Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Як зробити викрійку-основу для своєї моделі (в'язання)

  Матеріал був опублікований в додатку до журналу «Робітниця» N 6 за 1985 г

  Матеріал був опублікований в додатку до журналу «Робітниця» N 6 за 1985 г. (всі фотографії в статті по кліку збільшуються)

  Ручний трикотаж дуже еластичний: без праці пріпосажівается, чудово сутюжівается, набуваючи потрібну форму, при необхідності його можна розтягнути. Тому викрійки для трикотажу набагато простіше тих, за якими шиють. Ми пропонуємо креслення викрійок для дитячого, чоловічого і жіночого одягу . Перший супроводжується докладним описом побудови. Креслення викрійок для чоловічого та дитячого одягу даються без пояснювального тексту, так як будуються аналогічно.

  Форма-основа є як би оболонкою тієї конкретної фігури (від основи шиї до лінії стегон), для якої вона зроблена. На такий викрійці немає розрізу ні спереду, ні ззаду, ні ліній, що створюють фасон, виріз горловини проходить по підставі шиї. Якщо зв'язати модель по викрійці-основі, то вона буде облягати фігуру без складок і заломів.

  При виготовленні одягу певного фасону спочатку будують викрійку-основу (її роблять на половину фігури), потім на ній проводять лінії фасону, намічають застібку, кишені, манжети, і тоді вона називається робочою - по ній виготовляють конкретну модель. Для робочої викрійки необхідно викреслити повністю спинку і рукав. Якщо річ буде вдягатися через голову, то перед теж потрібно накреслити повністю.

  При побудові викрійки-основи враховується припуск, необхідний на свободу облягання. Величина його неоднакова і залежить від крою одягу, товщини і структури трикотажного полотна, а також від якості пряжі. Наприклад, виріб, пов'язане з мохерової нитки, занадто розтягується в ширину, тому для нього потрібно давати припуск менше, ніж передбачалося на 1-2 см, до речі, так само як і для одягу, виконаної пухкими або ажурними візерунками.

  Припуск на свободу облягання для жіночого, чоловічого та дитячого трикотажного одягу (величина припуску дається для половини фігури):

  - літні тонкі блузки, майки: 2 см

  - сукні, жакети, пуловери з втачними рукавами: 4 см

  - жакети, куртки з втачними рукавами: 4 см

  - одяг з рукавами «реглан»: 4 см

  - спортивний одяг, пальто: 5 см

  Побудова креслення викрійки-основи з втачними рукавами для жіночої фігури 48-го розміру.

  Ми використовуємо для побудови наступні мірки (ви ж проставте свої - мірки знімаються так само, як при шиття):

  1. Коло шиї - Ош - 18 см (половина мірки)

  2. Коло грудей - Ог - 48 см (половина мірки)

  3. Окружність стегон - Про - 50 см (половина мірки)

  4. Довжина спини до талії - Дс - 40 см

  5. Довжина вироби - Ді - 60 см

  6. Довжина плеча - Дп - 13 см

  7. Довжина руки - Др - 53 см

  8. Коло зап'ястя - Оз - 8 см (половина мірки)

  Величина розчину нагрудної виточки - 4 см (в в'язаному одязі ця величина відповідає приблизно номеру бюстгальтера).

  Перш ніж приступити до виконання креслення викрійки, познайомтеся з таблицею. Вона допоможе вам швидше зробити розрахунки, необхідні для побудови.

  У першій колонці таблиці дані розміри моделі (тобто мірка окружності грудей - Ог), починаючи від 28-го і закінчуючи 62-м розміром. Для кожного в наступних колонках подано результати проведених розрахунків, які можуть зустрітися в кресленні. Припустимо, ваш розмір 48-й. Знайдіть цифру 48, далі стоїть цифри 24, 16, 12 і 6. Якщо при побудові креслення доведеться, наприклад, використовуватися розрахунок Ог: 3, то готовий результат ви побачите в колонці під цим розрахунком - це 16 см.

