Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Залізти в пляшку

  1. Трішки історії ...
  2. Дизайн упаковки. День сьогоднішній ...
  3. Наша відповідь Заходу
  4. Основа всього - виробництво
  5. Останній штрих до портрету
  6. Читайте також

  Дизайн упаковки - одне з найцікавіших напрямків рекламного дизайну Дизайн упаковки - одне з найцікавіших напрямків рекламного дизайну. Це пов'язано з багатогранністю упаковки. З одного боку, вона є потужним рекламоносителем (величезні тиражі, безпосередній контакт, відсутність роздратування у споживачів). З іншого - дизайн упаковки дозволяє формувати візуальну культуру споживача. Адже саме він дозволяє додавати продукту додаткову цінність, створювати потрібний характер і настрій. Більш того, дизайн упаковки цілком може бути твором мистецтва. Що, в свою чергу, допоможе продукту стати більш продаваним.

  Ще одним важливим позитивним відмінністю дизайну упаковки від інших напрямків рекламного дизайну є можливість вийти за межі однієї площини, працювати з об'ємом, з матеріалом, з поєднанням різних матеріалів. Про це і піде мова нижче.

  Трішки історії ...

  Багато вчених намагаються датувати поява упаковки. На жаль, зробити це нелегко. Однак очевидно, що історія упаковки налічує не одне століття. У 1922 році на території Західного Ірану під час розкопок було знайдено посудину, зроблений п'ять тисяч років тому. Після ретельного аналізу вчені встановили, що виявлений в ньому осад за своїм хімічним складом може бути пивом. Під час тієї ж експедиції виявили глечик, в якому, за даними експертів, зберігали вино. Глечики значно відрізнялися один від одного. Повний міг перебувати у вертикальному положенні, винний же повинен був лежати на боці. Пробкою для нього служила спеціальна затичка, що не пропускає повітря і, відповідно, оберігає вино від бродіння.

  Першою упаковкою вина визнана істориками амфора, або ханаанский глечик. Стандартна амфора вміщала в себе близько 30 літрів і була дуже зручною для перевезення. Завдяки своїй формі амфори легко вкладалися в трюмах кораблів в кілька шарів. Відмітки на них були прообразом етикетки. Так, на амфорі можна було знайти інформацію, яка рідина в ній була присутня, в який час продукт виготовлений і т.п. Така відмітка служила гарантією високої якості пропонованого товару.

  Хочеться докладніше зупинитися на російському дореволюційному дизайні пляшок. Багато пляшки, виконані в той час, не втрачають актуальності і сьогодні. При невисокому рівні технології виробництва позаминулого століття там можна знайти дуже цікаві творчі та технічні рішення.


  Не менш цікавими були і дореволюційні пивні пляшки. При мінімальному розмірі етикетки вони представляли собою надзвичайно цікаві з оформлення продукти. Етикетка могла бути зовсім відсутніми, але і це не заважало ідентифікації продукту.

  Дизайн упаковки. День сьогоднішній ...

  За якими критеріями ви вибираєте товар, що лежить на магазинній полиці? Багато хто, не замислюючись, дадуть відповідь: по етикетці. Звичайно, для багатьох етикетка є тим маячком, який видає нам первинну інформацію про продукт. Однак упаковка не менш важлива. Прикладів тому маса, особливо в винно-горілчаної індустрії. По-перше, Absolut - класичний приклад, коли форма пляшки є основою комунікації. Можна змінювати, коригувати зовнішній вигляд етикетки, але форма пляшки залишиться незмінною і абсолютної. Форма пляшки іноді грає основну роль у формуванні візуального образу бренду. Цей напрямок в дизайні ще слабо розвинене на нашому ринку, але за ним майбутнє.

  Інший приклад, вже з російської реальності - «Флагман», де основний візуальний елемент - орден - виконаний зі скла, а етикетка другорядна. Упевнений, Без від пляшки етикетку і виставив її на полицю - продукт залишиться впізнаваним з першого разу. На жаль, і це робота не наших дизайнерів (дизайн етикеток, бутилок і корок для горілки «Флагман» розроблений англійською студією Девіда Тейлора).

  До речі експеримент з відклеюванням етикетки - хороший тест на індивідуальність продукту. Мало хто вітчизняні виробники можуть похвалитися результатами «Аbsolut» і «Флагман». Звичайно, етикетку не варто скидати з рахунків. У багатьох проектах вона грає головну роль (без неї ми навряд чи дізналися б назва того ж Absoluta). Скажу більше: етикетка, форма пляшки, закупорювання, короб - це єдина композиція. Одне доповнює інше, і дизайн всіх елементів повинен розроблятися одночасно в єдиній творчої концепції.

