Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Линька у кішок: як допомогти позбутися, профілактика, корм

  1. Коли линяють кішки
  2. Механізм линьки і її види
  3. Причини линьки у кішок
  4. види линьки
  5. Симптоми линьки у кішок
  6. Скільки триває линька
  7. Догляд за кішкою в період линьки
  8. Чому важливо прибирати отмершую шерсть
  9. Поради по догляду за котом під час линьки
  10. Чи потрібно купати кота під час линьки
  11. Як зберегти чистоту в будинку під час линьки кота
  12. Сильна линька? Що робити
  13. Причини посиленою линьки
  14. Способи зменшення кількості вовни під час линьки
  15. Корм під час линьки
  16. Які речовини необхідні для вовни кота
  17. Натуральні продукти
  18. промислові корми
  19. Відгуки власників

  Линька у кішок - природний процес оновлення вовняного покриву. Линяють все породи котів без винятку. Котів, які зовсім не линяють, в природі не існує. Є породи, які линяють менше через коротку вовни або майже повного її відсутності: сфінкси , Ельфи, петерболд .

  Кожен господар повинен знати причини і терміни линьки, особливості догляду за котом і житлом в період линьки, способи зменшення випадання шерсті. Про все це поговоримо в нашому матеріалі.

  Коли линяють кішки

  Коли линяють кішки

  Тварини, які мають доступ на вулицю, линяють два рази в рік: навесні та восени.

  Так вони готуються до зміни умов зовнішнього середовища. Зміна вовняного покриву в природних умовах залежить від тривалості світлового дня. Навесні сонячного світла стає більше - для організму кішки це сигнал, що пора скидати отмершую шерсть. Восени кількість світла зменшується - кішки линяють, щоб наростити більш товсту «зимову» шубку.

  У кішок, які не виходять з дому, ця закономірність може не спрацьовувати. Вони постійно перебувають в умовах штучного освітлення, тому не так чутливо реагують на зміну довжини світлового дня. Ці коти можуть линяти в будь-який час, деякі вихованці скидають шерсть цілий рік.

  Механізм линьки і її види

  Волоски вовни кішки ростуть циклічно. Їх життєвий цикл складається з фази зростання і спокою. Відмерлі волоски заважають тварині, від них треба позбавлятися. Ті ворсинки, що не пішли за допомогою вичісування, будуть скинуті під час линьки.

  Причини линьки у кішок

  На цикл росту волосся у кішки впливають:

  • довжина світлового дня;
  • Температура навколишнього середовища;
  • здоров'я кішки (стрес, хвороби внутрішніх органів);
  • фізіологічний стан вихованця (тічка, післяпологове стан);
  • якість харчування , Наявність або відсутність в раціоні вітамінів і мінералів, необхідних для росту волосся;
  • генетична схильність;
  • неправильний догляд за шерстю ;
  • стан гормонального фону тварини.

  види линьки

  види линьки

  Класифікація линьки у кішок проводиться в залежності від причин, що її викликали.

  Ці причини можуть бути природного або патогенного характеру:

  1. Вікова (дитяча). Найтриваліша линька. У цей період у кішок відбувається зміна дитячих Пушкова ворсинок на дорослу шерсть. Зміна волосся починається в 5 місяців і може тривати до 8-12 місяців. Після линьки помітна зміна структури волосся - шерсть стає більш твердою і гладкою. Можлива зміна забарвлення.
  2. Сезонна. Відбувається періодично 1-2 рази на рік. Зазвичай - навесні і восени. Потрібна для зміни терморегуляції тіла кішки в різні пори року. Навесні випадає підшерсток, остевой волосся стає коротшим. Восени при повторній линьки підшерсток відростає, стає густішим і щільніше. Сезонні періоди линьки можуть тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Кішки, які не виходять на вулицю, можуть линяти незалежно від пори року.
  3. Фізіологічна. Цей вид зміни вовни обумовлений зміною гормонального фону кішки. Вагітність, період лактації, захворювання ендокринної системи, похилий вік - все це може позначитися на стані вовни і її випаданні.
  4. Алергічна. Випадання вовни може бути викликано реакцією на алергени (побутову хімію, слину бліх, миючі засоби, засоби догляду за тваринами, медикаменти, пил).
  5. Аліментарна. Причина цієї линьки - порушення обміну речовин, перегодовування, нестачі вітамінів і мінералів в раціоні тварини.
  6. Компенсаційна. Линька після пошкодження епідермісу через теплового та хімічних опіків.
  7. Патологічна. Випадання вовни виникає через грибкових патологій, зараження гельмінтами, хвороб інфекційної і бактеріологічної природи.
  8. Психологічна. На сильний стрес кішка може реагувати випаданням вовни. Така линька часто трапляється при зміні місця проживання, появі нового домашнього вихованця або нестачі уваги з боку господаря.
  9. Побутова. У цьому виді линьки повністю вина лежить на господаря кота. Неправильний догляд за шерстю, занадто часті купання вихованця, застосування агресивних миючих засобів - все це може викликати позачергової скидання вовни.