  Сітка (рис. 1).

  1)

  Намітьте в верхньому лівому кутку точку А, від неї вправо по горизонталі відкладіть 51 см = Ог + 3 см і поставте чтоку Б. 3 см - припуск на свободу облягання. Відрізок АБ - лінія шиї. Від точки А вниз по вертикалі відкладіть Дс = 40 см (за міркою) і на продовженні - відстань від лінії талії до лінії стегон, рівну 20 см (за міркою), всього 60 см. Ця вертикаль - лінія середини спинки. Тепер добудуйте прямокутник зі сторонами 51 і 60 см. Вертикальна лінія, розташована навпроти середини спинки, - лінія середини переду, нижня лінія прямокутника - лінія стегон.

  Крапку 40 см на середині спинки з'єднайте горизонтальної прямої з серединою переду - це лінія талії. По лінії середини спинки вниз від точки А відміряйте 21 см - глибина пройми. Знаходять цю величину за таким розрахунком: (Ог: 3) + 5 см = 21 см. Точку 21 см з'єднайте горизонтальною лінією з серединою переду - лінія грудей. За нею від середини спинки відкладіть 25 см = (Ог: 2) + 1 см або від середини переду 26 см (Ог: 2) + 2 см і вниз від цієї точки опустіть перпендикуляр до лінії стегон - лінія бічного шва.

  Примітка.

  Для фігур більше 54-го розміру визначити глибину пройми з розрахунку (Ог: 3) + 5 см можна, так як пройма вийде надто глибокою. Робіть її в таких випадках не більше 22-23 см (при дуже повних руках до 24 см).

  Спинка (рис. 2)

  По лінії шиї від точки А відміряйте ширину горловини спинки, рівну Ош: 3 = 6 см. Вгору від точки 6 см відкладіть 2 см - висоту горловини. Нову точку з'єднайте увігнутою лінією з точкою А (лінія Головін).

  Примітка.

  Для фігур з жировими відкладеннями на шиї з боку спини ширину і висоту горловини спинки робіть на 1 см довше, ніж передбачалося.

  По лінії шиї вправо від точки 6 см відкладіть довжину плеча + 1 см (1 см - пріпосадка на плечі) = 13 см + 1 см = 14 см Від цієї точки вниз відміряйте 2 см і нову точку з'єднайте прямий з висотою горловини - лінія плечового шва . Від кінця плеча вниз опустіть перпендикуляр до перетину з лінією грудей, розділіть його поплам (на рис. 2 ця точка відзначена хрестиком) і проведіть лінію пройми спинки.

  На лінії стегон від середини спинки відкладіть 25 см = Про: 2. В даному прикладі знайдена точка потрапила на лінію бічного шва, і тому бічний шов моделі прямого силуету збігся з бічним швом сітки. Але так може не вийти, якщо мірка обсягу стегон буде менше або, навпаки, більше стандартної, тоді точка, отримана в результаті розрахунку, виявиться поруч з лінією бічного шва. З'єднайте її з кінцем пройми спинки, і нова лінія буде лінією бічного шва (рис.3) - пунктирна для фігур з вузькими стегнами, товста лінія - з широкими.

  3) - пунктирна для фігур з вузькими стегнами, товста лінія - з широкими

  Для приталенной моделі відміряйте по лінії талії від бокового шва вліво 2 см (не більше 3 см), з'єднайте нову точку прямою лінією з кінцем пройми спинки і злегка випуклою - з точкою 25 см на лінії стегон. Побудова лінії бічного шва приталенной моделі для фігур з вузькими і широкими стегнами показано на рис. 4 і 5.

  Перед.

  Для фігури з широкими стегнами викрійку переду зручніше креслити окремо від спинки, для нормальної фігури її можна зробити на цьому ж кресленні. Для цього від точки Б вниз по середині переду відміряйте глибину горловини 7 см (Ош: 3) + 1 см. Ліворуч по лінії шиї відкладіть ширину горловини 6 см = Ош: 3. Від точки 6 см відміряйте довжину плеча 13 см (за міркою) і від цієї точки вниз - 4 см - скіс плеча. Проведіть лінію плечового шва. Від кінця плеча вниз спустіть перпендикуляр на лінію грудей і розділіть її навпіл. Проведіть лінію пройми переду, як показано на рис. 2.

