Выполняется запрос
Сеть супермаркетов «Лелека» и «Семейный»
 • Сценарий
 • Корпоратив
 • Новый год
 • Новости
 •  

  Покроковий план по швидкій адаптації новачка у вашій компанії

  1. Крок 1. Здивуйте новачка незвичайним першим днем
  2. Крок 2. Розкажіть новачкові про роботу кожного відділу
  3. Крок 3. Складіть адаптаційний огляд
  4. Крок 4. Перетворіть випробувальний термін в задоволення для новачка
  5. результат

  Ця стаття розповість, навіщо складати вау-лист і welcome-book для нового співробітника, пояснить, яким чином оцінити, наскільки новачок прижився в компанії, підкаже, як гра в «пісочницю» допоможе полегшити адаптацію нових менеджерів з продажу.

  «Я не прижився в компанії і колективі» - таку причину називають 28% звільнених работніков1. Співробітники не приживаються, тому що не розуміють, хто і за що в офісі відповідає, як подружитися з колегами, чи є можливості для кар'єрного зростання. Якщо не допомогти новачкові адаптуватися, ви втратите його на випробувальному терміні або в перші три місяці роботи. Таким чином, сили і засоби на навчання будуть витрачені даремно.

  1 Дослідження кадрового агентства «Каус» серед 2 тис. Респондентів (2016 рік). - Ред.

  ТОП-5 найбільш затребуваних статей для комерсанта:

  Ми розробили нестандартний план адаптації менеджерів з продажу (зразок документа 1), щоб відразу зацікавити і мотивувати їх. Раніше новий працівник адаптувався в компанії в середньому за три-чотири місяці - ми скоротили цей термін до півтора місяців. Розповім, як швидко ввести новачків в курс справи і що це дасть вашій фірмі.

  Розповім, як швидко ввести новачків в курс справи і що це дасть вашій фірмі

  Крок 1. Здивуйте новачка незвичайним першим днем

  Доручіть відділу кадрів, безпосереднім керівникам і колегам заздалегідь підготуватися до виходу нового співробітника. Так ви зменшите страхи і мотивуєте новачка до початку роботи. Ми готуємося за планом адаптації менеджерів з продажу та використовуємо чотири основні інструменти.

  Організуйте тестовий день. Запропонуйте новачкові провести тестовий день. Людина побачить атмосферу в компанії, зрозуміє складність завдань, познайомиться з колективом. Ви оціните професійний рівень співробітника і зробите власні висновки. Ми на тестовий день виділяємо кандидату робоче місце, комп'ютер і даємо нескладне завдання. Влаштовуємо обід з керівником, щоб новачок зміг поставити запитання і ближче познайомитися з потенційним начальником.

  Якщо тестовий день пройшов успішно, відправляємо співробітнику офіційне запрошення на роботу і визначаємо перший робочий день, з якого починається випробувальний термін.

  Надішліть вау-лист. Щоб налаштувати новачка на роботу, доручіть за день до виходу вислати йому на пошту вітальний лист. Ми прикладаємо до послання звернення колег і їх фотографії, посилання на сторінки компанії в соціальних мережах і список документів для працевлаштування. У повідомленні описуємо перший робочий день співробітника. Новачок відчуває інтерес до себе, тому невпевненість і страхи пропадають.

  Зорієнтуйте співробітника в компанії. Ми готуємося до виходу новачка так. Працівника зустрічає дошка з написаним на ній крейдою привітанням, наприклад: «Вася, ласкаво просимо!». Наставник знайомить співробітника з офісом, розповідає, що де знаходиться, відправляє на пошту welcome-book. Welcome-book - це електронний путівник по компанії з корисною інформацією про фірму, офісі і колег. З листа новачок дізнається, як звуть товаришів по службі і в яких посадах вони працюють, з яких питань до них можна звертатися, де знаходиться аптечка, кухня та ін.

  Вручите пакет новачка. Увечері першого дня колектив збирається разом і видає співробітнику пакет новачка: фірмовий щоденник, ручку, олівець, обкладинку для пропуску, буклет з описом цінностей компанії, кухоль і листівку, підписану керівником.

  • Помилки керівника, демотивуючі персонал
  • l>

   Крок 2. Розкажіть новачкові про роботу кожного відділу

   Адаптація новачка триває два тижні. Заняття йдуть чотири дні по дві години. Навчають нових співробітників керівники всіх відділів - вісім-дев'ять осіб. В переговорної збираються всі новачки і виступає спікер з презентацією. Спікер розповідає про функціонал і бізнес-процесах свого відділу, пояснює, як він влаштований, з якими продуктами і клієнтами ведеться робота, радить, з яких питань можна звертатися до співробітників відділу. Так новачки детально дізнаються особливості роботи в компанії.

   За допомогою навчання ми занурюємо нових працівників в кожен напрямок діяльності організації. Важливо, щоб будь-який співробітник міг дохідливо пояснити будь-якому клієнту, де він працює і чим сильна його компанія.

   Важливо, щоб будь-який співробітник міг дохідливо пояснити будь-якому клієнту, де він працює і чим сильна його компанія

   Крок 3. Складіть адаптаційний огляд

   Щоб дізнатися, чи спрацював план адаптації, складіть для менеджерів з продажу адаптаційний огляд. Ми доручаємо новому співробітнику і керівнику за два тижні до кінця випробувального терміну заповнити спеціальну форму (зразок документа 2). За семибальною шкалою новачок і керівник оцінюють, кожен зі свого боку, як співробітник зрозумів мети і завдання компанії, наскільки задоволений відносинами в колективі і оплатою праці, який потенціал працівника та ін.

