Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Нитчатка в акваріумі: як боротися, причини появи

  1. Ознаки появи нитчатки
  2. Шкода від нитчатки
  3. Чому з'являється нитчатка?
  4. способи боротьби
  5. профілактика

  Нитчасті водорості або філярія при появі в акваріумі розростаються швидко. Вони обплітають камені, рослини тонкими нитками. Харчування і зростання водоростей відбувається завдяки речовинам, які утворюються в процесі фотосинтезу, тому їх розмноження відбувається швидко. Нитчатка в акваріумі за кілька днів заполонить весь резервуар. При цьому в воду потрапляють відходи, що завдають шкоди флорі і фауні ємності. Дрібні рибки заплутуються в нитках, рослини припиняють своє зростання. Починається активний процес гниття. Якщо вчасно не позбутися нитчатки, екосистема акваріума загине.

  Нитчасті водорості або філярія при появі в акваріумі розростаються швидко

  Ознаки появи нитчатки

  Водорості налічують велику кількість різновидів. Багато з них схожі зовні на жабуринні. Тому перш ніж почати боротьбу, слід переконатися, що рослини саме нитчасті, так як методи позбавлення від шкідника різні.

  Нитчасті водорості можна визначити за такими ознаками:

  • зовні вони нагадують тонкі нитки зеленого кольору;
  • за текстурою м'які, на дотик, схожі на слиз;
  • варто витягти їх з води, форма змінюється, нитки обвисають.

  Тонкі нитки в акваріумі часто плутають з Кладофора. Відрізнити їх можна, витягнувши з резервуара. Кладофора не втрачає форми на повітрі, текстура залишається пружною.

  Шкода від нитчатки

  Нитчасті водорості завдають великої шкоди живій системі акваріума:

  1. Нитки щільно обплітають листя рослин і Ризоїди мохів. Очистити їх від шкідливого рослини повністю неможливо. Світло в такому випадку надходить в недостатній кількості, зростання припиняється, рослина поступово гине.
  2. Частина нитчатки в акваріумі відмирає. Це призводить до того, що в воду надходить велика кількість токсичних речовин. Поступово їх концентрація стає смертельною для мешканців резервуара.
  3. Рибки невеликих розмірів, мальки заплутуються в нитках. Це призводить до їх загибелі.
  4. Нитчасті водорості псують зовнішній вигляд резервуара. Вода в ньому здається брудною, каламутною.

  Єдиний плюс від нитчатки - її поява сигналізує про сприятливому середовищі для розмноження і росту рослин в резервуарі.

  Подивіться відео про боротьбу з нитчатка.

  Чому з'являється нитчатка?

  Причини появи нитчастих водоростей різноманітні:

  • освітлення акваріума. При надлишку світла, попаданні на ємність прямих сонячних променів зростання водоростей відбувається активніше. Не використовуйте для підсвічування лампи розжарювання, вони також сприяють розвитку рослини.
  • підвищена концентрація або недолік фосфату і нітрату призводять до появи нитчатки. Статися це може і при неправильному співвідношенні речовин.
  • зелені нитчасті рослини з'являються при частих скачках концентрації вуглекислого газу в резервуарі і нестачі кисню.
  • підвищення рівня аміаку в воді призводить до розвитку нитчатки. Відбутися це може через потрапляння великої концентрації корму в воду, якщо кількість особин в ємності перевищує допустиму кількість на даний обсяг, якщо фільтрація резервуара відбувається не на належному рівні, якщо акваріум заселений недавно і баланс ще не встановлено.
  • помістіть в нього кушир. Це рослина, яка на відміну від інших швидко пристосовується до нових умов. Розростаючись, він буде перешкоджати появі нитчатки.
  • надлишок заліза призводить до виникнення нитчатки. Відбувається це в разі, якщо в резервуарі використовуються для декору предмети з металу або грунт з вмістом речовини.
  • до появи нитчастих зелених водоростей призводять і спеціальні грунти, добрива.

