Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  «Вже краще з бородою, ніж з мільйоном»

  «Вже краще з бородою, ніж з мільйоном»

  Четвер, 04.05.2017

  2017

  Наш земляк Костянтин Антонов став переможцем п'ятого Всеросійського чемпіонату борід і вусів.

  Більше сотні бороданів і вусанів нашої країни зібралися 8 квітня в Москві, щоб вибрати кращих з кращих в 10 категоріях. Наш 66-річний чайковец став першим в категорії «Гарібальді» - довжина бороди від 10 до 20 см.

  Крім цінних і корисних призів і кубків переможці чемпіонату отримали шанс потрапити в російську команду бороданів Beard Team Russia для поїздки на світовий чемпіонат борід і вусів, який пройде у вересні 2017 року Америці. Вперше російські бородані представляли Росію на світовому чемпіонаті борід і вусів у 2015 році в Австрії.

  Про чемпіонат

  Московський чемпіонат проводиться щорічно, починаючи з 2013 року, спільнотою бороданів Borodatyh.net. Він приурочений до святкування Дня бороданя.

  день бороданя

  Цар Петро I в 1698 році підписав указ, в якому наказав голити бороди, а з тих, хто не бажає, - брати мито. Ціна бороди кілька разів переглядалася, але завжди була висока, наприклад, в 1705 році столичний городянин повинен був заплатити за право на бороду річну зарплату пішого воїна. Дешево борода давалася тільки селянам - по копійці «з бороди» на в'їзді і виїзді з міста.

  Катерина II скасувала мито тільки 74 роки по тому - 6 квітня 1772 року. Цей день і прийнято вважати в Росії Днем бороданя, хоча в той день бороди повернули не всім. Наприклад, юнкери не мали права на бороди аж до квітня 1901 року.

  борода Гарібальді

  Природна борода понад 10 см і до 20 см. Використання укладань і пристосувань не допускається.

  Костянтин Степанович Антонов має добродушністю і почуттям гумору і віку зовсім не відчуває. У свої 66 років він як і раніше енергійний - любить спілкування, багатолюдні заходи, бути в центрі уваги і подій. Його густа «дідморозівський» борода дуже подобається дітям - викликає захват і довіру. Для нього самого борода - це надбання і скарб, який потрібно берегти як зіницю ока. Щоб вона завжди лишався цілий, Костянтин Степанович зберігає пильність і тверезий розум - принципово не курить і не вживає алкоголь. Тому він завжди в формі. І хоч зараз готовий їхати в Америку на світовий чемпіонат бороданів!

  - Костянтин Степанович, розкажіть, будь ласка, з чого все почалося? Як виникло бажання себе показати та на інших подивитися?

  - Мені зателефонував онук, який живе в Італії, в Мілані: «Діду, конкурс бороданів в Іжевську проводять. Щоб був обов'язково! »І я виступив на Іжевському конкурсі бороданів в 2014 році. Це був перший мій вихід. З тих пір я почав відстежувати подібні заходи через Інтернет. У минулому році виступив на четвертому московському чемпіонаті борід і вусів в категорії «Верді» - борода до 10 см, де зайняв 4 місце і приз глядацьких симпатій.

  - Бути бороді чи ні - питання дуже важливий для кожного чоловіка. З яких міркувань носите бороду Ви? Не хочеться голитися або це Ваш стиль життя?

  - Бороду почав носити з 23-х років. Шалений був, постійно по відрядженнях літав. І ось в одній з відряджень чи бритву забув, чи то вона відмовила, то чи було ліньки голитися. Що робити? Дружини поряд немає. Дай-но, думаю, бороду відпущу. Пару раз не поголився, подивився - красиво! Борода тоді була у мене чорна, м'якенька. І коли приїхав додому, мене вже ніхто не зміг переконати її втрачати. А перший раз бороду відпустив ще в армії. Але тоді мене притиснули і посадили на «губу» разом з командиром частини, який допустив непорядок.

  - У ті часи бороди носили рідко. Як Ви зважилися вибитися із загальної колії?

