Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Презентації в стилі TED: як приголомшити аудиторію

  1. ... прийом № 5: створюйте приголомшливі моменти
  2. Створіть емоційно забарвлене подія
  3. Пам'ятати 11 вересня і забувати ключі

  Кармін Галло,  «Презентації в стилі TED: 9 прийомів кращих в світі виступів»  - М Кармін Галло, «Презентації в стилі TED: 9 прийомів кращих в світі виступів» - М .: «Паблішер» , 2015

  Уміння правильно подати ідею часто не менш важливо, ніж здатність генерувати ідеї. Багато в чому завдяки цьому вмінню більшість видатних лідерів бізнесу, науки і мистецтва стали тими, хто вони є. Стів Джобс, Білл Гейтс, Шеріл Сендберг, Боно, Річард Бренсон і багато інших талановитих людей виступали на майданчику TED-конференцій, блискуче захищали свої ідеї і проекти. Вони змогли привернути увагу мільйонної аудиторії по всьому світу за рахунок захоплюючій подачі часто складних ідей і концепцій. Як їм це вдалося? Кармін Галло узагальнив результати сотень TED-виступів, особисті інтерв'ю з найбільш популярними ораторами TED і свої власні рекомендації. Він розкриває 9 прийомів з арсеналу найпопулярніших ораторів TED і пропонує практичні приклади, теоретичні викладки та інтерв'ю з людьми - авторами презентацій. Книга буде корисна всім тим, хто проводить презентації, продає товари і послуги і керує людьми, яких потрібно надихнути.

  Чи не обмежуйся банальними прийомами.

  заповідь TED

  Війна, політика, економіка - ось теми, які висвітлює провідний NBC News Брайан Уїльямс. Про презентаціях він не розповідає. А навіщо? Кожен день в світі проводяться мільйони презентацій, і навіть ті з них, з якими виступають генеральні директори і відомі лідери, не належать до категорії «сенсаційних новин». Але для мільярдера Білла Гейтса, чия TED-презентація відбулася в лютому 2009 року, Вільямс зробив єдиний виняток з цього правила.

  Але для мільярдера Білла Гейтса, чия TED-презентація відбулася в лютому 2009 року, Вільямс зробив єдиний виняток з цього правила

  Гейтс прагне вирішувати масштабні проблеми, пов'язані з бідністю і дитячою смертністю. Але він не може впоратися з ними поодинці. Йому потрібна допомога аудиторії. Як ви пам'ятаєте, мозок не звертає уваги на нудну інформацію. Гейтсу це прекрасно відомо - і тому він придумав оригінальний прийом, щоб заволодіти увагою аудиторії. Він захопив зненацька і Вільямса. Ось що розповів Брайан Уїльямс того вечора: «Білл Гейтс, мільярдер і засновник компанії Microsoft, хотів представити свою позицію на конференції, де були присутні керівники найбільших технічних компаній. Перебуваючи на сцені, він відкрив скляну банку зі словами: «Малярію переносять москіти. Я захопив з собою кілька примірників. Нехай політають небагато. Чому хворіти повинні тільки бідні? »Як нам повідомили, присутні буквально завмерли на місцях - що, втім, зробив би будь-який з нас. Буквально пару хвилин по тому Гейтс заспокоїв їх, повідомивши, що ці москіти не становлять небезпеки і їх єдине завдання - надати наочності і переконливості його словами. Гейтс і його дружина Мелінда спрямовують свою енергію і свій стан на підтримку різних благодійних проектів, включаючи боротьбу з малярією в бідних країнах Африки та Азії, де щороку фіксується до 500 млн нових випадків зараження ».

  Можливо, мої слова вас шокують - але телевізійні новини часто підносять все у викривленому світлі. Так сталося і в даному випадку. Гейтс не вимовляв слів «чому боліти повинні тільки бідні». Він сказав: «Малярію переносять москіти. Я приніс з собою кілька примірників, щоб ви теж дізналися, що це таке. Нехай вони трохи політають по аудиторії. Чому тільки бідні люди повинні знати, що це таке? »А присутні не" завмерли на місцях », а оглушливо реготали, аплодували і вигукували схвальні вигуки. Гейтс майстерно продемонстрував ...

