Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  А.І. Купрін "Гранатовий браслет": опис, герої, аналіз твору

  1. Історія створення роману
  2. аналіз твору
  3. Головні герої
  4. Чиновник Георгій Желтков
  5. Василь Львович Шеїн
  6. Анна Миколаївна Фріессе
  7. Микола Миколайович Мірза-Булат-Тугановскій
  8. генерал Аносов

  Роман «Гранатовий браслет» О Роман «Гранатовий браслет» О. Купріна по праву вважається одним з кращих, який розкриває тематику любові. В основу сюжетної лінії взяті реальні події. Та ситуація, в якій опинилася головна героїня роману, була пережита насправді матір'ю одного письменника - Любимова. Даний твір названо так не з простої причини. Адже для автора «гранат» є символом палкого, але дуже небезпечною любові.

  Історія створення роману

  Більшість оповідань О. Купріна пронизане одвічної темою любові, а роман «Гранатовий браслет» найбільш яскраво відтворює її. А. Купрін почав роботу над своїм шедевром восени 1910 року в Одесі. Задумкою даної роботи послужив один візит письменника до сім'ї Любимовим в Петербурзі.

  Одного разу син Любимова повідав одну цікаву історію про таємне шанувальника своєї матері, який протягом довгих років писав їй листи з відвертими зізнаннями в нерозділеного кохання. Мати була не в захваті від такого прояву почуттів, адже була вже давно заміжня. При цьому, вона мала більш високий соціальний статус в суспільстві, ніж її шанувальник - простий чиновник П. П. Желтиков. Загострив ситуацію подарунок у вигляді червоного браслета, подарованому на іменини княжни. У той час, це було зухвалим вчинком і могло покласти погану тінь на репутацію жінки.

  Чоловік і брат Любимова нанесли візит до прихильнику додому, той якраз писав черговий лист своєї коханої. Вони повернули подарунок власнику, попросивши надалі не турбувати Любимову. Про подальшу долю чиновника ніхто з членів сім'ї не знав.

  Історія, яка була розказана за чаюванням, зачепила письменника. А. Купрін вирішив покласти її в основу свого роману, який був дещо видозмінений і доповнений. Потрібно відзначити, що робота над романом йшла важко, про що автор писав своєму другові Батюшкову в листі 21 листопада 1910 р Робота вийшла в світ тільки в 1911 р, вперше надрукована в журналі «Земля».

  аналіз твору

  опис твору

  опис твору

  У свій День народження княгиня Віра Миколаївна Шеїна отримує анонімний подарунок у вигляді браслета, який прикрашений зеленими каменями - «гранатами». До подарунку додавалася записка, з якої стало відомо, що браслет належав ще прабабусі таємного шанувальника княгині. Підписувався невідомий ініціалами «Г.С. Ж. ». Княгиня збентежена даними презентом і згадує про те, що на протязі вже багатьох років їй пише один незнайомець про свої почуття.

  Чоловік княгині, Василь Львович Шеїн, і брат, Микола Миколайович, який працював помічником прокурора, розшукують таємного письменника. Їм надається простий чиновник під ім'ям Георгій Желтков. Йому повертають браслет і просять залишити в спокої жінку. Жовтків відчуває почуття сорому від того, що Віра Миколаївна могла втратити свою репутацію через його вчинків. Виявляється, що ще давно він закохався в неї, випадково побачивши в цирку. З тих пір він пише їй листи про нерозділене кохання до самої смерті кілька разів на рік.

  На наступний день сім'я Шеїн дізнається про те, що чиновник Георгій Желтков застрелився. Він встиг написати останній лист Вірі Миколаївні, в якому просить вибачення у неї. Він пише, що його життя більше не має сенсу, але він любить її, як і раніше. Єдине, про що Желтков просить, - щоб княгиня НЕ вінілу себе в його смерті. Якщо даний факт буде мучити її, то нехай вона послухає в його честь Сонату №2 Бетховена. Браслет, який чиновнику повернули напередодні, він перед смертю наказав служниці повісити на ікону Божої Матері.

  Віра Миколаївна, прочитавши записку, просить дозволу у чоловіка поглянути на покійного. Вона приїжджає на квартиру чиновника, де бачить його мертвим. Дама цілує його в лоб і покладає букет квітів покійному. Коли вона повертається додому, то просить зіграти твір Бетховена, після чого Віра Миколаївна розплакалася. Вона розуміє, що «він» пробачив її. В кінці роману Шєїна усвідомлює втрату великої любові, про яку тільки може мріяти жінка. Тут же вона згадує слова генерала Аносова: «Любов повинна бути трагедією, найбільшою таємницею у світі».

  Головні герої

  Віра Миколаївна Шеїна

  Віра Миколаївна Шеїна

  Княгиня, жінка середніх років. Вона заміжня, але відносини з чоловіком давно вже переросли в дружні почуття. Дітей у неї немає, але вона завжди уважна до свого чоловіка, піклуватися про нього. Вона має яскраву зовнішність, добре освічена, захоплюється музикою. Але вже більше 8 років до неї приходять дивні листи від шанувальника «Г.С.Ж.». Цей факт бентежить її, вона розповіла про нього чоловікові і рідним і не відповідає взаємністю письменнику. В кінці твору, після смерті чиновника, вона з гіркотою розуміє всю тяжкість втраченого кохання, яка буває в житті тільки раз.

  Детальніше: Віра Миколаївна Шеїна: характеристика і образ головної героїні

  Чиновник Георгій Желтков

  Чиновник Георгій Желтков

  Молода людина років 30-35. Скромний, небагатий, вихований. Він таємно закоханий в Віру Миколаївну і пише про свої почуття їй в листах. Коли йому повернули подарований браслет і попросили припинити писати княгині, він здійснює акт суїциду, залишивши прощальну записку жінці.

  Василь Львович Шеїн

  Василь Львович Шеїн

  Чоловік Віри Миколаївни. Хороший, весела людина, яка щиро любить свою дружину. Але через любов до постійної світського життя, він знаходиться на межі розорення, ніж тягне свою сім'ю на дно.

  Анна Миколаївна Фріессе

  Анна Миколаївна Фріессе

  Молодша сестра головної героїні. Вона одружена з впливовим молодим чоловіком, від якого має 2 дітей. У заміжжі вона не втрачає свою жіночу натуру, любить кокетувати, грає в азартні ігри, але вельми набожна. Анна дуже прив'язана до своєї старшої сестри.

  Микола Миколайович Мірза-Булат-Тугановскій

  Брат Віри і Ганни Миколаївни. Працює помічником прокурора, дуже серйозний по своїй натурі, строгих правил хлопець. Миколай не марнотратний, далекий від почуттів щирої любові. Саме він просить Желткова припинити писати до Віри Миколаївни.

  генерал Аносов

  Старий бойовий генерал, колишній друг покійного батька Віри, Анни і Миколи. Учасник російсько-турецької війни, був поранений. Не має сім'ї і дітей, але близький до Віри і Ганні як рідний батько. Його навіть називають «дідусем» в будинку Шеїн.

  Дане твір насичений різними символами і містикою. В основі лежить історія трагічного і нерозділене кохання однієї людини. В кінці роману трагізм історії набуває ще більших масштабів, адже героїня усвідомлює тяжкість втрати і неусвідомленою любові.

  Сьогодні роман «Гранатовий браслет» дуже популярний. У ньому описані великі почуття любові, місцями навіть небезпечною, ліричною, з трагічним закінченням. Це завжди було актуально серед населення, адже любов безсмертна. До того ж, основні герої твору описані дуже реалістично. Після виходу повісті друком, О. Купрін придбав високу популярність.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только