Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Чорноморська рибалка: чим і як ловити

  Збираючись провести два тижні з родиною на нашому Чорному морі, я ніяк не очікував, що в уже насидженому місці - поруч з Джубга - рибалка буде відрізнятися від торішніх і ... опинився неправий. Збираючись провести два тижні з родиною на нашому Чорному морі, я ніяк не очікував, що в уже насидженому місці - поруч з Джубга - рибалка буде відрізнятися від торішніх і

  Морський карасик. Фото: Олексій Трембицький.

  Море давало сюрпризи: то у вигляді періодично налітає вітру, то у вигляді приганяли їм холодних течій, які сприяли підходу до берегової зони риб, зазвичай тримаються на глибині.

  З собою на відпочинок я взяв пару потужних спінінгів, якими успішно ловив минулого літа на джиг (використовуючи "чебурашки"). Потужність бойових знарядь пов'язана з потребою далеких закидів досить вагомих оснасток; легкі, на жаль, так далеко не літають. А ось паличкою з тестом до 50-60 гр і довжиною не менше 3 м дистанція закидання виходить зовсім інша.

  Хтось не погодиться зі мною, вказавши на те, що в береговому рокфішінге не використовуються важкі ваги приманок, але в даному випадку я дотримуюся власних поглядів.

  По-перше, моя снасть передбачає ловлю з відвідним повідцем, довжиною приблизно 1,5 м (таким чином, приманка і невидима, і практично невагома). По-друге, з довжиною спінінга 3-3,3 м я можу закинути 20-25-грамовий (та й 6-8 м теж) грузик куди далі, ніж 2-3-грамовий лайтовой паличкою.

  А це суттєва перевага, особливо при лові в місцях масового відпочинку, де риба не тримається біля берега; її відлякує людський шум (хоча вважається, що морська риба не полохливі).

  Втім, і тут, і далі я ділюся лише власною точкою зору, не претендуючи на безспірність своїх поглядів.

  Отже, покинувши ввечері (годині о шостій) "простори" нашої стоянки (ми відпочивали в наметі на території автокемпінгу) і, забравшись на одну з крайніх брил насипного хвилеріза, що минає на 40-50 м в воду, я зробив довгоочікуваний закид, насадивши в як приманку дюймовий силіконовий віброхвостік кольору "машинне масло". Стандартний варіант.

  Як грузика вирішив спробувати «балеринки», сподіваючись скоротити число зачепів. Однак після кількох безрезультатних проводок, «балеринки» все-таки зачепилася, причому намертво. Довелося «йти на розрив». Звичайно, подібні ситуації траплялися і раніше; від них нікуди не втечеш. Але обрив даної тульської «балеринки» зачепив мене особливо, дуже вже вона мені подобалася ...

  Після цього випадку я став застосовувати тирольскую паличку (вперше в житті, до речі). Вона і дешевше, і ефективніше в силу того, що завжди знаходиться практично в вертикальному положенні (всі інші види важків лягають на дно).

  Крім того, «паличка» має просту форму (це стрижень), яка не сприяє зачепам. На відміну від неї «балеринки» - це грузик на жорсткій дроті, у якого шансів засісти між камінням набагато більше.

  Відчуваючи протягом декількох днів нову для себе снасть, можу додати, що при морській рибалці з берега спінінгом на відведення (або «разнесенку»), тирольская паличка - найбільш практичне рішення.

  Відчуваючи протягом декількох днів нову для себе снасть, можу додати, що при морській рибалці з берега спінінгом на відведення (або «разнесенку»), тирольская паличка - найбільш практичне рішення

  Красуня скорпена. Фото: Олексій Трембицький.

  При цьому дане відкриття не обійшлося без певних нюансів (точніше кажучи, істотного недоліку).

  Незважаючи на те, що за весь час відпочинку на морі у мене стався лише один обрив оснащення з «паличкою» - це вагома гідність - залишилося відчуття деякої незадоволеності.

  Все-таки снасть грубувата, не вистачає в ній чуйності, і з точки зору уловістость не можу назвати її здобиччю на відміну від оснастки зі стандартним важком (може «паличка» відлякує рибу?).

  Втім, є ймовірність, що мені не вистачає досвіду, і я поспішаю з висновками.

  Альтернативний грузик у вигляді «олівчик», як я його назвав, володіє, на мій погляд, більш високою чутливістю. Він являє собою свинцевий стрижень і якщо не робити тривалих пауз при проводці, то ймовірність зачепа мінімальна.

  Взагалі, зачепи при лові на морських кам'янистих ділянках, де і ховається риба, а також проходження ділянок з трав'яним килимом - це тема №1 для всіх рибалок і вона заслуговує на окремий розгляд ... Але повернемося до моєї риболовлі.

