Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Моль. Як позбутися від молі?

  1. види молі
  2. Методи боротьби з міллю
  3. антімольним препарати
  4. Народні засоби від молі
  5. профілактика молі
  6. гігантська моль
  7. Обговорити цю статтю на форумі

  Доброго часу доби, шановні відвідувачі проекту «  Ласкаво Є Доброго часу доби, шановні відвідувачі проекту « Ласкаво Є! », Розділу« Мій будинок »!

  Радий представити вашій увазі статтю, яка можливо допоможе вам в боротьбі з такими домашніми комахами-шкідниками, як моль. Отже ...

  Моли (лат. Heterocera) - збірна назва для відносно дрібних комах із загону лускокрилих (метеликів (Lepidoptera)).

  Звичайна моль - це невеликий метелик, личинки (гусениці) якої живляться кератином (рогова речовина), який видобувається з вовни, волосків шуб, ворсу килима. Саме через харчування кератином, молі відносять до кератофагов, тобто організмам, що живиться кератином. Поїдаючи кератин, личинка залишає після себе продукти життєдіяльності, псуючи тим самим вироби. Звичайно, всю шубу або килим личинка молі з'їсти не в змозі, але зіпсувати назавжди товарний вигляд виробу для неї не проблема, тому що одна личинка може легко виконати наскрізну дірку в звичайному вовняному або напіввовняної светрі всього за день!

  Гусениці (личинки) молі здатні перетравлювати не тільки кератин, а й інші важко розчинні речовини. Тому крім кератину, вони також можуть Гусениці (личинки) молі здатні перетравлювати не тільки кератин, а й інші важко розчинні речовини харчуватися технічним повстю, який використовують для тепло- і звукоізоляції, щетиною, пером, хутром, шкірою, висушеними м'ясом і рибою, палітурками книг, музейними колекціями тощо У пошуках їжі гусениці молі здатні прогризати шлях і в матеріалах, в яких не можуть розвиватися (бавовняні, шовкові, синтетичні тканини).

  Моль в своєму розвитку проходить кілька етапів: кладка яєць, з яких з'являються на світ гусениці, лялечки і власне, самі метелики молі. Саме пурхають по квартирі метеликів ми часто бачимо. Термін життя молі 1-2 місяці.

  Хочу зазначити, що боротися потрібно не стільки з метеликами, скільки з відкладеними яйцями, яких вони відкладають і гусеницями, які в наслідку з'являються з них, тому що саме гусениці і наносять весь збиток виробам. За один раз самка молі відкладає до 100 яєць.

  Важливо знати, що метелики молі не люблять сонячне світло і вважають за краще жити в темних і затишних місцях, наприклад в шафі з одягом або в білизняному комоді.

  Личинки, що вилупилися (або гусениці) також вважають за краще не потрапляти людині на очі і скромно живуть в темних куточках, зазвичай в самих вовняних речах, де їх знайти практично неможливо. Або ж можливо, але тільки після того, як вони з великим апетитом знищать частину одягу до такої міри, що візуально не помітити проблему вже неможливо. Після того, як гусінь успішно окуклятся, вона чарівним чином перетворюється в чергову метелика молі, готову відкладати яйця знову і знову. Деякі види молі, наприклад моль платтяна, в умовах звичайної міської квартири здатна розмножуватися цілий рік!

  Деякі види молі, наприклад моль платтяна, в умовах звичайної міської квартири здатна розмножуватися цілий рік

  На даний момент кількість видів молі за різними джерелами налічується близько 40 штук. Одні є сільськогосподарськими шкідниками, інші домашніми. Найбільш відомі домашні шкідники - шубна моль, платтяна міль, меблева міль, зернова міль. З сільськогосподарських шкідників особливо можна виділити ячмінного метелика, а також житнє, капустяну і яблунева міль.

  види молі

  Шубна моль (Tinea pellionella). Комаха блискучого глиняно-жовтого кольору, передні крила перед серединою часто з двома невеликими темними точками і з одного, більшої, за серединою. Нижні крила світло-сірі, з жовтуватим відблиском, в розмаху 15-16 мм. Харчується в основному одягом, зробленої з натурального матеріалу. Гусениці білі, червоподібні, майже голі, з вісьмома дуже короткими черевними ніжками, з прозорою шкірою, крізь яку просвічує вміст шлунка; головка бура. Гусениця нападає переважно на хутра, живе в переносному чехлике і підгризає на своєму шляху все волосся незалежно від того, з'їдає їх чи ні.

  Платтяна міль (Tinea tapetiella). Більша в порівнянні з шубної - 20-22 мм в розмаху. Передні крила при підставі фіолетово-бурі, від середини світло-жовті, з фіолетово-бурим плямою у вершини. Головний пушок білий. Гусениця платтяна молі по зовнішності схожа з гусеницею шубної молі, живе в складках або всередині полотняною або драпове матерії, виїдаючи більш-менш великі простори, непомітні зовні, так як верхній, тонкий шар матерії вона здебільшого залишає недоторканим; тримається в нерухомому чехлике.

