Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків

  1. Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків ...
  2. Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування
  3. Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню
  4. Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків
  5. Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим
  6. Прислів'я про шкоду переїдання
  7. Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків
  8. Прислів'я та приказки про здорове харчування. У чому їх цінність
  9. Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування
  10. Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню
  11. Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків
  12. Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим
  13. Прислів'я про шкоду переїдання
  14. Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків
  15. Прислів'я та приказки про здорове харчування. У чому їх цінність
  16. Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування
  17. Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню
  18. Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків
  19. Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим
  20. Прислів'я про шкоду переїдання

  Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків

  Про користь правильного харчування знали споконвіку. І хоча в його основу кожне покоління вкладала свій сенс, деякі прописні істини залишалися незмінними. Недарма ще безліч століть назад Сократ сказав фразу, актуальну і донині: «Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти». Перетворюючи поглинання їжі обжерливість, можна не тільки підірвати своє здоров'я, але і повністю позбавити організм того балансу і легкості, що закладені в ньому природою. Принципи правильного харчування читаються між рядків народних казок і легенд, розповідей і притч, але найбільш яскраво їх демонструють прислів'я і приказки - справжні перли народної творчості та мудрості.

  Прислів'я та приказки про здорове харчування. У чому їх цінність

  У всі часи складання раціону, хай і несвідомо, приділяли багато уваги. Згадайте, ще наші бабусі говорили: «Щи да каша - їжа наша» - підкреслюючи важливість раціонального харчування, щоденного вживання перших страв і поживних злаків. Вони знали, що для повноцінного розвитку, активної роботи і бадьорого духу необхідно не тільки досить, але і правильно харчуватися.

  І дійсно, сьогодні дієтологія стала одним з найбільш затребуваних напрямків профілактичної медицини. Терапія будь-якого захворювання, пов'язаного не тільки з шлунково-кишковим трактом, а й з серцево-судинної, сечостатевої, нервової та іншими системами організму не обходиться без складання відповідного раціону, який буде включати тільки корисну їжу. Однак це не означає, що правильне харчування стає актуальним лише після появи будь-яких проблем зі здоров'ям - цього аспекту свого життя потрібно приділяти увагу з першого дня, інакше великий ризик зіткнутися з порушеннями, виправити які буде не так просто, як запобігти.

  Прислів'я про здорове харчування дозволяють з дитинства привчити дитину до правильного харчової поведінки, своєрідному повазі до їжі, раціональному підходу до вибору продуктів. З їх допомогою можна донести дитині те, що так складно пояснити науковою мовою - основи травлення, будова організму, шкода неправильних продуктів. Якщо не пояснити маленькій людині, що їсти можна, а від чого варто відмовитися, він довгий час буде жити в дисгармонії з самим собою, зі своїм організмом і фізіологією, що в процесі формування може призвести до серйозних наслідків. Та й у дорослому житті прислів'я і приказки про здорове харчування обов'язково припадуть до речі - вони нагадають, що їжа не є сенс життя, а скоріше, спосіб її підтримки.

  Прислів'я про здорове харчування

  «Не все в рот, що око бачить», - каже нам стара російська приказка, посперечатися з якої вкрай складно. До їжі потрібно підходити з розумом, і тоді вона стане основою активної життєдіяльності, бадьорого духу і відмінного самопочуття протягом довгих років.

  Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування

  Для складання раціонального меню необхідно знати основні принципи, на якому воно базується. Причому для цього зовсім не обов'язково перелопачувати гори літератури, читати наукові посібники та трактати по дієтології - досить скористатися мудрістю наших предків, вивчивши прислів'я про правила здорового харчування:

  1. «Біда - коли шлунок впертіший, ніж розум». Якщо, не замислюючись, є все, то що підвернеться під руку, ставлячи на чільне місце обжерливість, можна втратити не тільки здоров'я, а й гармонії у своєму житті. Постійне переїдання, вживання шкідливої ​​їжі рано чи пізно призведе до проблем з метаболізмом, серцево-судинним відхилень, різкої зміни маси тіла і іншим фізіологічних розладів, а також порушить баланс енергії і життєвих сил, стане причиною безсоння і депресії.
  2. «Живіт не мішок: про запас не співаєш». Не варто влаштовувати надто щільні прийоми їжі, жертвуючи їх кількістю: єдине, чого ви досягнете - розтягнутого шлунка і постійного відчуття голоду. Краще їсти потроху 4-5 разів на день - тоді харчування буде найбільш збалансованим.
  3. «Що за біда, коли п'ється вода». Питний режим не менш важливий, ніж регулярні прийоми їжі. Випиваючи в день хоча б 1,5-2 літра, людина насичує клітини цілющою вологою, дозволяє кровоносній системі функціонувати «як годинник» і заповнює її дефіцит в організмі.
  4. «Не ковтай, що не прожувати, не мели, не подумавши». Так само як і висловлювати свою думку, попередньо його добре не обдумавши, не можна нехтувати правильним пережовування їжі. Захоплюючи великі шматки, ви будете перевантажувати свій шлунок, змушувати травний тракт працювати в неправильному режимі, і в підсумку заробите проблеми з травленням.
  5. «Немає поганих продуктів - є погані кухарі». Навіть саму здорову та корисну їжу можна зіпсувати, приготувавши її неправильно. Наприклад, смажені страви будуть набагато шкідливіше, ніж приготовані в духовці або на пару. А якщо знати особливі технології і смачні рецепти, можна навчитися створювати справжні шедеври, які не задіюю при цьому зайву термічну обробку.

