Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Клас комахи. загін воші

  1. Головна воша (Pediculus humanus capitis)
  2. Платтяна воша (Pediculus humanus humanus)
  3. Лобкова воша, або площица (Phthirus pubis)

  Воші - дрібні безкрилі кровоссальні ектопаразити ссавців і людини. Кожен вид паразитує тільки на певному господаря і не переходить на особин іншого виду. На людину можуть паразитувати три види: платтяна, головна і лобкова воша.

  Воші

  Головна воша (Pediculus humanus capitis)

  Локалізується на волосистій частині голови. Розміри 2-3 мм. Тіло сплющене в дорсо-вентральному напрямку. Голова маленька, добре відмежована від грудей. На голові є пара вусиків, пара простих очей (іноді відсутні), колючо-сисний ротовий апарат. У спокої ротовий апарат втягнутий всередину голови і не видно зовні. Грудні сегменти злиті, груди несе три пари ніг. Останній членик лапки має сильно розвинений коготок, який разом з вирощуванням передостаннього членика утворює захлопували пристрій, на зразок клішні. За допомогою цього пристрою воша міцно утримується на волоссі. Крил немає. Черевце трохи ширше грудного відділу, складається з 10 члеників. У самців в кінці черевця видно копулятивний апарат. На бічних сторонах грудних і черевних сегментів розташовані стигми.

  Розвиток з неповним метаморфозом. Відкладені яйця приклеюються до волосся секретом клейових залоз (гниди). Весь розвиток відбувається на тілі людини. З яйця виходить личинка, схожа за основними ознаками на дорослу особину. Після линьок вона перетворюється в імаго.

  У всіх стадіях життєвого циклу воші живляться тільки кров'ю людини. Головна воша п'є кров 2-3 рази на добу, насасивая її протягом 3-10 хвилин. Без харчування залишається живою не більше 10 днів. Максимальна тривалість життя 38 днів.

  Медичне значення. Харчуючись кров'ю, воші вводять в шкіру людини свою слину. Чутливість людей до секрету слинних залоз різна. У одних укуси вошей не викликають ніяких відчуттів; інші відчувають свербіж; нерідко при педикульозі спостерігається пігментація і огрубіння шкіри, іноді в результаті отруєння слиною вошей підвищується температура. Коли немає догляду за дітьми, людьми похилого віку та хворими, педикульоз може бути причиною загального ослаблення організму і навіть смерті. До ускладнень педикульозу відносять важке захворювання волосистої частини голови - Колтун (склеювання волосся кров'янисті-гнійними виділеннями шкіри).

  Ектопаразит. При певних умовах (масовість зараження) може переносити збудників висипного тифу, будучи специфічним переносником.

  Профілактика та заходи боротьби. Для попередження вошивості необхідно регулярне миття тіла з одночасною зміною білизни, підтримання чистоти одягу та житла. Заходи громадської профілактики полягають в контролі за змістом і підтриманням санітарного стану в місцях масового перебування людей: вокзали, пристані, готелі, поїзди, пасажирські судна і т. Д.

  Для знищення головних вошей використовують інсектицидну мило, для знищення гнид - спеціальні засоби.

  Платтяна воша (Pediculus humanus humanus)

  Платтяна воша живе в швах і складках білизни і плаття, при ссанні крові переходить на тіло. За зовнішнім виглядом і розвитку дуже подібна до P. humanus, схрещується з нею і дає плідне потомство, тому деякі зоологи вважають їх різновидами одного виду P. humanus. Має більші розміри, до 4,7 мм. Відмітна зовнішня ознака - менш глибокі вирізки по краю черевця і менш виражена пігментація бічних частин сегментів черевця. Яйця відкладає і приклеює на волосках одягу. Весь цикл розвитку відбувається на людину. Тривалість життя до 48 днів. Рухлива, при температурі 27 ° С проповзає 35 см в хвилину.

