Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  День шефа - свято 16 жовтня

  1. Історія свята День шефа
  2. Який у вас начальник?
  3. презент босові

  «Шеф завжди правий, а людина властиво помилятися». Важко сказати, кому конкретно належить ця фраза, проте сенс її досить глибокий. Начальник - суб'єкт, який грає важливу роль в житті кожної працюючої людини. Його можна поважати, брати з нього приклад, а можна боятися і ненавидіти. Від характеру контакту з керівником часом прямо залежить розмір заробітної плати підлеглого, адже навіть саме якісне виконання трудових обов'язків при відносинах з начальством «на ножах» часом відбивається на розмірі грошових коштів, що виплачуються роботодавцем. У році набереться з десяток днів, коли з'являється можливість налагодити ділову зв'язок, залишає бажати кращого. І одним з них є 16 жовтня - День шефа (День боса).


  Зміст статті:


  Історія свята День шефа

  Всі начальники світу відзначають своє професійне свято 16 жовтня. У День шефа їм традиційно підносять подарунки, адресують вітання та добрі побажання. Причому займаються настільки благородною справою не тільки підлеглі, як може здатися багатьом, але і родичі, друзі, ділові партнери винуватців торжества.


  День шефа - прекрасний привід завітати на сторінку історії.

  День шефа святкується ось вже 55 років. Даний захід має офіційний статус, а своєю появою зобов'язана жінці-американці. Патриція Бейз Хароскі працювала звичайним секретарем в компанії свого батька - керівника найбільшої фірми State Insurance Company. У 1958 році їй прийшла в голову думка, що у великих начальників, незалежно від професії, повинен бути свято, що робить акцент на функції управління персоналом. Патриція назвала його National Boss Day, що в перекладі на російську звучить як «День шефа». Натхненником дівчини став, звичайно, її батько. Хароскі зареєструвала свято в Торговій палаті США. Офіційний же характер на державному рівні День боса придбав в 1962 році, завдяки губернатору штату Іллінойс Отто Карнер. Як дата був обраний день 16 жовтня по причині народження в цей момент батька Патриції.


  Метою ж Дня шефа, відповідно до задуму жінки, повинна була стати демонстрація співробітниками свого доброго ставлення до начальника. Сьогодні вона трохи інша: найчастіше в День шефа залатані намагаються задобрити керівника незалежно від того, позитивні чи негативні їх ділові відносини з босом.

  Твердо влаштувавшись на північноамериканської землі, свято відправився завойовувати інші країни. І це йому вдалося: в даний час День шефа є традиційним на території таких держав, як Англія, ПАР, Австралія. У країнах-членах колишнього СРСР свята надають дещо менше значення, але презенти 16 жовтня своєю босам все одно дарують. Як правило, це коробка цукерок, шампанське або коньяк, квіти, якщо начальник - жінка. За кордоном існує стандарт на подарунок шефу. Він включає в себе листівку з нехитрим вітальним змістом, кошик з дорогими і екзотичними ласощами, квітковий букет і обід, оплачений, зрозуміло, дарувальником. Але дотримуються даного шаблону останнім часом рідко через гостре невдоволення з боку влади: кожен співробітник прагне приємно здивувати начальство якістю презенту. В результаті сьогодні на Заході прийнято закон, що дозволяє дарувати шефу максимум коробку шоколадних цукерок або пам'ятний сувенір.


  Який у вас начальник?

  Чомусь слово «бос» у більшості людей, що грають на других ролях в діловій сфері, викликає суцільно негативні асоціації. Неначе хороших, доброзичливих, лояльних начальників не існує. Даний факт позначається на змісті класифікацій шефів, що розробляються підлеглими, які спираються в даному питанні на власний досвід. Давайте і ми побіжно пройдемося по одній такій системі.

  Шеф-громовержець. Він постійно в русі, в турботах, пов'язаних зі справами компанії. Як наслідок, нерви у такого начальника натягнуті, немов струни, найменший промах підлеглого викликає бурю негативних емоцій. По суті, шеф-громовержець в пошуках способу випустити пар шукає привід звільнити свій гнів з ув'язнення. Поступово це стає способом життя. Співробітники такого боса панічно бояться, але не завжди поважають.


  Шеф-монарх. Він буквально створює на робочому місці ілюзію королівського двору з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками: інтригами, змовами. Він може стратити, а може помилувати. У шефа-монарха є наближені, слуги, стражники, вороги і народ. Залежно від виконуваної підлеглим ролі в даному спектаклі і формується ставлення до боса. Діапазон широкий: від любові до ненависті.

  Шеф-феодал. На відміну від різнобічного оточення шефа-монарха він володіє рабами. Саме такою є думка начальника даного типу про своїх підлеглих. А що, раби зручні: вони можуть не платити вчасно зарплату, «урізати» її, вводити понаднормову роботу взагалі без будь-яких доплат. А якщо що кому не подобається - вказати на двері і вимовити коронну фразу: «Я таких, як ти, завжди знайду».


  Але є і сумлінні керівники. Ось, наприклад, тип шефа wonderful - чудовий. У ньому втілилися відразу кілька іпостасей: шановний пане, справедливий воєначальник, поблажливий батько. Wonderful ніколи не зробить дарма навіть маленьке зауваження співробітникові, і вже тим більше не дозволить собі публічно вичитувати підлеглого. До нього можна сміливо звертатися за порадою.

  Своя людина. «Він всього добився сам» - цей девіз на 100% підходить даного типу керівників. В роботі своєї компетентний, прекрасно обізнаний також про характер обов'язків співробітників. Ніякого тиску на підлеглих не робить, заохочує ініціативу, ратує за ділове розвиток. Це свого роду ідеал начальника, але в природі все ж існує за свідченням очевидців.


  презент босові

  У День шефа у нас, росіян, прийнято обдаровувати начальників подарунками, незважаючи на те, що офіційного статусу свято до цих пір не отримав. Якщо і ви вирішили піднести своєму босові презент, запам'ятайте гарненько кілька важливих правил.

  Ніколи не даруйте занадто дорогі речі. Краще обмежтеся листівкою і коробкою цукерок - так ваш вчинок не буде виглядати актом хабарництва або підлабузництва. Знову ж, купуючи начальнику дорогий подарунок, ви ставите і його, і себе в досить незручне становище. Шеф думатиме, ніби щось винен вам. У вас з'явиться новий головний біль: який подарунок піднести на наступне свято, враховуючи захмарність ціни попереднього? Так що проявіть розсудливість у вирішенні такого делікатного питання.


  «Зачепите» начальника оригінальністю подарунка. По-перше, це покаже непересічність вашої натури, а по-друге, зараз є безліч інтернет-магазинів, що пропонують найширший вибір відповідних сувенірів.

  А путь керівника дуже престижна, що і говорити. Але цей рівень професійної діяльності вимагає набагато більше відповідальності, терпіння, ніж роль підлеглого. Хочеться побажати всім босам перерахованих вище якостей - в подвійному розмірі - і їх підопічним того ж. А останнім ще й поваги до керівництва фірми, де доводиться працювати.

  Ми сердечно вітаємо всіх керівників з їх святом, з Днем шефа!

  Автор: Пономаренко Надія
  Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

  Теги: свято 16 серпня , день шефа , день боса

  Який у вас начальник?
  У вас з'явиться новий головний біль: який подарунок піднести на наступне свято, враховуючи захмарність ціни попереднього?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только