  ... прийом № 5: створюйте приголомшливі моменти

  Приголомшливий момент в презентації - це шокуючий, вражаючий, що викликає здивування момент, який зачіпає за живе і врізається в пам'ять. Він повністю захоплює увагу слухачів і згадується ще довго після закінчення презентації.

  У чому тут секрет. Сенсаційні моменти є те, що нейробіологи називають емоційно забарвленими подіями, - накал емоцій, який підвищує шанс, що слухачі запам'ятають ваше повідомлення і приймуть його як керівництво до дії.

  Вчинок Гейтса був продиктований аж ніяк не легковажністю. Кількома реченнями раніше він згадував, скільки дитячих життів вдається врятувати завдяки якісних ліків і вакцин. «Кожна з цих життів важлива», - сказав він. Його слова про те, що щорічно мільйони людей вмирають від малярії, були пройняті співчуттям. А за допомогою гумору і шокуючого моменту Гейтс зумів донести свою головну думку.

  Мал. 5.1. Білл Гейтс, який випускає москітів на TED-презентації в 2009 році (з дозволу Джеймса Данкана Девідсона / TED, http://duncandavidson.com)

  Один популярний техноблогер використовував заголовок «Гейтс випустив рій комарів в натовп». Ну, це був не зовсім «рій» (в маленькій баночці вмістилося лише кілька штук). Проте презентація розлетілася по всьому Інтернету. Пошук Google видає 500 000 посилань на цей інцидент. Оригінальний відеоролик на сайті TED.com переглянули 2,5 млн разів - і це без урахування посилань з інших веб-сайтів.

  Підприємець і генеральний директор Path Дейв Морін першим повідомив про нього в Twitter: «Білл Гейтс щойно випустив москітів в аудиторію TED і сказав:« Чому тільки бідні люди повинні знати, що це таке? »Засновник eBay П'єр Омідьяр« твітнул »:« З мене вистачить - я більше не сиджу на передніх рядах ». Незабутнім моментом діляться один з одним - і повідомлення розлітається далеко за межі безпосередньої аудиторії, найчастіше по всьому світу.

  Гейтс виступав 18 хвилин. На витівку з москітами довелося всього 5% загальної тривалості презентації, але цей епізод люди пам'ятають найяскравіше. Балаканина у бачка з питною водою забувається відразу ж, як тільки ви вгамували спрагу і повернулися в кабінет. Витівку Гейтса після п'яти років продовжують згадувати, обговорювати і розсилати один одному. В журналістиці прийом з москітами називається «наживкою». Це той момент, який викликає загальне захоплення, здивування; це ораторський прийом, який привертає увагу і спонукає поділитися історією ( «Обов'язково подивися, як Білл Гейтс випускає москітів», - радите ви приятелеві, відправляючи посилання по електронній пошті).

  Я не пропоную вам приносити банку з комарами на наступну презентацію, але настійно рекомендую осмислити зміст і виділити найважливіші моменти, на яких вам хотілося б зробити акцент. Потім придумайте оригінальний і запам'ятовується спосіб донести ці моменти до аудиторії. Часом доводиться дивувати, щоб розворушити слухачів і достукатися до них.

  Який ваш перший крок при створенні презентації PowerPoint? Традиційна відповідь: відкрити PowerPoint. Невірно. Насамперед необхідно продумати історію. Подібно режисерові, який спочатку виробляє розкадрування, а вже потім приступає до зйомок, ви повинні вибудувати історію, перш ніж запускати програму. У вас буде більш ніж достатньо часу на підготовку симпатичних слайдів, коли історія складеться, але якщо вона виявиться нудною, ви втратите аудиторію, не встигнувши вимовити ні слова.

  При підготовці історії мені подобається звертатися відразу до кількох органам почуттів: зору, дотику, відчуття. Підійдіть з маркером до дошки, візьміть ручку і блокнот, скористайтеся додатком для малювання на планшеті або рушайте на прогулянку, щоб поміркувати на ходу, - підійде все, що задіє кілька областей мозку. Але найголовніше - не поспішайте відкривати програму, яка б програмне забезпечення ви не використали (PowerPoint, Keynote, Prezi та інше). В іншому випадку ваша презентація вийде нецікавою і млявою.

