Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Макраме для початківців схеми плетіння браслетів і їх різновиди

  1. Що знадобиться для виготовлення браслета
  2. Як зав'язувати прості вузли макраме
  3. Прості схеми браслетів для початківців
  4. Браслет з товстих ниток або джгутів
  5. Ажурний браслет для початківців
  6. Браслети з великими намистинами
  7. Як зробити застібку на браслеті з намистинами

  В макраме, як і в інших видах рукоділля, існує величезний простір для фантазії і прояву творчих здібностей

  Макраме - це особлива техніка плетіння з ниток, відома з давніх-давен. Вузлики макраме використовували ще в Стародавній Греції і Єгипті, країнах Сходу, а з VIII - XIX століть і в Європі. У цій техніці виконують різноманітні аксесуари, прикраси і предмети декору інтер'єру. Найпопулярніші прикраси - це макраме браслети.

  Значна частина схем підійде навіть новачкам, які стикаються з плетінням вперше. Такі браслети стануть стильним доповненням образу, а плетуться досить швидко. Техніка макраме змінюється і вдосконалюється з плином часу. Це відбувається завдяки тому, що з'являються нові матеріали і модні стилі. Так, сучасні майстри вплітають в прикраси намистини, бісер, каміння і т.д. Звичайно, браслети з масивних ниток підійдуть далеко не до кожного образу, але виглядають вони дуже ефектно і оригінально. Крім того, аксесуар, зроблений своїми руками, завжди буде підкреслювати неповторний стиль свого власника.

  Що знадобиться для виготовлення браслета

  Для плетіння потрібно вибирати міцні якісні нитки, тільки так готовий виріб прослужить довго. Зазвичай беруть в міру закручений і не дуже ворсистий матеріал. Краще використовувати нитки з бавовни, льону, шовку, синтетичні, паперову мотузку.

  Опис ниток і шнурків

  Для деяких робіт підійдуть конопляні і льняні мотузки, шнури та тасьма.

  Додатково для роботи знадобляться:

  • Булавка.
  • Ножиці (середнього розміру).
  • Подушечка для закріплення плетіння під час роботи.
  • Клей.
  • Додаткові матеріали в залежності від моделі браслета: застібки, бісер і намистини, камінчики, гудзики і т. Д.

  Як зав'язувати прості вузли макраме

  Плетіння вузького браслета можна почати, зав'язавши всі нитки в вузол і закріпивши його на подушечці. Для більш широкого вироби кращим варіантом буде закріпити спочатку горизонтальну нитку (ширина повинна бути більше ширини виробу), і вже до неї кріпити інші нитки під час роботи.

  Основні вузли

  У будь-якому майстер-класі макраме для початківців по браслетів, зустрічаються базові види плоских і фігурних вузлів, які варто вивчити заздалегідь. Розберемо найпоширеніші з них.

  • Геркулесів вузол. Це один з традиційних видів плетіння, поширений ще в Давній Греції. Для нього знадобляться дві нитки, які потрібно закріпити за допомогою шпильки. Нитка, розташовану з правого боку, заплітаємо під нитку, розташовану з лівого боку. Ліва нитка повинна утворити петельку, піднімаючись знизу вгору. Чергуючи нитки, плетіння продовжують до необхідної довжини. В кінці роботи зав'язують звичайний вузол.

  Поетапне зав'язування вузла

  • Прямий вузол. Для нього вам знадобляться дві нитки, складені вдвічі та закріплені так, щоб вийшло 4 «хвостика». Працювати будемо нитками, розташованими по краях, 2 центральні утворюють основу. Робочу нитку з правого боку заводимо за основні і ліву. Нитка з лівого боку також заводимо під основу знизу. Цю ж нитку потрібно провести в петельку між робочою і основними знизу. Щоб отримати ланцюжок, зав'язуємо ще 3 вузлика і перевертаємо роботу. Продовжуємо плести, перевертаючи браслет через кожні 4 вузлика, закінчуємо на необхідної довжині ланцюжка.

  Використовуючи тільки кілька основних вузлів, можна створити дивовижні за красою вироби

  Прості схеми браслетів для початківців

  Новачкам, які вперше приступають до плетіння макраме, буде корисно потренуватися на товстих нитках або шнурах.

  Новачкам, які вперше приступають до плетіння макраме, буде корисно потренуватися на товстих нитках або шнурах

  Матеріали для плетіння макраме можуть бути найрізноманітніші

  Сплести такі браслети можна дуже швидко, а виглядають вони досить ефектно. Досвід плетіння за простими схемами аксесуарів з намистинами і ажурним вузлами допоможе в роботі з більш складними виробами в подальшому.

  ВСЕ 4 види вузлів

  Браслет з товстих ниток або джгутів

  Розберемо більш детально техніку плетіння макраме для початківців за схемами плетіння браслетів.

  Розберемо більш детально техніку плетіння макраме для початківців за схемами плетіння браслетів

  Чим більше скручена нитка, тим краще, так як візерунок вийде чітким, рельєфним

  Перший варіант - браслет з двох товстих шнурів різних квітів. Для нього не знадобиться застібка, так як її можна сплести самостійно.

  Приступаємо до роботи:

  • Один з шнурів складаємо вдвічі і укладаємо так, щоб кінці дивилися вниз. Другий шнур укладаємо поперек (горизонтально) - це робочий шнур. Кінці останнього шнурка протягуємо знизу крізь петлю основи, і виводимо вперед.
  • Затягуємо вузлик, залишаючи невелику петлю, яка стане застібкою.
  • Розводимо кінці робочого шнурка і обплітає їх основним шнуром так, щоб знову вийшов вузлик. Затягуємо шнур.
  • Розводимо кінці основної нитки і обплітає їх робочої. Повторюємо чергування ниток і плетемо до потрібної довжини (приміряємо на зап'ясті).
  • На кінці браслета зав'язуємо великий вузлик, зібравши разом всі кінці шнурів. Затягуємо його так, щоб він проходив в петельку на іншому кінці браслета, виконуючи функцію застібки.

