Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Забарвлення кішок і генетика забарвлень кішок для чайників

  Кішки відрізняються від багатьох інших тварин, навіть входять в той же сімейство котячих, неймовірним різноманітністю забарвлень. Наприклад, всі леви, крім альбіносів, приблизно однакові за кольором, гепарди, пуми і ягуари в межах одного виду теж абсолютно однакові. Не кажучи вже про інших тварин, таких як зебри, жирафи і носороги. Кішки ж - втім, кожен бачив це сам - проявляють нескінченну різноманітність в колірних варіаціях. Багато в чому різноманітність забарвлень сучасних кішок обумовлено різноманітністю порід і ретельною селекцією, яку проводять заводчики для вищепленію все більш і більш рідкісних забарвлень кішок. Однак і без будь-якої селекції кішки здатні на багато що. За забарвлення кішок відповідає не така вже велика кількість генів, проте в різноманітних комбінаціях і під дією різних алелей - освітлення, види малюнка і т. П. Вони створюють нескінченну кількість і не перестають дивувати як заводчиків, які прагнуть до отримання незвичайних забарвлень, так і звичайних любителів кішок, які знайшли свого улюбленця або улюбленицю на горищі або в підвалі.

  Серед основних генів, що відповідають за забарвлення кішок, є гени, що відповідають за суцільне забарвлення або забарвлення в поєднанні з білим, число варіацій розподілу якого нескінченно, гени чорного і червоного (рудого) забарвлення, а також їх освітлювачі, що дають освітлений чорний - блакитний (зазвичай званий сірим) і освітлений червоний (кремовий). Також є гени, розмальовували шубку кішки різними візерунками - смужками, плямами або більш химерними завитками, званими мармуром. Ці гени забарвлюють шерстинку кішки в різні кольори на протязі її довжини. Різні комбінації такого фарбування також дають різні забарвлення. Ген, що пригнічує прояви всіх цих забарвлень, робить кішку цілком білою. Ген акромеланіческого забарвлення - світлої з темними мітками і блакитними очима. А якщо уявити, що ці гени в основному працюють в групі, то нескладно здогадатися, що число забарвлень обмежується тільки фантазією природи (і заводчика), яка, як відомо, невичерпна. Забарвлення кішок відрізняються великою різноманітністю, ніж забарвлення котів, адже в забарвленні кішки можуть поєднуватися дії генів чорного і червоного забарвлення, що у котів неможливо, так як ген червоного забарвлення може бути пов'язаний тільки з X-хромосомою. Хромосомний набір кота - XY, кішки - XX. Відповідно кіт, маючи тільки одну X-хромосому, може бути або червоним, або чорним (або освітленим червоним або освітленим чорним), кішка ж може нести поєднання двох цих генів в звичайному або розбавленому (освітленому) вигляді. В результаті спільної дії генів чорного і червоного забарвлення з'являються на світло кішки з яскравими плямами чорного і червоного (рудого) кольору, іноді і в поєднанні з білим, з малюнком, з висвітленням, з акромеланіческім забарвленням і інших найнеймовірніших забарвлень. Вкрай рідко народжуються коти, мають в забарвленні червоний і чорний. Це результат генетичної мутації (генетичний код такого кота - XXY, а не XY), тому такі коти найчастіше стерильні (безплідні).

  Отже, як же визначити забарвлення кішки, яка живе у вас вдома? У кішки, купленої в розпліднику з документами, є родовід, в якій прописаний її забарвлення, а також забарвлення її батьків і предків до четвертого коліна. А якщо кішка підібрана на вулиці, і все її документи - це вуса, лапи і хвіст? У більшості випадків визначити забарвлення такої кішки теж не складає труднощів. Стаття ілюстрована фотографіями як безпородних, так і породистих кішок, так як ілюстрацій з безпородними кішками всіх описаних забарвлень у мене не знайшлося.

  Забарвлення білої кішки ясний і так. Біле забарвлення поєднується з блакитними, жовтими, зеленими очима, а також різними очима: у білій кішки може бути один блакитний очей і один зелений або жовтий. Генетика білого забарвлення не так вже проста, але нас цікавить тільки зовнішній прояв - кішка суцільного білого забарвлення без плям.