  Здорове харчування, прислів'я і приказки

  Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню

  Як не крути, основне правило, на якому ґрунтується дієтологія - корисні, багаті вітамінами і мінералами, поживні і при цьому легко засвоювані продукти. Включати в свій раціон фаст-фуд, продукти з кофеїном і вже тим більше м'ясо або рибу, яка потрапляє на стіл шляхом насильства, жорстокості і вбивств - значить в корені порушувати норми здорового способу життя, моральні принципи і засади людяною, гармонійної духовної особистості. До того ж, різноманітність фруктів, овочів, злаків, горіхів, бобових та інших рослинних культур здатне повністю забезпечити людину всім необхідним для повноцінного життя, і приказки підтверджують це наочно.

  Овочі на столі - здоров'я в будинку

  Овочеве меню - мабуть, найкорисніше з того, що може запропонувати нам матінка-природа. Їх склад багатий рослинною клітковиною, живлющу вологу, легкими для травлення нутриентами, мінералами, амінокислотами і вітамінами. Вони хороші як самі по собі, таки в якості інгредієнтів для смачних страв: згадайте, чого тільки коштує весняно-літній аромат огіркового салату, пряний смак овочевого рагу або осінній мікс з морквою і капустою? А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт? Свіжі або приготовані овочі здатні замінити собою перше, друге і третє блюдо, і про це наші предки знали давним-давно. І численні прислів'я про користь овочів - наочне тому підтвердження:

  1. Хрін та редька, та капуста лихого не допустять.
  2. Капуста не порожня, сама летить в уста.
  3. Буряк - красна дівиця, та з зеленою косицей, на столі вона цариця, для здоров'я стане в нагоді.
  4. Морква додає кров.
  5. Сім змін, а все одна редька: редька тріхо, редька ломтіха, редька з квасом, редька з маслом, редька в шматочках, редька в брусочки та редька цілком.
  6. Зелень на столі - здоров'я на сто років.
  7. Молодець, що огірок, а огірок, що молодець.
  8. Обід без овочів - свято без музики.
  9. Овочі - комора здоров'я.
  10. Жоден ріг без капусти не живе.

  Здорове харчування, овочеве меню, прислів'я і приказки про їжу

  Фруктово-ягідне достаток

  Прислів'я про здорове харчування не могли оминути своєю увагою користь фруктів і ягід. Соковиті, стиглі і неймовірно смачні плоди - незамінне джерело вітамінів і рослинної клітковини. Якщо поповнити свій раціон яблуками, можна забути про слабкість і анемії, банани допоможуть налагодити травлення, цитрусові - заповнити дефіцит вітаміну С, груші - позбавити від діареї, гранати - підняти гемоглобін ... Словом, правильно вибрані фрукти і ягоди здатні вилікувати від недуг і налагодити роботу організму. Правда, варто приділяти увагу тільки сезонним плодам, оскільки при покупці їх в супермаркетах неможливо переконатися у відсутності пестицидів. Це правило поширюється і на овочі: зібраний зі свого городу або ж куплений в перевірених місцях урожай буде куди корисніше імпортного.

  А щоб не сумніватися в користі фруктів і ягід, почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. Яблуко на вечерю - і лікар не потрібен.
  2. Виноград - НЕ град, не б'є, що не валить, а на ноги ставить.
  3. Від застуди і ангіни допомагають апельсини.
  4. І грушу з'їв, і зуби почистив.
  5. Славиться на цілий світ найдавніший фрукт інжир.
  6. За ягодами підеш - здоров'я знайдеш.
  7. Грушу - мені, яблуко - мені, а айву - серце моє хоче.
  8. Слива себе не розхвалює, а доріжка до неї завжди протоптана.
  9. Заради суниці землі поклонишся передо не раз.
  10. Гарне яблуко доктора варто.

  Користь фруктів і ягід, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків

  Що може бути корисніше для шлунка, ніж просто їжа? Легка вівсянка стане найкращим сніданком, поживна гречка, багата залізом і мінералами - ідеальним другим блюдом на обід, а швидко засвоюваний рис - відмінним вечерею. Втім, це хоч і найпопулярніші, але далеко не єдині каші: ті, хто вважає за краще злакова меню, можуть змінювати різновиди страв хоч кожен день. А скільки всього можна приготувати з круп? Гречані котлетки, рисові тефтелі, вівсяні батончики з сухофруктами, кукурудзяна печиво ... Всі ці страви будуть не тільки корисними, але й неймовірно смачними. Варто лише почитати прислів'я про правила здорового харчування, що стосуються злакових культур - і все відразу стане на свої місця:

  1. Хороша кашка, так мала чашка.
  2. Гречана каша - матінка наша, а хлібець житній - батько наш рідний.
  3. Без каші обід не в обід.
  4. Любо животу, що очі кашу бачать.
  5. Каша - мати наша, а хліб - годувальник.
  6. Кашовар живе ситее князя.
  7. Здоров'я наше - вівсяна каша.
  8. Мати наша - гречана каша: чи не перцю подружжя, що не прорве живота.
  9. Густа каша родини не розжене.
  10. Хліб та крупи на здоров'я лупи.