  Браслет з шнура своїми руками

  Другий варіант простий макраме схеми - браслет у вигляді косички з чотирьох ниток. Знадобиться джгут з ниток, застібка плоскої форми і дві стрічки розмірами 3х55 см.

  • Кожну стрічку потрібно зшити по довжині в трубочку, в яку протягують шнур з ниток. Для протягування знадобиться маленька шпилька.
  • Утворені джгути згинаємо вдвічі, укладаємо вільними кінцями вниз і закріплюємо.
  • Переплітаємо кінці джгутів кіскою, слідуючи схемою. Приміряємо на зап'ясті по ходу плетіння.
  • Пов'язуємо кінці між собою і прикріплюємо застібку. Такий браслет виглядає дуже оригінально, якщо зробити його досить об'ємним.

  Браслет у вигляді косички

  Ажурний браслет для початківців

  Для роботи вам знадобиться 7 не дуже товстих ниток, складених удвічі. Для зручності новачкам краще вибрати 2 контрастні кольори - три центральних нитки (наприклад, фіолетових) і по 2 крайніх (наприклад, зелених). Закріплюємо їх на олівці або будь-яким зручним способом.

  1. Зеленим кольором виконуємо плоскі вузлики з 4-х ниток. Крайню ліву проводимо поверх інших, крайню праву - поверх лівої, потім так, щоб дві центральні залишилися зверху, і знову зверху лівої. Затягуємо. Виконуємо такий же вузлик з лівого боку. Робимо по 6 вузликів з обох сторін, чергуючи нитки.
  2. Фіолетовими нитками виконуємо вузол «Жозефіна». 6 ниток ділимо на 2 частини порівну, лівий джгутик викладаємо петлею поверх правого (довгий відрізок зверху). Праву частину маємо над лівою, проводимо спочатку знизу, потім зверху щодо лівій частині. Вузол злегка стягуємо.
  3. Пов'язуємо зелені пучки з фіолетовим. Розкладаємо нитки парами по порядку. В'яжемо зліва і справа по 2 плоских вузлика. Потім по одному простому вузлу по обидва боки.
  4. Повторюємо візерунок спочатку потрібну кількість разів.
  5. Всі нитки в кінці збираємо разом і перев'язуємо ще однією ниткою. Обмотуємо пучок цієї ниткою, формуючи джгут. З'єднуємо обидва кінці браслета і знову обмотуємо ниткою, закріплюємо.

  ажурний браслет

  Браслети з великими намистинами

  Все більшої популярності набирають браслети з ниток і великих намистин під назвою «Шамбала». Його історія пов'язана з Гімалайським королівством. Такий виріб може бути не тільки стильним аксесуаром, але і захисним оберегом. Вважається, що Шамбала сприяє набуттю спокою і допомагає впоратися зі страхами.

  Браслети Шамбала

  Сплести цей маленький шедевр своїми руками дуже просто. Для роботи знадобиться шнур довжиною 3,5 метра, великі намистини (отвір повинен пропускати складений удвічі шнурок), подушечка для плетіння, шпилька або канцелярський зажим, ножиці і плоскогубці. Розберемо роботу покроково:

  • Відрізаємо два шнурка по 60 см і один - 180 см. Закріплюємо нитки затискачем або шпилькою, залишаючи вільними кінці по 20 см. Довга нитка буде робочою, а короткі - основними. Робочу нитку розміщуємо під основними і починаємо плести (праворуч або ліворуч).
  • Основа плетіння - квадратний вузол, який виконується в такий спосіб:

  Лівий кінець шнурка розташований над правим, а правий перемещаем над основою. Проводимо над основою лівий кінець і затягуємо зашморг. Це перша половина вузла. Потім проводимо лівий кінець через основу під правий шнурок. Правий кінець проводимо через нитки основи і петлю зліва, затягуємо. Вузлик готовий.

  • Зав'язавши кілька вузликів, нанизуємо намистину. Кількість вузлів можна вибирати на свій розсуд, але рекомендують робити серії з непарного числа вузлів.
  • Продовжуємо плетіння браслета до необхідної довжини.
  • В кінці кожен хвостик окремо протягуємо крізь вушко голки і проводимо в останні вузлики, обрізаємо. Це можна зробити, затиснувши голку плоскогубцями.

  Браслет Шамбала"

  Як зробити застібку на браслеті з намистинами

  Скріпити кінці браслета можна спеціальною застібкою, купленої в магазині. А можна зробити і набагато простіше - за допомогою ковзних вузлів.

  Вони виконуються наступним чином:

  • Заготівлю браслета замикаємо в коло і перев'язуємо ниточками.
  • Відрізаємо 30 см шнурка і укладаємо під нитками заготовки.
  • Зав'язуємо кілька квадратних вузликів, щоб вони складали фрагмент близько 15 мм - вони стануть ковзаючим «замочком». Кінчики шнура так само прибираємо всередину вузлів.
  • Вихідні нитки зав'язуємо вузликами попарно, можна прикрасити їх намистинами. Це додасть застібці додаткову надійність, запобігаючи вислизання ниток. Браслет з намистинами готовий!

  Застібка своїми руками

  Макраме - це цікаве хобі, доступне кожному. А браслети, виконані в цій техніці, допоможуть зробити будь-який образ індивідуальним і закінченим.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только