Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Перфекціоністи і перфекціонізм: що це і що з цим робити

  1. Перфекціоніст, або Сама досконалість
  2. Перфекціонізм - родом з дитинства
  3. Параліч перфекціоніста: або ідеально, або ніяк
  4. Перфекціонізм і прокрастинація
  5. Як побороти перфекціонізм?

  Термін «перфекціонізм», раніше відомий в основному фахівцям, зараз знають, напевно, навіть діти. Дійсно, ця тема сьогодні в тренді, тим більше що перфекціоністи в нашому суспільстві зустрічаються досить часто. Втім, значення цього слова багатьом не до кінця зрозуміло. Давайте розберемося, що таке перфекціонізм, звідки він береться і як бути, якщо ви раптом почали здогадуватися, що теж страждаєте подібним «недугою». До речі, навіть просте усвідомлення цього факту - вже великий крок вперед на шляху до подолання проблеми. А в тому, що перфекціонізм дійсно проблема, серйозно ускладнює життя, у психологів немає ніяких сумнівів.

  Перфекціоніст, або Сама досконалість

  Отже, хто такий перфекціоніст? У психології під цим визначенням розуміється людина, яка прагне все робити ідеально, домагатися досконалості в усьому, чим він займається, і очікувати такого ж ставлення від оточуючих. Недарма слово perfect, Отже, хто такий перфекціоніст від якого відбувся термін «перфекціонізм», так і перекладається з англійської - «досконалість». Причому сфери, в яких перфекціоніст або перфекционистка прагнуть досягти еталону, можуть бути різними - професійна діяльність, особисте життя, бездоганна зовнішність, порядок в домі тощо. У кожного перфекціоніста свої улюблені пунктики, причому їх може бути досить багато. І коли справа стосується їх, така людина постійно незадоволений власними досягненнями, йому здається, що можна було б зробити краще, домогтися більшого і т.д. Втім, від інших він теж вимагає ідеального виконання своїх обов'язків.

  Зрозуміло, що працювати з таким начальником або жити під одним дахом з перфекціоністом - заняття не з легких. Саме по собі прагнення робити щось бездоганно, звичайно, похвально. Але коли воно стає нав'язливою ідеєю і накладає відбиток на всю діяльність людини, то може перерости в розлад. А це вже привід звернутися до психолога.

  Перфекціонізм - родом з дитинства

  Як же стають перфекціоністами? Як і багато інших психологічні проблеми, коріння цього явища закладені в нашому дитинстві. Один з головних чинників формування майбутнього перфекціоніста Як же стають перфекціоністами - авторитарне виховання, при якому батьки постійно порівнюють дитину з іншими дітьми (зрозуміло, не в його користь) або вимагають від свого чада тільки відмінних оцінок і повного послуху. Четвірка в щоденнику стає приводом для скандалу або покарання.

  Маленька людина розуміє: щоб не виникало проблем, потрібно все робити ідеально, як вимагають дорослі, інакше будуть неприємні наслідки. І прагне всіма силами довести, що він теж хороший і розумний, не гірше Маші або Петі. Звичайно, далеко не всі діти піддаються такій зламу. Деякі, навпаки, займають протестну позицію і надходять на зло батькам. Але це, як кажуть, зовсім інша історія.

  Більш докладно про причини появи перфекціонізму можна прочитати тут . Хоча у перфекціонізму і синдрому відмінника є розбіжності, причини, чому у людей утворюються ці стани, дуже схожі.

  Параліч перфекціоніста: або ідеально, або ніяк

  А тепер уявімо, що перфекціоніст вступає в доросле життя. Він звик все робити «на п'ятірку», щоб заслужити похвалу, але реальне життя влаштоване зовсім інакше. У ній, навіть виконавши роботу ідеально, можна зіткнутися з критикою недоброзичливців. У жінок-перфекціоністок одним з найболючіших моментів часто стає зовнішність. А тепер уявімо, що перфекціоніст вступає в доросле життя Будучи цілком привабливою, така дама все одно вишукує в собі недоліки, і знаходить їх - адже ідеальних красунь не буває. А вже якщо комусь іншому при ній зроблять комплімент, вона взагалі впадає в депресію. Все це боляче б'є по самооцінці і раз по раз знижує мотивацію до дій.

