Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Гранатовий браслет: головні герої, проблематика твору

  1. Головні герої: характеристика ключових образів
  2. Віра Миколаївна Шеїна
  3. Василь Львович Шеїн
  4. Георгій Степанович Желтков
  5. аналіз твору
  6. проблематика повісті

  Зміст статті

  вступ
  "Гранатовий браслет" - одна з найвідоміших повістей російського прозаїка Олександра Івановича Купріна. Вона вийшла в світ в 1910 році, але для вітчизняного читача і раніше залишається символом безкорисливої ​​щирої любові, такої, про яку марять дівчата, і тієї, що ми так часто втрачаємо. Раніше ми публікували короткий зміст цього чудесного твори. У цій же публікації ми розповімо вам про головних героїв, зробимо аналіз твору і поговоримо про його проблематики.

  Події повісті починають розгортатися в день народження княгині Віри Миколаївни Шеїна. Святкують на дачі в колі найближчих людей. У розпал веселощів винуватиця торжества отримує подарунок - гранатовий браслет. Відправник вирішив залишитися невпізнаним і підписав коротку записку лише ініціалами ГСЖ. Однак все відразу здогадуються, що це давній шанувальник Віри, якийсь дрібний чиновник, який ось уже багато років завалює її любовними листами. Чоловік і брат княгині швидко обчислюють особистість надокучливого залицяльника і на наступний день відправляються до нього додому.

  В убогій квартирці їх зустрічає боязкий чиновник на прізвище Желтков, він покірно погоджується забрати подарунок і обіцяє більше ніколи не з'являтися на очі поважного сімейства за умови, що зробить останній прощальний дзвінок Вірі і упевниться, що вона не хоче з ним спілкуватися. Віра Миколаївна, звичайно ж, просить Желткова залишити її. На наступний ранок в газетах напишуть, що якийсь чиновник звів рахунки з життям. У прощальній записці він написав, що розтратив казенне майно.

  Головні герої: характеристика ключових образів

  Купрін - майстер портрета, причому, через зовнішність він промальовує характер персонажів. Кожному герою автор приділяє багато уваги, відвівши добру половину повісті для портретних характеристик і спогадів, що також розкривають дійові особи. Головними героями повісті є:

  • Віра Миколаївна Шеїна - княгиня, центральний жіночий образ;
  • Василь Львович Шеїн - чоловік її, князь, губернський предводитель дворянства;
  • Георгій Степанович Желтков - дрібний чиновник контрольної палати, пристрасно закоханий в Віру Миколаївну;
  • Анна Миколаївна Фріессе - молодша сестра Віри;
  • Микола Миколайович Мірза-Булат-Тугановскій - брат Віри і Анни;
  • Яків Михайлович Аносов - генерал, військовий товариш батька Віри, близький друг сім'ї.

  Віра Миколаївна Шеїна

  Віра Миколаївна Шеїна


  Віра - ідеальна представниця вищого світу і в зовнішності, і в манерах, і в характері.

  "Віра пішла в матір, красуню англійку, своєю високою гнучкою фігурою, ніжним, але холодним і гордим обличчям, прекрасними, хоча і досить великими руками і тієї чарівною похилі плечі, яку можна побачити на стародавніх мініатюрах"

  Віра пішла в матір, красуню англійку, своєю високою гнучкою фігурою, ніжним, але холодним і гордим обличчям, прекрасними, хоча і досить великими руками і тієї чарівною похилі плечі, яку можна побачити на стародавніх мініатюрах

  Княгиня Віра була одружена з Василем Миколайовичем Шеїн. Їх любов вже давно перестала бути пристрасною і перейшла в ту спокійну стадію взаємної поваги і ніжною дружби. Союз їх був щасливим. Дітей у пари не було, хоча Віра Миколаївна пристрасно хотіла малюка, а тому все своє нерозтрачене почуття віддавала дітям своєї молодшої сестри.

  Віра була велично спокійна, з усіма холодно люб'язна, але разом з тим досить смішлива, відкрита і щира з близькими людьми. Їй були властиві такі жіночі хитрощі, як манірність і кокетство. Незважаючи на свій високий статус, Віра була вельми розсудлива, і знаючи, як невдало йдуть справи у її чоловіка, намагалася часом обділити себе, щоб не поставити його в незручне становище.

  Василь Львович Шеїн

  Василь Львович Шеїн


  Чоловік Віри Миколаївни - талановитий, приємний, галантний, благородна людина. У нього гарне почуття гумору, він блискучий оповідач. Шеїн веде домашній журнал, в який заносяться невигадані історії з картинками про життя сімейства і його наближених.

  Василь Львович любить дружину, можливо, не так пристрасно, як в перші роки шлюбу, але хто знає, як довго насправді живе пристрасть? Чоловік глибоко поважає її думку, почуття, особистість. Він щедрий і милосердний до інших, навіть тим, хто багатьом нижче його за статусом (про це свідчить його зустріч з Жовтковим). Шеїн шляхетний і наділений мужністю визнавати помилки і власну неправоту.