  Здорове харчування, каші

  Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим

  Як би не банально це звучало, важливо не тільки якість харчування, але і його регулярність. Пропускати сніданок, щоб не запізнитися на роботу, нехтувати обідом через сильну завантаженість протягом трудового дня, а ввечері від'їдатися, намагаючись компенсувати почуття голоду, яке переслідувало днем ​​- далеко не найкраща ідея. Вночі організм повинен відпочивати, і травний тракт в тому числі. Тому вечеря повинна бути легким і не дуже пізно, щоб вся з'їдена їжа встигла повністю засвоїтися до відходу до сну. А ось сніданок повинен обов'язково бути поживним - необхідно, щоб метаболізм прокинувся, а з'їдені нутрієнти забезпечили енергією хоча б до обіду. Почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. На вечерю кефір потрібен.
  2. Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові.
  3. Натщесерце і пісня не співається.
  4. Лягаючи спати з порожнім шлунком, прокинешся бадьорим.
  5. Вечеря не потрібен - був би обід дружний.
  6. Сів та поїв, так і вечеря не потрібен.
  7. Вкоротити вечерю - подовжити життя.
  8. Повечеряти - подушка під головою крутиться.
  9. Повному шлунку кошмари сняться.
  10. Всякому потрібен і обід, і вечерю.

  Здорове харчування, вечеря, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про шкоду переїдання

  Будь-яке надмірність не може пройти непоміченим, і надмірне переїдання не виняток. Золоте правило дієтології засноване на тому, що «з-за столу потрібно виходити з легким відчуттям голоду» - тоді і травлення буде в нормі, і зайва вага обійде стороною, і загальне самопочуття завжди буде бадьорим і активним. Однак не варто плутати легке відчуття голоду і недоїдання: якщо перше є фізіологічним етапом насичення (адже відчуття ситості приходить приблизно через 20-30 хвилин після трапези), то друге - обмеження в необхідних нутрієнтів, яке не можна назвати правильним.

  Про це знали і наші предки - недарма в народі побутує стільки приказок про шкоду обжерливості:

  1. Велика сить - череву шкодити.
  2. Хто жадібний до їжі - дійде до біди.
  3. Великий шматок застряє в горлі.
  4. Помірність в їжі корисніше, ніж сто лікарів.
  5. Великий шматок рот розірве, а маленький досхочу нагодує.
  6. Помірна їжа - відрада розуму.
  7. Будь помірний у їжі, але не в роботі.
  8. Якщо хочеш здоров'я, не їж багато, якщо хочеш пошани, не говори багато.
  9. Їж вполсита - проживеш століття до повна.
  10. Шлунок ненажери - бездонне ущелині.

  здорове харчування, обжерливість, переїдання

  Підведемо підсумки

  Якщо зібрати всі прислів'я та приказки про здорове харчування воєдино, можна випустити цілий цикл томів народної мудрості - в одну книгу цей бездонний колодязь корисних порад явно не вміститься. Та й, якщо розібратися, вся сучасна дієтологія будується на тих же принципах, що пропагуються в прислів'ях: вживайте корисні продукти, використовуйте правильні способи приготування їжі, не переїдайте, але й не голодуйте, не перетворюйте їжу в сенс життя - і ви зможете зберегти своє здоров'я, молодість і життєлюбність на довгі роки.

  Та й, якщо розібратися, вся сучасна дієтологія будується на тих же принципах, що пропагуються в прислів'ях: вживайте корисні продукти, використовуйте правильні способи приготування їжі, не переїдайте, але й не голодуйте, не перетворюйте їжу в сенс життя - і ви зможете зберегти своє здоров'я, молодість і життєлюбність на довгі роки

  Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків

  Про користь правильного харчування знали споконвіку. І хоча в його основу кожне покоління вкладала свій сенс, деякі прописні істини залишалися незмінними. Недарма ще безліч століть назад Сократ сказав фразу, актуальну і донині: «Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти». Перетворюючи поглинання їжі обжерливість, можна не тільки підірвати своє здоров'я, але і повністю позбавити організм того балансу і легкості, що закладені в ньому природою. Принципи правильного харчування читаються між рядків народних казок і легенд, розповідей і притч, але найбільш яскраво їх демонструють прислів'я і приказки - справжні перли народної творчості та мудрості.

  Прислів'я та приказки про здорове харчування. У чому їх цінність

  У всі часи складання раціону, хай і несвідомо, приділяли багато уваги. Згадайте, ще наші бабусі говорили: «Щи да каша - їжа наша» - підкреслюючи важливість раціонального харчування, щоденного вживання перших страв і поживних злаків. Вони знали, що для повноцінного розвитку, активної роботи і бадьорого духу необхідно не тільки досить, але і правильно харчуватися.

  І дійсно, сьогодні дієтологія стала одним з найбільш затребуваних напрямків профілактичної медицини. Терапія будь-якого захворювання, пов'язаного не тільки з шлунково-кишковим трактом, а й з серцево-судинної, сечостатевої, нервової та іншими системами організму не обходиться без складання відповідного раціону, який буде включати тільки корисну їжу. Однак це не означає, що правильне харчування стає актуальним лише після появи будь-яких проблем зі здоров'ям - цього аспекту свого життя потрібно приділяти увагу з першого дня, інакше великий ризик зіткнутися з порушеннями, виправити які буде не так просто, як запобігти.