  - У той час я жив на Кавказі, а там так прийнято - весь Кавказ ходить бородатий. У Грузії я прожив десять років. У вісімдесятих повернувся на батьківщину - народився в Пермі. Ось тут до бородатих чоловіків ставилися по-іншому. Навіть на роботу не брали. Тоді комуністи були біля керма. Пам'ятаю, як діставали мого бородатого начальника: «Інженер повинен бути гладко поголений, злегка збризнути одеколоном, при краватці!» А він бороду не голили ні в яку - так понині і ходить. І я не підкорявся. Мені було простіше з роботи звільнитися. Я завжди був шалений, жив сам по собі, ні від кого не залежав.

  - Ну і намучилися Ви, напевно, зі своїм скарбом!

  - За 45 років стільки вислухав на свою адресу! Це зараз стало модно бути крутим бородатим мужиком, а тоді ... У радянські роки мене постійно смикала міліція: десь пограбування, десь бійка - ніч, опівночі - мене тягнуть в міліцію. Постраждалі давали свідчення: чоловік такого-то зростання з бородою - за прикметами схожий на мене.

  Або інший випадок: я нерозумний в московський інститут. Було мені тоді 32 роки. У комісії сидів бородатий мужик. Я подаю йому документи, а він у відповідь: «Я тебе не прийму, поки бороду НЕ сбреешь!» А пояснювалося все просто: не видно кордону між викладачем і студентом, якщо обидва бородаті. Бороди дозволялося носити тільки тим, хто вище рангом, наприклад, капітанам. А я працював зварником, і всі дивувалися, як мені вдавалося бороду вберегти.

  - Так все життя з бородою і ходили і ні разу не поголили?

  - Один раз програв парі, і довелося збрити. Пішов в садок за дочкою, а вона мене не впізнала - не пішла зі мною: «Не мій тато і все!».

  - Чи подобається Ваш бородатий вигляд друзям, дружині, онукам?

  - Онуку, який в Мілані, нині виповнилося 15 років. Він заявляє: «Теж бороду відпущу, як дід». І дружині, звичайно, подобається. Тільки їй не подобаються висловлювання сусідів і подружок: «Він такий молодий, красивий. Ти його вночі візьми і пострижи! »Але це вже пахне третьою світовою війною.

  А ще моя борода подобається тваринам. До Палацу молоді, де я працюю нічним сторожем, приїжджав зоопарк. І вирішив я сфотографуватися з мавпочкою. Господар попередив: «Вона хлопчика подряпала, дівчинці кофту порвала. Якщо тебе подряпає, відповідати не буду ». А мавпочка почала мене цілувати.

  - На чемпіонаті Ви ввійшли як «святий Костянтин» Звідки взявся цей титул?

  - Титул мені придумали діти. У школи постійно стоять школяра і курять - що хлопчики, що дівчатка. А я такий допитливий, поки Я перейду повз - обов'язково їх одёрну. «Та ти, дід, сам такий!» - вони мені у відповідь. А я їм пояснюю, що ніколи не пив, не курив. «Тоді ти - святий!» З тих пір і прилипло до мене - Костянтин святий.

  - Чим викликаний відмова від шкідливих звичок?

  - Дуже багато причин. Перша - постраждає борода. Коли палиш, борода тютюном смердить, і колір втрачається - рудіє. А не п'ю, щоб пильність дотримуватися: вип'єш зайвого, вранці прокинешся і - без бороди. П'яного можуть поголити - пожартувати над ним.

  - Виходить, борода допомагає Вам вести здоровий спосіб життя. Які ще переваги є у бородатого чоловіка?

  - Одні переваги - мінусів я не бачу. Борода допомагає у всьому: взимку - від холодів; економиться час на гоління; не страждає від бритвених приладів шкіра; допомагає домовлятися - люди серйозніше ставляться до бородатого чоловіка; підвищується почуття самоповаги і самооцінка; діти більше поважають - прислухаються. Хтось каже, що з бородою влітку жарко. Не спекотно. Борода - це захист, укриття, гордість, сила і шана. Наприклад, був зі мною такий випадок. Роки чотири тому йду я по Пермі. Циганчата мене оточують. І старший циган мене зупиняє: «Дід, ти схожий на нашого барона. У тебе добрі очі, ти такий красивий. Носи і згадуй ». І одягає на мене ланцюжок - під золото. А дівчинка років дванадцяти надягає на мене браслет ... Тільки стороннім вирішувати лізти в бороду не можна. Силу втратить борода!