  Воші роздільностатеві. Самець менше самки. Після спарювання самки відкладають по 6-14 гнид на добу. За все життя самка платтяна воші відкладає близько 300 яєць, самка головний воші - близько 150. Розвиток відбувається швидко і складається з зародкового періоду і трьох личинкових (німфальних) стадій, відокремлених один від одного линьками. Весь розвиток від відкладання яйця до стадії імаго закінчується у платтяна воші за 16 днів. Доросла воша може жити не більше 2 місяців. У зв'язку з великою швидкістю розвитку кількість паразитів може дуже швидко збільшуватися.

  Медичне значення. Ектопаразит і специфічний переносник збудників важких захворювань з високою смертністю (висипний тиф, поворотний тиф), які можуть приймати епідемічний характер, охоплюючи великі маси людей. Там, де немає вошей, не може бути і цих хвороб.

  Резервуаром обох захворювань служить тільки людина. При ссанні крові хворої людини збудники потрапляють в кишечник воші, де проходять складний цикл розвитку.

  Збудник висипного тифу - рикетсії Провачека (Rickettsia prowazeki) - знаходиться в крові хворих на висипний тиф і не може без участі вошей потрапити в тіло здорових людей.

  Наявність збудника висипного тифу в крові було встановлено героїчним експериментом російського лікаря О. О. Мочутковского (1845-1903). Ризикуючи життям, він впорснув собі кров хворого на висипний тиф і переніс важку форму цієї хвороби.

  Воша стає переносником збудників висипного тифу після того, як вона напилася крові хворого. Pікеттсіі Провачека розвиваються в клітинах стінки кишечника вошей, разом із загиблими клітинами потрапляють в порожнину кишки і виносяться з фекаліями. Укус воші не є небезпечним, оскільки в слині її збудники відсутні. Зараження відбувається при втиранні фекалій комахи в ранку від укусу або в розчухи і садна на тілі. В обох випадках рикетсії проникають в кров і викликають захворювання. Висипний тиф здавна супроводжував війни, несучи величезну кількість життів.

  Збудники поворотного тифу (вошивого рекурренса) - спірохети Обермейера (Spirochaeta obermeieri) з кишечника воші проходять в гемолімфу комахи. Зараження відбувається при роздавлюванні воші і попаданні гемолімфи в ранку від укусу або в розчухи.

  Обидва захворювання відносяться до категорії облігато-трансмісивних захворювань. Ліквідація педикульозу в повній мірі гарантує від захворювання.

  Профілактика та заходи боротьби. Ті ж, що і по відношенню до P. capitis.

  Воші, їх гниди і личинки гинуть при температурі 55 ° C протягом 10-15 хвилин, а при температурі 98 ° C - протягом 30 секунд. Оброблення білизни, сукні та постільних речей в сухожарові або парових камерах при 100 ° C повністю вбиває вошей. Одночасно проводиться санітарна обробка людей - миття в лазні, зміна білизни. Ліквідація педикульозу досягається також за допомогою інсектицидних препаратів.

  Лобкова воша, або площица (Phthirus pubis)

  Локалізується на волосяному покриві в області лобка, іноді брів і вій, де приклеює свої гниди до волосся. Розміри - 1-1,5 мм. Тіло вкорочене, широке, звужене до заду. Кордон між грудьми і черевцем не виражена. Тривалість життя до 26 днів.

  Прісасиваясь до тіла людини, викликає сильний свербіж. Зараження відбувається при статевих зносинах, при користуванні загальним ліжком, через білизну та ін.

  Медичне значення. Тільки ектопаразит, збудників захворювань не переносить.

  Профілактика та заходи боротьби. Ті ж, що і при інших видах вошей.

  Тип членистоногі

  Клас Crustacea (ракоподібні) Клас Arachnoidea (павукоподібні) Клас Insecta (комахи) загін Блохи Загін Хоботні, або Клопи

  загін Воші загін Двокрилі загін Тарганові

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только