  Важливо!

  Якщо причина линьки не сезон оновлення вовни, а якась патологія, то тільки ветеринар повинен встановити причину захворювання і способи його лікування. Покажіть кота ветеринара, якщо вам здається, що линька занадто рясна або затягнулася.

  Симптоми линьки у кішок

  Помітити, що вихованець линяє, не складно. Ви гладите кішку, а в руках залишається занадто багато вовни. Шерсть залишається на лежанці, м'яких меблів, збирається в кутах на підлозі, літає по дому. Якщо у вас додалося прибирання, значить кіт линяє.

  Скільки триває линька

  Процес зміни вовни (линька) триває від двох тижнів до 2-3 місяців.

  Якщо цей процес затягнувся, зверніть увагу, що могло стати причиною цього. Покажіть кішку ветеринара, щоб він виявив причину занадто затяжний або рясної линьки. Можливо, лікар порекомендує вам внести зміни в раціон харчування, призначить вітамінно-мінеральні комплекси для вовни або призначить лікування.

  Догляд за кішкою в період линьки

  Коли у кішки починається линька, їй необхідний особливий догляд. Тварина потрібно щодня вичісувати. Для прискорення процесу можна зробити коту професійний грумінг або скористатися фурмінатор. Крім цього, важливо більш ретельно прибирати будинок від випала шерсті.

  Чому важливо прибирати отмершую шерсть

  Випали і ще не встигли осісти на вашому інтер'єрі ворсинки викликають сильне роздратування і свербіння на шкірі кішки. Тварина намагається злизати зайву шерсть або якось її вичесати.

  Чим це небезпечно:

  • Потрапляючи в шлунок, грудки вовни викликають розлад шлунково-кишкового тракту і можуть привести до непрохідності кишечника.
  • Розчесані ранки - це вхідні двері для інфекції. Це може привести до різних шкірних захворювань у вихованця.
  • Якщо в будинку живуть алергіки, то літаюча по дому шерсть може спровокувати приступ алергії.

  Поради по догляду за котом під час линьки

  1. Придбайте все необхідне для вичісування зайвої вовни: гребінці , Щітки або щітки-рукавички. Вибір буде залежати від довжини вовни і породи «братів наших менших».
  2. Подбайте в цей нелегкий для тваринного період про спеціальному засобі ( паста Malt-Soft ), Що сприяє виведенню грудок вовни з організму ув товариша.
  3. Проконсультуйтеся з ветеринаром, які вітаміни краще давати в період линьки, щоб полегшити і зменшити линьку тваринного.

  Чи потрібно купати кота під час линьки

  Є думка, що в період зміни вовни кота обов'язково потрібно мити, щоб на нього не трапилася алергія. Адже головний алерген - це не шерсть, а частинки слини, що залишаються після процедури миття себе язичком. Вони висихають і поширюються разом з пилом. А миття допомагає прискорити процес зміни старої шубки на нову.

  Як зберегти чистоту в будинку під час линьки кота

  Коли в будинку линяє вихованець, шерсть буде на всьому: на килимах, диванах, меблів, підлогах, одязі. Деяких господарів це дуже сильно дратує.

  Варто запастися терпінням і слідувати нашим радам по догляду за кішкою і прибирання будинку.