   На підсумки випробувального терміну ця оцінка прямо не впливає. Якщо співробітник отримує нижче п'яти балів за якимось пункту, ми спілкуємося з новачком і його керівником, щоб з'ясувати і усунути причину низької оцінки. Наприклад, даємо додаткові завдання, щоб працівник краще зрозумів бізнес-процеси компанії, організовуємо зустрічі новачка з колегами та ін.

   Крок 4. Перетворіть випробувальний термін в задоволення для новачка

   Розважальні механіки і підтримка колег допоможуть новачкові легше адаптуватися в компанії. Людина, яка з цікавістю і радістю приходить на роботу, буде працювати більш ефективно. Ми впроваджуємо три основні інструменти.

   Використовуйте «пазл цінностей». Ми плануємо після кожного етапу навчання видавати новачкові наклейку для ноутбука або блокнота. На наклейці - назва однієї з п'яти цінностей компанії: припустимо, «націленість на результат». Співробітник, який збере всі п'ять стікерів, отримає подарунок від компанії: флешку, кухоль, футболку і інші презенти з логотипом фірми. Це допоможе швидше зрозуміти і засвоїти корпоративну культуру.

   Проведіть «сніданок з колегою». Ми організуємо сніданки або обіди новачків з іншими співробітниками, щоб допомогти їм влитися в колектив і подружитися з колегами. На корпоративному порталі складаємо графік, в який працівники вносять свої пропозиції: куди і коли сходити разом на перекус. Зустріч узгоджується в календарі і проходить в призначений час.

   Пограйте в «пісочницю». Ми згадали принцип: малюки краще пізнають один одного і заводять друзів в пісочниці. Вирішили запровадити цей принцип в власний план адаптації менеджерів до кінця року.

   Після випробувального терміну ми будемо видавати новому працівникові лист з фотографіями п'яти колег і незаповненими графами «Хто це» і «За що він відповідає». Завдання новачка - знайти товаришів по службі в офісі, познайомитися, зробити спільне Селфі і викласти заповнений лист разом з фото на порталі компанії. За виконане завдання вручимо новачкові невеликий корпоративний презент.

   результат

   Ми ввели програму адаптації новачків два роки тому. За цей період співробітники в два рази швидше стали досягати поставлених цілей після випробувального терміну. Випробувальний термін скоротився вдвічі.

  Новости
  Аренда и заказ автобусов на 50 мест для корпоративов в Москве
  Компания «Автобус1» предлагает автобусы для корпоратива на 50 мест для доставки сотрудников вашей компании на корпоративное мероприятие и обратно. Не секрет, что на корпоративную вечеринку никто не желает

  Взрослые конкурсы на корпоратив на Новый год
  Каждый сотрудник должен иметь в запасе конкурсы на корпоратив, Новый год тогда станет незабываемым. Однако при выборе очередной забавы нужно учесть, что гости будут «под шафе», поэтому не стоит давать

  Эксклюзивные подарочные наборы с чаем и кофе, кофейные и чайные наборы для партнеров, корпоративные подарки с чаем и кофе
  Эксклюзивные подарки, которые покажут ваш отличный вкус! Если вам, по какому-либо поводу, нужно вручить подарок руководителю , коллеге, занимающему высокую должность, уважаемой личности или просто человеку

  Идеи подарков сотрудникам компании
  Полезные советы про то, какие идеи подарков сотрудникам компании будут самые удачные Во многих организациях принято поздравлять сотрудников и делать подарки на день рождения компании, профессиональные

  Художники шаржисты на корпоратив, свадьбу
  Нижегородская арт-студия "Ножки-ладошки" является ведущей художественной студией и специализируется на работе художников шаржистов-портретистов на свадьбах и различных мероприятиях, а так же на изготовлении

  Новый год - Бразильское танцевальное шоу. - Бразильское шоу танцевальное Brazil Carnival Show
    Новогодняя ночь по-бразильски       Как Вам идея встретить Новый год в ритме горячих бразильских танцев? Энергичный Дед Мороз и зажигательные Снегурочки из этой удивительной жаркой страны подарят

  Несколько советов о том, что надеть на корпоратив в офис
  А А А Наиболее часто задаваемый вопрос: «Что мне надеть на праздник?». Собираетесь ли вы посетить вечеринку на своей работе или вас пригласили на корпоратив к мужу, жениху или приятелю,

  Павел Воля, снежок
  Узнать стоимость выступления артиста на Вашем мероприятии вы можете позвонив по телефонам в Москве +7 (495) 363-76-42, + 7 (495) 351-69-21, + 7 (910) 422-26-28 или отправьте заявку с нашего сайта. Администратор

  Вечеринка Алиса в Стране чудес
  В последнее время все более популярными становятся тематические вечеринки. Их участники не просто собираются вместе и веселятся, но и играют определенные роли. Такие вечеринки во многом напоминают бал-маскарад,

  Певцы и певицы на праздник, свадьбу и мероприятие
  Певцы и певицы на праздник — это отличное решение, если ваш клиент стремится к живому яркому торжеству, которое надолго запомнится гостям. Прекрасный вокал и яркая музыка, камерный зал, заполненный только