Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Скарбниця століть: азербайджанський національний костюм - ФОТО - ОПИТУВАННЯ

  Азербайджанський національний костюм - це невід'ємна частина культурної спадщини нашого народу. Він є предметом нашої гордості, відображає в собі культуру, несе віяння різних періодів.

  Був період, коли наша молодь дуже мало цікавилася національними костюмами, їх історією. Зараз же ми все більше тягнемося до свого коріння, приходимо до витоків, що завжди великий плюс для країни в цілому.

  Зверніть увагу, як поступово увійшло в моду фотографування в національних костюмах. Майстри фотографії працюють над цілими фотосесіями з цієї тематики, а моделі з задоволенням позують в розкішному вбранні. Дуже часто пари виявляють бажання відзняти фотографії в національних костюмах для популярних зараз слайд-шоу, що демонструються на весіллі, як покадровая історія кохання молодих. Інші йдуть ще далі і замовляють спеціальні костюми для церемонії заручення. Виглядає це дуже оригінально, з огляду на, що і вдома урочистостей при такому розкладі оформляються в національному стилі.

  Поспілкувавшись з робітницею однієї з фірм, що займаються пошиттям національних костюмів, я дізналася, що не тільки наречений і наречена замовляють костюми на власне весілля або заручини, але бувають випадки, коли сім'ї цілим складом організовують захід, вбираючись в національний одяг ручної роботи, тим самим підтримуючи нареченого і наречену. Прокат таких костюмів також практикується, він дуже зручний і до того ж наряди підганяються до потрібного розміру за лічені секунди.

  В фото-майстерень нашого міста практика прокату костюмів для фотосесій теж не рідкісний випадок. Пам'ятаю, як одного разу, поблукавши з гостею нашого міста по вулицях Старого міста, ми натрапили на одну з таких фото-майстерень, в якій кілька невеликих кімнат були оформлені в вінтажному національному стилі і буквально все тут було просякнуте духом того часу, коли жінки носили келагаі і широкі довгі спідниці поверх шароварів. Спокуса вбратися в такі красиві костюми не обійшов і нас. Пройшовшись по Старому місту в супроводі фотографа, ми зробили кілька знімків і тепер милуємося ними, адже принадність того часу особливо ностальгічно, а бачити себе і представляти, що в таких костюмах ходили твої предки по тим же вулицях, дуже зворушливо і зачіпає за живе. Спробуйте і переконайтеся самі!

  Іноземці, гостюють в Баку, ніколи не проходять повз і не відмовляють собі в такому задоволенні - сфотографуватися на пам'ять в нашому національному костюмі. Думаю, що нам, жителям Баку, обов'язково потрібно викроїти пару-трійку годин і провести таку фотосесію, враження про яку відкладеться на довгі роки, а фотографії прикрасять альбом жодного покоління.

  Поговоримо про складові елементи нашого костюма. Смію припустити, що чоловіки не будуть проти, якщо опис костюма почнеться саме з жіночого.

  Жіночий костюм складався з сорочки, шаровар і расклешенной спідниці. Зауважте, шаровари до щиколотки дуже практичні для різних ситуацій, а надіта поверх спідниця - символ жіночності всіх часів і народів.

  Поверх сорочки, рукав якої розширювався від ліктя, надягала коротка кофта з довгими рукавами, що називається "архалиг" або "кюляджа", що має широкий овальний виріз на грудях. Таке вбрання, щільно облягаючи спину і груди, вигідно підкреслював талію, завдяки щільно стягнутої спідниці, яка нижче розходилася оборками.

  Переглядаючи фотографії нашого національного жіночого костюма, можна виявити баску. Це широка оборка або волан, пришивати по лінії талії до ліфа сукні або кофти. Сьогодні баска з великим успіхом знову увійшла в моду, а це ще один показник того, що національний костюм несе в собі основу жіночності і ніжності образу.