  Меблева моль (Tineola biseliella). Метелик блискучого світло-жовтого кольору, з іржаво-жовтої головкою і злегка бурими при підставі передніми крилами. Виділена в особливий рід через відсутність губних щупальців. Цей вид, описаний петербурзьким ентомологом Гуммеля ( «Essais Entom.», III, 1823), пізніше був досліджений Радошковскім ( «Праці Рус. Ент. Заг.», III, стор. 44 проток.) ​​Гусениці меблевої моли харчуються спочатку власний набиванням меблів , а перед окукливанием виходять назовні і проїдають звивисті доріжки в покришці меблів, слідуючи при цьому напрямку візерунків матерії; окукліваются на нижньому боці стільців, диванів тощо., де поступово накопичуються цілі гнізда їх білих, шовковистих коконів. Розвиток гусениць в зимовий час триває близько 5 місяців, а в літній - 2 місяці. Окукліваніе починається в лютому. Років метеликів триває в березні, квітні і травні; вдруге літають в липні і серпні.

  Зернова міль (Tineola granella). Cеребристо-біле комаха, з бурим мінливим малюнком на передніх крилах і з сірим черевцем і задніми крилами, до 15 мм в розмаху. Метелики літають двічі: навесні і в кінці літа. Кожна самка кладе до ста яєць на хлібні зерна: жито, ячмінь, пшеницю та ін., Приклеюючи по 1-2 яйця на зерно. Гусениця з'єднує кілька зерен в пучок, обплітаючи їх павутиною, і годується ними, тримаючись сама серед них в павутинному чехлике, переповзаючи, тягає за собою весь пучок. Окукливается тут же в щілинах підлоги, стін і т. Д. Нападає також на сушені фрукти і всілякі насіння, крім того, здатна розвиватися в гнилій деревині і в трутовиках.

  Ячмінний метелик (Gelechia (Sitotroga) cerealella). Іноді також називається зерновий міллю. До 17 мм в розмаху. Світло-коричнева, іноді з темними цятками і поздовжньої смужкою на передніх крилах. Задні крила сірі. Губні щупальця довгі, піднімаються над головою, як роги; останній членик їх блискучий, чорний, безволосий. Метелики літають у червні та у вересні. Перші кладуть яйця на колоски дозрівають до того часу озимих хлібів (ячмінь, озима пшениця, іноді жито). Гусениця входить всередину зерна і поступово виїдає весь його вміст, не чіпаючи зовнішньої плівки, так що зовні зерно здається нормальним. У серпні, коли хліб буває вже прибраний, гусениця відокремлює поздовжньої шовковистою перегородкою половину зерна, наповнену її випорожненнями, у чистій половині окукливается. Метелик вилітає з зерна через невеликий круглий отвір вже в коморі або близько скирт і знову кладе яєчка на навколишні зерна. Друге покоління гусениць розвивається таким же чином в коморах, і тоді наступне покоління метеликів літає раніше - в березні. Якщо ж зерна, заражені молоденькими гусеницями, потраплять в озимі посіви, то розвиток в них гусениці не припиняється під землею, а йде повільніше і закінчується в травні.

  Житня моль (Ochsenheimeria taurella). 13 мм в розмаху, жовто-бура, задні крила білуваті, у облямівки бурі, вусики при підставі чорні. Літає в Середній Росії в кінці літа і кладе яйця на дикі злаки і на сходи озимих. Гусениця живиться серцевиною стебла, тут же зимує і весною продовжує виїдати стебла, нападаючи на молодші їх частини під колосом; под'еденние колосся хворіють і засихають. Окукливается в кінці червня в білому шовковистому коконі між листям.

  Капустяна міль (Plutella cruciferarum). 15,5 мм в розмаху, передні крила буро-жовті, з косими бурими смужками і вздовж заднього краю з білою хвилястою смужкою. Задні крила буро-сірі. Голова і спинка білі. Вусики з білими кільцями. Літають в перший раз навесні. Кладуть яйця купками на листя різних хрестоцвітних, суріпицю, хрін, особливо на качана капусту і рапс. Гусениці зелені, з бурими головками, об'їдають протягом липня молоді листочки, і тут же в кінці липня заляльковуються в ґратчастих коконах. Вдруге літають метелики на початку серпня, а протягом осені розвивається друге покоління гусениць, які на зиму окукліваются.