  1. Щодня 1-2 рази вичісуйте кішку - так ви зберете відмерлі волоски і в будинку стане чистіше.
  2. Щодня пилососьте квартиру, протирайте меблі і робіть вологе прибирання поверхні підлоги - це не дозволить шерстинок скочуватися і збиратися на меблів, біля стін і в кутах кімнати.
  3. Використовуйте вологий рушник, щоб зібрати шерсть з м'яких меблів, килимових покриттів і інших поверхонь.
  4. Придбайте валик для чистки одягу зі змінними липкими поверхнями. Таким валиком добре збирати шерсть з одягу, стільців і крісел.

  Звичайно, ви не зможете повністю позбутися від випадання шерсті, так як линька - це природний процес. Але, можна зменшити кількість випадають волосся і зробити чистішим свій будинок.

  Сильна линька? Що робити

  Якщо кішка занадто довго і сильно линяє, потрібно знайти причину цього процесу. Найкраще, щоб це зробив професійний ветеринар.

  Причини посиленою линьки

  • Проблеми зі здоров'ям. Линька і стан вовни - це індикатори котячого здоров'я. Причиною сильної линьки можуть бути: авітаміноз, алергія, захворювання внутрішніх органів, грибкові хвороби і зовнішні паразити. Діагноз повинен поставити лікар-ветеринар. Самолікування - неприпустимо.
  • Похибки в годуванні. Випадання вовни може сигналізувати, що в раціоні кішки не вистачає якихось мікро- або макроелементів. Крім цього, кішка може сильно линяти через наявність у складі корму якогось певного інгредієнта. Корм для котів повинен бути якісним, збалансованим і містити всі необхідні вітаміни і мінерали. Краще всього складати раціон під керівництвом ветеринара, грунтуючись на результатах аналізів.
  • Стрес. Ще одна поширена причина інтенсивного скидання вовни. Ветеринар може призначити вихованцеві заспокійливі (седативні) препарати, щоб зменшити цей процес.
  • Чи не відповідні засоби догляду. Якщо всі перераховані вище причини виключені, потрібно перевірити предмети і засоби догляду за вихованцем. Щітка для вичісування шерсті, зоошампунь, косметика і засоби обробки від паразитів - все це може стати причиною випадання шерсті.
  • Пересушене повітря. Деякі коти, які постійно мешкають в приміщенні, линяють під час опалювального сезону. Взимку, коли включено опалення, повітря в приміщеннях пересушений. Щоб не допустити цього, можна скористатися зволожувачами повітря.

  Способи зменшення кількості вовни під час линьки

  1. Слідкуйте за раціоном кішки. У меню повинні бути всі необхідні для здоров'я вовни інгредієнти. Якщо кіт знаходиться на натуральному вигодовуванні, йому дають спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. Готові корми повинні бути високої якості.
  2. Не нехтуйте купанням. Якщо ветеринар дозволив вам водні процедури, скупайте кішку з лікувально-косметичних шампунем. Це допоможе видалити більшу частину відмерлих ворсинок.
  3. Не забувайте про щоденне вичісування в період линьки. Правильно вибирайте інструменти для вичісування шерсті.
  4. Скористайтеся салонної процедурою - експрес-линька. Майстер наносить на вимиту шерсть спеціальну маску, загортає тварина в плівку і рушник. Через 20 хвилин кота розгортають, а маску змивають. Шерсть вичісують і одночасно сушать під феном.
  5. Вигулюйте кішку на свіжому повітрі. Сонячно-повітряні ванни дозволяють скоротити інтенсивність сезонної линьки.
  6. Покращуйте мікроклімат в приміщенні, де міститься кіт. Зволожуйте повітря, регулярно провітрюйте кімнату, стежте за температурою повітря. В ідеалі він повинен бути - 22-24 ° C.
  7. Проводьте вакцинацію вихованця згідно графіка щеплень. Регулярно давайте кішці протипаразитарні і антигельмінтні препарати.
  8. Не допускайте контакту кішки з потенційними алергенами: засобами побутової хімії, миючими засобами, отруйними рослинами, щурячими отрутами і ін.
  9. За призначенням ветеринара використовуйте комплекси вітамінів для скорочення линьки і поліпшення якості вовни.

