Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Шотландська висловуха кішка - фото, опис, зміст, харчування, купити

  1. Історія породи
  2. Великобританія
  3. США
  4. Повернення до Європи
  5. стандарти породи
  6. Характер скоттиш-фолдов
  7. Зміст і догляд
  8. Харчування шотландської вислоухой кішки
  9. здоров'я
  10. Купити шотландську вислоухую - поради

  Якщо ви хочете отримати кішку в квадраті (незалежну до байдужості і необтяжливу до невидимості) - зупиніть вибір на шотландської вислоухой. Її спокій і відстороненість як не можна краще підійдуть людині зі схожими душевними якостями.

  Історія породи

  Переказ свідчить, що перша кішка з загнутими вушками потрапила на європейський континент завдяки англійському моряку, депортованих її з Піднебесної на кінець позаминулого століття. Подейкують, що саме ця безіменна китайська піддана явила світові діточок з невідомої раніше мутацією під назвою fold ( «згин»).

  Великобританія

  Але офіційної родоначальницею породи вважають білу кішку на ім'я Сьюзі, яка народилася на шотландській фермі в 1961 році. Через пару років Сьюзі принесла перший висловухий послід з двох кошенят, одного, а вірніше, одну з яких (дівчинку на прізвисько Снукс) фермери подарували англійцям Вільяму і Мері Росс.

  Останні впритул зайнялися селекцією скоттиш-фолдов, зробивши спаровування Деніела Сноуболла (білошерстий сина Снукс) і Леді Мей ( британської кішки білого кольору). Тільки частина кошенят, народжених від цієї в'язки, володіла характерною породної висловуха, та й самі вуха були загнуті не вперед (як зараз), а злегка в сторони. Вільям і Мері з'ясували, що симпатична мутація fold успадковується за домінантним типом, який передбачає її наявність у одного з батьків.

  Пара висловухих батьків виробляла (як встановили заводчики на практиці) хворе потомство з дефектами опорно-рухового апарату, включаючи зрощування хребців і повну нерухомість хвоста. Логічно, що GCCF, авторитетна фелінологічна організація Великобританії, заборонила розводити шотландських висловухих в своїй країні. Правда, на той час про скоттиш-фолдах вже дізналися за океаном.

  США

  Держава стала другою батьківщиною висловухих кішок. Місцеві генетики підтвердили, що причиною відхилень опорно-рухової системи треба вважати спарювання двох висловухих батьків.

  Для в'язки американці запропонували брати одну тварину зі стандартними і друге з зігнутими вушками. На початковому етапі селекції скоттиш-фолдов були задіяні породи:

  • британська короткошерста;
  • екзотична короткошерста;
  • американська короткошерста.

  Від таких спілок народжувалися, в основному, здорові кошенята. Лише у деяких виявлялися недоліки: деформація або зрощення хвостових хребців.

  Щоб отримати красиво складені вушка, брідери стали з'єднувати висловухих з Прямоухий ( «страйт»). У друге був відсутній мутаційний ген Fd, але були гени-модифікатори, що впливали на розмір і ступінь згину вушної раковини.

  Як самостійна порода, скоттиш-фолд зареєстрована CFA (американською організацією) в 1976 році. Масову любов американців ці милі створіння завоювали через дванадцять років.

  Повернення до Європи

  Приблизно в цей же час висловухі створення почали знову підкорювати Старий світ, і, зокрема, Європу, де їх активно схрещували з британськими та європейськими короткошерстих.

  Незважаючи на велику кількість фолдов і страйтов, що ввозяться в ці роки з США, європейські заводчики вважали за краще в'язати перших не з другими, а з британськими кішками.

  Скоттиш-фолд, отримані європейськими селекціонерами, стали сильно нагадувати британців, перейнявши їх потужний кістяк, масивність, короткий корпус і товстий хвіст. Виникли навіть спеціальні терміни - «фолд в британському типі» і «брітанізація фолдов». Сучасні висловухі розділені на два види - хайленд-фолд (з довгою шерстю) і звичний короткошерстий варіант.

