Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Малюнки та поробки - вдома або в гуртку? Про свободу творчості і техніці безпеки

  1. Можна я теж спробую?
  2. Не пам'ятаю!
  3. довіряйте дітям
  4. теорія
  5. ненароком
  6. Поради з нашого досвіду

  зміст:

  З тих пір, як Аліса була середньостатистичним пупсом, а я простий домогосподаркою, спливло багато води, а також фарб, клею і всього того, що може пролити дочка, вивчаючи властивості предметів. Аліса виросла, перейшла в четвертий клас і давно стала самостійною творчою особистістю. Впевнена, що наш багатий досвід в області виробів і спільних творчих витівок може стати в нагоді мамам і їх чудовим дітям.

  До змісту

  Можна я теж спробую?

  Коли Алісі було три роки, я просто сідала і починала щось робити. Ну, наприклад, малювати пальцем на чорній папері сіллю або на білій - меленою кавою. Процесу намагалася надати важливості і таємничості.

  «А що ти робиш, можна я теж спробую?» - подібні питання дочки висловлювали зацікавленість і готовність включитися в процес. Мій розрахунок був простий. Дії повинні були зробити на дитину сильне враження. Своєрідний культурний шок, щоб пробрало по саме «Ух ти, як цікаво, я теж хочу спробувати!». Тому що якщо підходити до дитини з пропозицією «Давай займемося!», Є сильна ймовірність отримати відмову. І навіть не тому, що він не хоче, а тому, що мало розуміє, що з ним збираються займатися. Однак якщо «обіграти» затію з хитрістю в стилі Тома Сойєра - «Це дуже відповідально, але, так і бути, я дозволю тобі ...», - мета зацікавити буде досягнута. А це дорогого коштує!

  А це дорогого коштує

  Зрозуміло, перший час дочки вистачало ненадовго. Концентрація уваги і посидючість - справа наживна. Чи не буде дитина сидіти годину! До цього потрібно бути морально готовою, а також до того, що вам належить самій прибирати наслідки спільних творчих експериментів.

  Зацікавити дитину, створити необхідні умови для творчості, забезпечити безпеку, не змушувати плюс щире бажання мами і дитини - ось складові успішної творчої діяльності. Якщо вас морально напружують подібні заняття, краще віддайте дитину в гурток. Тому що толку від таких занять вдома не буде.

  Знаходження в «вільному польоті» теж має свої недоліки. У дочки відчувається явний брак техніки. Ймовірно, вона прийде з часом. Втручаючись в процес відточування навичок, я боюся відбити інтерес до самого процесу. Тому акуратність і технічна сторона сильно страждають. З іншого боку, немає ніякої гарантії, що до дитини, відданому в гурток, натхнення приходитиме справно по понеділках і п'ятницях з трьох до п'яти.

  З іншого боку, немає ніякої гарантії, що до дитини, відданому в гурток, натхнення приходитиме справно по понеділках і п'ятницях з трьох до п'яти

  До змісту

  Не пам'ятаю!

  Не чекайте результатів. Їх не буде! Це не помилка. Коли доньці було років сім, на багато моїх спогади вона реагувала: «Не пам'ятаю!». Сказати, що мене це дивувало і засмучувало - нічого не сказати. Невже все марно? У Аліси пропав інтерес до творчості в будь-якому вигляді. Я не наполягала.

  Пройшов рік, інший, і раптом «ведмідь вийшов з творчої сплячки». Ймовірно, накопичена інформація розляглася по потрібним поличках, і настав новий етап. Голова стала сама придумувати, а руки - робити, шукати спосіб вирішення тієї чи іншої творчої завдання.

  За ці роки дочка звикла думати. Як папуга, я завжди твердила: «Повинна бути ідея! Подумай, яким матеріалом краще скористатися, як розташувати, в чому «родзинка?». Треба ж, привчила! Якщо в дитинстві Аліса просто збирала камінці і мушлі, не замислюючись, то тепер вона спочатку в голові представляє бажаний об'єкт, будує схему, прораховує, скільки чого і якого розміру їй треба.

  Подібні подробиці з'ясовуються випадково в розмовах, часто після того, як дочка щось змайструє. Чому ти зробила рамочку для фотографії з кавових зерен? Тому що ви з татом вранці п'єте каву. Логічно. А могла б зробити з гудзиків, з манки, з пробок ...

  Було б неправильно і безглуздо займатися справою, не маючи мети. Ви запитаєте, навіщо я цим займалася з дочкою, якщо не планую виростити з неї дизайнера? Падалка - прекрасний спосіб тренувати логіку, фантазію, вміння планувати, передбачати можливі проблеми. Впевнена, що знання властивостей різних матеріалів знадобляться їй у житті незалежно від обраної професії.

  До змісту

  довіряйте дітям

  Пам'ятаю, як на холодильнику припадала пилом коробка з фарбами для тканини. А нова, тільки що відпрасована біла футболка ще лежала на прасувальної дошки. Купила для уроків фізкультури взагалі-то. Аліса явно поклала око на фарби і просила:

  - Ну, будь ласка, дай!

  - Гаразд, спробуй!