  Прислів'я про здорове харчування дозволяють з дитинства привчити дитину до правильного харчової поведінки, своєрідному повазі до їжі, раціональному підходу до вибору продуктів. З їх допомогою можна донести дитині те, що так складно пояснити науковою мовою - основи травлення, будова організму, шкода неправильних продуктів. Якщо не пояснити маленькій людині, що їсти можна, а від чого варто відмовитися, він довгий час буде жити в дисгармонії з самим собою, зі своїм організмом і фізіологією, що в процесі формування може призвести до серйозних наслідків. Та й у дорослому житті прислів'я і приказки про здорове харчування обов'язково припадуть до речі - вони нагадають, що їжа не є сенс життя, а скоріше, спосіб її підтримки.

  Прислів'я про здорове харчування

  «Не все в рот, що око бачить», - каже нам стара російська приказка, посперечатися з якої вкрай складно. До їжі потрібно підходити з розумом, і тоді вона стане основою активної життєдіяльності, бадьорого духу і відмінного самопочуття протягом довгих років.

  Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування

  Для складання раціонального меню необхідно знати основні принципи, на якому воно базується. Причому для цього зовсім не обов'язково перелопачувати гори літератури, читати наукові посібники та трактати по дієтології - досить скористатися мудрістю наших предків, вивчивши прислів'я про правила здорового харчування:

  1. «Біда - коли шлунок впертіший, ніж розум». Якщо, не замислюючись, є все, то що підвернеться під руку, ставлячи на чільне місце обжерливість, можна втратити не тільки здоров'я, а й гармонії у своєму житті. Постійне переїдання, вживання шкідливої ​​їжі рано чи пізно призведе до проблем з метаболізмом, серцево-судинним відхилень, різкої зміни маси тіла і іншим фізіологічних розладів, а також порушить баланс енергії і життєвих сил, стане причиною безсоння і депресії.
  2. «Живіт не мішок: про запас не співаєш». Не варто влаштовувати надто щільні прийоми їжі, жертвуючи їх кількістю: єдине, чого ви досягнете - розтягнутого шлунка і постійного відчуття голоду. Краще їсти потроху 4-5 разів на день - тоді харчування буде найбільш збалансованим.
  3. «Що за біда, коли п'ється вода». Питний режим не менш важливий, ніж регулярні прийоми їжі. Випиваючи в день хоча б 1,5-2 літра, людина насичує клітини цілющою вологою, дозволяє кровоносній системі функціонувати «як годинник» і заповнює її дефіцит в організмі.
  4. «Не ковтай, що не прожувати, не мели, не подумавши». Так само як і висловлювати свою думку, попередньо його добре не обдумавши, не можна нехтувати правильним пережовування їжі. Захоплюючи великі шматки, ви будете перевантажувати свій шлунок, змушувати травний тракт працювати в неправильному режимі, і в підсумку заробите проблеми з травленням.
  5. «Немає поганих продуктів - є погані кухарі». Навіть саму здорову та корисну їжу можна зіпсувати, приготувавши її неправильно. Наприклад, смажені страви будуть набагато шкідливіше, ніж приготовані в духовці або на пару. А якщо знати особливі технології і смачні рецепти, можна навчитися створювати справжні шедеври, які не задіюю при цьому зайву термічну обробку.

  Здорове харчування, прислів'я і приказки

  Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню

  Як не крути, основне правило, на якому ґрунтується дієтологія - корисні, багаті вітамінами і мінералами, поживні і при цьому легко засвоювані продукти. Включати в свій раціон фаст-фуд, продукти з кофеїном і вже тим більше м'ясо або рибу, яка потрапляє на стіл шляхом насильства, жорстокості і вбивств - значить в корені порушувати норми здорового способу життя, моральні принципи і засади людяною, гармонійної духовної особистості. До того ж, різноманітність фруктів, овочів, злаків, горіхів, бобових та інших рослинних культур здатне повністю забезпечити людину всім необхідним для повноцінного життя, і приказки підтверджують це наочно.

  Овочі на столі - здоров'я в будинку

  Овочеве меню - мабуть, найкорисніше з того, що може запропонувати нам матінка-природа. Їх склад багатий рослинною клітковиною, живлющу вологу, легкими для травлення нутриентами, мінералами, амінокислотами і вітамінами. Вони хороші як самі по собі, таки в якості інгредієнтів для смачних страв: згадайте, чого тільки коштує весняно-літній аромат огіркового салату, пряний смак овочевого рагу або осінній мікс з морквою і капустою? А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт? Свіжі або приготовані овочі здатні замінити собою перше, друге і третє блюдо, і про це наші предки знали давним-давно. І численні прислів'я про користь овочів - наочне тому підтвердження:

  1. Хрін та редька, та капуста лихого не допустять.
  2. Капуста не порожня, сама летить в уста.
  3. Буряк - красна дівиця, та з зеленою косицей, на столі вона цариця, для здоров'я стане в нагоді.
  4. Морква додає кров.
  5. Сім змін, а все одна редька: редька тріхо, редька ломтіха, редька з квасом, редька з маслом, редька в шматочках, редька в брусочки та редька цілком.
  6. Зелень на столі - здоров'я на сто років.
  7. Молодець, що огірок, а огірок, що молодець.
  8. Обід без овочів - свято без музики.
  9. Овочі - комора здоров'я.
  10. Жоден ріг без капусти не живе.