  PowerPoint користується поганою репутацією, але це непоганий інструмент. Він може застосовуватися - і застосовується - для створення незрівнянних презентацій. Але вам не допоможуть барвисті слайди, якщо за ними не стоїть історія. У будь-який запам'ятовується історії, фільмі або презентації є одна сцена або епізод, який врізається в пам'ять, залишаючи незабутнє враження. Цей прийом настільки відомий, що вчені навіть дали йому назву.

  Створіть емоційно забарвлене подія

  Коли Гейтс випустив «рій» москітів, аудиторія попалася на наживку саме тому, що його вчинок був несподіваним, шокуючим і незвичайним. Вчені, які вивчають мозок, називають це «емоційно забарвленим подією». Як і інші описані тут прийоми, цей прийом ефективний, оскільки мозок запрограмований на нього.

  «Емоційно забарвлене подія (зазвичай іменується емоційно компетентним стимулом) обробляється мозком краще за всіх інших зовнішніх стимулів, - пише вчений-нейробіолог Джон Медіна. - Емоційно забарвлене подія довше залишається в пам'яті, і спогади про нього більш чіткі, ніж про звичайні події ».

  За словами Медіни, подібний ефект пов'язаний з роботою мигдалеподібної залози, розташованої в префронтальної корі головного мозку. «Мигдалеподібне тіло наповнене нейромедіатором дофаміну і використовує його, як секретар - стікери для нотаток. Коли мозок розпізнає емоційно забарвлений стимул, виділяється дофамін, який бере участь в процесі запам'ятовування та обробки інформації, як ніби розвішуючи записки «Запам'ятай це!». Отримавши подібну хімічну записку щодо певної інформації, мозок більш ретельно обробляє її ».

  У ситуацій, які пробудили в вас емоції, більше шансів залишитися в пам'яті, ніж у ситуацій, що викликали нейтральну реакцію. Деякі вчені називають подібні події «спогадами-спалахами». Ось чому ви пам'ятаєте, де знаходилися 11 вересня 2001 року, але постійно забуваєте, куди поклали ключі. Розуміння цієї різниці допоможе вам створювати запам'ятовуються, «приголомшливі» презентації.

  Пам'ятати 11 вересня і забувати ключі

  Коли ви переживаєте емоційно забарвлене подія (шок, здивування, страх, смуток, радість, захоплення), воно впливає на те, наскільки яскраво ситуація відкладеться у вашій пам'яті. Ви напевно добре пам'ятаєте не тільки те, де знаходилися 11 вересня 2001 року, коли викрадені терористами літаки врізалися у Всесвітній торговий центр, але також що робили, хто був поруч, вираз їхніх облич, що вони сказали і інші дрібні деталі, на які в інших обставинах не звернули б уваги. Люди запам'ятовують яскраві події і забувають банальні.

  Мал. 5.2. Ілюстрація впливу дофаміну на мозок (дизайн: Empowered Presentations, @empoweredpres)

  Ребекка Тодд, професор психології з Університету Торонто, виявила, що від яскравості переживань в тій чи іншій ситуації залежить легкість, з якою ми пізніше відтворюємо цю подію або пов'язану з ним інформацію. Тодд опублікувала результати своїх досліджень в Journal of Neuroscience. «Ми виявили, що люди бачать емоційні події з більшою ясністю, ніж банальні, - пише Тодд. - Неважливо, позитивні вони (перший поцілунок, народження дитини, вручення нагороди) або негативні (психологічна травма, розрив відносин, якась хвороблива і принизлива ситуація з дитинства), - ефект однаковий. Більш того, ми з'ясували, що яскравість сприйняття того, що відбувається - найважливіший фактор в прогнозі того, наскільки жваво ми будемо згадувати про це згодом. Ми називаємо це явище «емоційним посиленням яскравості» - це те саме фотоспалаху, що висвітлює подію, яке запечатляет наша пам'ять ».