  Дочка вигнала мене на кухню, строго-настрого покаравши не заходить. В той момент я робила манікюр і думала про ... Коротше, попрощалася я подумки і з фарбами, і з майкою.

  Через годину мене чекав найчарівніший їжачок в світі. Мені було дуже соромно за своє невір'я в творчий потенціал Аліси. І не біда, що фарбою була уделала і прасувальна дошка і навіть стеля. Так, вона могла зіпсувати відразу все - і майку, і фарби. Але ж це був би не кінець світу. Майки ще залишилися в продажу ...

  До змісту

  теорія

  Будь то вишивка або плетіння кіс, я намагаюся купувати ті видання, де інформація представлена ​​найбільш доступним для дитини мовою. Чим більше схем і покрокових інструкцій, тим краще. Якщо тема занадто складна і об'ємна, роздруковую необхідну інформацію, залишаю в тексті тільки найважливіше.

  Так ми готувалися до створення їжака з живих квітів. Так, існує тонна майстер-класів, тільки повірте: професіонали не поспішають ділитися секретами. Вони не розповідають про «підводні камені». На них ви будете натикатися самі.

  Чим краще дитина знайомий з технологією створення вироби, малюнка, тим простіше створювати. До того ж в будь-якій роботі важлива послідовність. Часто її порушення може привести до плачевного результату і псування матеріалів.

  До змісту

  ненароком

  Пролився клей, прокидалася крупа, зіпсований останній лист оксамитового паперу - цю неприємність можна пережити. Поклавши руку на серце, велика частина «творчих пригод» відбувається по нашій батьківській вини. Якщо дочка забруднила майку гуашшю, значить, я не забезпечила її необхідними умовами - НЕ простежила, що не підстелила клейонку, не пояснила. Так навіть якщо пояснювала. Діти ж не кожен день цим займаються, немає у них автоматичних навичок, і взагалі вони «в творчості».

  Працювати з фарбами краще в центрі кімнати подалі від шпалер. Заздалегідь включите дитині світло у ванній кімнаті, якщо вам дороги чистота ручок на дверях і вимикачі. Волосся краще прибрати в хвіст. Добре, якщо мама знайома з технікою виведення плям будь-якого походження.

  Коли донька була маленькою, я робила їй всякі костюми на Новий рік, а вона з цікавістю спостерігала. Тепер вона майструє все сама. Те браслетик зварганити, то шкатулку оформить, то паспарту до вишивки зробить. Нещодавно перешивала собі светр, і не біда, що рукава вийшли різної довжини, горловина злегка навскоси, а стежки не зовсім рівні. Вона пробує, а я підтримую і не лаю за помилки. Куди ж без них?

  До змісту

  Поради з нашого досвіду

  1. Техніка безпеки - дуже важливий момент. Порізатися можна навіть аркушем паперу, тому привчайте відразу правильно користуватися всіма колючо-ріжучими предметами (ножицями, ножами для паперу, викрутками, шилом, всім, чим можна завдати травму). Ніяких різких рухів з небезпечними предметами. Покористувався, закрив, прибрав. Це правило. Самостійну роботу з канцелярським ножем я дозволила лише після того, коли переконалася, що дитина вміє щільно притискати лінійку однією рукою. Дивитися потрібно не на вік, а на наявність навичок і досвід дитини. Аптечка з перекисом і лейкопластиром повинна бути завжди поруч.
  2. Починайте з простого. Перші успіхи додають впевненості і зароджують бажання продовжувати творити.
  3. Не намагайтеся закінчити роботу за один раз. Від діяльності повинні залишитися приємні спогади, а не втому. Подумайте краще про те, куди можна тимчасово «припаркувати» майбутній шедевр.
  4. Не соромтеся своїх власних помилок. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Якщо дитина хоче зробити помилку - не лишайте його цієї радості. Помилка буде коштувати тюбика клею або аркуша паперу, а урок, який винесе дитина, набагато дорожче.
  5. Заохочуйте діяльність дрібними приємними подаруночки. Аліса завжди раділа нової пензлику, баночці сріблястою фарби, атласній стрічці з красивим принтом, брелочки, які можна розфарбувати. До того ж прибирання в кімнаті значно прискорюється, якщо натякнути Алісі про невеликому сюрприз, що вимагає творчого простору.
  6. Вправлятися добре на нових, але недорогих предметах. Прозорі вази, рамочки, пакувальні матеріали тощо. Я купувала в магазинах економ-класу. Ніколи не соромилася попросити у знайомих відкласти для мене те, що вони збиралися викинути, - у кравчині - непотрібний відріз, у багетчіка - шматок картону. А ось на пензлик, папері і хорошому клеї економити не варто.

  Удачі вам!

  Фото автора. Більше фото тут

  Коментувати можут "Малюнки та поробки - вдома або в гуртку? Про свободу творчості і техніці безпеки"

  Можна я теж спробую?
  «А що ти робиш, можна я теж спробую?
  Невже все марно?
  Подумай, яким матеріалом краще скористатися, як розташувати, в чому «родзинка?
  Чому ти зробила рамочку для фотографії з кавових зерен?
  Ви запитаєте, навіщо я цим займалася з дочкою, якщо не планую виростити з неї дизайнера?
  Куди ж без них?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только