  Методи боротьби з міллю

  - Сильно уражені міллю продукти доведеться викинути, а ті, в яких комах небагато, можна перебрати і підсушити в духовці, відкривши її дверцята, при температурі 60-70 ° С протягом 15-20 хв. - Сильно уражені міллю продукти доведеться викинути, а ті, в яких комах небагато, можна перебрати і підсушити в духовці, відкривши її дверцята, при температурі 60-70 ° С протягом 15-20 хв Можна використовувати для тієї ж мети мікрохвильовку. Шафа, де зберігалися продукти і жила моль, потрібно вимити зсередини теплим мильним розчином, а потім чистою водою; пази і щілини промазати за допомогою пензлика столовим оцтом. Тримайте шафа відкритим, поки не просохне.

  - Щоб позбутися від молі, порадимо застосовувати ультрафіолетове опромінення під прямим сонцем або кварцову лампу. Сонячні ванни у комах призводять до коагуляції білка. Під впливом прямих променів яскравого сонця яйця молі гинуть протягом години. А в дуже жарку погоду влітку - протягом 30 хвилин.

  - Уражені речі обробляють препаратами на основі дихлофосу. Більш радикального засобу знищення гусениць молі поки не існує. До того ж, дихлофос - єдине вірне засіб проти кожееда.

  - Термічна обробка теж згубна для цих шкідливих комах. Якщо можна без ризику заражену річ піддавати впливу високої температури, дезінсекцію можна проводити кип'ятінням або парою.

  - Виморожування також призводить до загибелі комах на всіх стадіях розвитку. Яйця і харчуються личинки кожеедов гинуть протягом доби.

  антімольним препарати

  - Найдешевший варіант - таблетки і брикети, що представляють собою сплав нафталіну і камфори. Таблетки по традиції розміщують у верхній частині шаф. Важкі пари нафталіну і камфори - Найдешевший варіант - таблетки і брикети, що представляють собою сплав нафталіну і камфори опускаються вниз, не дозволяючи метеликам молі відкласти яйця на одяг. Всім би хороші ці старовинні кошти, але для здоров'я людини вони аж ніяк небезпечні, особливо у великій концентрації.

  - «Антимоль» в таблетках підвішують в шафі (3-4 таблетки на шафу). Викидають їх через два тижні.

  - «Дезмоль» - ефективний препарат, використовується також як «Антимоль».

  - «Молемор» може висіти в шафі півроку, але потрібно використовувати не більше двох платівок в одній кімнаті.

  - «Супрозоль» - протівомолевий препарат в аерозольній упаковці.

  - «Супроміт» - рідкий препарат для знищення молі з приємним запахом. Їм обробляють стінки шаф, одяг. Діє кілька місяців.

  - «Москітол» - пластини проти молі.

  - «Рейд Антиміль» - у вигляді аерозолю, гелю і пластин.

  - «Капкан - Антиміль - спрей»

  - Вдосконалені пластини від молі позбавлені неприємного запаху. Як стверджують виробники, вони знищують міль і личинки, відлякують килимових жучків і кожеедов. На боєготовність пластин можна розраховувати протягом 6 місяців.

  - Секції від молі - сама цивілізована форма антимольних препаратів. Вони можуть бути з ароматом лаванди, мандарина і ромашки. Випускаються спеціальні секції для делікатного захисту дитячих речей. Необхідно зняти захисний скотч і розмістити секцію у верхній частині шафи. Антімольним дії однієї секції поширюється на 0,5 куб. м. Замінити її на нову доведеться через 4-6 місяців. Однак застереження на упаковці про те, що в приміщенні площею до 15 кв. м. використовувати можна не більше двох секцій, а зберігати засіб слід окремо від харчових продуктів в місцях, недоступних для дітей, ясно говорять про токсичність цих репелентів.

  У зв'язку з тим, що хімічні препарати мають різні запахами, іноді не дуже приємними, рекомендую не купувати подібні засоби на стихійних ринках, або з рук, а також кошти, упаковка і назва які як мінімум у Вас можуть викликати сумніви, і тим більше з незрозумілими написами не російською мовою. Це перш за все міра безпеки, тому що незрозуміло як такі кошти можуть впливати на людський організм, і щоб боротьба смоли не обернулася більш серйозними проблемами.

  Народні засоби від молі

  Наші бабусі і прабабусі не знали більш дієвого засобу від молі, ніж нафталін. Однак, як виявилося, він тільки відлякує метеликів молі від одягу, але не може знищити ні яйця, ні Наші бабусі і прабабусі не знали більш дієвого засобу від молі, ніж нафталін гусениць. Крім того, за останніми науковими даними, летючий нафталін класифікують як можливий канцероген, що приводить до розвитку раку у людей і тварин.

  Натуральними і безпечними репелентами від молі можуть служити лавандове і ялицеве ​​ефірні масла. Букетики сухої лаванди в марлі, тампони, просочені лавандовим або смерековим маслом захистять від молі що зберігаються в шафі речі.

