Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Математика для дітей 3 років - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

  Купити посібники з математики >>

  Отже, вашому карапузові виповнилося 3 рочки, і ви задумалися - а чи не час Отже, вашому карапузові виповнилося 3 рочки, і ви задумалися - а чи не час  долучити чадо до  світу математики  і якщо так, то як правильніше почати знайомство долучити чадо до світу математики і якщо так, то як правильніше почати знайомство?

  Залежно від того, чому ви плануєте навчити малюка, 3 роки може бути як гідною кандидатурою, так і абсолютно невідповідним віком для занять математикою.

  Як не дивно, якщо ви дійсно хочете, щоб ваша дитина добре розумів цю науку в майбутньому, починати слід не з цифр і рахунки, а - з розвитку «математичного» мислення - тобто здатності здійснювати логічні операції, «схоплювати» причинно-наслідкові зв'язки , вміти міркувати.

  Завдання навчити рахувати - аж ніяк не першорядне для батьків трирічки, якщо тільки ви не хочете за всяку ціну тренувати його механічну пам'ять.

  Як, запитаєте ви, а цифри? А майбутня в майбутньому підготовка до школи? Цифри самі по собі, їх назви - це абстракції, ще дуже далекі від розуміння малюком цього віку. Однак, поспішаємо заспокоїти - цифри, але не рахунок. Малюк може опанувати рахунком, якщо буде маніпулювати з реальними предметами, а не символами, які позначають їх кількість.

  Однак «правильної» метою занять математикою з дітьми 3 років, все ж буде розвиток цього самого математичного мислення. На кожному з вікових етапів малюк до цього здатний - так що, поспішаємо заспокоїти, заняття математикою з дітьми 3 років, можливі, якщо знати, до чого вже готовий ваш дитина.

  Малюк 3 років - це великий дослідник. Математика для дітей 3 років - це дослідження навколишнього світу . В першу чергу, предметів і їх характеристик. Тому, розвивати трирічного математика - це значить, допомагати йому знайомитися зі світом предметів і їх властивостями і виробляти прості логічні операції (класифікацію, узагальнення, аналіз і т. Д.)

  І, оскільки мислення дитини 3 років - наочно-образне, математика для дітей 3 років повинна являти собою гру з наочним матеріалом.

  Корисні ігри та іграшки, матеріали:

  Оскільки ви будете вчитися визначати форми і властивості предметів, їх взаємозв'язку, незамінними будуть:

  • рамки
  • пірамідки і матрьошки
  • кубики різних кольорів і форм
  • коробочки і ємності різних розмірів, з кришками
  • будь-який «підручний» матеріал різного розміру і форми - великі намистини, фрукти і овочі, посуд, рахункові палички , Сірники і т. Д.
  • гри на розвиток логіки (На знаходження картинок з предметами однакової форми, парних зображень, класифікацію за ознакою і т.д.)

  Ігри з формами предметів

  • Починаємо, зрозуміло, з простого знайомства з тим, що предмети бувають різної форми, кольору, розміру (і навіть запаху і смаку). Показуємо малюкові, називаємо і досліджуємо спільно різні предмети.
  • просимо малюка знайти (або знаходимо разом) різні гео метричні тіла: «Покажи, що в кімнаті кругле? Дай мені синій кубик. А ось ця тарілочка - вона кругла, квадратна або трикутна? »(Грати в пошуки, реальні або візуальні, різних предметів не тов цю гру можна завжди і скрізь - на вулиці, вдома, в поліклініці, магазині - крім розвитку математичних здібностей гра прекрасно відволікає увагу і займає)
  • граємо в рамки і вкладиші .
  • з'ясовуємо, що предмети можуть бути однієї форми, але різного розміру (знайди мені дві круглих речі, але одну - більша за іншу)