  Вітамінно-мінеральні комплекси для зменшення линьки

  Для поліпшення якості вовни і скорочення терміну і інтенсивності линьки лікар-ветеринар може призначити прийом вітамінно-мінеральних комплексів і спеціальних кормових добавок.

  Ефективні препарати від линьки:

  • Canvit Biotin Cat (Чехія)

  Препарат для вовни чеського виробництва. Містить вітамін B2, цинк, біотин, кальцій, ніацин, антиоксиданти. Покращує стан шкіри і вовни. Позитивно впливає на линьку. Добова норма: 1 таблетка. Мінімальний термін прийому - 1 місяць. Можливий постійний прийом. Ціна: упаковка 100 таб. - 450 руб. / 250 грн.

  • 8 in 1 Excel Brewer's Yeast (Німеччина, США)

  Кормова добавка на основі екстракту часнику, пивних дріжджів, цинку, стеаринової кислоти і жиру тунця. Містить біотин, ніацин, вітаміни групи B, залізо, мідь, марганець і кобальт. Полегшує линьку. Добова норма: 1 таб. на 4 кг. ваги кішки. Мінімальний прийом - 14-30 днів. Ціна: упаковка 260 таб. - 460 руб. / 230 грн.

  • Anivital FeliDerm (Німеччина)

  Натуральна харчова добавка для поліпшення стану шкіри і шерсті. Містить оптимальне поєднання компонентів, які необхідні для здоров'я шкіри і шерсті. Містить амінокислоту цинк-хелат, біотин, Омега-3, пивні дріжджі, залізо, селен, мідь, цинк, магній, пантотенову кислоту. Рекомендована доза: 3-4 таблетки в день. Курс прийому - 4-6 тижнів. Ціна: упаковка 140 таб. - 1600 руб. (В Україні не продається).

  • Gimpet Katzentabs (Німеччина)

  Лінійка вітамінів для шкіри і шерсті випускається в декількох варіантах: з морськими водоростями, дріжджами, з дичиною. У всіх формулах містяться вітаміни A, D, E, вітаміни групи B, біотин, нікотинова кислота. Добова норма: 6 таб. в день (дорослі тварини), 12 таб. в день вагітні і лактирующие кішки. Ціна: упаковка 710 таб. - 880 руб. / 415 грн.

  • Beaphar Laveta Super For Cats (Нідерланди)

  Кормова добавка для поліпшення якості вовни і полегшення линьки. У складі: біотин, таурин, вітаміни групи B, вітаміни E і PP. Добова норма: 25-35 крапель. Курс прийому - 1 місяць. Ціна: флакон 50 мл. - 670 руб. / 229 грн.

  Корм під час линьки

  Правильне харчування відіграє велику роль в процесі випадання шерсті. Незбалансований раціон і відсутність в меню кішки важливих для здоров'я і стану шерсті елементів - одна з причин посиленої тривалої линьки.

  Які речовини необхідні для вовни кота

  Щоб шерсть кішки виглядала красивою і здоровою, а линька не перетворилася в болісний цілорічний процес, в раціоні тваринного повинні бути присутніми:

  1. Біотин (вітамін B7). Найважливіший для здоров'я вовни елемент. Його недолік призводить до виникнення запальних процесів в волосяних цибулинах. Через це волоски розхитуються і випадають. Гострий дефіцит біотину призводить до різкого облисіння вихованця.
  2. Таурин. Брак таурину призводить до серйозних проблем зі здоров'ям кішки, що відбивається на якості вовни.
  3. Сірка. Підсилює дію біотину. Бере участь у створенні кератину - білкового речовини вовни.
  4. Вітаміни B6, B2 (рибофлавін) і B5 (пантотенова кислота). Нестача вітамінів цієї групи призводить до погіршення якості вовни, її ламкості і випаданню, дерматитів.
  5. Йод, кальцій і фосфор. Дефіцит цих мінералів призводить до випадання і тьмяності вовни.
  6. Омега-3, Омега-6. Дефіцит призводить до тьмяною вовни і її випадання.