  Здорове харчування, овочеве меню, прислів'я і приказки про їжу

  Фруктово-ягідне достаток

  Прислів'я про здорове харчування не могли оминути своєю увагою користь фруктів і ягід. Соковиті, стиглі і неймовірно смачні плоди - незамінне джерело вітамінів і рослинної клітковини. Якщо поповнити свій раціон яблуками, можна забути про слабкість і анемії, банани допоможуть налагодити травлення, цитрусові - заповнити дефіцит вітаміну С, груші - позбавити від діареї, гранати - підняти гемоглобін ... Словом, правильно вибрані фрукти і ягоди здатні вилікувати від недуг і налагодити роботу організму. Правда, варто приділяти увагу тільки сезонним плодам, оскільки при покупці їх в супермаркетах неможливо переконатися у відсутності пестицидів. Це правило поширюється і на овочі: зібраний зі свого городу або ж куплений в перевірених місцях урожай буде куди корисніше імпортного.

  А щоб не сумніватися в користі фруктів і ягід, почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. Яблуко на вечерю - і лікар не потрібен.
  2. Виноград - НЕ град, не б'є, що не валить, а на ноги ставить.
  3. Від застуди і ангіни допомагають апельсини.
  4. І грушу з'їв, і зуби почистив.
  5. Славиться на цілий світ найдавніший фрукт інжир.
  6. За ягодами підеш - здоров'я знайдеш.
  7. Грушу - мені, яблуко - мені, а айву - серце моє хоче.
  8. Слива себе не розхвалює, а доріжка до неї завжди протоптана.
  9. Заради суниці землі поклонишся передо не раз.
  10. Гарне яблуко доктора варто.

  Користь фруктів і ягід, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків

  Що може бути корисніше для шлунка, ніж просто їжа? Легка вівсянка стане найкращим сніданком, поживна гречка, багата залізом і мінералами - ідеальним другим блюдом на обід, а швидко засвоюваний рис - відмінним вечерею. Втім, це хоч і найпопулярніші, але далеко не єдині каші: ті, хто вважає за краще злакова меню, можуть змінювати різновиди страв хоч кожен день. А скільки всього можна приготувати з круп? Гречані котлетки, рисові тефтелі, вівсяні батончики з сухофруктами, кукурудзяна печиво ... Всі ці страви будуть не тільки корисними, але й неймовірно смачними. Варто лише почитати прислів'я про правила здорового харчування, що стосуються злакових культур - і все відразу стане на свої місця:

  1. Хороша кашка, так мала чашка.
  2. Гречана каша - матінка наша, а хлібець житній - батько наш рідний.
  3. Без каші обід не в обід.
  4. Любо животу, що очі кашу бачать.
  5. Каша - мати наша, а хліб - годувальник.
  6. Кашовар живе ситее князя.
  7. Здоров'я наше - вівсяна каша.
  8. Мати наша - гречана каша: чи не перцю подружжя, що не прорве живота.
  9. Густа каша родини не розжене.
  10. Хліб та крупи на здоров'я лупи.

  Здорове харчування, каші

  Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим

  Як би не банально це звучало, важливо не тільки якість харчування, але і його регулярність. Пропускати сніданок, щоб не запізнитися на роботу, нехтувати обідом через сильну завантаженість протягом трудового дня, а ввечері від'їдатися, намагаючись компенсувати почуття голоду, яке переслідувало днем ​​- далеко не найкраща ідея. Вночі організм повинен відпочивати, і травний тракт в тому числі. Тому вечеря повинна бути легким і не дуже пізно, щоб вся з'їдена їжа встигла повністю засвоїтися до відходу до сну. А ось сніданок повинен обов'язково бути поживним - необхідно, щоб метаболізм прокинувся, а з'їдені нутрієнти забезпечили енергією хоча б до обіду. Почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. На вечерю кефір потрібен.
  2. Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові.
  3. Натщесерце і пісня не співається.
  4. Лягаючи спати з порожнім шлунком, прокинешся бадьорим.
  5. Вечеря не потрібен - був би обід дружний.
  6. Сів та поїв, так і вечеря не потрібен.
  7. Вкоротити вечерю - подовжити життя.
  8. Повечеряти - подушка під головою крутиться.
  9. Повному шлунку кошмари сняться.
  10. Всякому потрібен і обід, і вечерю.

  Здорове харчування, вечеря, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про шкоду переїдання

  Будь-яке надмірність не може пройти непоміченим, і надмірне переїдання не виняток. Золоте правило дієтології засноване на тому, що «з-за столу потрібно виходити з легким відчуттям голоду» - тоді і травлення буде в нормі, і зайва вага обійде стороною, і загальне самопочуття завжди буде бадьорим і активним. Однак не варто плутати легке відчуття голоду і недоїдання: якщо перше є фізіологічним етапом насичення (адже відчуття ситості приходить приблизно через 20-30 хвилин після трапези), то друге - обмеження в необхідних нутрієнтів, яке не можна назвати правильним.