  Генетика білого забарвлення не так вже проста, але нас цікавить тільки зовнішній прояв - кішка суцільного білого забарвлення без плям

  Котик білого забарвлення

  Якщо у білій кішки є плями будь-якого кольору на голові (фарбована "шапочка"), і в той же колір забарвлений хвіст, то такий варіант поєднання з білим називається ван. Насправді генетично це кішка чорна, блакитна, червона або інша, залежно від кольору "шапочки" і хвоста, але її забарвлення закритий великим білою плямою, залишає на тілі кішки лише невеликі зафарбовані ділянки. Кішка з більшою кількістю кольорових плям, але не більше, ніж на третину, закрита ними, з достатніми проміжками між плямами, носить забарвлення під назвою арлекін. Кішка, пофарбована приблизно наполовину, а наполовину біла - біколор. І, нарешті, бувають забарвлення із залишковим білим, з білими плямами, медальйонами і т. П. - наприклад, біла пляма на грудях, білі лапки - "тапочки", невеликі білі плями на животі.

  Поєднання з білим: забарвлення ван

  Поєднання з білим: забарвлення ван

  Поєднання з білим: забарвлення арлекін

  Поєднання з білим: забарвлення біколор

  Поєднання з білим: забарвлення біколор

  Поєднання з білим: забарвлення із залишковим білим

  Поєднання з білим може мати кішка будь-якого основного забарвлення. Отже, ми вже дізналися, що наша кішка - ван, арлекін, біколор або із залишковим білим, або без білого зовсім. А як визначити її основне забарвлення? Основні забарвлення кішок, яких можна знайти на вулиці, не так уже й різноманітні. Не будемо брати до уваги викинутих на вулицю недбайливими власниками породистих кішок. Цілеспрямована селекція вищепіла велику кількість відтінків - шоколадні, лілові і багато інших, - але зараз нас цікавлять "натуральні", "природні" кольори. Це чорний, блакитний (сірий) - освітлений варіант чорного, червоний (рудий) і кремовий - освітлений червоний. Ці забарвлення легко відрізняються один від одного як в суцільному варіанті, так і в комбінації з білим. У кішок, на відміну від котів, як уже говорилося, чорний і червоний (або їх прояснені варіанти - блакитний і кремовий) можуть комбінуватися в забарвленні однієї особини, ця комбінація називається черепаховим забарвленням, або торти. Кішка-черепашка забарвлена ​​або в чорний з "пасмами" рижіни, якщо вона без білого, або великими плямами чорного, рудого (або блакитного і кремового) і білого кольорів, причому білий розподіляється за описаним вище принципом. Тобто кішка може бути білою з чорно-рудої шапочкою і хвостом - це черепаховий ван. Також бувають черепахові арлекіни і біколор, причому як чорно-червоні, так і голубокремовие.

  Основні забарвлення: чорний

  Основні забарвлення: чорний

  Основні забарвлення: блакитний

  Основні забарвлення: червоний

  Основні забарвлення: червоний

  Основні забарвлення: кремовий (кошеня в середині знімка - кремовий з білим)