  Серед вивуджені «трофеїв» в перші дні не виявилося жодної «зеленушки», точніше жодного представника Губанових, хоча в минулому році вони траплялися досить часто. Зате справно хапала невелика скорпена і морський карась.

  На жаль, не спокусився в цей раз на мої приманок і горбиль, невеликі екземпляри яких радували в минулі роки.

  Всі перераховані вище рибки успішно ловляться як на відвід, так і на джигові оснастки. Це мені добре відомо. Але було б цікаво випробувати новий для мене спосіб.

  А саме бомбарду або Сбіруліно. Зокрема повільно потопаючу, вагою 20 гр. При цьому в якості наживки я вибрав не штучну приманку, а якщо можна так висловитися натуральну - шматочок напівкопченої ковбаси. Але це від бажання експериментувати, думаю, що силікон, зокрема їстівний, та ще з ароматом креветки не поступився б шматочку від мого ранкового бутерброда.

  Я ще ловив на куплену в магазині заморожену креветку (поки доніс, вже розморозилася), також можна ловити на крабове м'ясо (тільки спочатку потрібно крабіка зловити).

  Я ще ловив на куплену в магазині заморожену креветку (поки доніс, вже розморозилася), також можна ловити на крабове м'ясо (тільки спочатку потрібно крабіка зловити)

  Така рибка. Фото: Олексій Трембицький.

  Використовується в якості насадки і звичайний дощовий черв'як і черв'як морської (нерєїс), але останній великий дефіцит (ця насадка - делікатес для риби, і з ним проблема, особливо в невеликих населених пунктах). Але повернемося до Бомбардьє.

  По суті, повільно тоне бомбарда - це альтернатива грузик у вигляді тірольської палички, хоча відчуття від проводки зовсім інші.

  Бомбарда дозволяє здійснювати гідні по дальності закидання, а поводок від 1,2 до 1,5-1,7 метра завдовжки на волосіні 0,16-0,18 мм прекрасно справляється з грою приманки.

  Сенс мого лову на бомбарду в тому, що я міг робити дуже великі паузи (тому не була потрібна приманка з високими анімаційними якостями), аж до того, що взагалі відкладав вудилище в сторону і насолоджувався перебуванням на березі.

  При цьому варто мені трохи підтягнути волосінь, як моя повільно тоне «підводний човен» тут же відривалася від свого місця і, злегка спливаючи, тягнула за собою приманку. Працюючи з Бомбардьє, можу відзначити її високу здатність не потрапляти між каменів.

  Першою в моєму житті рибкою, що попалася на оснащення з Бомбардьє, став невеликий морський карасик.

  Цікаво, що бомбарда може застосовуватися і як з класичним спінінгом (тобто закид з подальшою проводкою) і з вудилищем з донної оснащенням. При цьому завдяки деякій плавучості Бомбардьє (а Бомбардьє можуть бути і взагалі плаваючими) вона нагадує поплавок.

  Найпривабливішою виявилася ловля ставридки з берега. Перш я ловив цю маленьку жваву рибку тільки з човна.

  В цей же раз був вкрай здивований, побачивши, як її тягають з берега. Причому як місцеві жителі, так і відпочиваючі.

  Причому як місцеві жителі, так і відпочиваючі

  В очікуванні підходу ставриди. Фото: Олексій Трембицький.

  Як відомо, ставридка ловлять на самодур або ставок, який являє собою шматок основної жилки діаметром від 0,18 до 0,25 мм, що має петельки для більш дрібних повідків з гачками (або кріплення поводочков проводиться без петельок). Останні можуть мати кембрики, намистинки тощо., А можуть бути абсолютно голими.

  Традиційно ловлять ставридка в схил з човна, відпливаючи не дуже далеко від берега. Опускають оснащення до дна (на глибині 15-20 м) і, трохи граючи, витягають. Зазвичай досить швидко рибки (а їх, як правило, сідати відразу кілька) виявляються на гачку.

  При лові з берега рух гачків відбувається в іншій площині (не вертикальною), і оснащення рухається тільки в одному напрямку в сторону рибалки. Виявляється, це працює!

  Єдина умова - зграя повинна підійти до берега. Це відбувається не завжди, а в певні години. У період мого відпочинку - з 19:30 до 21:30 (поки не стемніє).

  Однак це не означає, що клювання будуть тривати дві години. Зазначений час - це лише період, коли може підійти рибка. Більш того, не кожен день вона підходить, але вже якщо підійшла, то клювати буде протягом 30-40 хвилин і все. Правда, при певній вправності, за цей час можна натискати пристойну кількість рибок.

  Кажуть, що ще приблизно на годинку рибка підходить до берега на світанку, але я не знайшов цьому підтвердження.