  - За часів Петра Першого на бороди вводилася мито. Якби так було зараз, розлучилися б з бородою?

  - Заплачу будь-яку мито. На чемпіонаті був такий момент. Одному з конкурсантів запропонували тисячу доларів за відмову від бороди. Не згодився. Патріот. Тоді кинули клич: «А хто готовий збрити?» Хтось один втіхушку начебто намагався погодитися.

  - А якби Вам запропонували мільйон?

  - Ні. Це ж головний біль - куди його витратити? На машинах я не їжджу, вважаю за краще велосипед. І взагалі, у мене все є. Вже краще з бородою, ніж з мільйоном.


  Олена Владимирова


  інформація:


  Найдовша борода в історії

  Мало хто знає, кому належить насправді рекорд найдовшої бороди. Звали цю людину Ганс Лангсет і довжина бороди його становила 563,88 см. Більшу частину свого життя Ганс займався сільським господарством. Але був період, коли він подорожував разом з цирком, де показував широкій публіці свою бороду. Дуже скоро він втомився від виступів, так як багато людей не вірили в те, що його борода була справжньою і постійно намагалися смикнути за неї. Борода Ганса зберігається в Національному музеї природної історії.

  Цікаві факти про бороді:

  · Слово «борода» означає «багатство роду». На Русі вважалося, що чим довше і гущі борода, тим здоровіше, міцніше і багатше сім'я і весь рід чоловіка. Також добротна рослинність на підборідді символізувала тісний зв'язок в сім'ї між поколіннями, захист і здорове численне потомство.

  · У стародавній Русі чоловіка без вусів не вважали чоловіком. З безбородим не укладали договорів і угод, йому не довіряли, не брали на хорошу роботу. Все тому що мужик без бороди вважався женолікім, а значить, легковажним і слабким.
  Раніше в армію не брали чоловіків без бороди. Як тільки у юнаки вона відростала, його приймали в військові загони з розпростертими обіймами. Не можна точно сказати, чи дійсно борода додає чоловікові хоробрість і силу. Швидше за все, тут просто діяла сила самонавіювання. Адже ми - це відображення наших думок, принципів і переконань. З іншого боку, якщо поглянути на чоловіка з бородою, то він в сто раз здається нам серйозніше, сильніше і небезпечніше, ніж той, у кого гладко поголений підборіддя.

  · У бороді криється чоловіча інтуїція. Вважається, що інтуїція - чисто жіноча особливість. Швидше за все, так почали думати після того, як Петро Перший наказав збрити бороди боярам і волосатість на обличчі перестала бути обов'язковою. Волосся на тілі людини є якісь антеннки, які транслюють енергію і інформацію з космосу, щоб активізувати інтуїцію. Такий антеною жінкам служать волосся на голові, а чоловікам - на обличчі.

  Дівчатам батьки намагалися посватати чоловіка побородатее. Вважалося, що чим довше борода буде у чоловіка, тим щасливіше і міцніше буде шлюб.

  · Бородою чоловік підкреслює, що бог створив його за своєю подобою, а значить, рослинність на обличчі - важлива частина його образу. У зв'язку з цим борода вважалася своєрідним оберегом. У стародавні часи бороду насильно відрізали тим, хто скоював злочин або поганий вчинок. Позбавляючи чоловіка бороди, його позбавляли захисту вищих сил.

  Помічено, що всі великі уми світу носили бороду. Серед відомих всій планеті бороданів є і великі художники, і талановиті письменники, і геніальні вчені. Невже збіг?