  Чорно-червоний черепаховий забарвлення

  Чорно-червоний черепаховий забарвлення

  Чорно-червоний черепаховий забарвлення з білим

  Голубокремовий черепаховий забарвлення

  Все ще не схоже на вашу кішку або кота? Тоді йдемо далі. Кожен з описаних забарвлень може поєднуватися з малюнком (таббі). Мальована кішка відрізняється від кішки без малюнка темної обведенням очей і буквою "М" на лобі (це основний відмітний ознака, по ньому можна дізнатися, мальована кішка, навіть якщо вона дуже пухнаста, і малюнок на спині розмитий), а також малюнком на спині . Також іншим буде і колір дзеркальця носа. У таббірованной кішки також світліша шерсть на шиї і животі, а також на нижньому боці хвоста. За малюнок у кішки відповідає кілька різновидів генів, відповідно мальована кішка може бути плямистої, смугастої, мармурової або тіккірованной. Мармур і тикинг ми розглядати не будемо, так як носійство цих малюнків - привілей в основному породистих кішок. Спинка плямистої кішки покрита плямами, чітко відокремленими один від одного і контрастують з основним тоном, хвіст і лапи пофарбовані кільцями. У смугастої кішки замість плям - суцільні смуги, цей малюнок називають також тигровим. У кішок, окрас яких не підтримується селекцією (тобто наших з вами улюблених домашніх Мурзик і мурок), смуги можуть бути не суцільними, а розірваними, і тоді забарвлення є щось середнє між плямою і смугою. Плями або смуги мають колір основного забарвлення кішки - наприклад кішка з чорними плямами - чорна плямиста, кішка з сірими смугами -блакитний тигрова. Загальний же тон шерсті такої кішки набагато світліше, наприклад чорна плямиста кішка - коричнево-бурого відтінку з чорними плямами. Цей тон і бентежить багатьох при визначенні забарвлення - наприклад, володар чорній смугастій кішки може подумати, що вона шоколадна, а насправді це просто теплий відтінок "підкладки" плям. Помилитися тут не дасть колір подушечок лап і дзеркальця носа - у чорних таббі-кішок чорні подушечки лап і дзеркальце носа цегляно-червоного кольору з чорною обведенням. Також багато, знаючи що триколірних котів не буває (широко поширена фраза, насправді не буває черепахових котів, а не тільки триколірних, а кішка може бути двокольорового - чорно-червоній без білого, але тим не менше такого ж двоколірного кота бути не може ), стверджують, що у них "феноменальний" триколірний кіт - насправді ж це всього лише чорний плямистий з білим котейка, теплий тон шерсті якого був прийнятий за третій колір. Таббі може проявлятися і на черепахових кішок, розписуючи їх ще більш вигадливо. Тобто наприклад та ж сама чорно-червоно-біла (або без білого) кішка, будучи ще й мальованої, має на лобі букву "М", а на спині - плями або смуги. Навіть на забарвленні черепаховий ван будуть видні таббі-відмітини - це та ж буква "М", якщо лоб забарвлений досить сильно (або її верхні "хвостики", якщо пофарбована частина лише трохи спускається на лоб. Таббірованная черепаха називається торби (від торти таббі) . Кішки червоних і кремових забарвлень завжди таббірованние (серед породистих селекціоновано червоні і кремові тварини без малюнка, але серед безпородних таких просто немає). Тому на червоній, кремовою і навіть нерісованной черепаховій кішці, точніше на її червоною або кремовою частини, завжди буде р Малюнок (тому визначити, таббірованная або нетаббірованная черепаха, можна тільки по її чорної (блакитний) вовни - у таббірованной черепаховій кішки смужки або плями будуть на всій вовни, до того ж у неї буде на лобі буква "М").

  Тому на червоній, кремовою і навіть нерісованной черепаховій кішці, точніше на її червоною або кремовою частини, завжди буде р Малюнок (тому визначити, таббірованная або нетаббірованная черепаха, можна тільки по її чорної (блакитний) вовни - у таббірованной черепаховій кішки смужки або плями будуть на всій вовни, до того ж у неї буде на лобі буква М)

  Чорний плямисте забарвлення

  Чорний плямистий черепаховий забарвлення

  Чорний плямистий черепаховий забарвлення

  Голубокремовий черепаховий таббірованний окрас

  Чорний плямисте забарвлення з білим (біколор)

  Чорний плямисте забарвлення з білим (біколор)

  Чорний тигровий (смугастий) забарвлення

  Блакитний плямисте забарвлення

  Нерісованние і мальовані кішки можуть також нести в своєму забарвленні дим і срібло. Це проявляється в кольорі коренів волосків - вони білі, і коли шерсть такої кішки піднімається, вона дуже красиво переливається. Це видно, наприклад, коли кішка рухається. Мальовані кішки можуть бути сріблястими, у них основний тон набагато блідіше, ніж у таббі-кішок без срібла, він майже білий. Малюнок на такому тлі виділяється більш контрастно. Плями або смужки на Серебо можуть бути будь-якого з основних кольорів - чорні, голубі, червоні, кремові (знову ж таки, це далеко не повний список, але селекційні забарвлення ми не розглядаємо). Дим у кішки суцільного забарвлення також може поєднуватися з будь-яким кольором - чорний або блакитний, червоний або кремовий дим. На основі димних забарвлень були виведені тварини, волоски шерсті яких пофарбовані тільки на самому кінчику (на одну чверть або на одну восьму). Це затушовані і шиншилові кішки - тварини казкової краси. Але по вулиці такі не бігають (в ідеалі кішки взагалі не повинні бігати по вулицях, все-таки це домашні тварини), тому повернемося до того, що є у нас.