  Це цікаво! В нашу країну скоттиш-фолдов завезли з США і Німеччини під завісу минулого століття, в 90-і роки, і через кілька років російські фелінологічні організації і клуби обзавелися власними капловухими котами.

  стандарти породи

  Заводчики скоттиш-фолдов керуються двома базовими стандартами: американським - від TICA і CFA, і європейським - від WCF.
  В тому і в іншому наведено схоже опис тіла. Воно повинно бути середньої величини, з округлими лініями, а також пропорційно розвиненим в плечах і крупі. Кінцівки середньої довжини закінчуються округлими лапами.

  На красиво закругленою голові, посадженої на коротку шию, виділяються сильне підборіддя і подушечки вибрисс. На короткому носі (при переході до чола) допускається ледь помітне поглиблення. Очі округлі, широко розставлені і досить великі. Маленькі, щільно складені (вниз і вперед) вушні раковини не виходять за контури голови, від чого вона здається абсолютно круглої.

  Маленькі, щільно складені (вниз і вперед) вушні раковини не виходять за контури голови, від чого вона здається абсолютно круглої

  Звужується до кінця хвіст може бути середнім або довгим (по відношенню до корпусу). Американський стандарт додатково вимагає, щоб хвіст був не тільки прямим, але і абсолютно рухомим.

  Це цікаво! Європейський стандарт не описує вимоги до вовняного покрову, американський - дає критерії для довгої і короткої шерсті, вказуючи, що структура волосся залежить від клімату, сезону, забарвлення і місця проживання тварини.

  Стандарти TICA і WCF дозволяють різні забарвлення, CFA - все, крім лілового, шоколадного, колорпойнт, а також їх поєднань з білим кольором.

  У стандартах окремо обумовлюються дефекти, неприпустимі для кішок шоу-класу. Для скоттиш-фолдов це:

  • Зайве короткий хвіст.
  • Злами й інші недоліки хвоста.
  • Неправильне число пальців.
  • Зрощення хребців, що викликає втрату гнучкості хвоста.

  Характер скоттиш-фолдов

  Скоттиш-фолд - невиправні флегматики з нальотом меланхолії. Їх обережність і вибірковість по відношенню до людей, включаючи членів сім'ї, межують з патологією. Вони завжди до чогось прислухаються, побоюючись підступу з боку, а господарем визнають когось одного з домочадців. До нього вихованець буде підходити, якщо скучити по ласкавим дотиків, йому довірить пухнастий животик, завмираючи в своєму улюбленому положенні на спині.

  Друга позиція, в якій люблять перебувати шотландські висловухі, - так звана поза Будди. Набагато частіше, ніж кішки інших порід, скоттиш-фолд стоять на задніх лапах: так вони роблять, випрошуючи ласощі або розглядаючи щось цікаве.
  Подібно британським короткошерстим, шотландці мало активні і стримані, що прийнято трактувати, як прояв вродженої інтелігентності.

  Ці коти, і справді, не стануть турбувати вас без поважної причини, подаючи голос лише в патовій ситуації, якщо в мисці немає корму або води. До речі, голос контрастує з їх м'яким, округлим виглядом: шотландське «мяу» досить скрипуче.

  Спокійна вдача - гарантія безконфліктного існування з іншими домашніми тваринами. Скоттиш-фолд здатний без емоцій спостерігати, як інша (навіть абсолютно незнайома йому кішка) їсть з його чашки, вважаючи негідним вплутуватися в бійку.

  Якщо висловухі створення бачить вас вперше, не чекайте від нього бурхливої ​​радості і навіть елементарного важливого інтересу. Швидше за все, кіт зникне з вашого поля зору, так як не потребує вашому сюсюкання. Ігнорування хазяйських колін - ще одна типова риса породи, що починає проявляти котячу ніжність в літньому віці або після кастрації.

  Навряд чи скоттиш-фолдов можна вважати відповідною компанією для дітвори: ці вусаті не люблять, коли їх тискають, і бояться гучних звуків.