  Перед тим, як боротися з нитчатка в акваріумі, визначте, в чому причина її появи. Тільки усунувши її можна побороти неприємну напасти.

  способи боротьби

  Боротьба зі шкідливими рослинами - процес складний. Навіть невелика нитка сприяє активному розростанню. При появі нитчатки в акваріумі як боротися, залежить від причини її розростання:

  • Нитчасті водорості потрапляють в резервуар з новими рослинами. При сприятливих для росту умовах нитчатка починає активно розмножуватися. Щоб цього уникнути, ретельно оглядайте рослини на наявність водоростей перш, ніж помістити їх в резервуар. При їх присутності очищайте рослини від ниток.
  • Створіть сприятливі умови для вищих рослин. В такому випадку водорості в акваріумі перестануть розмножуватися. Якщо з якихось причин цього не сталося, використовуйте альдегіт «Сайдекс». Позбулася нитчатки швидко.
  • Нормалізуйте надходження вуглекислого газу в резервуар.
  • Збалансуйте зміст фосфату і нітратів у воді.
  • Скоротіть надходження світла в ємність до 8 годин. Не допускайте тривалого потрапляння ультрафіолетових променів.
  • Максимально видаліть нитки з акваріума. Для цього намотуйте їх на паличку або зубну щітку.
  • Скоротіть кількості корму. Давайте його частинами, не даючи осідати на дно.
  • Підсів в резервуар сіамських водорослеедов або креветок Амано. Вони активно борються з нитчатка. Але на ситий шлунок є водорості вони не будуть, тому не годуєте їх деякий час.

  Але на ситий шлунок є водорості вони не будуть, тому не годуєте їх деякий час

  профілактика

  Водорослевого навали не відбудеться, якщо стабілізувати життєвий баланс. Акваріумістика говорить про те, що водорість нитчатая сигналізує про дисбаланс речовин у воді. Запобігти цьому легше, ніж боротися з наслідками.

  В якості профілактичних заходів можна виділити:

  • регулярне чищення грунту в акваріумі. На дні накопичується велика кількість відходів життєдіяльності риб та інших тварин. Концентрація нітратів при відсутності чистки збільшується. Ретельно приберіть бруд з дна, при необхідності великі деталі вийміть з ємності і промийте. Після того, як все прибрано, замініть частину води нової.
  • встановіть резервуар в місці, де світла буде достатньо, але сонячні промені не потрапляють безпосередньо на ємність з рибками. Залишайте підсвічування не більш, ніж на 10 годин. Потім відключайте її або затемняйте.
  • наповніть акваріум рослинами. Водоростей в акваріумі стає багато, якщо рослинності недостатньо або вона відсутня зовсім.
  • якщо боретеся з нитчастих водоростями в акваріумі з ціхлідамі, будьте готові до довгого і складного процесу. Ці рибки постійно розривають грунт, тому не всі рослини уживаються в резервуарі. Придбайте рослинність з потужною кореневою системою. Вони допоможуть нормалізувати біологічний баланс системи і позбавити від нитчатки.
  • забезпечте стабільну аерацію. Завдяки цьому рослини в резервуарі будуть міцними і зможуть придушити зростання нитчастих водоростей.
  • регулярно підгодовуйте рослини в резервуарі. Що входять до складу добрив речовини не тільки зміцнюють рослинність, а й згубно впливають на багато видів водоростей, в тому числі і жабуринні. Якщо вона тільки з'явилася, підгодівля може впоратися з нею протягом тижня.

  Пам'ятайте, що страшно не поява водоростей, а їх надлишок і активне розростання. Якщо акваріум збалансований, водорості в ньому - учасники природних біологічних процесів. У малих кількостях вони навіть корисні - поглинають надлишок поживних речовин і продуктів гниття. Тому багато акваріумісти спеціально залишають жабуринні в затишних місцях. Такий акваріум виглядає гармонійно і не псує враження.

  Відео про боротьбу з нитчатка

  Чому з'являється нитчатка?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только