  Бічний шов переду.

  Проведіть нові лінії талії і стегон: вони повинні розташуватися нижче колишніх на величину розчину виточки, в даному прикладі на 4 см. Від середини переду по новій лінії стегон відкладіть 26 см (Про: 2) + 1 см. Отриману точку з'єднайте прямий з кінцем пройми переду - це лінія бічного шва моделі прямого силуету, для стандартної фігури вона збігається з лінією бічного шва сітки. Побудова лінії бічного шва моделі прямого силуету для фігур з вузькими і широкими стегнами показано на рис. 6.

  Якщо одяг приталеного силуету, то по новій лінії талії від бокового шва відміряйте 2-3 см (як на спинці) і цю точку з'єднайте прямий з кінцем пройми і злегка опуклою лінією з точкою 26 см на новій лінії стегон. Побудова лінії бічного шва приталенной моделі для фігур з вузькими і широкими стегнами показано на рис. 7 і 8.

  Нагрудна витачками.

  Відміряйте від кінця пройми по боковому шву 3-5 см (ця величина залежить від того, низько або високо розташований бюст) і через знайдену точку проведіть горизонтальну лінію довжиною в 12-14 см - верхня сторона виточки. По бічному шву від точки 3-5 см відкладіть глибину витчкі (4 см) і з'єднайте нову точку з точкою 12-14 см - нижня сторона виточки з точкою 2 см на новій лінії талії.

  Довгий рукав (рис. 9)

  9)

  Проведіть вертикальну лінію АБ, рівну міру довжини руки (53 см) - середина рукава. Від точки А вниз по вертикалі відкладіть 15 см = (Ог: 4) + 3 см - висота оката рукава (для розмірів понад 54-го цю величину визначайте без розрахунку, вона дорівнює 16 - 16,5 см). Від точки 15 см вправо відміряйте 18 см = (Ог: 3) + 2 см (або половина мірки окружності руки у плеча Ор + 3 см = 15 см + 3 см = 18 см) - ширина рукава. З'єднайте знайдену точку прямої з точкою А, розділіть відрізок на 4 рівні частини і проведіть лінію оката рукава, як показано на кресленні. Від точки Б вправо відміряйте по горизонталі 10 см = Оз + 2 см і з'єднайте цю точку прямою лінією з шириною рукава (з точкою 18 см) - лінія шва Руква.

  Короткий рукав (рис. 10)

  Він повинен бути більш вузьким. Його найширша частина визначається за формулою (Ог: 3) + 1 см = 17 см (або Ор + 2 см = 17 см), висота оката дорівнює (Ог: 4) + 2 см = 14 см. Знімаючи мірку довжини рукава (наприклад , 23 см), виміряйте на цьому рівні окружність руки (наприклад, 14 см - половина мірки). Принцип побудови креслення такої ж, як і довгого.

  Форма-основа з втачними рукавами для чоловічої фігури 50-го розміру (рис. 11)

  11)

  Побудована за мірками, дивись нижче

  (Мірки кіл дано в половинному розмірі в см):

  1.Окружность шиї = 21

  2.Окружность грудей = 50

  3.Окружность стегон = 48

  4.Дліна плеча = 16

  5.Дліна руки = 57

  6.Окружность зап'ять = 10

  7.Дліна вироби = 70

  Форма-основа з втачними рукавами для дитячої фігури 30-го розміру.

  Форма (рис. 12 на початку статті) побудована за такими мірками (мірки кіл дано в половинному розмірі в см):

  1.Окружность шиї = 14

  2.Окружность грудей = 30

  3.Дліна руки = 34

  4.Окружность зап'ястя - 7

  5.Дліна вироби - 39

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только