  Багато шотландці не просто полохливі - вони хронічні панікери. Коли знайомі вивезли свого кота на дачу, він, притиснувши вуха, заповз на другий поверх, і сидів там безвилазно три доби. На зворотному шляху, в машині, він випорожнився по повній програмі. Більше на дачу його не брали.

  Важливо! Незважаючи на свої надмірні гордість і незалежність, шотландські висловухі сильно прив'язані до власника і нудьгують, коли його довго немає вдома.

  Зміст і догляд

  Раз на два тижні вихованцеві оглядають вушка, очищаючи їх (при забрудненості) ватним диском з перекисом водню. Якщо на кінчику вуха ростуть «пензлик», її акуратно вистригають. Наліт в очах видаляють м'якою тканиною, яку умочують в кип'ячену воду.

  Якщо ви самі робите коту педикюр, намагайтеся не зачепити кровоносну судину, для чого розгляньте кіготь на світлі. Скоттиш-фолд однаково рівно сприймають розчісування уздовж і проти шерсті. Для цієї маніпуляції знадобиться особлива металева щітка.

  Для збереження меблів і шпалер привчайте кота до когтеточке, що при надзвичайній впертість шотландців досить проблематично.

  Харчування шотландської вислоухой кішки

  При виборі заводського корму не розглядайте продукцію нижче супер-преміум класу . Ще краще - продукти з маркуванням «холістік»: вони дорого коштують, зате захистять вашого улюбленця від шлункових, кишкових та печінкових хвороб.

  Левову частку натурального раціону займають протеїни. Їх джерелами можуть бути:

  • філе морської риби;
  • нежирне м'ясо;
  • сир;
  • кисломолочні напої.

  філе морської риби;  нежирне м'ясо;  сир;  кисломолочні напої

  Підростаюча кішка повинна отримувати (з яєчних жовтків і рослинного масла) жири, які забезпечують організм потрібними кислотами. Енергію кішка буде черпати з вуглеводних продуктів - хліба, різноманітних каш та картоплі. При натуральному годуванні додавайте в їжу вітамінно-мінеральні комплекси.

  Важливо! Дорослу кішку годують двічі на добу, дотримуючись рекомендовані ветеринаром порції.

  здоров'я

  Остеохондродісплазіі (дефект хрящової тканини) - найсерйозніший недуга, яким страждають шотландські висловухі. Це успадковане захворювання, пов'язане з генетичним збоєм, які подарували їм загнуті вушка.

  За остеохондродісплазіі слід деформація кінцівок, перестають рости і розвиватися. До цих нездужань нерідко додається артрит, що супроводжується гострим болем.

  Така кішка перетворюється на інваліда, а її власник стає сестрою милосердя на довгі роки, так як хвороба практично невиліковна. Також у скоттиш-фолдов нерідко діагностується полікістоз.

  Купити шотландську вислоухую - поради

  Щоб не зіткнутися з хрящовими аномаліями майбутнього вихованця, дуже уважно оглядайте його перед покупкою. Ризик великий, якщо у кошеняти слабкі суглоби, викривлені кінцівки і надмірно щільна суглобова тканину. Вроджені вади швидше виявляться у тварини, придбаного на пташиному ринку, ніж у малюка з розплідника.

  У Росії чимало офіційних розплідників, де розводять шотландських висловухих. Крім Санкт-Петербурга, Москви і Підмосков'я, породистих скоттиш-фолдов вам запропонують в Саранську, Костромі, Великому Новгороді, Саратові, Іжевську, Володимирі, Нижньому Новгороді, Орлі, Волгограді, Краснодарі, Самарі, Ставрополі, Йошкар-Олі і Тюмені.

  Якщо кошеня продається з рук, його вартість може починатися від 1,5 тисячі рублів, досягаючи 5 тисяч. Примірник з розплідника, забезпечений родоводу, ветеринарним паспортом і договором купівлі-продажу, буде коштувати не менше 15 000 рублів. Верхня цінова планка залежить від чистокровності, ексклюзивності і забарвлення шотландця, і, звичайно, від авторитету розплідника.

  Відправляючи коментар, ви підтверджуєте, що погоджуєтеся на обробку персональних даних відповідно до політикою конфіденційності

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только