  Тодд і її колеги з'ясували, що в момент переживання «яскравого» події область мозку, що відповідає за фіксування спогадів, - мигдалевидна заліза - проявляє найбільшу активність. Дослідники демонстрували учасникам експерименту фотографії, які «порушують емоції і носять негативний характер» (наприклад, з акулами, що витягають зуби), «збуджують емоції і носять позитивний характер» (наприклад, легку еротику), а також «нейтральні сцени» (наприклад, стоять на ескалаторі людей). Потім вчені провели два різних виміру для оцінки кількості подробиць, які збереглися в пам'яті випробовуваних. Перший вимір проводився через 45 хвилин після перегляду фотографій, а другий - через тиждень. «Обидва виміру показали, що фотографії, котрі володіли більшою емоційно посиленою яскравістю, запам'ятовувалися більш жваво», - говорить Тодд.

  - Чому аудиторія запам'ятала, як Білл Гейтс випустив з банки москітів? - запитав я Ребекку Тодд в ході інтерв'ю для цієї книги.

  - Цей момент запам'ятався саме завдяки тому, що пробуджує емоції, приємні або ж неприємні, - пояснила вона. - У стані емоційного збудження в мозку виробляються великі дози норадреналіну і гормонів стресу. Те, що емоційне збудження покращує пам'ять, вже було відомо раніше. Наше дослідження першим показало інший ефект емоційного збудження: людина сприймає події яскраво в той момент, коли вони відбуваються, що, в свою чергу, сприяє їх запам'ятовуванню. Москіти Білла Гейтса викликали шок і страх у слухачів, які не знали про їх нешкідливості. Здивування і страх є вельми сильними емоціями.

  Тодд виявила, що ми кодируем важливі події набагато більш складним чином, ніж рутинні.

  - Подія начебто більш чітко друкується в нашому перцептивном свідомості, - сказала Ребекка. - Частково це пояснюється тим, що мигдалевидна заліза, яка відповідає за фіксацію емоційної важливості явищ, взаємодіє із зоровою зоною кори головного мозку - областю, пов'язаної із зором, - і підстьобує її діяльність, так що ми дійсно сприймаємо події активніше.

  - Якщо коротко підвести підсумок - що означають ваші результати для людей, які виступають з презентаціями або які повідомляють інформацію, яку важливо зберегти в пам'яті і відтворити? - запитав я.

  - Якщо ви зумієте викликати у слухачів емоційний відгук, вони сприймуть інформацію більш жваво, будуть менше відволікатися і краще запам'ятають її. Приводьте якомога конкретніші і змістовні приклади для ілюстрації абстрактних понять. Грамотно використовуйте зображення - і красиві, і несподівані, і навіть огидні.

  Мозок не призначений для обробки абстрактних ідей. Я вже розповідав про те, як готував до презентації керівників Toshiba America Medical Systems, які представляли новий комп'ютерний томограф. Вони почали пояснювати мені, що «це перший динамічний великомасштабний комп'ютерний томограф, який використовує 320-рядний детектор ультрависокої дозволу з можливістю повного сканування всього органу за один оберт гентрі». Я заперечив, що це занадто абстрактне опис. «Ви можете його конкретизувати? Чому це має мене схвилювати? »Вони відповіли:« Якщо ви поступите в лікарню з серцевим нападом або інсультом, лікарі зможуть точніше і швидше поставити діагноз, і це може врятувати вам життя. Давайте сформулюємо так: наш продукт може стати рисою, яка відділяє повернення додому і повноцінне життя від перспективи ніколи більше не побачити близьких ». Ясні послання вимагають конкретних і наочних пояснень. Ви не зможете вразити аудиторію до глибини душі, якщо вона вас не розуміє.

  Фото анонса: Wikimedia Commons

  Як їм це вдалося?
  А навіщо?
  Чому хворіти повинні тільки бідні?
  Чому тільки бідні люди повинні знати, що це таке?
  Який ваш перший крок при створенні презентації PowerPoint?
  Чому аудиторія запам'ятала, як Білл Гейтс випустив з банки москітів?
  Якщо коротко підвести підсумок - що означають ваші результати для людей, які виступають з презентаціями або які повідомляють інформацію, яку важливо зберегти в пам'яті і відтворити?
  «Ви можете його конкретизувати?
  Чому це має мене схвилювати?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только