  І ось наш перфекціоніст, який спочатку прагнув довести світові, що він найталановитіший, найкрасивіший, найрозумніший, найуспішніший і так далі, опускає руки і приходить до висновку: краще взагалі нічого не робити, якщо не можеш зробити це краще за всіх, щоб не дай бог, не потрапити в халепу і не зганьбитися. Навіть будучи в глибині душі впевненими у своїй винятковості і обдарованості, такі люди починають комплексувати, намагаються залишатися в тіні і зайвий раз не висовуватися. У психології це явище характеризується терміном «параліч перфекціоніста». Так називають стан, при якому людина не приступає до якоїсь справи, тому що боїться, що не виконає його ідеально.

  Перфекціонізм і прокрастинація

  Часті супутники перфекціонізму - лінь і прокрастинація (Постійне відкладання на потім важливих і термінових справ). Прокрастінатор, навіть усвідомлюючи необхідність виконання тих чи інших завдань, всіма правдами і неправдами намагається уникнути їх вирішення. Але при цьому знає, що відкладені справи згодом відгукнуться серйозними проблемами, що зазвичай і трапляється. Наростає тривожність і почуття провини, людина починає нервувати, а потім в авральному режимі намагається зробити те, що потрібно було зробити «ще вчора».

  Прокрастінатор-перфекціоніст погіршує своє становище тим, що хоче виконати поставлене завдання ідеально, але сумнівається в своїх силах і постійно відкладає її реалізацію. Іноді це може тривати роками і навіть десятиліттями, якщо мова йде про якісь довгострокових проектах. Наприклад, про бажання вивчити іноземну мову або отримати другу освіту. Він може виправдовувати себе тим, що зараз невідповідна ситуація - немає грошей, багато роботи, не дозволяють сімейні обставини ... Але ідеальної ситуації, як ми розуміємо, ніколи не буде, а в підсумку упускаються можливості, та й саме життя проходить даремно (докладніше про це ви можете прочитати в нашій статті « Синдром відкладеного життя »).

  Як побороти перфекціонізм?

  На нашому сайті ви можете пройти тест на перфекціонізм , Щоб остаточно переконатися, актуальна для вас ця проблема чи ні.

  Як бачите, проблема набагато серйозніша, ніж здається на перший погляд. Як позбутися від перфекціонізму, якщо ви його у себе діагностували? Найефективніший і надійний спосіб - звернутися до психолога. Але можна почати і з простих кроків, які дозволять трохи послабити хватку перфекціонізму.

  Пам'ятайте, що, як і у випадку з усіма установками з дитинства, позбавлення від перфекціонізму - справа нешвидка, вимагає значних зусиль над собою. Однак ця робота обов'язково окупиться.

  • Перш за все, дайте собі право на помилку і недосконале виконання поставленого завдання. Привчіть себе до думки, ви звичайна людина, а не Господь Бог, тому можете іноді помилятися. Якщо невдача сталася, вийміть з неї необхідний урок і рухайтеся вперед.
  • Перестаньте порівнювати себе з оточуючими. Це одна з найголовніших проблем перфекціоністів. Ви не краще і не гірше за інших, ви по-своєму унікальні і цікаві. Знайдіть те, чим вам по-справжньому подобається займатися (професія, хобі та ін.), І просто отримуйте задоволення від процесу, а не намагайтеся довести всім, що ви кращий. При такому підході успіхи не змусять себе довго чекати.
  • Перестаньте орієнтуватися на цінності і стандарти, які нав'язує масова культура, ЗМІ, соціальні мережі. Зрілий доросла людина не повинен сліпо слідувати нав'язаним кимось стандартам і ідеалам, у нього свій власний унікальний шлях.
  • Не відкладайте виконання невідкладної завдання або мрії всього вашого життя. Сміливо рухайтеся вперед до своєї мети. Чим довше ви будете тупцювати на місці в очікуванні ідеальній ситуації, ідеального супутника життя або ідеальної роботи, тим більше шансів, що життя пройде, а ви залишитеся у розбитого корита.

  Як побороти перфекціонізм?
  Як позбутися від перфекціонізму, якщо ви його у себе діагностували?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только