що у неї ще все попереду!

  Так і хочеться сказати наостанок про гудзики, що у неї ще все попереду

  Для посилення ефекту до готової вишивки можна додати блискітки, гудзики та інші прикраси, хоча і тут є свої «пастки», яких слід уникати. Вам потрібно впевнитися, що розмір блискіток підходить до даного проекту - наприклад, ґудзики у формі тварин, повинні бути такої величини, щоб в точності відповідати облямівці.

  Вибираючи металеві підвіски для обробки вишивки, уникайте купувати дешеві штамповані вироби - адже ваша робота заслуговує на краще. Бронзові підвіски про- переводила з застосуванням жорстких технологічних процесів, і, якщо їх не «зачищають» згодом, на них можуть залишитися мікроскопічні кількості різних хімічних речовин. Для того щоб використовувати підвіску для прикраси нею вишивки, потрібно попередньо вдатися до старого доброго метеш «вмочити, надраїти і протерти» - це запобіжить можливу шкоду. Якщо ютів вишивка буде піддаватися впливу вологого повітря, це може викликати хімічну реакцію і кольору тканини або ниток можуть злиняти або «потекти». Часто на синьої тканини в місцях прикріплення ме1алліческіх прикрас виникають помаранчеві відмітини і патьоки.

  • Ретельно начистити металеву підвіску за допомогою паперової серветки, перш ніж при-
  кріпити цю підвіску до вишивки; для більшої безпеки можна покрити виворітну сторону
  підвіски безбарвним лаком для нігтів.

  • Величина і масштаб підвісок і гудзиків повинні відповідати масштабу вишивки хрестиком.

  • Надійно зафіксуйте підвіски і гудзики ниткою, яка за кольором максимально відповідає або самої гудзика, або полотну, на яке ви прикріплюєте прикраса.

  • Почніть з петельного зачину, розмістіть смужку або ґудзик на потрібному місці і пропустіть голку в огверстіс прикраси, тим самим визначаючи позицію. Зніміть прикраса з голки, встромите голку в полотно, а потім виведіть знову на лицьову сторону, провівши в петлю, що утворилася. Пришийте прикраса на місце, переконавшись, що нитка, просунуті в голку, натягується досить туго і не утворює петлю в отворі підвіски або гудзики.

  • Якщо потрібно зробити додаткові стежки безпосередньо поруч з підвіскою або ґудзиком, спочатку пришити прикраса на намічене місце, а потім обережно зробіть додаткові стежки.

  Вишиті гудзики

  Вишиті гудзики

  Це авторська стаття була написана для http://fanstitch.ru/ з використанням різних інтернет матеріалів.

  Оскільки сайту більше немає, ви можете посилатися на автора цього блогу.

  http://www.flickr.com/photos/redrooster/sets/72157600223163252/

  http://www.magic4you.biz/%

  http://www.beadedjewelrystudio.eu/moodul.php?moodul=CMS&Komponent=Forum&f=threadView&forumid=6&threadid=46

  http://www.deti-66.ru/forteachers/home_educ/1243.html

  http://www.liveinternet.ru/users/4153190/post182553275/

  http://solidaridat.blogspot.com/2009/06/blog-post.html

  http://anastgal.diary.ru/p74488695.htm

  http://hearth.narod.ru/home/0003.htm

  http://www.handmade-club.ru/viewtopic.php?f=4&t=1486

  http://www.velesova-sloboda.org/heath/magicbuttons.html

  http://zakladom.livejournal.com/27333.html?thread=571589

  http://pugovka-ru.livejournal.com/

  http://www.kulturologia.ru/blogs/131109/11691/

  http://forum.upperwood.ru/index.php?s=388735664ea38b4e5be8c6e6d407e281&showtopic=4917

  http://dom.barrellab.ru/ispolzovanie-blestok-pugovic-i-ukrashenij.html

  Дівчинка, навіщо тобі гудзик?
  Чому б не навчитися ще й роблення гудзиків?
  Подивимося, що можна зробити?
  Php?
  Php?
  27333.html?
  Php?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только