  Про це знали і наші предки - недарма в народі побутує стільки приказок про шкоду обжерливості:

  1. Велика сить - череву шкодити.
  2. Хто жадібний до їжі - дійде до біди.
  3. Великий шматок застряє в горлі.
  4. Помірність в їжі корисніше, ніж сто лікарів.
  5. Великий шматок рот розірве, а маленький досхочу нагодує.
  6. Помірна їжа - відрада розуму.
  7. Будь помірний у їжі, але не в роботі.
  8. Якщо хочеш здоров'я, не їж багато, якщо хочеш пошани, не говори багато.
  9. Їж вполсита - проживеш століття до повна.
  10. Шлунок ненажери - бездонне ущелині.

  здорове харчування, обжерливість, переїдання

  Підведемо підсумки

  Якщо зібрати всі прислів'я та приказки про здорове харчування воєдино, можна випустити цілий цикл томів народної мудрості - в одну книгу цей бездонний колодязь корисних порад явно не вміститься. Та й, якщо розібратися, вся сучасна дієтологія будується на тих же принципах, що пропагуються в прислів'ях: вживайте корисні продукти, використовуйте правильні способи приготування їжі, не переїдайте, але й не голодуйте, не перетворюйте їжу в сенс життя - і ви зможете зберегти своє здоров'я, молодість і життєлюбність на довгі роки.

  Та й, якщо розібратися, вся сучасна дієтологія будується на тих же принципах, що пропагуються в прислів'ях: вживайте корисні продукти, використовуйте правильні способи приготування їжі, не переїдайте, але й не голодуйте, не перетворюйте їжу в сенс життя - і ви зможете зберегти своє здоров'я, молодість і життєлюбність на довгі роки

  Прислів'я про здорове харчування, прислів'я і приказки про здорове харчування. мудрість предків

  Про користь правильного харчування знали споконвіку. І хоча в його основу кожне покоління вкладала свій сенс, деякі прописні істини залишалися незмінними. Недарма ще безліч століть назад Сократ сказав фразу, актуальну і донині: «Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти». Перетворюючи поглинання їжі обжерливість, можна не тільки підірвати своє здоров'я, але і повністю позбавити організм того балансу і легкості, що закладені в ньому природою. Принципи правильного харчування читаються між рядків народних казок і легенд, розповідей і притч, але найбільш яскраво їх демонструють прислів'я і приказки - справжні перли народної творчості та мудрості.

  Прислів'я та приказки про здорове харчування. У чому їх цінність

  У всі часи складання раціону, хай і несвідомо, приділяли багато уваги. Згадайте, ще наші бабусі говорили: «Щи да каша - їжа наша» - підкреслюючи важливість раціонального харчування, щоденного вживання перших страв і поживних злаків. Вони знали, що для повноцінного розвитку, активної роботи і бадьорого духу необхідно не тільки досить, але і правильно харчуватися.

  І дійсно, сьогодні дієтологія стала одним з найбільш затребуваних напрямків профілактичної медицини. Терапія будь-якого захворювання, пов'язаного не тільки з шлунково-кишковим трактом, а й з серцево-судинної, сечостатевої, нервової та іншими системами організму не обходиться без складання відповідного раціону, який буде включати тільки корисну їжу. Однак це не означає, що правильне харчування стає актуальним лише після появи будь-яких проблем зі здоров'ям - цього аспекту свого життя потрібно приділяти увагу з першого дня, інакше великий ризик зіткнутися з порушеннями, виправити які буде не так просто, як запобігти.

  Прислів'я про здорове харчування дозволяють з дитинства привчити дитину до правильного харчової поведінки, своєрідному повазі до їжі, раціональному підходу до вибору продуктів. З їх допомогою можна донести дитині те, що так складно пояснити науковою мовою - основи травлення, будова організму, шкода неправильних продуктів. Якщо не пояснити маленькій людині, що їсти можна, а від чого варто відмовитися, він довгий час буде жити в дисгармонії з самим собою, зі своїм організмом і фізіологією, що в процесі формування може призвести до серйозних наслідків. Та й у дорослому житті прислів'я і приказки про здорове харчування обов'язково припадуть до речі - вони нагадають, що їжа не є сенс життя, а скоріше, спосіб її підтримки.

  Прислів'я про здорове харчування

  «Не все в рот, що око бачить», - каже нам стара російська приказка, посперечатися з якої вкрай складно. До їжі потрібно підходити з розумом, і тоді вона стане основою активної життєдіяльності, бадьорого духу і відмінного самопочуття протягом довгих років.

