Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Паразити у щурів: блохи, волосоїдів, воші і кліщі

  1. Звідки беруться паразити у декоративних щурів
  2. наповнювач
  3. Контакт з зараженими тваринами
  4. Зовнішнє середовище
  5. Основні щурячі паразити
  6. волосоїдів
  7. воші
  8. блохи
  9. клопи
  10. Чи небезпечні щурячі паразити для людей
  11. Лікування зараженої щури
  12. Профілактика зараження декоративних щурів паразитами

  Декоративні щури - охайні тварини, яким господарі забезпечують гідні умови проживання. На жаль, паразити у щурів зустрічаються навіть при комфортному утриманні в квартирі, своєчасне прибирання та регулярної дезінфекції клітини гризуна.

  Якщо ваша домашній щур стала неспокійною, часто свербить і викусивает зубами шерсть, на тілі з'являються расчеси, криваві скоринки, ділянки облисіння , То варто запідозрити наявність у пухнастого друга зовнішніх або підшкірних паразитів. У таких випадках бажано негайно доставити вихованця у ветеринарну клініку для уточнення діагнозу і призначення ефективного лікування, в іншому випадку щурячі паразити можуть стати причиною виснаження і летального результату тварини.

  Звідки беруться паразити у декоративних щурів

  Подібним питанням часто задаються недосвідчені крисоводи при виявленні на тілі обожнюваного вихованця паразитує живності. Домашній гризун може підчепити паразитів навіть при дуже ретельному догляді та утриманні, їх джерелами можу бути.

  наповнювач

  Часто волосоїдів та кліщі живуть в сіні і тирсі, які власники тварин купують в сумнівних місцях і використовують в якості наповнювача.

  Контакт з зараженими тваринами

  Ними можуть бути домашні або дикі миші і щури.

  Зовнішнє середовище

  Нагородити вихованця паразитами може навіть люблячий господар, який приносить самі заразу з вулиці на руках та одязі.

  Основні щурячі паразити

  У декоративних щурів можна зустріти різних видів ектопаразитів, всі вони доставляють нестерпний зуд і занепокоєння тварині.

  волосоїдів

  Руді безкрилі дрібні комахи розміром не більше 1 мм з довгастим витягнутим тілом, покритим щетинками, за формою нагадують котячих бліх. У гризунів зі світлим забарвленням легко можна виявити дорослих комах в вовняного покрову. Щурячі шкідники живляться частками епідермісу і кров'ю гризуна.

  Зараження домашніх щурів волосоїдів супроводжується сильним виснажливим сверблячкою у гризуна, домашній щур стає дуже неспокійною, дерганной, часто посилено свербить, відмовляється від їжі, спостерігається прогресуюче виснаження. На тілі вихованця зустрічаються численні рани, розчухи, синці, що супроводжуються вираженим набряком і запальними процесами.

  Волосоїдів у щурів розмножуються дуже стрімко, самка дорослої особини відкладає більше сотні яєць-гнид, які приклеюються до шерстці тварини. Господар може виявити світлі блискучі вкраплення внизу спину і біля хвоста, зафіксовані в волосяному покриві вихованця і нагадують звичайну лупу. Прибрати гниди з вовни щури практично неможливо, тільки з повним видаленням шерсті тварин. З яєць виходить величезна кількість личинок, які протягом місяця стають дорослими статевозрілими особинами.

  Паразитування власоедов у щурів небезпечно загибеллю вихованця, тому лікування потрібно починати при перших характерних симптомах зараження.

  воші

  Воші у щурів викликають найсильніший свербіж і занепокоєння, ці паразитуючі комахи харчуються тільки кров'ю домашньої щури, за добу одна воша присмоктується більше 10 разів до шкіри тварини. Дорослі особини можна розглянути тільки під мікроскопом, розмір тіла паразитів не більш 0,5 мм.

  Щурячі воші - це дрібні червоні комахи з витягнутим тілом, на головному кінці якого є гачки для утримування на тілі тварини і два найгостріших стилета для проколювання шкіри. Воша прорізає шкіру, впорскує речовини, що перешкоджають згортанню крові гризуна, і присмоктується до тіла тварини.

  Розмноження вошей відбувається так само, як у власоедов, з відкладенням яєць-гнид і вилуплення німф, які перетворюються на статевозрілі особини. На вовни щури можна виявити білі блискучі гниди вошей, паразитування супроводжується сильною нервозністю тваринного, активним сверблячкою, млявістю і апатією вихованця, можливий розвиток анемії, тифу і гемобартонеллеза у щура.

  блохи

  Щурячі блохи - неприємні кровоссальні комахи червоно-коричневого кольору з характерним приплюснутим по обидва боки тілом, розмір комахи 2-5 мм. Блоха здатна стрибати на далекі відстані і чіплятися до вовни господаря за допомогою чіпких кігтиків, здатна мігрувати між кішками, собаками і щурам.