  Ігри з розміром

  • йдемо, як завжди, від простого до складного: починаємо знайомитися з тим, що предмети бувають різних розмірів. Демонструємо однакові предмети різного розміру (книжки, чашки, олівці), попутно демонструючи поняття « більш-менш ».
  • після засвоєння малюком цього поняття викладаємо перед ним предмети однієї форми, але різного розміру і просимо знайти, наприклад, найменший або найбільший. Потім ускладнюємо гру, викладаючи предмети різних форм і розмірів і пропонуючи знайти «маленький червоний кубик» або «велике коло»
  • даємо дві ємності і пропонуємо в одну покласти все маленькі предмети, а в іншу - предмети побільше (втім, це гра не тільки з розміром, але і на ранжування)
  • на кухні просимо підібрати для супу приблизно однакові картоплини (морквини, цибулини і т.д.)
  • даємо кілька каструль і кришок від них - упереміш і пропонуємо знайти правильну пару «кришка-каструля»

  Ігри на класифікацію і ранжування

  • викладаємо перед малюком предмети різних форм (від кубиків до мандаринів і кришок від банок) і просимо відібрати все - однієї форми.
  • збираємо пірамідки і матрьошки
  • викладаємо перед малюком різні, не пов'язані між собою предмети однієї форми, але різного розміру і просимо розкласти, наприклад, за зростанням.
  • викладаємо перед малюком різні предмети і просимо знайти один з певними характеристиками: «великий, жовтий, круглий».
  • даємо 3 ємності - дві - вільних, в третій - перемішані дрібні предмети двох різних форм. Просимо розібрати по окремих ємностей предмети кожної форми.
  • викладаємо перед малюком декілька іграшок і показуємо дві ємності (коробки, наприклад) різного розміру. З'ясовуємо, що в одну можна покласти більше іграшок, тому що вона більше, а в другу - менше. Беремо дві іграшки і пропонуємо малюкові пояснити, кому з них потрібен будиночок більше і чому.

  Ігри на порівняння, синтез і аналіз

  • збираємо великі пазли (Вибираємо пазли з невеликою кількістю елементів і великими деталями. Їх можна зробити самим, розрізавши картинки з мотивами відомих малюкові казок або тварин на кілька частин)
  • розкладаємо в ряд кілька пар однакових картинок і просимо скласти докупи всі пари
  • граємо в лото з картинками.

  Ігри на рахунок і кількість.

  • як завжди, починаємо зі знайомства дитини з обчисленням. Наприклад, показуємо один предмет (його власний пальчик, олівець, ведмедика), називаємо цифру «Дивись, ти мені показуєш один пальчик. А я тобі показую два (демонструємо). А ось у нас на столі сидить один ведмедик, а біля нього - дві цукерки.
  • Граємо в «сороку» та інші пальчикові ігри, називаючи пальчики «перший, другий, третій
  • продовжуючи знайомство, ненав'язливо звертаємо увагу дитини на кількість предметів навколо «давай порахуємо, скільки коліс у твоїй машинки? Один, два, три, чотири, правильно. А скільки кузовів? Всього один, так. А у тебе на одній руці скільки пальчиків? П'ять? А у мене? Давай разом порахуємо »
  • викладаємо перед малюком декілька предметів і пропонуємо першим покласти, скажімо, лялечку, другим - машинку, третім - пірамідку і т. д. потім запитуємо: «а хто у нас стоїть третім? Другим? І т.д."

  Ми привели кілька варіантів різних ігор для занять математикою з дітьми 3 років, зрозуміло, за допомогою батьківського досвіду і фантазії ви зможете доповнювати і придумувати свої власні. Головне - не забувайте:

  • заняття і розвиваючі ігри повинні приносити малюкові, перш за все радість і сприяти розвитку його пізнавального інтересу. Трьохлітки швидко втомлюються і здатні до концентрації уваги нема на дуже великий проміжок часу. Так що 15 хвилин цілком вистачить для одного разу.
  • в процесі оволодіння математикою керуйтеся принципами «від простого - до складного» і «покажи і дай спробувати зробити»
  • кордони занять для дітей різних років досить умовні, темп розвитку кожного малюка індивідуальний, і будь-які «обгони» або «відставання» від навичок інших дітей - явище тимчасове і суб'єктивне.

  Купити посібники з математики >>

  Як, запитаєте ви, а цифри?
  А майбутня в майбутньому підготовка до школи?
  А ось ця тарілочка - вона кругла, квадратна або трикутна?
  А скільки кузовів?
  А у тебе на одній руці скільки пальчиків?
  П'ять?
  А у мене?
  Потім запитуємо: «а хто у нас стоїть третім?
  Другим?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только