  Моль не переносить запахів камфори і шматочків кедрової деревини.

  Можна також застосувати і оцет в боротьбі з міллю: На розпечену сковороду вилити кілька столових ложок оцту, і закрити сковороду в шафі. Тільки робіть це обережно, щоб не нашкодити собі і своєму майну гарячої сковородою.

  Позбутися від літаючої молі може допомогти порошок піретруму (кавказької ромашки). На 1 метр площі розсипають 3-4 грами цього порошку.

  Не люблять метелики молі і запаху тютюну, перцю, сухих апельсинових кірок, суничного мила ... Моль не виносить запаху листя таких домашніх рослин, як колеус (Вона ж - «Кропивка») і герань . Свіже листя цих невибагливих рослин час від часу кладуть в гардероб на зміну старим.

  Однак пам'ятайте, все рослинні засоби служать лише репелентами. Вони відлякують метеликів молі, захищаючи речі від нашестя комах-шкідників. Якщо ж моль вже окупувала ваш шафа, класти в нього букетик лаванди марно. Доведеться вдаватися до хімії.

  профілактика молі

  - Всю бакалію треба зберігати в щільно закритих банках або, на крайній випадок, добре зав'язаних поліетиленових пакетах. - Всю бакалію треба зберігати в щільно закритих банках або, на крайній випадок, добре зав'язаних поліетиленових пакетах

  - Личинки не виносять яскравого сонячного світла і свіжого повітря. Ось чому речей, які часто «в ходу», міль не страшна. А про зимовому одязі, відправленої на літо в шафу, потрібно подбати заздалегідь. Гусениці молі починають свою трапезу з брудних і спітнілих плям, начисто виїдаючи тканину разом з брудом. Тому для профілактики появи молі, одяг перед зберіганням необхідно очистити і випрати. Після чистки хутряні та вовняні речі поміщають в поліетиленові пакети, а шуби - в чохли з щільного паперу з антімольним препаратом. Перед упаковкою гарненько струсіть речі: яйця молі не надто міцно прикріплені до волокон тканини або хутра, тому вони відлетять.

  - Рідким препаратом «Антимоль контакт» обприскують килими і шуби перед тим, як їх прибирають на зберігання, а коли вироби висихають, їх загортають у поліетиленову плівку і поміщають в шафу. Це охороняє їх від псування міллю на 3-5 місяців.

  - Щоб попередити появу молі, порадимо регулярно провітрювати і якомога частіше прибирати квартиру. А також чистити не рідше 1 - 2 рази на місяць м'які меблі і килими (найефективніше пилососом). Бажано із застосуванням дезінфікуючих засобів, наприклад, монохлораміна.

  - Приділяють особливу увагу при збиранні пилососом обробці щілин між плінтусами і стінами, в підлозі, просторів між стінами, меблями і підлогою. Тут найбільшою мірою концентруються личинки кожеедов і лялечки молей. Дорослі жуки-кожееди частенько скупчуються в плафонах або на вікнах, де їх можна за допомогою пилососа легко зібрати.

  - Метелики молі не переносять запахи друкарської фарби, тому при зберіганні, деякі речі можна замотувати газетою, що буде надійним «екраном» проти молі.

  - Оскільки міль не любить запах кедра, то шуби або інші подібні вироби можна вішати на вішалки, зроблені з кедрової деревини, запах яких буде відлякувати міль, а речі будуть насичені приємним свіжим ароматом дерева.

  гігантська моль

  Гігантську самку Attacus, найбільшою молі в світі, вдалося виявити в Східних Гімалаях. Фотограф Сандеш Кадур виявив величезну міль з розмахом крил в 25 сантиметрів.
  Спочатку Кадур злякався: міль відчинила крила, немов намагалася напасти. Але подолавши страх, фотограф спочатку зробив знімок, а потім навіть взяв її на руки.

  Експерти стверджують, що моль абсолютна нешкідлива. Страхітливий забарвлення вона використовує лише щоб відлякати ворогів.

  Живуть ці крилаті гіганти всього два тижні. І їх основна мета - розмноження. Є вони просто не можуть - у них немає рота. Живуть вони за рахунок запасів жиру, які накопичують ще на стадії гусениці.

  Ну от і все. Якщо у Вас є свій досвід боротьби з міллю, і його немає в цій статті, поділіться ним, і можливо кілька нескладних слів з Вашого боку, стануть допомогою в складній ситуації будь-кого з читачів.

  Дякую!

  Обговорити цю статтю на форумі

  //forum.dobro-est.com/threads/kak-izbavitsja-ot-moli.16/

  Теги: моль, проти молі, боротьба з міллю, молі, профілактика молі, міллю, методи боротьби з міллю, як позбутися від молі, засоби проти молі, фото молі, проти молі, народні засоби проти молі, як позбавиться від молі

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только