  Варто зауважити, що носіння бороди знову в моді. І в нашому місті з кожним днем з'являється все більше молодих людей, які починають носити бороду. Ми вирішили дізнатися у них, чому вони це роблять.  думки:


  Сергій Чернишов, 27 років, кухар сімейного ресторану «Прага»

  «Бороду почав ростити півроку тому. Побачив ролик в Інтернеті, де доводилося, що спецназівці з бородою витривалішими і сильнішими. Так як я веду здоровий спосіб життя, то виглядаю молодше однолітків, борода допомагає мені придбати більш мужній вигляд. Спочатку було незвично, але зараз вже сподобалося, з'явилося бажання відростити її побільше. Бог дав чоловікові рослинність, отже вона для чогось потрібна, значить вона повинна бути. Адже у кожної частинки в організмі є своє призначення ».

  Максим Соболєв, керівник громадської організації «SMOTRA»

  «Бороду я почав носити з того самого моменту, як тільки вона почала у мене рости. Сталося це раніше, ніж у однолітків. Років в 16 у мене вже була борода. Смішна, схожа більше на «пушок», ніж на щетину, але тоді я вже знав, що буду носити бороду.
  Я російська людина і християнин, і з самого дитинства в моїй голові закріпився образ російського богатиря, на якого я завжди хотів бути схожим, і у якого обов'язково була борода. Безумовно, з віком з'явилися більш конкретні причини, які брали свій початок з історії та релігії, але все ж першопричиною став образ російського воїна з дитинства ».

  Андрій Бурмаков, 30 років

  «Мій дід і прадід носили, тому і я ношу. Та й росте вона швидко, тому мені простіше підголювати, ніж голити її повністю ».

  Костянтин Краснопьоров, 31 рік, керівник вокально-інструментальних ансамблів в с.Фокі і с. Б.Букор

  «Я почав відрощувати бороду 2 роки тому. Тоді я вирішив просто поекспериментувати - спочатку відростив її до грудей, а потім збрив. Після цього став відчувати себе некомфортно, здавалося, ніби я голий ходжу. З тих пір прийняв рішення все ж носити бороду. Згодом став помічати, що це стає модно. Став розкривати для себе цю тему і багато чого дізнався. Наприклад, що борода - це ознака статусності і солідності, тому раніше бороду носили тільки сильні сформувалися у всіх планах чоловіка. Вважаю, що у справжнього чоловіка борода повинна бути прибрана і підстрижена ».

  Денис Барков, 33 роки, іконописець

  «Борода - це символ нашої віри. Вважаю, що той, хто вірить в Христа повинен носити бороду. По-перше, було таке правило Стоглавого собору при Івана Грозному: хто бороди не носив, того і не відспівували і сорокоуст про них не брали. Вважалося, якщо ти безбородий, значить не віруючий в Христа людина. По-друге, є така книга «Номоканон», вона складена святими отцями і в ній сказано: той, хто голить своє обличчя, уподібнює його жіночому ».

  Олександр Калінін, 43 роки, батько п'ятьох дітей, підприємець

  «Бороду ношу 3 роки. Чому? Так просто хотів змінити імідж. Щось в цьому є ... мужність, брутальність, зрілість. За весь час, як ношу бороду, чую тільки одні компліменти ».

  Спартак Уколов, 31 рік, підприємець, викладач аргентинського танго у вільний час

  «Служив в армії, а це гоління кожен день. А потім працював на такій роботі, де потрібно завжди мати свіже і доглянуте обличчя. Я вже тоді знав, що як тільки позбудуся від обов'язку голитися щодня - обов'язково відпущу собі бороду, як знак вищої моєї волі від рамок зовнішнього вигляду. І ось уже три роки, як я ношу бороду ».

  Переглядів: 1 381  Костянтин Степанович, розкажіть, будь ласка, з чого все почалося?
  Як виникло бажання себе показати та на інших подивитися?
  З яких міркувань носите бороду Ви?
  Не хочеться голитися або це Ваш стиль життя?
  Що робити?
  Як Ви зважилися вибитися із загальної колії?
  Так все життя з бородою і ходили і ні разу не поголили?
  Чи подобається Ваш бородатий вигляд друзям, дружині, онукам?
  На чемпіонаті Ви ввійшли як «святий Костянтин» Звідки взявся цей титул?
  Чим викликаний відмова від шкідливих звичок?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только