  Наша відповідь Заходу

  Проект «Зелена Марка» - гідна відповідь західним дизайнерам. Спочатку була обрана концепція продукту - «Горілка 60-х». Важливо було не тільки створити продукт, схожий на старі радянські горілки, але і підкреслити сучасність, додати «багатства».

  Виходячи з цього, розроблявся зовнішній вигляд - пляшка і етикетка одночасно. В результаті вийшов красивий лаконічний проект. Важко уявити цю етикетку на інший пляшці. Незважаючи на прості форми, горілка відмінно виділяється навіть на звичайній полиці. Продукт вийшов і сучасним, і ностальгічно радянським одночасно.

  На відповідно дизайну пляшки і характеру бренду варто зупинитися окремо. Можна придумати і втілити дуже красиву форму, але вона абсолютно не відповідатиме назві. Приклад - горілка Kauffman: цікава пляшка, але назвати її горілчаної ніяк не можна. Продукт позиціонується як елітна купажного горілка, але зовні це ніяк не виражено. Швидше за дуже нагадує великий флакон одеколону. А в якості позитивного ще раз можна привести «Absolut» - абсолютно чиста горілка піднесена у вигляді стилізованого медичного флакона - красиво і оригінально.

  Ще кілька прикладів оригінального рішення упаковки:

  1. Горілки і настоянки «Лампочка» (Україна) - просте і оригінальне рішення. Цей продукт навіть не треба коментувати. До речі, це приклад, коли можна зовсім обійтися без етикетки - цю пляшку завжди будуть називати лампочкою.
  2. Зарубіжна робота - лікери ROHOL (Thorburn Design). Приклад того, що не всяка пляшка - скло.
  3. Ще одна пляшка - не зовсім комерційний проект, але хороша ілюстрація творчого підходу до дизайну пляшки (дизайн: Art 376, Pen State University. Self-Promotion).
  4. Вище вже говорилося про проект «Зелена Марка». Крім базового продукту необхідно було розробити преміальну горілку під цим же брендом. Рішення лежало на поверхні - з чого пили горілку в ресторанах СРСР? Народився продукт - стильний графин горілки «Зелена Марка».
  5. Ще один продукт російського дизайну - «Шустов», який являє собою повернення до історичної тематики. Звичайно, багато чого тут взято з історії бренду «Шустов», але зроблено дуже якісно.
  6. З пивних брендів можна відзначити пиво Tinkoff. Хороша адаптація історичних мотивів в стилістиці сучасного продукту. До недоліків, правда, можна віднести невелику кількість деталей, видавлених в склі. Крім того, написи можна було б зробити різними за обсягом. Адже якщо подивитися на старовинні зразки, то можна побачити в склі найдрібніші деталі, аж до пір'їнки в постатях птахів. Це, звичайно, деталі, але саме вони створюють враження про продукт.
  7. Приклад функціонального дизайну пляшки - пиво Holstein. При класичному зовнішньому вигляді додаткову цінність надає відкривачка в денці пляшки.
  8. Оновлений дизайн джина Gordon's. Красива елегантна пляшка. Невелика етикетка як би доповнена написами в склі. Але головна родзинка - нестандартна форма перетину пляшки. Виглядає красиво, сучасно і зручно лягає в руку.
  9. Не тільки напої розливають в пляшки. Приклад з життя соусів - Geo Collection (дизайн: UNIQA CE). Дана серія об'єднана спільною концепцією «Соуси світу». Візуальне рішення ілюструє ідею позиціонування плюс вирішує завдання відбудови від категорії кетчупів.

  Візуальне рішення ілюструє ідею позиціонування плюс вирішує завдання відбудови від категорії кетчупів


  Основа всього - виробництво

  Кілька слів про технології. Існує ряд особливостей при видуве скляних пляшок. Багато що залежить від технологічних параметрів процесу, від того, хто є виробником, які видувні машини застосовуються, які форми, який пісок використовується в процесі роботи і т.д. Одним словом, дизайнер повинен володіти інженерними знаннями, щоб все те, що він задумав, втілилося правильним чином. Але це тема окремої статті.

  Останній штрих до портрету

  Після прочитання цієї статті може скластися враження, що хороший дизайн напою повинен обов'язково включати оригінальну за формою пляшку. Звичайно ж, це не так. Дизайн пляшки - всього лише один з напрямків, досить перспективних, на мій погляд, але все-таки не єдино вірний напрямок. Головне правило дизайну полягає в тому, в дизайні немає жорстких правил. Як то кажуть: «Це не догма, а керівництво до дії».

  Олексій Якушик

  Читайте також

  Дизайн-потрапляння

  Візуальний скальпель

  Продавати без продавця

  Грамотний викрадення. роздивляючись принт

  пакувальні афоризми

  Ще статті по темі ...

  За якими критеріями ви вибираєте товар, що лежить на магазинній полиці?
  Рішення лежало на поверхні - з чого пили горілку в ресторанах СРСР?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только