  Георгій Степанович Желтков

  Георгій Степанович Желтков


  З Чиновником Жовтковим ми вперше зустрічаємося ближче до кінця повісті. До цього моменту він присутній у творі незримо в гротескному образі недотепи, дивака, закоханого дурника. Коли довгоочікувана зустріч нарешті відбувається ми бачимо перед собою людину лагідного і сором'язливого, таких прийнято не помічати і називати "маленькими":

  "Він був високий на зріст, худорлявий, з довгими пухнастими, м'якими волоссям"

  Його промови, однак, позбавлені сумбурним примхи божевільного. Він цілком усвідомлює значення своїх слів і вчинків. Незважаючи на гадану боягузтво, ця людина дуже відважний, він сміливо говорить князю, законному чоловікові Віри Миколаївни, що закоханий в неї і нічого не може з цим вдіяти. Жовтків Не запобігав перед чином і положенням в суспільстві своїх гостей. Він підкоряється, але не долю, а тільки лише своєю коханою. А ще він вміє любити - беззавітно і щиро.

  "Сталося так, що мене в житті не цікавить ніщо: ні політика, ні наука, ні філософія, ні турбота про майбутнє щастя людей - для мене життя полягає тільки в Вас. Я тепер відчуваю, що якимось незручним клином врізався в Ваше життя. Якщо можете, пробачте мене за це "

  аналіз твору

  Ідею своєї розповіді Купрін почерпнув з реального життя. Насправді історія носила скоріше анекдотичний характер. Якийсь бідолаха-телеграфіст на прізвище Желтиков був закоханий в дружину одного з російських генералів. Одного разу цей дивак так розхрабрився, що послав своїй коханій простеньку золотий ланцюжок з кулоном у вигляді пасхального яйця. Сміхота та й годі! Всі сміялися над дурненький телеграфістом, але допитливий письменницький розум вирішив заглянути далі анекдоту, адже за видимим курйозом завжди може таїтися справжня драма.

  Також і в "Гранатовий браслет" Шеїн з гостями спершу потішаються над Жовтковим. У Василя Львовича на цей рахунок є навіть кумедна історія в домашньому журналі під назвою "Княгиня Віра і закоханий телеграфіст". Людям властиво не замислюватися над чужими почуттями. Шеїн були поганими, черствими, бездушними (це доводить метаморфоза в них після знайомства з Жовтковим), просто вони не вірили, що любов, в якій визнавався чиновник, може існувати ..

  У творі безліч символічних елементів. Наприклад, гранатовий браслет. Гранат - камінь любові, гніву і крові. Якщо його візьме в руку людина в лихоманці (паралель з виразом "любовна лихоманка"), то камінь прийме більш насичений відтінок. За словами самого Желткова, цей особливий вид граната (зелений гранат) наділяє жінок даром передбачення, а чоловіків захищає від насильницької смерті. Жовтків, розлучившись з браслетом-оберегом, гине, а Віра несподівано для себе пророкує його кончину.

  Ще один символічний камінь - перли - також фігурує в творі. Перлинні сережки Віра отримує в подарунок від чоловіка вранці в день іменин. Перли, незважаючи на свою красу і благородство, є ознакою поганої вести.
  Щось погане також намагалася передбачити погода. Напередодні фатального дня вибухнула страшна буря, але в день народження все заспокоїлося, виглянуло сонце і стояла тиха погода, немов затишшя перед оглушливим гуркотом грому і ще більш сильним штормом.

  проблематика повісті

  Ключова проблема твору в питанні "Що є справжня любов?" Для того щоб "експеримент" був чистим, автор наводить різні види "любовей". Це і ніжна любов-дружба Шеїн, і розважлива, зручна, любов Анни Фріессе до свого непристойно багатому старому-чоловікові, що сліпо обожнює свою половинку, і давно забута стара любов генерала Амосова, і всепоглинаюча любов-поклоніння Желткова до Віри.

  Головна героїня сама довго не може зрозуміти - любов це чи божевілля, але заглянувши в його обличчя, нехай і приховане маскою смерті, вона переконується - це була любов. Ті ж висновки робить Василь Львович, зустрівшись з поклонником дружини. І якщо спершу він був налаштований кілька войовничо, то потім не зміг злитися на нещасного, адже, здається, йому була відкрита таємниця, яку ні він, ні Віра, ні їх друзі не змогли осягнути.

  Люди за своєю природою егоїстичні і навіть в любові в першу чергу думають про свої почуття, маскуючи власний егоцентризм від другої половинки і навіть себе. Справжня любов, що між чоловіком і жінкою зустрічається раз в сотню років, на перше місце ставить коханого. Так і Желтков спокійно відпускає Віру, тому що тільки так вона буде щаслива. Проблема лише в тому, що без неї йому не потрібна життя. В його світі самогубство цілком закономірний крок.

  Княгиня Шєїна це розуміє. Вона щиро оплакує Желткова, людини, якого практично не знала, але, о Боже мій, можливо, повз неї пройшла справжня любов, яка зустрічається раз в сотню років.

  "Я безмежно вдячний Вам тільки за те, що ви існуєте. Я перевіряв себе - це не хвороба, що не маніакальна ідея - це любов, що Богу було угодно за щось мене винагородити ... Йдучи, я в захваті кажу: "Хай святиться ім'я Твоє"

  Місце в літературі: Література ХХ століття → Російська література ХХ століття → Творчість Олександра Івановича Купріна → Повість "Гранатовий браслет" (1910)

  Гранатовий браслет: головні герої, проблематика, аналіз

  4.1 (82.22%) 9 votes

  Василь Львович любить дружину, можливо, не так пристрасно, як в перші роки шлюбу, але хто знає, як довго насправді живе пристрасть?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только