  Мисливці за ставридка займають місця на одному з хвилерізів вже годин з семи вечора. І починають не поспішаючи здійснювати закидання і рівномірно підмотувати волосінь. Як тільки у кого-то з'являється перша рибка на гачку, це сигнал до дії. Рибалки тут же «налягають» на снасті, намагаючись наловити якомога більше рибок.

  Неабиякі пристрасті розгораються в цей момент на хвилерізі, азарт переповнює рибалок, немов вони є учасниками важливого змагання!

  Трапляються перехлести сусідських лісок ... Але на це ніхто не ображається, рибальське етика понад рибальських амбіцій.

  Подібна дія, що розгортається на березі під час полювання за ставридка стало для мене не просто сюрпризом, а досконалим одкровенням, я б навіть сказав яскравим шоу, учасником якого мені довелося стати. І, зізнаюся чесно, захопився я цим досить сильно.

  Не можу не розповісти про «показові виступи» місцевої дівчини-рибалки, регулярно приходила на хвилеріз з настанням сутінків з мамою і сином і обловлюваних буквально всіх!

  Це треба було бачити. Вікторія - ім'я цієї красуні і спортсменки, - могла вивудити і 5, і 6 рибок за раз, причому жоден з її витончених закидів ні порожнім! Не кожен зможе так з човна наловити.

  Я став підбирати ключик до жвавої ставридка, дуже вже мені захотілося досягти певного результату.

  Скажу чесно, не дивлячись на те, що ставридка ловиться, що називається, на голий гачок, добути її в належній кількості аж ніяк не просто. Має значення вид самодура, дальність закидання, правильність вибору швидкості проводки, товщина волосіні і певний внутрішній настрій.

  Лише в передостанній день свого відпочинку, я пішов з хвилеріза з важким пакетиком рибки, повний почуття глибокого задоволення. І справа не тільки в успіху (по-моєму, в той вечір я облові всіх), а в заслуженою нагороду за труди.

  Довелося побігати по магазинах у пошуках потрібного бісеру, попитати думки рибалок, зв'язати і обірвати не один самодур, витратити частину відпочинку на тренування. Але це того варте.

  Успішний результат в підсумку вийшов після того, як я став застосовувати телескопічне вудилище - більше 4-х метрів довжиною (досить жорстке, з тестом до 25 м). Була у мене з собою така паличка.

  В якості основної волосіні - плетений шнур діаметром 0,08 на безинерціонной котушці (але плетінка не обов'язкова, у мене вона вже була, а так прекрасно працює і звичайний монофіл), самодур на волосіні 0,16 мм з повідці 0, 14 мм, на яких були рожеві бісеринки.

  Цікаво, що коли я зібрав самодур на волосіні 0,25 мм ставридка взагалі не ловилася. Ось вам і особливості лову.

  Гачки використав не дрібні: №8 і №6 (брав недорогі no name, тому розмір приблизний).

  Кілька слів варто сказати про важки. І тут без нього нікуди!

  Початківці рибалки, включно зі мною, приходили зі звичайною «крапелькою», вагою грам 10-15. Оскільки ловля ставридки не припускав пауз, вантаж не повинен чіплятися. Це не джиг!

  Це не джиг

  Фрагмент конструкції самодура. Фото: Олексій Трембицький.

  Дійсно так і є. Зачепи грузика між каменів практично виключаються. Якщо вже зачепився, то, швидше за все, гачком. До речі, тому важливо не робити повідці з волосіні, яку не відірвати, висока ймовірність обриву всього самодура.

  Але ось що стосується проводки, вантаж-«крапля» - не супер! Краще застосовувати плоский грузик, що планує в товщі води, він сприяють створенню певної гри. І зробити його дуже просто з «краплі» прямо на березі. Досить розплющити звичайним каменем. Між іншим, виходить дуже навіть нічого, а головне працює!

  Між іншим, виходить дуже навіть нічого, а головне працює

  Оброблення ставридки. Фото: Олексій Трембицький.

  Ловля ставридки з берега в цьому році стала для мене чимось не просто новим, а особливим. Але ж цього могло і не статися, оскільки зазвичай в цей час року вода в морі тепліше. І риба не підпливає близько до берега, віддаючи перевагу більш прохолодні глибоководні шари.

  І риба не підпливає близько до берега, віддаючи перевагу більш прохолодні глибоководні шари

  Ставридка на сковороді. Фото: Олексій Трембицький.

  Але цього літа прийшли холодні течії. І ситуація кардинально змінилася.

  Тепер, збираючись до моря неодмінно буду брати з собою комплект самодурів (їх можна готувати тільки завчасно, на рибалці цим займатися не потрібно), тирольскую паличку, грузікі- «олівчик» і бомбарду.

  Всі ці аксесуари показали свою працездатність і ще ширше відкрили для мене світ захоплюючої аматорської риболовлі.

  Олексій Трембицький 14 вересня 2017 о 12:22

  Може «паличка» відлякує рибу?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только