  Натуральні продукти

  У натуральному раціоні кішок обов'язково повинні бути продукти, що містять біотин і вітамін B6:

  • яловичина;
  • свинина;
  • свиняча і яловича печінка;
  • яловиче серце;
  • курячий жовток;
  • сардини, палтус, лосось;
  • м'ясо птиці;
  • сир;
  • морква;
  • білокачанна капуста;
  • гречка.

  Важливо!

  Біотин руйнується при смаженні. Продукти з його змістом дають в сирому або тушкованому вигляді.

  промислові корми

  Щоб процес линьки не доставляв проблем, а шерсть вихованця виглядала доглянутою, здоровою і красивою, раціон кішок повинен складатися з високоякісних кормів класу не нижче «супер-преміум». У цих кормах збалансований склад, а формули містять всі необхідні вітаміни і мінерали.

  Зооіндустрії випускає два види кормів, які можуть рекомендуватися ветеринарами під час линьки:

  1. Корми для здоров'я шкіри і шерсті.
  2. Корми для виведення вовни зі шлунка .

  Обидва виду корму вирішують проблеми, які виникають під час линьки.

  Популярні марки промислового корми:

  • 1ST CHOICE «Здорова шкіра і шерсть»;
  • Royal Canin Hair & Skin Care;
  • Hill's «Контроль вовни»;
  • Eukanuba Adult Dry Cat Food Hairball Control Chicken;
  • Bozita Feline Funktion Sensitive Hair & Skin dry food;
  • Ontario для виведення шерсті;
  • Monge Cat Hairball;
  • Advance для виведення шерсті.

  Відгуки власників

  Наталя: «Наша кішка живе вдома, ми не випускаємо її на вулицю. Помітили, що як тільки включають опалення, вона починає сильно линяти. Неможливо взяти її на руки - весь одяг в шерсті. На диван в парадній одязі не сідаємо, інакше потім потрібно все чистити від шерсті.

  Ветеринар сказав, що це через те, що повітря сильно пересушити. Пробували вішати на батареї мокрі рушники - не помітили результату. На одному з котячих форумів нам порадили придбати прилад «Мийка повітря». Через пару тижнів роботи цього приладу кішка стала менше линяти. Хоча шерсть лізе все одно, але вже не так інтенсивно ».

  Галина: «Коли у мого кошеняти почалася перша линька, я думала, що вона вже ніколи не закінчиться. Шерсть лізла і лізла. Минуло два місяці, а кошеня линяв не перестаючи.

  Я стала турбуватися, і звернулася до ветеринара. Він порадив давати малюкові комплекс «8 in 1 Excel Brewer's Yeast». Сказав, що кошеняті не вистачає вітамінів. Мені не довелося змушувати кошеня, він їв вітамінки з задоволенням. Через два тижні став помітний результат. Але ми продовжили прийом. Пили Бреверс два місяці. Линька благополучно закінчилася ».

  Тимур: «Я втомився боротися з вічною шерстю. Мало того, що вона всюди на меблях і одязі, так ще й кіт наліжется, а потім його нудить грудочками вовни. Раніше під час линьки я вичісував Кешу щіткою з бичачої шерстю, але це мало допомагало.

  Вирішив спробувати фурмінатор. Це день і ніч! Фурминатор знімає весь відмерлий підшерсток, а линяє саме він. Верхню шерсть він не зачіпає. Стільки вовни, скільки вичісує фурмінатор, щіткою або гребінцем НЕ вичесати. Це найлегший і безболісний спосіб боротьби з сезонною линянням. Рекомендую всім!"

  Відео:

  джерела:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Moulting

  https://www.pet-happy.com/stop-cat-shedding/

  https://www.petassure.com/new-newsletters/cats-shedding-winter-coats/

  https://pets.thenest.com/time-year-cats-shed-4716.html

  https://www.animeddirect.co.uk/advice/why-does-my-cat-moult/

  https://koshkamurka.ru/7459-vitaminy-dlya-kota-ot-vypadeniya-shersti.html#i-4

  зараз читають

  Сильна линька?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только