  Забарвлення блакитне дим

  Забарвлення блакитне дим

  Забарвлення чорне сріблястий плямистий

  Якщо серед усього цього ви так і не знайшли нічого схожого на забарвлення вашої тварини, а очі вашого звіра - яскраво-блакитного або насиченого синього кольору, то ваша кішка або кіт - окраса колор-пойнт. Цей же забарвлення називають акромеланіческім або сіамським (так як перша порода, в якій поширився цей окрас - це сіамська порода кішок). У колор-пойнта темні відмітини на мордочці, вухах, лапах і хвості, а основний тон тіла - набагато світліший. Відмітини можуть бути як чорними або блакитними, так і червоними або кремовими. Або черепаховими (червоно-чорними і голубокремовимі) у кішок. Називатися такі забарвлення будуть сил-пойнт (чорні мітки), блю-пойнт (блакитні відмітини), ред-пойнт (червоні мітки), крем-пойнт (кремові відмітини); сил-торти-пойнт (чорно-червоні мітки), блю-торти пойнт (голубокремовие відмітини). Очі при будь-якому кольорі відмітин мають блакитний колір. Можливо поєднання цього забарвлення з білим - наприклад, кішка з темними мордочкою, вухами і хвостом і з білими лапками, ніби взута в тапочки, а також з малюнком - правда, на світлій спині малюнок не буде видно, але букву "М" на лобі такий кішки можна безпомилково прочитати. Колор-пойнти з малюнком називаються линкс-пойнтами, наприклад сил-Лінкс-пойнт (чорний колор-пойнт з таббі-мітками). Кішки акромеланіческого забарвлення - неймовірно красиві створення, як у суцільний варіації, так і в поєднанні з білим. У нас в країні такі кішки дуже популярні, навіть безпородних кішок такого забарвлення називають "сіамськими" і розводять заради прибутку ще з радянських часів. Комерційне масове розмноження співслужило їм погану службу. Коли їх було зовсім мало, лічені одиниці, розмножувалося все, що мало темні відмітини і блакитні очі, незважаючи на характер. А адже він передається генетично, і багато тварин такого забарвлення отримали у спадок важка вдача. Багато з кішок з характером виявилися на вулиці, створивши популяції тварин сіамського забарвлення і його носіїв. І незважаючи на набирає обертів чистопородное розведення сіамських котів, а також кішок інших порід цього забарвлення, мають прекрасний темперамент, в народі засіло невикорінювальне повір'я, що сіамські кішки злі і агресивні. І хто знає, скільки років ще пройде, перш ніж люди перестануть так думати.

  Забарвлення сил-пойнт (чорний колор-пойнт, темні відмітини і блакитні очі)

  Забарвлення сил-пойнт (чорний колор-пойнт, темні відмітини і блакитні очі)

  Забарвлення сил-Лінкс-пойнт (чорний таббірованний колор-пойнт, темні відмітини з малюнком табби, блакитні очі)

  Забарвлення ред-пойнт (червоний колор-пойнт, червоні мітки, блакитні очі)

  Забарвлення ред-пойнт (червоний колор-пойнт, червоні мітки, блакитні очі)

  Забарвлення сил-пойнт з білим (чорний колор-пойнт, темні відмітини, білі плями на мордочці і лапах, блакитні очі)

  Ну ось, всі основні варіанти переглянуті, так що якщо ваша кішка не підходить ні під один з них, значить у неї швидше за все були породисті предки, і вона отримала в своєму забарвленні щось від них. Однак не поспішайте так думати, прорахуйте всі можливі варіанти - можливо, ви щось неуважно прочитали, або забарвлення виражений неявно через занадто довгою вовни (або недоглянутою вовни в поганій кондиції).

  Забарвлення котика - точно таббі (помітна буква М на лобі), але малюнок не визначається, т. К. Шерсть дуже довга і вже сива від поважного віку

  У правильному назві забарвлення першим йде основний тон, потім вид малюнка і слідом - поєднання з білим. Далі йде колір очей, якщо він якийсь незвичайний для цього забарвлення. Звичайний колір око не прописується. Наприклад, забарвлення чорно-білої кішки з приблизно рівною кількістю чорного і білого буде називатися чорний біколор. Кішка сірого тону з вкрапленнями світло-рудого і темнішими сірими плямами, що має білий комірець і лапки, буде називатися голубокремовой плямистої черепахою із залишковим білим. Коричнево-бурий кіт з чорними смужками буде зватися чорним тигровим (чорних плямистих і тигрових тварин також називають браун табби - від англ. Brown- коричневий, по відтінку вовни). Кішка в червоній шапочці і з червоним хвостом з одним блакитним оком і одним зеленим буде називатися червоний ван з різними очима.

  Автор: Ірина Будкина, http://kotostudio.ru

  А якщо кішка підібрана на вулиці, і все її документи - це вуса, лапи і хвіст?
  А як визначити її основне забарвлення?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только