  При зараженні домашні вихованці постійно розчісують сверблячі місця, стають неспокійними, може розвинутися анемія. На тілі тварини можна виявити засохлі бордові скоринки - виділення блохи, при купанні щури вони забарвлюють воду в рожевий колір.

  Кліщі у щурів зустрічаються дуже часто, існує кілька видів паразитів, що живуть на шкірі і в шарі епідермісу. Щурячий кліщ червоно-коричневого кольору, розміром 0,1-1 мм, має довгасте плоске тіло, харчується кров'ю тварини і переносить різні серйозні захворювання. При недоліку харчування кліщ здатний нападати на людину.

  ВАЖЛИВО !!! Щурячий кліщ небезпечний для людини! Люди, особливо діти, важко переносять екзематозний дерматит, який розвивається внаслідок паразитування цих комах. Кліщі заражають людей на висипний і мишачим тифом, туляремією, чумою, рикетсіозу і Ку-лихоманкою.

  Підшкірні кліщі живуть у верхньому шарі епідермісу під шкірою у гризуна. Візуально виявити цих кліщів неможливо, діагноз ставиться тільки на підставі дослідження шкірного зіскрібка під мікроскопом.

  Паразитування кліщів на тілі у щура проявляється характерними симптомами: випадання шерсті і утворення множинних набряклих червоних ранок на шиї, голові, хребті і плечах гризуна.

  Вушні кліщі вражають переважно ніжну шкіру вуха, вушної раковини і носа, що проявляється появою жовтого або червоного наросту на вухах, носі, кінцівках і геніталіях.

  клопи

  Звичайні постільні клопи можуть пити кров і у декоративних щурів, викликаючи найсильніший свербіж, расчеси, анемію, зараження паразитами крові. Клопи нападають на домашніх гризунів в період нестачі їжі або відсутності поблизу людини, як джерела живлення.

  Чи небезпечні щурячі паразити для людей

  За винятком одного виду щурячого кліща Ornithonyssus benoiti, все ектопаразити декоративних щурів не є небезпечними для людини, вони не можуть кусати людини і жити на людському тілі. Поразка домашнього гризуна паразитичними комахами провокує у багатьох людей алергічні захворювання зважаючи на сильну токсичності для людини їх продуктів життєдіяльності. Після обробки вихованця і клітини інсектицидами алергічні симптоми зникають.

  Лікування зараженої щури

  Уточнення виду паразита та призначення лікування повинен проводити фахівець в умовах ветеринарної клініки, так як для знищення зовнішніх і підшкірних паразитів використовують різні лікарські засоби. При ускладненнях тварині призначаються протизапальні мазі, імуностимулюючі препарати і курс вітамінів і антибіотиків.

  Інсектицидні препарати відрізняються високою токсичністю, при неправильній обробці або перевищенні дозування є ймовірність отруєння декоративної щури. Бажано, щоб лікування тварини поводив ветеринарний лікар, також допустима обробка пухнастого улюбленця вдома в добре провітрюваному приміщенні при чіткому дотриманні рекомендацій фахівця.

  Одночасно з лікуванням вихованця необхідно викинути підстилку, продезінфікувати кілька разів клітку і всі аксесуари, змінити наповнювач, обробити репелентами всю кімнату. Всі дерев'яні предмети з клітки бажано викинути, вони можуть бути місцями скупчень паразитів. Кігті у гризуна повинні бути коротко оголений в період лікування для запобігання розчісування шкіри.

  При груповому утриманні домашніх щурів неодноразово обробляти треба всіх особин щоб уникнути повторного зараження. Якщо вихованця кусають блохи або клопи рекомендується обробка інсектицидами всіх, хто живе в будинку вихованців, а також самого приміщення: килимів, м'яких меблів, матраців, підлог і т.д.

  Профілактика зараження декоративних щурів паразитами

  Для запобігання зараження улюблених вихованців ектопаразитами бажано дотримуватися нескладних заходів профілактики:

  • паразити вражають тварин з низьким імунітетом, тому необхідно зміцнювати здоров'я пухнастого друга збалансованим харчуванням з використанням вітамінних добавок і необхідними щоденними вигулами вихованця;
  • здобувати корми і наповнювачі бажано в спеціалізованих магазинах;
  • регулярно мити і дезінфікувати клітку і місця вигулу тварини;
  • карантин новопридбаних тварин перед підсаджування в основну клітину;
  • миття рук і зміна вуличного одягу перед спілкуванням зі своїм домашнім гризуном.

  При виявленні розчісування, занепокоєння і уражень шкіри у гризуна необхідно якомога швидше позбавити вихованця від цих паразитів, в запущених випадках вихованець може загинути. Не допускайте розвитку виснаження і невиліковних ускладнень, своєчасна обробка домашнього гризуна і його житла здатна вилікувати вашу домашню щура без будь-яких наслідків.

  Блохи, волосоїдів та інші паразити у домашніх щурів

  4.6 (91.43%) 21 votes
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только