  Принципи дієтології через прислів'я про здорове харчування

  Для складання раціонального меню необхідно знати основні принципи, на якому воно базується. Причому для цього зовсім не обов'язково перелопачувати гори літератури, читати наукові посібники та трактати по дієтології - досить скористатися мудрістю наших предків, вивчивши прислів'я про правила здорового харчування:

  1. «Біда - коли шлунок впертіший, ніж розум». Якщо, не замислюючись, є все, то що підвернеться під руку, ставлячи на чільне місце обжерливість, можна втратити не тільки здоров'я, а й гармонії у своєму житті. Постійне переїдання, вживання шкідливої ​​їжі рано чи пізно призведе до проблем з метаболізмом, серцево-судинним відхилень, різкої зміни маси тіла і іншим фізіологічних розладів, а також порушить баланс енергії і життєвих сил, стане причиною безсоння і депресії.
  2. «Живіт не мішок: про запас не співаєш». Не варто влаштовувати надто щільні прийоми їжі, жертвуючи їх кількістю: єдине, чого ви досягнете - розтягнутого шлунка і постійного відчуття голоду. Краще їсти потроху 4-5 разів на день - тоді харчування буде найбільш збалансованим.
  3. «Що за біда, коли п'ється вода». Питний режим не менш важливий, ніж регулярні прийоми їжі. Випиваючи в день хоча б 1,5-2 літра, людина насичує клітини цілющою вологою, дозволяє кровоносній системі функціонувати «як годинник» і заповнює її дефіцит в організмі.
  4. «Не ковтай, що не прожувати, не мели, не подумавши». Так само як і висловлювати свою думку, попередньо його добре не обдумавши, не можна нехтувати правильним пережовування їжі. Захоплюючи великі шматки, ви будете перевантажувати свій шлунок, змушувати травний тракт працювати в неправильному режимі, і в підсумку заробите проблеми з травленням.
  5. «Немає поганих продуктів - є погані кухарі». Навіть саму здорову та корисну їжу можна зіпсувати, приготувавши її неправильно. Наприклад, смажені страви будуть набагато шкідливіше, ніж приготовані в духовці або на пару. А якщо знати особливі технології і смачні рецепти, можна навчитися створювати справжні шедеври, які не задіюю при цьому зайву термічну обробку.

  Здорове харчування, прислів'я і приказки

  Прислів'я та приказки про здорове харчування: складаємо меню

  Як не крути, основне правило, на якому ґрунтується дієтологія - корисні, багаті вітамінами і мінералами, поживні і при цьому легко засвоювані продукти. Включати в свій раціон фаст-фуд, продукти з кофеїном і вже тим більше м'ясо або рибу, яка потрапляє на стіл шляхом насильства, жорстокості і вбивств - значить в корені порушувати норми здорового способу життя, моральні принципи і засади людяною, гармонійної духовної особистості. До того ж, різноманітність фруктів, овочів, злаків, горіхів, бобових та інших рослинних культур здатне повністю забезпечити людину всім необхідним для повноцінного життя, і приказки підтверджують це наочно.

  Овочі на столі - здоров'я в будинку

  Овочеве меню - мабуть, найкорисніше з того, що може запропонувати нам матінка-природа. Їх склад багатий рослинною клітковиною, живлющу вологу, легкими для травлення нутриентами, мінералами, амінокислотами і вітамінами. Вони хороші як самі по собі, таки в якості інгредієнтів для смачних страв: згадайте, чого тільки коштує весняно-літній аромат огіркового салату, пряний смак овочевого рагу або осінній мікс з морквою і капустою? А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт? Свіжі або приготовані овочі здатні замінити собою перше, друге і третє блюдо, і про це наші предки знали давним-давно. І численні прислів'я про користь овочів - наочне тому підтвердження:

  1. Хрін та редька, та капуста лихого не допустять.
  2. Капуста не порожня, сама летить в уста.
  3. Буряк - красна дівиця, та з зеленою косицей, на столі вона цариця, для здоров'я стане в нагоді.
  4. Морква додає кров.
  5. Сім змін, а все одна редька: редька тріхо, редька ломтіха, редька з квасом, редька з маслом, редька в шматочках, редька в брусочки та редька цілком.
  6. Зелень на столі - здоров'я на сто років.
  7. Молодець, що огірок, а огірок, що молодець.
  8. Обід без овочів - свято без музики.
  9. Овочі - комора здоров'я.
  10. Жоден ріг без капусти не живе.

  Здорове харчування, овочеве меню, прислів'я і приказки про їжу

  Фруктово-ягідне достаток

  Прислів'я про здорове харчування не могли оминути своєю увагою користь фруктів і ягід. Соковиті, стиглі і неймовірно смачні плоди - незамінне джерело вітамінів і рослинної клітковини. Якщо поповнити свій раціон яблуками, можна забути про слабкість і анемії, банани допоможуть налагодити травлення, цитрусові - заповнити дефіцит вітаміну С, груші - позбавити від діареї, гранати - підняти гемоглобін ... Словом, правильно вибрані фрукти і ягоди здатні вилікувати від недуг і налагодити роботу організму. Правда, варто приділяти увагу тільки сезонним плодам, оскільки при покупці їх в супермаркетах неможливо переконатися у відсутності пестицидів. Це правило поширюється і на овочі: зібраний зі свого городу або ж куплений в перевірених місцях урожай буде куди корисніше імпортного.

  А щоб не сумніватися в користі фруктів і ягід, почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. Яблуко на вечерю - і лікар не потрібен.
  2. Виноград - НЕ град, не б'є, що не валить, а на ноги ставить.
  3. Від застуди і ангіни допомагають апельсини.
  4. І грушу з'їв, і зуби почистив.
  5. Славиться на цілий світ найдавніший фрукт інжир.
  6. За ягодами підеш - здоров'я знайдеш.
  7. Грушу - мені, яблуко - мені, а айву - серце моє хоче.
  8. Слива себе не розхвалює, а доріжка до неї завжди протоптана.
  9. Заради суниці землі поклонишся передо не раз.
  10. Гарне яблуко доктора варто.