  У холодну пору року поверх костюма носили безрукавку. Наряди відрізнялися в залежності від регіону. Наприклад, сорочка жінок Газахского повіту була довгою з розрізами з боків. Жінки Карабаху носили прилеглий до талії "чепкен" ( "чафкен") з довгими рукавами. Широкі шаровари з спідницями до коліна носили в Нахічевані. У Шуші, Шамах, а також в ряді інших районів спідниці були довгі. Довгі "кюляджі", яку, як зазначено вище, надягали поверх сорочки, носили багаті жінки Нахчиван і Гянджі, саме на неї припадала більша частина візерунків і вишивок.
  Цікаво, що тенденції того часу невблаганно "окупували" подіуми, і не тільки східні, але і європейські дизайнери включають в свої колекції шаровари, довгу спідницю, баску, властиві

  азербайджанському національному костюму.

  Шили одяг з яскравих, кольорових тканин, прикрашаючи їх гудзиками, стилізованими під великі зерна ячменю. За якістю тканин, з яких був пошитий костюм, можна було судити про достаток сім'ї. Безліч ювелірних прикрас прикрашали одяг азербайджанської ханум. Популярними в той час були намиста, як золоті, так і срібні, ланцюжки з ажурними підвісками, низькі монет.
  Костюми молодих і літніх ханум відрізнялися за кольором. Молоді віддавали перевагу більш яскравим і соковитим тонам, жінки постарше носили одяг більш стриманих відтінків.

  Крім костюма жінки носили і головний убір. Одним з найбільш поширених був келагаі. Келагаі - це шовкова хустка, який зав'язувався різним чином. Келагаі різнобарвною забарвлення користувалися більшою популярністю у молодих дівчат. У деяких районах їх зав'язували поверх косинок, попередньо зібравши волосся лляної стрічкою або марлею, тобто, одночасно носилися три головних убори: перший - джуна (або льон), другий - келагаі, третій - косинка, яку також називали касаба, сарендаз, зарбаб. У холодну погоду голову зав'язували кашмірській шаллю з натуральної вовни.

  Чоловік національний костюм в основному був єдиним у всіх зонах Азербайджану. Класова приналежність також знаходила відображення в костюмі носія. Верхня національний одяг чоловіки складалася з "вуст кёйняйі" (сорочки) або чепкен, архалига, габи, Чухи (плечового одягу). Чоловік архалиг був зовсім не таким, як жіночий, хоча і носить однакову назву. Архалиг був однобортний або двобортний. Шили його з шовку, кашеміру, атласу, сукна, сатину і інших тканин. Чуха - верхній чоловічий плечовий одяг, яка була зазвичай відрізний в талії, зі складками або складанням. Шили її з сукна і домотканого тканини. Кюрк - шуба з овечого хутра, хутром всередину, без застібки, з коміром, прикрашена вишивками, її носили в холодну пору року.

  За головний убір була папаха з баранячого хутра або каракулю, втратити яку вважалося великою ганьбою, адже вона була символом честі, гідності і мужності. Крадіжка папахи розцінювалася як ворожий випад в сторону її господаря. Збити папаху з голови чоловіка, значить, образити йому і всім його роду. Папаху знімали лише перед обмиванням (дестемаз - обмивання перед молитвою), у всіх інших випадках папаха завжди була на голові господаря, навіть під час їжі і чаювання, так як з'являтися в громадських місцях без головного убору вважалося непристойним. За папасі і її формі можна було визначити соціальний стан її носія.

  Арахчин - це ще один вид головного убору. Його одягали під інші головні убори (шапка, чалма у жінок). Це типовий традиційний головний убір азербайджанців, широко поширений ще в середні століття.

  В Азербайджані широко були поширені вовняні шкарпетки - "джораби". Їх носили як чоловіки, так і жінки. Міські жителі носили шкіряні туфлі з загнутими носками без задників. У аристократів були поширені чоботи. Сільські жителі носили шкіряні або сирицеві туфлі чаригі - "М. Чарихов".
  На один з перших днів народження дитини купувалися розшиті вручну азербайджанськими майстрами арахчини, жилети та чаригі які потім зберігалися на пам'ять. Багато хто робить це і сьогодні.

  Дивлячись на азербайджанський національний костюм, ми можемо знайти в ньому безліч відгомонів минулого, він пов'язаний з історією країни, яскраво відображає специфіку народу. Крім того, дивлячись на костюми різних періодів, можна судити про те, як розвивалося прикладне мистецтво наших майстрів, які створювали і створюють донині, кращі шовку на верстатах, вишивають дивовижні за красою візерунки, досягають все нові вершини в ткацтві і в'язанні.

  Натисніть на фотографії для збільшення:  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только