  Користь фруктів і ягід, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про правила здорового харчування зі злаків

  Що може бути корисніше для шлунка, ніж просто їжа? Легка вівсянка стане найкращим сніданком, поживна гречка, багата залізом і мінералами - ідеальним другим блюдом на обід, а швидко засвоюваний рис - відмінним вечерею. Втім, це хоч і найпопулярніші, але далеко не єдині каші: ті, хто вважає за краще злакова меню, можуть змінювати різновиди страв хоч кожен день. А скільки всього можна приготувати з круп? Гречані котлетки, рисові тефтелі, вівсяні батончики з сухофруктами, кукурудзяна печиво ... Всі ці страви будуть не тільки корисними, але й неймовірно смачними. Варто лише почитати прислів'я про правила здорового харчування, що стосуються злакових культур - і все відразу стане на свої місця:

  1. Хороша кашка, так мала чашка.
  2. Гречана каша - матінка наша, а хлібець житній - батько наш рідний.
  3. Без каші обід не в обід.
  4. Любо животу, що очі кашу бачать.
  5. Каша - мати наша, а хліб - годувальник.
  6. Кашовар живе ситее князя.
  7. Здоров'я наше - вівсяна каша.
  8. Мати наша - гречана каша: чи не перцю подружжя, що не прорве живота.
  9. Густа каша родини не розжене.
  10. Хліб та крупи на здоров'я лупи.

  Здорове харчування, каші

  Прислів'я про здорове харчування: правильно складаємо режим

  Як би не банально це звучало, важливо не тільки якість харчування, але і його регулярність. Пропускати сніданок, щоб не запізнитися на роботу, нехтувати обідом через сильну завантаженість протягом трудового дня, а ввечері від'їдатися, намагаючись компенсувати почуття голоду, яке переслідувало днем ​​- далеко не найкраща ідея. Вночі організм повинен відпочивати, і травний тракт в тому числі. Тому вечеря повинна бути легким і не дуже пізно, щоб вся з'їдена їжа встигла повністю засвоїтися до відходу до сну. А ось сніданок повинен обов'язково бути поживним - необхідно, щоб метаболізм прокинувся, а з'їдені нутрієнти забезпечили енергією хоча б до обіду. Почитайте, що говорять про це прислів'я:

  1. На вечерю кефір потрібен.
  2. Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові.
  3. Натщесерце і пісня не співається.
  4. Лягаючи спати з порожнім шлунком, прокинешся бадьорим.
  5. Вечеря не потрібен - був би обід дружний.
  6. Сів та поїв, так і вечеря не потрібен.
  7. Вкоротити вечерю - подовжити життя.
  8. Повечеряти - подушка під головою крутиться.
  9. Повному шлунку кошмари сняться.
  10. Всякому потрібен і обід, і вечерю.

  Здорове харчування, вечеря, прислів'я і приказки про їжу

  Прислів'я про шкоду переїдання

  Будь-яке надмірність не може пройти непоміченим, і надмірне переїдання не виняток. Золоте правило дієтології засноване на тому, що «з-за столу потрібно виходити з легким відчуттям голоду» - тоді і травлення буде в нормі, і зайва вага обійде стороною, і загальне самопочуття завжди буде бадьорим і активним. Однак не варто плутати легке відчуття голоду і недоїдання: якщо перше є фізіологічним етапом насичення (адже відчуття ситості приходить приблизно через 20-30 хвилин після трапези), то друге - обмеження в необхідних нутрієнтів, яке не можна назвати правильним.

  Про це знали і наші предки - недарма в народі побутує стільки приказок про шкоду обжерливості:

  1. Велика сить - череву шкодити.
  2. Хто жадібний до їжі - дійде до біди.
  3. Великий шматок застряє в горлі.
  4. Помірність в їжі корисніше, ніж сто лікарів.
  5. Великий шматок рот розірве, а маленький досхочу нагодує.
  6. Помірна їжа - відрада розуму.
  7. Будь помірний у їжі, але не в роботі.
  8. Якщо хочеш здоров'я, не їж багато, якщо хочеш пошани, не говори багато.
  9. Їж вполсита - проживеш століття до повна.
  10. Шлунок ненажери - бездонне ущелині.

  здорове харчування, обжерливість, переїдання

  Підведемо підсумки

  Якщо зібрати всі прислів'я та приказки про здорове харчування воєдино, можна випустити цілий цикл томів народної мудрості - в одну книгу цей бездонний колодязь корисних порад явно не вміститься. Та й, якщо розібратися, вся сучасна дієтологія будується на тих же принципах, що пропагуються в прислів'ях: вживайте корисні продукти, використовуйте правильні способи приготування їжі, не переїдайте, але й не голодуйте, не перетворюйте їжу в сенс життя - і ви зможете зберегти своє здоров'я, молодість і життєлюбність на довгі роки.

  А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт?
  А скільки всього можна приготувати з круп?
  А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт?
  А скільки всього можна приготувати з круп?
  А легкий пісний борщик, рататуй або кабачкової варення на десерт?
  А скільки всього можна приготувати з круп?
  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только